Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Karty ratownicze w pojazdach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 12:02
Temat postu:

Karty ratownicze w pojazdach


Witam,

Czy ktoś z was słyszał o takiej akcji - Karta ratownicza w samochodzie Question

tutaj podaje link do artykułu
http://moto.wp.pl/kat,55194,title,W-razie-wypadku-karta-ze-schematem-auta-pomoze-strazakom-wyciagnac-pasazerow,wid,16310749,wiadomosc.html?ticaid=112113

natomiast stąd można pobrać bezpośrednio pliczek w pdf z wizerunkiem naszego autka i go sobie wydrukować.

Jazz 2002-2008
http://kartyratownicze.pl/wp-content/uploads/2013/12/Honda-Jazz-2002-2008.pdf
Jazz 2009
http://kartyratownicze.pl/wp-content/uploads/2013/12/Honda-Jazz-od-2009.pdf

Niestety do naszych modeli nie ma kart w języku angielskim lub niemieckim Sad
Na w/w stronie brakuje też tej naklejki na przednią szybę, ale jak zajdzie tak potrzeba to postaram się umieścić link do pobrania z netu. Niestety trzeba będzie jakoś samemu to umieścić za szybą.
Tą dużą kartę to zalaminuję z podziałem na 4 prostokąty i umieszczę za osłoną przeciwsłoneczną kierowcy.

Strona na której możemy wybrać sobie dany model samochodu.
http://kartyratownicze.pl/wzory-kart-ratownicznych/
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
slivia

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Mazowieckie
Posiadane auto: Honda, Jazz, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 11:00
Temat postu:

Re: Karty ratownicze w pojazdach


Podpowiedzcie proszę... Gdzie mogę dostać lub kupić naklejkę na szybę informującą że mam w autku Kartę ratowniczą?
_________________
Aleksandra
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Lut 2014, 22:56
Temat postu:

Re: Karty ratownicze w pojazdach


Witam,

slivia napisała:
Cytat:
Podpowiedzcie proszę... Gdzie mogę dostać lub kupić naklejkę na szybę informującą że mam w autku Kartę ratowniczą?
Wejdz na stronę http://kartyratownicze.pl/ następnie z lewego menu wybierz punkty wydawania kart ratowniczych i wpisz swoją miejscowość w okienku. Jeżeli jej nie będzie to poszerz zakres szukania o kolejne kilometry. Ja mam najbliżej do Gliwic lub Wrocławia Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jeremy

Debiutant



Dołączył: 04 Maj 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Civic VIII 1.8, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Lut 2014, 00:01
Temat postu:

Re: Karty ratownicze w pojazdach


kedlaw07 napisał:



Niestety do naszych modeli nie ma kart w języku angielskim lub niemieckim Sad


Tu znajdziecie karty ratownicze w języku niemieckim

http://www.honda.de/pdf/de_car_rettungsdatenblatt_jazz_2002-2008.pdf

http://www.honda.de/pdf/de_car_rettungsdatenblatt_jazz_2009.pdf

Gdyby ktoś znalazł takie karty po angielsku, to mam prośbę o wstawienie odpowiedniego linka.
A swoją drogą, to ciekawe, że kolejna rzecz jest na głowie kierowcy. Tak jakby służby ratownicze nie mogłyby mieć takiej bazy np. w smartfonie, tak jak na załączonym obrazku:
http://www.cbt.com.my/2013/02/07/digital-rescue-sheet-for-german-emergency-rescue-personnel/

W Niemczech jakoś można...
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 17 Lut 2014, 00:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Karty ratownicze w pojazdach


Nie bardzo zrozumiałem, czy posiadanie takiej karty jest/będzie obowiązkowe, czy dobrowolne? Mnie to wygląda raczej na drugą opcję...

Trochę offtop; czy ktoś z Was słyszał (bo może ja się przesłyszałem... Smile ) że ma być wprowadzony obowiązek (w każdym razie podobno są przymiarki do tego), wożenia ze sobą naklejek naklejanych na przednią szybę, które potwierdzałyby, że auto ma aktualny przegląd oraz aktualne ubezpieczenie?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Lut 2014, 00:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lut 2014, 10:53
Temat postu:

Re: Karty ratownicze w pojazdach


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Nie bardzo zrozumiałem, czy posiadanie takiej karty jest/będzie obowiązkowe, czy dobrowolne? Mnie to wygląda raczej na drugą opcję...
Wygląda że masz racje, bo żadnej ustawy na dzień dzisiejszy nie przewiduje się wprowadzić.

