Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 23:45
Temat postu:

Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Witam, posiadam honde jazz 2003 r 1.4 automat CVT od kupna same problemy( samochód gasł), najpierw czujniki zmiany polozenia wału korbowego i wałka rozrządu . Po wymianie obu ( koszt prawie 1 tyś ) problem nie zniknął, zapoznałem elektryka z salonu hondy który zrobił BAJBASY czujnika wału korbowego czyli od czujnika bezpośrednio do komputera koszt 10 zl podobno w hondacz czasami tak bywa;) i po problemie.... Postanowiłem założyć LPG i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy coś innego ale od tego momentu czy to na LPG czy na PB jadąc na DRIVE dzieje mi się coś takiego że na desce gaśnie mi literka D ( drive) redukuje sie ze 2 biegi w dół ( jest to skrzynia 7 biegowa) za ok 5 sekund wraca wszystko do normy znowu zapala się D na desce, ogólnie nie ma zasady w jakich warunkach jej się to dzieje.... Dzwoniłem do serwisu skrzyn automatycznych mowią ze skrzynia dobra, dzwoniłem do elektryka on nie ma pojęcia... Dodam , że sprzedawca cofnął licznik - może cos zrąbał w komputerze a z tego co wiem to komputer od silnika jest ten sam co od skrzyni??? Podczas tego zdarzenia jakby na dosłownie jakąś milisekunde mrygnie check i gaśnie - w historii błędów się nie zapisuje to zdarzenie....... Może ktoś z was ma jakis pomysł ??
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 01:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Kiedy był wymieniany olej w skrzyni ? Szkoda że zagazowałeś takie farne auto.
Powrót do góry
skype status
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 02:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Też mam CVT. Autko nieco młodsze bo 2005r. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, ale wygląda mi to na jakąś awarię elektroniki. Bez dobrego fachowca od automatów się nie obejdzie. O dobrą diagnozę na forum będzie chyba ciężko.
Czy masz coś takiego: zatrzymujesz autko (hamulcem nożnym), dajesz na P i wyłączasz silnik. Czy jak zdejmujesz nogę z hamulca to autko delikatnie (15-20 cm ucieka do tyłu (bez użycia hamulca ręcznego i na płaskim terenie)? Ja coś takiego zaobserwowałem u siebie i nie wiem czy mam się powoli martwić, czy tak ma być?
Właśnie nie wiem jak z tym hamulcem ręcznym-używać na płaskim terenie podczas postoju auta,czy można nie. Na pochyłościach wiadomo-używać.
PS. Po lekturze forum odnoszę wrażenie, że Jazz nie lubi LPG. To też może być przyczyną problemów.
Powrót do góry
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 07:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


u mechanika skrzyn automatycznych stwierdzono że olej jest bardzo ładny i nie ma potrzeby jego wymiany. Coś czuje, że będzie ciężko znaleźć przyczynę - szkoda ze w pamięci komputera nie chce się zapisać błąd. Moim zdaniem jest to albo komputer który steruje silnikiem jak i skrzynią lub jakis sterownik wybierania biegów. Kurcze jeżdziłem tym samochodem z tysiąc km i było dobrze poza tym ze szarpał przez błąd położenia czujnika wału korbowego , który jak pisałem po bajpasach odżył, po usunięciu tej usterki pojawiła się w/w i nie daje rady.....
Jeśli chodzi o te 15-20 cm to ja tego nie mam chyba aczkolwiek wcześniejszy automat mazda 323 miała tak i nic się nie działo - 340 tys kilometrów na szafie i wszystko ok....

A CZY MOŻE WIECIE JAK SIĘ ZACHOWUJE TEN AUTOMAT JAK PRZECHODZI W STAN AWARYJNY? COŚ MIGA JAKAS KONTROLKA?
Powrót do góry
gadu-gadu
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 17:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


witam, dzisiaj zacząłem testować auto - na Drive ponownie wystąpił problem ale po przerzuceniu na S anirazu mi sie to nie pojawiło, po przerzuceniu na manual ale nie zmieniałęm + _- biegów robiło sie to automatycznie również problemów nie było, po tym wszystkim wrzuciłem Drive i o dziwo również bezproblemowo ( czy tu chodzi o to, że ta skrzynia w cyklu miejskim powinna mieć wyższe obroty??)... Nie pamiętam ale coś mi się obiło o uszy że tym autkiem z tymi skrzyniami w mieście powinno się jeżdzić na biegu S ??? w czym problem tu tkwi to nie mam zielonego pojęcia..... Mechanik powiedział,że olej wporządku ale może by go tak wymienić w sumie nie wiem kiedy był wymieniany - na oko wygląda dobrze - słowa mechanika.

