Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 22:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Co do opon to wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest wejść na stronę niemieckiego Adaca, wpisać rozmiar opony jaką chce się kupić i w teście widać wszystko czarno na białym. Później to co wybierzemy szukamy po rozsądnej cenie na Ceneo i po sprawie. A co do opon to jak sami sprawdzicie obecnie prym w wielu rozmiarach wiedzie Continental, ze względu na najlepszą mieszankę gumy jaka jest produkowana w europie. Michelin nawet nie daje im rady od kilku lat. Z oponami TS850 jeździ się jak po szynach, po prostu bieżnik musi być poprzeczny aby wgryzał się w śnieg, jak w traktorze Smile.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 23:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


gbinkowski napisał:
Co do opon to wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest wejść na stronę niemieckiego Adaca, wpisać rozmiar opony jaką chce się kupić i w teście widać wszystko czarno na białym.

Dzięki, a my kombinujemy i wymyślamy... Laughing
Niestety, nie wszystko jest takie proste a i niemieckim testerom zdarzyło się parę razy być nie do końca obiektywnymi. Choć jest to solidne źródło informacji.
Cytat:
A co do opon to jak sami sprawdzicie obecnie prym w wielu rozmiarach wiedzie Continental, ze względu na najlepszą mieszankę gumy jaka jest produkowana w europie.
Zapachniało marketingową gadką, bez urazy. Pewnie dzięki tej świetnej mieszance niektóre modele WinterContact'ów potrafiły po trzech sezonach wyglądać jak slicki.
Cytat:
Z oponami TS850 jeździ się jak po szynach
TS850 to świetna guma, ale najbardziej punktuje na mokrym. Aktualnie absolutna czołówka wśród zimówek.
Cytat:
(...) po prostu bieżnik musi być poprzeczny aby wgryzał się w śnieg, jak w traktorze Smile.
Ale zimą nie pomykamy tylko na śniegu, right? Dlatego Dębica Frigo jest tak dobra w śniegu i tak kiepska na pozostałych nawierzchniach.

Idąc na skróty - masz rację, wystarczy przejrzeć testy i kupić gumę z podium. Ale to nie zawsze działa, jeździmy w różnych okolicznościach i na takie rzeczy trzeba brać poprawki.
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 09:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Nie ma nic złego w tym, że poszukuje się dobrych opon ale jeśli nie testy takiego Adaca to co innego? Oczywiście instytucji takich jest wiele i Adac nie jest wyrocznią aczkolwiek nasze subiektywne odczucia zachowania się opon, w szczególności jak się wyda na nie górę pieniędzy nie koniecznie muszą być takie same jak osób, które zajmują się tym w swej pracy na codzień. Jestem jak najdalej od marketingowego wciskania kitu, a co do mieszanki dzięki której Continental jest tak oceniany to wyczytałem w necie, jako wytłumaczenie ich przewodnictwa w tej grupie produktów, ot tyle. Jeśli ścierają się szybciej to pewnie zasługa lepszego trzymania się drogi kosztem ich miękkości o co chyba chodzi w oponach zimowych. A co do bieżnika to oczywiście, że nie ma opon idealnych na każdą pogodę. Samo to, że opona zimowa gorzej radzi sobie na mokrej nawierzchni niż opona letnia też jest znane. Jeżdzę na oponach Continentala TS850, jak i na Good Year'ach Ultra Grip 7+ i jestem zadowolony. Cóż tu się więcej rozwodzić, jest zima więc bez względu na klasę samochodu noga z gazu i będzie bezpieczniej.
http://www2.oponeo.pl/artykul/test-opon-zimowych-adac-2011-2012-w-rozmiarze-175-65-r14
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 03 Gru 2013, 17:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


gbinkowski, oj spoko, spoko. Wiadomo, że nikt nie miał wszystkich opon na rynku i trzeba szarpać informacje gdzie tylko się da. Co do ADAC napisałem że jest solidnym źródłem informacji. Poza tym duże magazyny motoryzacyjne także robią swoje testy (np. auto motor i sport), choć tutaj wiadomo, że z bezstronnością może być gorzej Wink . Ale można się zdziwić, bo np. w testach AMiS w rozmiarze 205/55R16 TS850 przegrały z Nokianami WRD3, które w teście ADAC były gdzieś w środku stawki.
Czy się komuś podoba czy nie, nasz grajdoł znajduje się w strefie wpływów niemieckiej motoryzacji (choćby wspomniane magazyny motoryzacyjne) i wyniki będą lekko skrzywione. Im dalej od Niemiec tym w testach rzadziej brylują niemieckie produkty. Tak już bywa, każdy chwali swoje. I zadaniem konsumenta jest jakoś to wypośrodkować.
Co do ścieralności w Conti to chyba Cię uspokoję: TS850 już pod tym względem zbliża się do Michelina, czyli jest bardzo OK.
Cytat:
noga z gazu i będzie bezpieczniej.

