Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucand

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1.4i 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Lis 2013, 22:05
Temat postu:

Opony zimowe


Witam,

Mam 7 letnie opony zimowe i chciałbym kupić nowe. Potrzebuje w rozmiarze 15 cali na felgę stalową. Jakiej firmy są najlepsze i na co zwrócić uwagę przy wyborze opony? Z góry dzięki za każdą radę.

Jak mam rozumieć poniższa tabelkę? W jednym i drugim słupku bliżej literki A oznacza lepiej?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Franz1986

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4i (2003)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 01:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Po kolei: Po lewej stronie na górze pokazane są opory toczenia mające wpływ na spalanie paliwa i poziom emisji CO2 do atmosfery, po prawej przyczepność na mokrej nawierzchni, która daje pogląd na ogólny poziom bezpieczeństwa zapewnianego przez oponę, natomiast na dole poziom hałasu zewnętrznego, który ma wpływ na ogólny poziom hałasu ruchu drogowego.
Zasada jest taka, że literą a oznacza się najlepsze osiągi, a literą G najsłabsze, ale mieszczące się w przyjętych normach.

Jeśli chodzi o dobór opon, to na pewno fajnie było by, gdybyś napisał w jakich warunkach chcesz tą oponę eksploatować (czy jeździsz w górach, trasa/miasto, ile km planujesz przejechać).

Na forum jest już temat o oponach: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=196541

Ja też ostatnio kupowałem opony i zdecydowałem się na Yokohamy W.drive V903, są w bardzo okazyjnej cenie, ale w rozmiarze 14'' (do starszego Jazza). Biorę pod uwagę, że te oponki będą gorsze na śnieg, ale jeżdżę głównie po odśnieżonych drogach w mieście i sporo na trasie.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 06:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Ja posiadam Firestone Winterhawk 2 EVO-też rozmiar 14. Jak na moją jazdę są bardziej niż ok. 95% mojej jazdy to miasto.
Gdybym teraz musiał kupować nowe zimówki to pewnie zdecydowałbym się na Yokohamy (japońska guma do japońskiego autka)-mają niezłą opinię na forum.
Faktycznie byłoby dobrze gdybyś opisał warunki w jakich chcesz użytkować opony.
Powrót do góry
Lucand

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1.4i 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 07:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Poniższe mają lepsze parametry niż Yokohamy, lepszy bieżnik i system odprowadzania śniegu z błotem. Pisemna gwarancja 5 lat.

FULDA KRISTALL MONTERO 3


Co o nich myślicie? Niemiecka technologia. Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 10:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

Lucand napisał
Cytat:
Mam 7 letnie opony zimowe i chciałbym kupić nowe.

A już myślałem że to ja tylko jestem tym jedynym hardcorem na forum, jeżeli chodzi o opony. Wink

Cytat:
Co o nich myślicie? Niemiecka technologia.
No własnie niemiecka technologia do wozów narodowych Laughing

Flik77 napisał
Cytat:
Gdybym teraz musiał kupować nowe zimówki to pewnie zdecydowałbym się na Yokohamy (japońska guma do japońskiego autka)-mają niezłą opinię na forum.
Chyba jasno napisane.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 10:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 10:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


kedlaw07 napisał:

A już myślałem że to ja tylko jestem tym jedynym hardcorem na forum, jeżeli chodzi o opony. Wink


Moje poprzednie opony zimowe (Kingstar- czy ktoś słyszał coś o tej marce?) odziedziczone jeszcze po poprzednim właścicielu w chwili wymiany 6-7 lat. Postanowiłem je zmienić, gdy pewnego dnia po wjechaniu w trochę większą kałużę niemal zniosło mnie na przeciwległy pas ruchu Very Happy
Dotyczy to również obu kompletów felg. O ile alufelgi są w stanie niemal idealnym, to stalowe na zimę wypadałoby mi już wymienić (rdza).
Jednak postanowiłem, że ten sezon jeszcze się przemęczymy.
Teraz to będzie już druga zima na Winterhawkach Smile
Powrót do góry
Lucand

Debiutant



Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1.4i 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 11:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Jaka jest różnica w spalaniu według tych wskaźników? Różnica między A a G jest większa niż 1l/100km?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 12:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Z Wikipedii:
różnica pomiędzy kompletnym zestawem opon klasy A, a zestawem opon klasy G może wynieść około 7,5% pod względem zużycia paliwa dla samochodów osobowych;

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że mówimy o warunkach zimowych...

Konsultant z pewnego sklepu internetowego:
"między A i B jest od 0,1 do 0,15l różnicy więc między A i G będzie 0,6 - 0,9l różnicy na 100km".
Powrót do góry
Franz1986

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4i (2003)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 13:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Te Fuldy też raczej warto brać w takiej cenie.
Yoko są przynajmniej cichsze trochę, więc będzie nieco większy komfort jazdy. Co do spalania to na razie jakoś tego litra więcej nie widzę (w porównywalnych warunkach atmosferycznych), ale zobaczymy po większym przebiegu.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
gadu-gadu
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 27 Lis 2013, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Te etykiety nie są najlepszym sposobem doboru opon, letnich czy zimowych.
No nie wyszło to urzędasom, delikatnie mówiąc... Wink

Cytat:
Poniższe mają lepsze parametry niż Yokohamy, lepszy bieżnik i system odprowadzania śniegu z błotem
Akurat takie rzeczy wychodzą w użytkowaniu, nie "na oko".

