Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 28 Mar 2014, 17:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Witam, pytanie czym się różnią oba oleje, czy Motul zmienił naklejki i kluczowe pytanie czy oba to oryginały?





Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pią 28 Mar 2014, 18:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


kedlaw07 napisał:
pieta napisał:
Cytat:
tutaj nie lubimy castrola wiec shell będzie lepszym wyborem, bo tanszy
(...)Honda od zawsze polecała Schella. Castrol to taki sobie olej, którego ja bym nigdy nie nalał do samochodu.(...)

Poprawka: Nie Honda zalecała, tylko polski przedstawiciel Hondy. W innych krajach lokalne przedstawicielstwa promowały inne marki. Kwestia dogadania się. Wspólnym mianownikiem były oleje sygnowane logo Hondy, które są dostępne w każdym salonie. Ale to inna bajka.
I nie "od zawsze" był Shell. Przed nim szczególnym uczuciem darzony był Mobil. Teraz wchodzimy w erę Castrola, który przejmuje pałeczkę po Idemitsu i będzie produkował olej wg wytycznych Hondy i sprzedawany pod jej szyldem. Parametry parametrami ale niesmak pozostaje. Zapewne na półki ASO wjedzie też cała paleta Castrola już pod własną nazwą, wypierając Shella. Także Waldek będziesz miał dylemat Wink

BTW - Castrol to marka, nie producent. Olej dla niego robi kto inny (np. BP). Co znajduje odzwierciedlenie w jakości oleju dostarczanego na różne rynki.
Ale nie zmienia to faktu, o którym wspomniano - że to średni jakościowo produkt, choć marketing ma przedni.

Cytat:
Zalewane od początku shellem z różnymi "hardkorowymi" gęstościami (5w30 Helix Ultra ,5w30 Helix Ultra, 10w60 Racing,10w60 Racing,5w30 Helix Ultra Extra,5w30 Helix Ultra Extra) Tak więc wiem co piszę. Nikt z forumowiczów nigdy tak jeszcze nie eksperymentował.

Pudło! Razz Co prawda nie w Jazzie, ale w innej Hondzie miałem podobną "ścieżkę zdrowia". Zresztą wielu użytkowników serwisujących auta w ASO w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym także przez to przechodziło. Ja w końcu 5 sezonów temu znalazłem... domyślasz się co Wink i jest malinowo.

Jazzman, podobno można po numerze seryjnym sprawdzić czy pochodzi od oficjalnego dystrybutora. Nie wiem niestety czy to jeszcze aktualne.

Poza tym tematy stare ale może coś pomoże:

http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/5372-Podrobiony-olej-Motul

http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=14&t=26847

Wytęż wzrok i znajdź różnice Wink
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 28 Mar 2014, 20:20
Temat postu:

olej olej


Ja bym wymienił dopiero po roku bo z tego co piszesz mało jeździsz, chyba, że źle doczytałem. Sam wymieniam co 20 tys. co oznacza pół roku jazdy. Jeżdżę na 5W50 Mobil. Może zmienię na coś w stylu 0W30, choć po zakupie w Niemczech początkowo zalany był Aralem 10W40 bodajże, więc kierunek zmian jakby nieco dziwny. W każdym razie przejechałem półtora roku (60 tys.) i w sumie jest ok. Nie demonizowałbym, choć jak zmienię na 0W30 to powiem coś więcej.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 10:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:
Witam, pytanie czym się różnią oba oleje, czy Motul zmienił naklejki i kluczowe pytanie czy oba to oryginały?

Z tego co pamiętam to oryginał miał dwie naklejki na tylnej ściance. Gdzieś w necie na forum BMW było dobrze rozpisane co i jak. to co napisał Sylpete tez należy wziąć pod uwagę.
Jaka jest różnica w cenie u pomiędzy prawdziwym dostawcą Motula a takim z np. Allegro Question Może warto się zastanowić i kupić u niego.

