Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 15:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

napisałem ci tylko twój tok rozumowania. Jest on trochę nie logiczny zważywszy co piszesz w kolejnych postach. Raz chwalisz ADAC i mówisz ze są ok, innym razem piszesz że są dobrzy ale są też inni, by na koniec znów stwierdzić że ADAC jest najlepszy. To tak w skrócie. Natomiast na moje pytania stwierdzasz żeby ci podać inne porównywarki które są bo to takie gadanie. Jeżeli wcześniej piszesz że znasz jakieś wyszukiwarki to dlaczego potem piszesz żeby ci je podać Question Czyli znasz je czy ich nie znasz Question
To jest dla mnie nie logiczne. Coś wiesz a potem pytasz żeby ci to powiedzieć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 15:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

widać coś już ruszyło Wink Tylko dlaczego tam jest "umlał" Question Innych nie znasz Question Mi chodzi że wszystko opinie są najlepsze z niemieckich przedstawicieli. Ja szukam innych opiniodawców.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 16:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


I jaki sens ma dalej ta chora gadka? Chcesz coś sobie udowodnić, czy pomóc w odpowiedzi? Zobacz jaki był temat i o co chodziło. W chwili obecnej jest już ponad 600 odsłon tej bzdurnej pisaniny, dałeś coś konkretnego od siebie, czy tylko narzekasz? Podałem ADACa jako klub, który jest najbardziej dostępny ze względu na swą dużą ilość testów. Nie podoba się to nie korzystaj z niego i tyle.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 19:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Oj Waldek, daj spokój...
Kolega gbinkowski ma w tej kwestii rację - nikt z nas nie wie wszystkiego i potrzebny jest punkt odniesienia, w myśl zasady "wierzę i sprawdzę (...w innych źródłach)".
ADAC nie jest jedyny, ale jakiś tam pogląd daje. W końcu rynek niemiecki jest największym rynkiem motoryzacyjnym w Europie. Choćby dlatego warto brać niemieckie testy pod uwagę, bo oferta produktów jest bardzo szeroka. Ale to nie zwalnia nas od wyciągania wniosków, prawda?
Jeżeli chcemy się przyłożyć do tematu to trzeba przeryć internet, sprawdzić wiele różnych testów i jeśli dany produkt często się pojawia w czołówce, to kupując go błędu nie popełnimy. Raczej... bo jest jeszcze kwestia doświadczenia - bywało, że zaufany gumiarz wybijał mi z głowy jakąś wcześniej upatrzoną przeze mnie oponę. Zdarzają się niby bardzo dobre, ale mają zaskakująco dużą liczbę reklamacji z powodu wad produkcyjnych, niskiej jakości etc. Albo opona nowa w testach bryluje, w pierwszym i drugim sezonie jest świetna, ale już po jakim czasie/zużyciu staje się fatalna. O tym w testach nie piszą, ani ADAC ani gdzie tam jeszcze sobie wymyślimy.
Dlatego trzeba sprawę poznawać z różnych stron.
Lub kompletnie to sobie odpuścić i kupować na podstawie tych śmiesznych naklejek jak z lodówek, którymi ostatnio uraczyli eurobiurokraci Laughing
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
Oj Waldek, daj spokój...
Ok niech i tak będzie.
Cytat:
Kolega gbinkowski ma w... kupować na podstawie tych śmiesznych naklejek jak z lodówek, którymi ostatnio uraczyli eurobiurokraci
Rzeczywiście pojechałem po bandzie dlatego przepraszam kolegę gbinkowski'ego - chyba dobrze odmieniłem. Chciałem jednak dowiedzieć się tylko czegoś o innych firmach które zajmują się testami części, i akcesoriów do samochodów. Mam nadzieję że nie będziesz miał do mnie urazy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 19:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 05 Gru 2013, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Spoko, damy jakoś radę Wink
Co do firm testujących są i inne, jak np. TUV, DEKRA czy Euro NCAP ale chyba nikt nie zajmuje się testami opon (i nie tylko) na taką skalę jak firma wcześniej wspominana. A to, że są to na ogól firmy niemieckie? No cóż może to wynika z wielkości ich przemysłu i eksportu a może z zamożności społeczeństwa, które mogąc pozwolić sobie na więcej bardziej stawia na komfort i bezpieczeństwo. Nie znam firm japońskich, które testują opony, choć ich rynek oponiarski też jest duży a samochodowy jeszcze większy (choćby toyota w osobówkach i dostawczakach). A ADAC, na temat którego rozwodzimy się od początku przytoczyłem z dobrej woli, jako drogę na skrót dla wyboru opon, ze względu na jego powszechną dostępność.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 09:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Zeby bylo merytorycznie, to wspomniane continentale to nie mowie ze to sa zle opony. Ale znam kilka osob ktore zachęcone pozytywnymi testmi w/w opon m.in autoswiecie i innych zrodlach, zakupily je i nie byly jakos zadowolone. PRzy czym montowane byly do aut o wiekszej mocy silnika niz nasze miejskie toczydelka, jakby je okreslili Very Happy

Co do testow trzeba uwazac i zachowac do nich zdrowy dystans.