Cytat:
japońska guma do japońskiego autka
- fajna idea, wszystko "kompatybilne" i spójne. Tylko to jest pomysł, który może zaprowadzić do rowu, na drzewo lub w bagażnik innego pojazdu.

Kupujcie po prostu opony dobre, niezależnie od kraju produkcji, sympatii czy antypatii do producenta, wyglądu bieżnika czy marketingowego bełkotu. Czytajcie testy, opinie, pytajcie kolegów, mechaników, oponiarzy i kogo popadnie Wink
Skoro wy decydujecie, wy wydajecie własne pieniądze i wy decydujecie o swoim bezpieczeństwie to zbierzcie maksimum wiadomości na dany temat.
Kupić opony jest dziecinnie prosto.
Kupić dobre opony to jest spore wyzwanie.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 00:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


czołgiem,
co do bycia hardcorem to na poprzednich zimowkach dobiłem do waldiego bo opony były rocznikowo 2006 a nawet go przebiłem bo jedna była nawet z 2005 roku. Calosc sprzedano jako komplet nowy w grudniu 2007 Very Happy

Co do jazdy na letnich to znajomy miał w misku kolcie ori letnie przez 10 lat i było tak zdegradowane ze nie dalo się ich zdjąć z felgi. Ale nie narzekal na trakcje jakos kolega.

Jak już pisałem te yokohamy sa naprawdę fajne za ta cene. Fuldy ale te starsze MONTERO 2 miałem przez chwile i wydawaly mi się znacząco cichsze niż frigo 2.

Ponieważ jazz nie jest wyścigowym autem to polecam do rozważenia całoroczne, np. takie. Szczególnie jak ktoś po miescie jeździ i do tego mało.

takie sa fajne:

http://www.opony.com/parametry-opony/goodyear-vector-4seasons-175-65r14-82-t
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 14:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


pieta, wszystko jest cichsze niż frigo Laughing
Masz też rację z tymi całosezonowymi, potrafią być całkiem niezłe, a Vectory od GY są od lat chyba najlepsze. Niestety niewiele firm robi całosezonówki, z tych godnych zainteresowania oprócz GY jest jeszcze chyba tylko Vredestein i Hankook.
Zimą dużo od zimówek nie odstają, latem już nie są takie super ale też tragedii nie ma. Takie są opinie zagorzałych fanów tego typu opon. Ale uczciwie trzeba powiedzieć, że to niezły wybór głównie dla użytkowników, którzy nie kręcą dużych przebiegów, rzadko wystawiają nos za miasto i w ich okolicy zimą drogowcy wyrabiają się z robotą.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 00:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
niezły wybór głównie dla użytkowników, którzy nie kręcą dużych przebiegów, rzadko wystawiają nos za miasto i w ich okolicy zimą drogowcy wyrabiają się z robotą.
Tak tylko że na jazdę po mieście to drogowcy cały czas sól sypia żeby one właśnie były przejezdne. Więc sam widzisz, tak czy siak opony też z tą sola się zaprzyjaźniają Sad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 01:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


kedlaw07 napisał:
Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
niezły wybór głównie dla użytkowników, którzy nie kręcą dużych przebiegów, rzadko wystawiają nos za miasto i w ich okolicy zimą drogowcy wyrabiają się z robotą.
Tak tylko że na jazdę po mieście to drogowcy cały czas sól sypia żeby one właśnie były przejezdne. Więc sam widzisz, tak czy siak opony też z tą sola się zaprzyjaźniają Sad

Nawet mi nie wspominaj o soli na drogach, bo szlag mnie trafia. Jakoś w Skandynawii nie mają parcia na "czarną" drogę a tamtejsi kierowcy potrafią po śniegu jeździć. Można? Można! U nas utarło się i wbiło w głowy włodarzom, że droga przejezdna to droga "czarna". Oczywiście, specyfika tamtejszej zimy i naszej jest różna, więc sytuacje nie są porównywalne. Ale na pewno nie obraziłbym się (i tysiące kierowców także) gdyby drogowcy sypali więcej piasku a mniej soli.
A w poprzednim poście miałem na myśli fakt, że nawet jeśli całosezonowe opony nie do końca radzą sobie tak dobrze w trudniejszych zimowych warunkach, to po mieście, gdzie ulice siłą rzeczy szybko stają się przejezdne całosezonówki dają radę.
Natomiast kiedy zima ostro zaatakuje to na drogach podmiejskich, wiejskich i odśnieżanych w drugiej kolejności konkretna zimówka jest nieodzowna. I nie ma co kozaczyć, że "ja dam radę nawet na letniej, a zimówek potrzebują tylko lebiegi i frajerzy" albo że "kiedyś nie było zimówek i jakoś się jeździło". Tacy cwaniacy, co to "nie dali się nabrać zimówkowy marketing" prędzej czy później dość boleśnie weryfikują swoje poglądy...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Gru 2013, 09:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe


Witam,

Sylpete napisał:
Cytat:
Tacy cwaniacy, co to "nie dali się nabrać zimówkowy marketing" prędzej czy później dość boleśnie weryfikują swoje poglądy...
Kilka lat wstecz pojechaliśmy w takie niskie górki - Góry Opawskie. Jakież było moje zdziwienie gdy do ośrodka przyjechał gość - chyba vectra - gdzie na każdej feldze miał inną oponę i jeszcze wszystkie letnie oraz prawie bez bieżnika. Warto dodać że przyjechał z całą rodziną z zoną oraz dwójką dzieci !!

Niestety w tej sytuacji potwierdziło się powiedzenie że polak potrafi Evil or Very Mad
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System