Sylpete napisał:
Cytat:
Pudło! Razz Co prawda nie w Jazzie, ale w innej Hondzie miałem podobną "ścieżkę zdrowia". Zresztą wielu użytkowników serwisujących auta w ASO w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym także przez to przechodziło.
Mi chodziło o Jazz'a ale widzę że też jesteś eksperymentatorem. A w jakich modelach hond tak robiono z tą ścieżką zdrowia Question
Cytat:
Zapewne na półki ASO wjedzie też cała paleta Castrola już pod własną nazwą, wypierając Shella. Także Waldek będziesz miał dylemat Wink
Zgadza się wjedzie i będzie psuć markę. Gdybym miał kupić olej w polsce to może byłby dylemat, ale jak zamówię za granicą poprzez pewną firmę Wink to mi przyślą oryginalny Hondowski a nie Castrol zapakowany w opakowaniu hondowskim. Taka mał dygresja, gdybym miał wybrać pomiędzy Shelle'm a zalecanym Castrolem to wybór pada na Shella.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


co do motula to polecam sprzawdzic dystrybutora

http://www.motul.com/pl/pl/business/1907
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 13:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 17:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


kedlaw07 napisał:
Sylpete napisał:
Cytat:
Pudło! Razz Co prawda nie w Jazzie, ale w innej Hondzie miałem podobną "ścieżkę zdrowia". Zresztą wielu użytkowników serwisujących auta w ASO w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym także przez to przechodziło.
Mi chodziło o Jazz'a ale widzę że też jesteś eksperymentatorem. A w jakich modelach hond tak robiono z tą ścieżką zdrowia Question

W bardzo wielu modelach i egzemplarzach Hond serwisowanych w ASO. Ktoś sobie ubzdurał, że skoro Honda robi wysokoobrotowe silniki to trzeba dać "racingowy" olej. A skoro Shell akurat taki robi to ASO nawijało makaron na uszy często kompletnie nieobeznanym użyszkodnikom Hond. Oczywiście ten superhiper-olej jest droższy od zwykłych shellowskich 5W30/40 jakimi raczy się pojazdy w ASO więc wszyscy szczęśliwi jak świnie w błocie... Tak więc wielu właścicieli było eksperymentatorami mimo woli Mad
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
W bardzo wielu modelach i egzemplarzach Hond serwisowanych w ASO. Ktoś sobie ubzdurał, że skoro Honda robi wysokoobrotowe silniki to trzeba dać "racingowy" olej. A skoro Shell akurat taki robi to ASO nawijało makaron na uszy często kompletnie nieobeznanym użyszkodnikom Hond. Oczywiście ten superhiper-olej jest droższy od zwykłych shellowskich 5W30/40 jakimi raczy się pojazdy w ASO więc wszyscy szczęśliwi jak świnie w błocie... Tak więc wielu właścicieli było eksperymentatorami mimo woli
W moim przypadku ja zostałem testerem na własną prośbę. Powiedziałem że ten olej (racing) chce mieć zalany, to tak zrobiono. Pan nawet mnie odciągał od tej decyzji i mówił że to nie ma sensu bo i tak silniczek będzie bez żadnych świństw stosując 5w30/40. Ale ja się uparłem i dlatego tak miałem.

Jednym słowem zostałem hardkorowcem na własne życzenie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 20:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


kedlaw07 napisał:
Jednym słowem zostałem hardkorowcem na własne życzenie Wink

Aaa, to pardon Laughing
Powiedzmy, że to błędy młodości...
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 20:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Cytując Sylpete:
"nawijanie makaronu na uszy"
"użyszkodnikom"
"szczęśliwi jak świnie w błocie"
lubię to:-)

a co do oleju, to ja wykańczam w wakacje końcówkę Mobil5W50 (kto da więcej?), a na zimę przejdę chyba na coś o niższych numerkach - nie wiem
tylko od kogo to wziąć i jakie cyfry wybrać? może generator liczb losowych?