Cytat:
Trochę offtop; czy ktoś z Was słyszał (bo może ja się przesłyszałem... Smile ) że ma być wprowadzony obowiązek (w każdym razie podobno są przymiarki do tego), wożenia ze sobą naklejek naklejanych na przednią szybę, które potwierdzałyby, że auto ma aktualny przegląd oraz aktualne ubezpieczenie?
Owszem idąc za przykładem Niemiec Very Happy i niektórych państw UE ma być to wprowadzone obowiązkowo. Jednak nie wiem czy to "przejdzie", ponieważ czaso okres do zapłaty OC jest różny pomiędzy ratami. A o to właśnie chodzi, żeby wyłapać tych kierowców którzy nie mają zapłaconego OC.
Warto natomiast wspomnieć, że u wielu ubezpieczycieli przewiduje inny czas wpłat pomiędzy ratami.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 17 Lut 2014, 22:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Karty ratownicze w pojazdach


Ja nie bardzo rozumiem w czym ta karta pojazdu ma być pomocna, no chyba, że traktujemy strażaków jak debili, którzy nie mają pojęcia gdzie jest bak w samochodzie. Widzę za to poważne zagrożenia jaki te karty mogą nieść - co w przypadku, jeśli ktoś wydrukuje i nalepi kartę od innego pojazdu i proszę mi nie mówić, że ludzie się nie mylą. Kiedyś była moda na wpisywanie gdzie się dało grupy krwi, skończyło się tak, że nikt nie patrzy na jakieś nalepki, tatuaże i pieczątki, ponieważ ryzyko pomyłki i podania złej krwi jest zbyt duże. Uważam, że w przypadku kart pojazdu będzie podobnie, no chyba, że producenci zaczną umieszczać takie karty w fabryce.

Co do wyłapywania kierowców bez OC, w kraju już funkcjonuje całkiem skuteczny system UFG, który wyłapuje wszystkich bez ważnego OC - jeśli nie ubezpieczysz pojazdu w dniu zakupu płacisz karę, kara jest tym wyższa im dłuższy okres braku ubezpieczenia.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Lut 2014, 23:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Karty ratownicze w pojazdach


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Co do wyłapywania kierowców bez OC, w kraju już funkcjonuje całkiem skuteczny system UFG, który wyłapuje wszystkich bez ważnego OC - jeśli nie ubezpieczysz pojazdu w dniu zakupu płacisz karę, kara jest tym wyższa im dłuższy okres braku ubezpieczenia.
Masz rację, ale za pomocą tych naklejek będzie się można od razu zorientować kto ma zapłacone OC a kto nie. Patrol np. policji przechodząc obok takiego pojazdu, który ma nieważną naklejkę spisze numery z tablicy i nada odpowiedni bieg sprawie.
Istnieje jeszcze coś takiego jak Cepik, z odpowiednimi rekordami dotyczącymi opłat za ubezpieczenie OC
Cytat:
jeśli nie ubezpieczysz pojazdu w dniu zakupu płacisz karę,
Możesz przejąć ubezpieczenie od sprzedającego, ale robiąc to należy mieć wszystkie dokumenty opłaty za ubezpieczenie na cały rok wstecz.
Cytat:
Kiedyś była moda na wpisywanie gdzie się dało grupy krwi
Wpisywano do dowodu osobistego - jeżeli ktoś pamięta to taka zielona książeczka - poprzez wbicie pieczątki.
Cytat:
skończyło się tak, że nikt nie patrzy na jakieś nalepki, tatuaże i pieczątki, ponieważ ryzyko pomyłki i podania złej krwi jest zbyt duże.
Bo to zrodziła się swego rodzaju samowolka. Jeżeli jest wypadek istnieje odpowiednia procedura na stwierdzenie grupy krwi. Tak więc jakieś tam karty są nie przydatne, moja też.
Cytat:
no chyba, że traktujemy strażaków jak debili, którzy nie mają pojęcia gdzie jest bak w samochodzie.
Nikt ich tak nie traktuje, ale zapytaj się mechaników gdzie w twoim samochodzie jest bak paliwa. A jak mu jeszcze pokażesz magiczną sztuczkę z kanapą to dopiero bedziesz miał ubaw.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 10:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Karty ratownicze w pojazdach


Ja mam zatem pytanie. Czy w takim wybranym punkcie dostaniemy każdą kartę ratunkową, czy tylko naklejkę z informacją, że w aucie taką kartę posiadamy? Kartę już sobie wydrukowałam, więc jedyne co byłoby mi potrzebne to naklejka z informacją, że taką kartę posiadam w aucie. Dostane w takim punkcie i kartę i naklejkę? Smile
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 21 Lis 2014, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Karty ratownicze w pojazdach


Witam,


Agnieszka87 napisałaCzy w takim wybranym punkcie dostaniemy każdą kartę ratunkową, czy tylko naklejkę z informacją, że w aucie taką kartę posiadamy? Kartę już sobie wydrukowałam, więc jedyne co byłoby mi potrzebne to naklejka z informacją, że taką kartę posiadam w aucie. Dostane w takim punkcie i kartę i naklejkę?

Wejdz na stronę http://kartyratownicze.pl/ następnie z lewego menu wybierz punkty wydawania kart ratowniczych i wpisz swoją miejscowość w okienku.
Ja zrobiłem to za ciebie Wink

Wybierz się do jednego z nich:
Auto Centrum Gliwice LELLEK Group Sp. z o.o. Sp. k.ul. Portowa 2Gliwice 44-100Polska

GANINEX B.GAZDAul. Pszczyńska 306Gliwice 44-100Polska

Mad Mobilul. Daszyńskiego 277Gliwice 44-151Polska

i naklejkę dostaniesz.

PS. Dzięki za przypomnienie tematu. Teraz mogę się wybrać do swoich przedstawicieli w Opolu, bo wcześniej ich nie było.
Jak tam samochodzik, czy znalazłaś już odpowiednią osobę do pomocy Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System