Ostatnio zmieniony przez womaly23 dnia Sro 20 Lis 2013, 17:26, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 17:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 17:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Flik77 napisał:
Też mam CVT. Autko nieco młodsze bo 2005r. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, ale wygląda mi to na jakąś awarię elektroniki. Bez dobrego fachowca od automatów się nie obejdzie. O dobrą diagnozę na forum będzie chyba ciężko.
Czy masz coś takiego: zatrzymujesz autko (hamulcem nożnym), dajesz na P i wyłączasz silnik. Czy jak zdejmujesz nogę z hamulca to autko delikatnie (15-20 cm ucieka do tyłu (bez użycia hamulca ręcznego i na płaskim terenie)? Ja coś takiego zaobserwowałem u siebie i nie wiem czy mam się powoli martwić, czy tak ma być?
Właśnie nie wiem jak z tym hamulcem ręcznym-używać na płaskim terenie podczas postoju auta,czy można nie. Na pochyłościach wiadomo-używać.
PS. Po lekturze forum odnoszę wrażenie, że Jazz nie lubi LPG. To też może być przyczyną problemów.


Przepraszam u mnie również po wrzuceniu na P 10-20 cm ucieka... Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 19:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Ja poruszam się w mieście przy obrotach ok 2000/min rzadko 2500.
Co do biegu S:
"Po wybraniu położenia S skrzynia biegów wybiera niższe przełożenia aby zapewnić lepsze przyspieszanie i skuteczniejsze hamowanie silnikiem. Drugi bieg służy do pokonywania stromych zjazdów i jazdy z częstymi zatrzymaniami w ruchu miejskim." To fragment instrukcji mojego jeżyka.
Wynika z niego, że może masz rację, w tym że powinno się używać S w ruchu miejskim, ale czy ma to aż taki wpływ na Twoje problemy z automatem?
Ja od początku jeżdżę po mieście na DRIVE (ciekawe czy to błąd i jak duży Question Smile ) i nigdy nic złego ze skrzynią mi się nie działo.
To cofanie przy parkowaniu też nie zawsze daje się mi we znaki. Dziś np tego nie uświadczyłem. Hamulca ręcznego przy parkowaniu moja instrukcja nakazuje używać zawsze-przyznam, że często o nim nie pamiętam. Smile
PS, Brałeś pod uwagę możliwość, że to LPG jest przyczyną problemów z AT?
Powrót do góry
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 22:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Brałem pod uwagę lpg bo powiem szczerze , ze przy tym co mi sie dzieje z lpg samochód przerzuca mi sie na benz i z powrotem na lpg , ale niestety na samej benz tez mi sie tak dzieje... Co prawda po założeniu lpg zaczęło sie to robić... Może jest tak ze jadąc na D niskie obroty jakieś obciążenie i nagle samochód strajkuje robi sie co robi przerzuca na benz po czym kilka sekund i znowu na lpg. Dzisiaj jeżdżąc na S obroty wyższe i te obciążenia mogły nie występować i było wszystko ok ale nie mniej jednak na samej benz tez mam takie przygody jadąc na D wiec sam nie wiem. Dla mnie to ewidentnie coś z elektryka - może trzeba zacząć od świec przewodów kopulki itd żeby wykluczyć te momenty w których samochód strajkuje ???

Dzisiaj kolejny dzień jazdy na S i żadnych problemów... Jakis czujnik lub sterownik biegu D to autko posiada??
Powrót do góry
gadu-gadu
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 22 Lis 2013, 20:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Zrób konkretną diagnostykę bo jak dotąd nic nie zrobiłeś albo diagnostyka była robiona jakąś zabawką(sterownik silnika ma pamięć eeprom i nawet mignięcie kontrolki ,,check,, oznaczało zarejestrowanie usterki). Sprawa druga, sterownik silnika nie ma nic do przebiegu auta,przebieg siedzi w zegarach i po części w sterowniku wspomagania. I ostatnia sprawa, nie szukaj przewodów i kopułki bo w tym silniku ich nie ma, za świece raczej też się nie bierz bo pewnie wszystkich nie wymienisz.
Powrót do góry
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 22 Lis 2013, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