Co do testow ADAC i TUV i ich obiektywizmy to znam historie ze niemieckie koncerny uruchamialy specjalny numer assistance, gdyby cos sie wydarzylo to zeby dzwonic na ten numer a nie do ADAC, co by w rankingach nie poleciec Very Happy

Co do michalow alpin 4, nie znam nikogo ktory powiedzialby ze to jest zla opona Very Happy a ze jest droga to insza inszosc

Ogolnie konstatacja jest taka: gy dobre, dunlop dobre, michaly dobre. Kelly zecydowanie odradzamy Laughing
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 09:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


No nic, zobaczymy jak to będzie z tymi Continentalami. Kupiłem w tym roku do opla 1,9 diesel 150KM, na szczęście nie robię dużych przebiegów, więc może troche wytrzymają. Do tej pory w tym samochodzie jeździłem na Dunlopach Winter Sport i zraziłem się do tych opon, było kilka razy podbramkowo. Hunda jeździ na GY UG7+ i jest jak w tramwaju, zawsze na drodze. A Micheliny zawsze były na pierwszych miejscach, więc na pewno jest to trafiony zakup. A zna ktoś testy z poza europy?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 11:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

Ja tam śmigam na Pirelli Winter na stalowych felgach. Nawet nie szukałem ich w opisach i notowaniach. Po prostu, wyważam zakładam i jadę Wink Oczywiście sprawdzam jeszcze ciśnienie w nich i w zależności co trzeba zrobić - dopompować czy spuścić powietrze tak robię. Jak będę miał chwilkę to pójdę i spiszę wszystko (przynajmniej się postaram) co na nich pisze i poinformuje was. Na pewno nie spiszę tego co jest od środka samochodu Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 22:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


spadl snieg, jakiś huragan, orkan i inny czort. Miałem okazje prztestowac zimowki w powiedzmy ich naturalnych warunkach. Przyczepnosc ok przy 80 km/h na prostej na pasie lewym gdzie jest najwięcej blota pośniegowego i wody. Nagle hamowanie żeby przepuscic autobus z zatoczki tez ok, zalaczyl się abs co prawda ale na może pol sekundy wiec tez ok. Ulubiona ostra zawrotka zawrotka gdzie zawsze w zimie trace przyczepność, tyl poleciał ale zaraz powrocil, na gy 7+ bym poleciał bokiem ale to guma wiekowa była. Test uważam za zdany ale zadal jakos te ponad 1000 zl mnie boli Very Happy
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 22:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Ja też testowałem dziś moje Winterhawki- jeźdząc po mieście kilka godzin-nie wiem czy to można nazwać testem. Smile Pierwszy śnieg u mnie tej zimy. Też ostro wiało, ale huraganem bym tego nie nazwał.
1. Na śniegu chyba lepiej sobie radzą niż na błocie pośniegowym, ale na tym drugim też nie ma tragedii. Suną pewnie i trzymają się drogi, może nieco bardziej hałasują.
2. Na mokrym świetnie.
3. Na suchym zdarzało im się nieco hałasować, ale do przełknięcia.
4. Też kilkakrotnie załączał mi się ABS, ale mam wrażenie, że tylko przy ostrzejszym hamowaniu oraz wciskaniu hamulca do oporu i tylko na błocie pośniegowym (dziwne uczucie-jakby się coś miało za chwilę połamać/rozlecieć).
5. Zdarzyło mi się, że auto próbowało sunąć bokiem, ale wystarczyła delikatna kontra kierownicą.
PS. Nigdy nie zwróciłem na to uwagi, a Jazz to moje pierwsze, auto więc będę miał pytanko. Zdaje sobie sprawę, że może niekoniecznie z gatunku tych najmądrzejszych. Razz
Czy ABS załącza się przy jeździe do tyłu? Trochę mało dziś cofania było, ale wydaje mi się, że nie działał mi przy cofaniu i hamowaniu do oporu.
PS. Jeśli ktoś ma klimatronik to używać z rozwagą...Very Happy
Przed włączeniem wskazania komputerka 7,5l/100, a po wyłączeniu klimki 8,0l/100 km. Smile
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 06 Gru 2013, 23:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


To nie abs, być może hamulce i tarcze Ci się zastaly. Grunt ze auto jeździ Razz
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 22:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Wymieniam całe koła z oponami letnie i zimówki i jakoś nie zwracałem uwagi na datę
produkcji zimówek . Jakie było moje rozczarowanie jak przeczytałem datę 2003 r.
Dzisiaj kupiłem i zamontowałem nowe oponki sawa eskimo .Oponka mięciutka i szersza
od starej (fulda 165/65 takie dostałem z autkiem ) ,teraz opona ładnie amortyzuje dziury .
Czekam na zimę żeby coś napisać więcej o oponach tej firmy.Wiem że są lepsze firmy
ale budżet był ograniczony.
Powrót do góry
skype status
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 19 Lis 2014, 23:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


KAŻDA nowa opona, nawet budżetowa (cywilizowanego producenta, wiadomo...) będzie lepsza od starej, twardej gumy nawet super-hiper firmy. Dobra decyzja.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 20 Lis 2014, 10:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


mitex01 napisał:
Wymieniam całe koła z oponami letnie i zimówki i jakoś nie zwracałem uwagi na datę
produkcji zimówek . Jakie było moje rozczarowanie jak przeczytałem datę 2003 r.
Dzisiaj kupiłem i zamontowałem nowe oponki sawa eskimo .Oponka mięciutka i szersza
od starej (fulda 165/65 takie dostałem z autkiem ) ,teraz opona ładnie amortyzuje dziury .
Czekam na zimę żeby coś napisać więcej o oponach tej firmy.Wiem że są lepsze firmy
ale budżet był ograniczony.


sava to marketowa tanizna, ale nie jest zla. Szczególnie ze poprzednik miał dot z 2003 roku Shocked
Tansze opony zwykle dobrze wypadają na początku, ale po dwocz trzech sezonach mogą tracic właściwości gwałtownie. Jendakze jak pisze Syplete, kazda nowa opona (nawet chinczyk) będzie lepsza od tej co miałeś (nawet gdyby bylby tu super segment premium Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 3 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System