Uniwersalna zasada, której nie da się zastąpić nawet najlepszą oponą.
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 10:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


No coż, jak zawsze każdy ciągnie w swoją stronę. Continantal wygrywa także wśród opon motocyklowych, gdzie najbardziej chyba poczytnym i opiniotwórczym jest niemiecki magazyn Motorrad, z którego to są głownie przedruki do naszych czasopism. Druga sprawa to fakt, jaki zauważyłeś, że opona zajmująca pierwsze miejsce w teście w jednym rozmiarze klasyfikuje się niżej w innym i to nawet w testach samego ADACa. Czym to jest spowodowane to do końca nie wiem, może kwestią zachowania się na drodze danego modelu samochodu, jego masą, itd. A to, że jesteśmy pod największym wpływem niemieckiej motoryzacji to może i dobrze, bo czy jest jakaś większa i lepsza, do której warto by się porównywać? Mieszkamy w tym samym rejonie, więc mamy zbliżone warunki drogowe (oj przesadziłem) i pogodowe.
http://www.stodola.eu/files/6_proces_starzenia_sie_opon.pdf
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 10:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

Co tak nasi forumowicze z tym ADAC. Czy to jest wyrocznia Question A w dodatku że jest to niemieckie czyli najlepsze - jak to niektórzy uważają to tylko tym należy się sugerować Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 13:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Takie tam gadanie i tyle. A co Ty proponujesz w tymacie wyboru opon?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 13:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

w necie jest bardzo wiele wyszukiwarek nie tylko google. Tutaj masz link http://www.wyszukiwarki.republika.pl/ do wielu wyszukiwarek na których znajdziesz strony do porównywania właściwości opon. A nie tylko jedyny wyznacznik ADAC. Zobacz do pierwszej lepszej gazety poświęconej samochodom. Wszędzie jest porównanie do ADAC - przypomina mi się odrazu takie powiedzenie: patrzy jak sroka w kość. Podobnie w tych gazetach. Inna sprawa to taka, że wydawcami tych czasopism to holdingi które mają swoje siedzimy za naszą zachodnią granicą.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 13:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Hmm, po pierwsze pisaliśmy że ADAC nie jest jedynym. Po drugie gazety powołują się na ADACa, bo może najdłużej zajmuje się testami, jest w założeniu instytucją mniej zależną od innych pomniejszych, których nie stać na niesponsorowane testy? A po trzecie róbta co chceta! Szukasz dziury w całym ...
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


...a po czwarte w tych testach wygrywa ten kto najwięcej zapłaci. Takie opinie można spotkać o testach opon. Smile
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 13:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


No wiadomo, dlatego sięgamy po instytucje w teorii niezależne i na tyle duże aby uniknąć sponsorowanej stronności. Nie sztuką jest negować. Lepiej będzie dla tematu jak dacie jakieś konstruktywne rozwiązania.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 14:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

A czy znasz jeszcze jakąś inna firmę niż ADAC Question Bo tylko o niej ciągle powtarzasz że jest najlepsza i nie musi podpłacać wydawcom gazet. Znam takie powiedzenie że najlepsza firma nie musi robić sobie wcale sobie reklamy bo ona jest sama reklamą. Kupujesz Hondę Jazz i wiesz że auto masz na lata, a inne jak nie schodzą to je się reklamuje Wink
Zobacz skoda octawia w najnowszym spocie informacyjnym o bezpieczeństwie na drodze Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 14:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


No i jak zwykle, wyszło po polsku, gadanina o niczym. Pisałem o ADACu jako najbardziej pospolitym i dostępnym a nie wyroczni. Podaj sposób w jaki Ty szukasz opon, to może wszyscy na tym skorzystamy. Takie odbijanie piłeczki to strata czasu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 14:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

gbinkowski napisał:
Cytat:
Co do opon to wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest wejść na stronę niemieckiego Adaca, wpisać rozmiar opony jaką chce się kupić i w teście widać wszystko czarno na białym.

Sam polecasz ADAC.

Cytat:
Nie ma nic złego w tym, że poszukuje się dobrych opon ale jeśli nie testy takiego Adaca to co innego? Oczywiście instytucji takich jest wiele i Adac nie jest wyrocznią aczkolwiek nasze subiektywne o
Tak więc powiedz nam co jeszcze oprócz tego ADAC, jeżeli takowe znasz. Napisałeś że jest ich kilka.

Cytat:
No coż, jak zawsze każdy ciągnie w swoją stronę. Continantal wygrywa także wśród opon motocyklowych, gdzie najbardziej chyba poczytnym i opiniotwórczym jest niemiecki magazyn Motorrad, z którego to są głownie przedruki do naszych czasopism.
To już było widać na początku twoich postów. Z tymi przedrukami z innych zagranicznych gazet to miałem racje.

Cytat:
No i jak zwykle, wyszło po polsku, gadanina o niczym. Pisałem o ADACu jako najbardziej pospolitym i dostępnym a nie wyroczni. Podaj sposób w jaki Ty szukasz opon, to może wszyscy na tym skorzystamy. Takie odbijanie piłeczki to strata czasu.

Nie takie gadanie bo przeanalizowałem twoje wypowiedzi i mam nadzieję że się do nich ustosunkujesz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gbinkowski

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): ---
Posiadane auto: Jazz II 1,4
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 04 Gru 2013, 15:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Proszę, np. ACE/GTÜ. Człowieku zajmij się czymś innym i czytaj ze zrozumieniem a nie wybiórczo!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System