Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 10:24
Temat postu:

Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


Witam,

Tak powoli myślę o moim następnym aucie. Jako posiadacz Hondy, chyba w naturalny sposób skłaniam się ku pozostaniu z tą marką. Lubię samochody o klasycznych liniach, dlatego oczywistym wyborem jest dla mnie Civic 4d (Accord poza zasięgiem finansowym). Na wielu rynkach obecny model niespodziewanie przeszedł już kurację odmładzającą. Po tej zmianie jest dla mnie jeszcze bardziej atrakcyjniejszy. Co prawda auto nie zamierzam kupić wcześniej niż za ponad rok, ale i nad obecną City myślałem też długo.
Mam tylko dylemat co z przyszłością modelu 4d w naszym kraju. Moje obawy biorą się stąd, że:
- po pierwsze, chyba słabo się on u nas sprzedaje, skoro na stronie Hondy dostępne są jeszcze modele z 2012 roku, a przecież już za moment mamy 2014 r i powinni wyprzedawać końcówki ale z 2013.
- po drugie, w ofercie Hondy dla Niemiec, Anglii, czy nawet Czech w ogóle go nie ma.
- po trzecie, w krajach, gdzie był dostępny do tej pory, oferują go już w wersji odświeżonej (nawet w Rosji), natomiast u nas cisza. W salonie nic nie wiedzą o nowej wersji, albo tylko udają, że nic nie wiedzą.

Jak myślicie, czy to, że nie oferują go w nowej skórze wynika tylko z tego, że chcą wysprzedać obecne końcówki? Bo jak wiadomo przy równoczesnym wprowadzeniu nowego, musieli by mocno zejść z ceny poprzednika. Czy może postąpią tak jak z City i wycofają go z oferty.

Czy posiadacze Civica 4d od Mr2012 mogliby napisać o plusach i minusach tego auta.

W szranki z Civicem 4d stawiam jeszcze nową Corollę i Mazdę 3. Jakie są wasze typy z tej trójki?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 11:56
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


Miles,
Dla rozluźnienia polecam lekturę na początek Wink

http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/02/19/zlomnikowy-poradnik-kupujacego-nowy-samochod-cz-1/

http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/02/20/zlomnikowy-poradnik-kupujacego-nowy-samochod-cz-2/

Tutaj natomiast masz artykul który odpowiada na większość twoich pytan Smile


http://www.autogaleria.pl/auto_test/honda-civic-4d-1.8-i-vtec-executive,673.html

Jak dla mnie sedan odpada bo nie lubie sedanów, poza tym nie ma magic seats a bagażnik jest mniejszy niż w hatchbacku. Ale za plus jest wygląd sedana (niektórzy lubia) oraz wielohawacz z tylu co oznacza co prawda większe koszy serwisowania w późniejszym okresie ale na start masz większy komfort jazdy Razz no i lepsze trzymanie na zakrętach niż w przypadku belki skretnej

Sedan tłuczony z Turcji, podobnie jak twój city. Akurat to specyfika regionu bo tam kazde auto musi być sedanem wiec dlatego nawet fiat sprzedaje tam swoja swój model linea czyli grande punto z innym tylkiem. Toyota akurat corolle robi w UK, a w Turcji jest Verso.
Natomiast Civiki to produkt tez z UK wiec z duetu Turcja/Uk naprawdę nie wiem co jest gorsze Wink

Żeby nie było siedziałem w dwóch i ogolnie ten sedan z 2012 roku był jakos tak na uboczu ustawiony. Ale trzeba przyznać ze siedziało się w min jakos tak szykownie. Niewapliwie plus kazdego civica plus to silnik 1.8. Bezawaryjny, bezobsługowy. Pali tyle ile pali no i vtec wiec trzeba torche pokrecic jak chcesz szybciej jechać, ale mysle brak problemów z nim wystarczająco rekompensuje większe spalanie niż większości ecobubli. Poza tym nie oszukujmy się, sprint do setki poniżej 10 sekund to przyzwoity wynik Razz