pzdr!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 20:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
a co do oleju, to ja wykańczam w wakacje końcówkę Mobil5W50 (kto da więcej?)
U mnie gościł Shell 10w60 Racing Wink
Cytat:
a na zimę przejdę chyba na coś o niższych numerkach - nie wiem
tylko od kogo to wziąć i jakie cyfry wybrać? może generator liczb losowych?
Zmień na taki jaki mam ja 0w20
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 21:12
Temat postu:

star


Ja miałem wcześniej 10W40 bodajże Aral Blue Tonic, czy coś w tym stylu, więc z 10W60 mnie przebiłeśWink

Mogę zmienić na ten 0W20, powiedz jaki i gdzie kupić? Ile wyjdzie za prawie 4l? No może 3 z ułamkiem?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 31 Mar 2014, 22:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Mogę zmienić na ten 0W20, powiedz jaki i gdzie kupić? Ile wyjdzie za prawie 4l? No może 3 z ułamkiem?
Kupujesz 4 opakowania po 1L i tanio wychodzi.

Możesz zaopatrzyć się w motula pieta podał link: http://www.motul.com/pl/pl/business/1907

lub w oryginalny hondowski tutaj: http://haparts.pl/08798-9037.html
A tu masz jeszcze inny ciekawszy link: http://www.amazon.com/Genuine-Honda-08798-9036-Blended-Synthetic/dp/B007P5RFRO

Musisz jednak pamiętać że to jest 0,946 litra, ale 4 opakowania ci starczą i jeszcze trochę zostanie.

Ja swój hondowski kupiłem tutaj: http://www.motointegrator.pl/szukaj/oleje-silnikowe-301/#cf_klasa-lepkosci-sae=0W20 ale widzę że nie mają w ofercie Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 17:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


pieta napisał:
co do motula to polecam sprzawdzic dystrybutora

http://www.motul.com/pl/pl/business/1907


pieta, Sylpete tak właśnie zrobiłem, znalazłem na tej stronce telefon, zadzwoniłem, gość poprosił mnie o podanie numerów seryjnych każdej z butelek i okazało się że wszystkie oryginały Razz ulżyło.
Kupowałem z "Gdanska" tam gdzie poprzednio ( to butelka z lewej ) i byłem mega zadowolony ale ta zmiana etykiet ( prawa butelka ze zdjęcia ) dała mi do myślenia. Gdańsk to sprawdzone źródło i było by raczej dziwne żeby coś kombinowali, z resztą dzwoniłem do nich i zarzekali się że oryginał-potwierdziło to inne źródło, gdyby nie to to widzieli by mój następny zakup jak świnia niebo Wink Firma z Gdanska co prawda nie jest oficjalnym dystrybutorem Motula ale zaopatruje się właśnie u jednego z nich i "gość" z Motula o nich słyszał.
Dowiedziałem się przy okazji, że Motul dość często zmienia swoje etykiety tak aby utrudnić sprzedaż podróbek.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 18:09
Temat postu:

5l Eco


5l też mają w Motulu:
http://wwPKT.22 TAIF
Eco Lite Ow20 to o to chodziło?
5lx2=3x ładny rachunek:-)

Tu piszą, że do Hondy Jazz III
http://PKT.22 TAIF
a co II się udławi?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 02 Kwi 2014, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czy zostawić taki olej 5w40


Witam

Tak jak ci napisałem, masz wybór albo 4 opakowania po 1 Litrze lub 1 opakowanie 5 Litrowe. Cenowo sam sprawdzisz.
Podczas wymiany potrzebujesz tylko 3,6 L bo wymieniasz razem z filtrem.

Kupuj 0w20 i zalej. Autko będzie bez problemu chodzić i nic się nie będzie działo.

Jeżeli chodzi o drugi link to nie masz co się martwić. Na allegro spotkałem się z opisem że dywaniki gumowe które są w Jazzie IV pasują do jazza II.
Skąd ta IV to nie mam zielonego pojęcia.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaFR-V

11 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System