Jeżeli prawda to by była ze wychodzą z tego modelu w Polsce , to bys miał szanse wyrwac go z zupełnie niezlej cenie.
Co do Toyoty, to nie jest ona zla ale to z duetu Toyota i Honda to zawsze ta druga była dla mnie lepsza. Natomiast Mazda uwierzyla rzeczywiście ze jest premium i ceny ma z kosmosu Razz

Anyway powodzenia w zakupie Razz

P.S na koniec masz hiciora ale we w hondzie lancuch wiec masz luz Wink

http://www.zlomnik.pl/index.php/2013/12/24/cytryn-i-gumiak-odcinek-wigilijny/
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


Dzięki za linki. Gość ma zdrowe spojrzenie na motoryzację. Opowieść wigilijna rewelacyjna Wink
Gwoli sprostowania, mój model City (od 2009) produkują w Malezji Wink

Mam nadzieję, że z nowym rokiem sprawa z Civicem 4d się wyjaśni. Pod koniec stycznia mam przegląd, to pomęczę ich jeszcze w salonie. Jak pisałem, nie śpieszy mi się, bo zakup planuję w przyszłym roku.
Sedany - przynajmniej te nieduże, w Europie nie są zbyt popularne to fakt i nie wiem tylko czy z tego powodu Honda się zwyczajnie ociąga, czy rozważa całkowite ich wycofanie.
Mazda 3 w podobnej konfiguracji ma porównywalną cenę. Jednak w tym przypadku odstrasza mnie co innego:
- mała ilość ASO, a więc możliwość negocjacji cen mniejsza
- nowe silniki, niestety z bezpośrednim wtryskiem są niewiadomą pod względem niezawodności i choć do tej marki można mieć pod tym względem zaufanie, to w dzisiejszym Świecie już niczego nie można być pewnym
W sumie Corolla wydaje się na dzień dzisiejszy najbezpieczniejszym dla mnie wyborem, bo nie chciałbym znów kupić auta, które znika z salonów.
Choć może City pojawi się znowu:
http://motogazeta.mojeauto.pl/Premiery/Nowa_Honda_City_na_zdjeciu,a,232724.html

Poczekamy zobaczymy. W 2015r Civicowi 4d stuknął już 3 lata, a to najwyższy czas na lifting. Jeśli do tej pory nadal będzie w sprzedaży to po prostu muszą go odświeżyć.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 17:02
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


Ze względu na możliwe komplikacje z dluzszym okresie czasu osobiście nie kupiłbym zadnego silnika z wtryskiem bezpośrednim. Nie dlatego ze chce gazowac, bo bynajmniej nie mam takiego zamiaru Razz
Przyklady vw, bmw opla czy alfy sa zdecydowanie zniechecajace. Inna sprawa czy za kilka lat będzie możliwy jeszcze wybor ? Sad
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 18:09
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


Tym bardziej, że bezpośredni wtrysk jest wrażliwy na jakość paliwa, a z tym w naszym kraju bywa różnie. Honda już zapowiedziała małolitrażowe silniki z turbo i bezpośrednim wtryskiem, ale chyba w przyszłym roku jeszcze zdążę.
Szkoda tylko, że Civic 4d ma tak kosmiczną deskę rozdzielczą. O ile pasuje ona do futurystycznego 5d, to stonowanemu sedanowi nie przystoi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 07 Sty 2014, 11:26
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


wtrysk bezpośredni i turbina, jajebie Sad masakra. Z neverending walka z nagarem. Po moich doświadczeniach z jts to nie kupie silnika z dajrekt indzektjon z niepewniego zrodla.
Zreszta gazety już o tym pisza Sad

http://moto.onet.pl/maly-silnik-duza-moc-dobre-polaczenie-nie-do-konca/vl66x
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 02 Lut 2014, 15:58
Temat postu:

Re: ( Honda Civic ) Civic Sedan - Przyszłość modelu w PL


Z informacji jakie posiadam, "nowy" sedan ma się pojawić u nas w okolicach maja. Jednak zapowiedziana jest tylko lekka kosmetyka, więc nie wiem czy będzie wyglądał tak samo jak w USA, czy Rosji, bo tamtejszych zmian nie nazwałbym lekką kosmetyką...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System