milejow napisał:
Zrób konkretną diagnostykę bo jak dotąd nic nie zrobiłeś albo diagnostyka była robiona jakąś zabawką(sterownik silnika ma pamięć eeprom i nawet mignięcie kontrolki ,,check,, oznaczało zarejestrowanie usterki). Sprawa druga, sterownik silnika nie ma nic do przebiegu auta,przebieg siedzi w zegarach i po części w sterowniku wspomagania. I ostatnia sprawa, nie szukaj przewodów i kopułki bo w tym silniku ich nie ma, za świece raczej też się nie bierz bo pewnie wszystkich nie wymienisz.


Diagnostyka jak napisałem w 1 poście czytając miedzy wierszami robiona komputerem przez pracownika salonu honda co za tym idzie oryginalnym oprogramowaniem( łączenie po sieci z serwerem honda). Z kopulka przewodami z rozpędu to napisałem wiem ze ich nie ma są cewki i po. 2 świece na gar, kolego skoro jesteś jasnowidzem i wiesz ze ich nie wymienię ( chociaż wymieniłem dwa czujniki za tysiąca)to zrób może jeszcze jedna sesje jasnowidza i dowiedz sie co sie dzieje mi z samochodem.... Panowie zwracam sie do was z problemem - gdyby to była prosta sprawa zapewne elektryk z hondy by mi wyłapał problem tak jak z czujnikiem wału który okazał sie dobry -wystarczyły bajpasy co świadczy o tym ze pan elektryk wie co robi( ten pan dodatkowo wykonuje elektrykę w awionetkach to chyba o czymś świadczy), nie potrzebuje tutaj jakiś uszczypliwych komentarzy a porady i ewentualnych rozwiązań. Jest to nietypowy problem jak widać a widać po ilości wpisów...
Powrót do góry
gadu-gadu
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 23 Lis 2013, 15:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Nie napinaj się kolego bo ci żyłka pęknie. Nie ma takiej opcji, żeby po wystąpieniu usterki w skrzyni sterownik nie zapisał błędu, diagnostyka to nie tylko czytanie błędów ale też podgląd parametrów. Do wymiany tylnych świec trzeba wyrzucić cały dolot ale to pewnie wiedziałeś. W trybie awaryjnym jest tylko trójka i wsteczny.
Jakiś nerwowy jesteś, jak moja teściowa-też z Radomia Laughing
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 23 Lis 2013, 18:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Zero napinek - szkoda żyłki, lepiej w lubelskie z tą żyłką na bystrzyce pstrągi połowić he
A teraz na poważnie:

1.Z tego co słyszałem jeśli przechodzi w stan awaryjny miga kontrolka np od D ?

2. W moim przypadku oczywiście samochód się redukuje na niższy bieg ale nie wiem jaki ( oczywiście jak jadę na jakimś np 6 lub 7), jednak przypadek ten zachodzi również gdy ruszam czyli bieg 1 lub 2 , w obu przypadkach gaśnie kontrolka D na jakieś 3-5 sekund następuje redukcja - wyższe obroty po czym zmiana biegu,wyższe obroty po czym niskie obroty i zapala się kontrola D i jedziemy dalej( gdy jadę na LPG samochód przerzuca mi się na PB po czym wraca znowu na LPG). Potrafi tak się zrobić na odcinku 8 km 3 razy a następnym razem ani razu

3. Na Biegu S jak i manual żaden z przypadków nie zachodzi.

4. Przy błędzie czujnika zmiany położenia wału korbowego problemu nie było ( były inne - gasła, szarpała), po naprawie się pojawiło lub po założeniu LPG nie pamiętam, aczkolwiek jak pisałem wyżej na samej Pb również problem się pojawia

5. Czemu na komputerze diagnostycznym nie zapisuje się błąd skoro migocze na dosłownie sekundkę??

6. Czy można spróbować wgrać nowego "softa" na komp.sam ?

7. Panie premierze jak żyć?

Jutro spróbuję to nagrać na tel, wrzuce na YT a wkleje link może będzie łatwiej coś zdiagnozować
Powrót do góry
gadu-gadu
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sob 23 Lis 2013, 21:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Pojeździj na benzynie ale z odpiętym zasilaniem centralki gazowej i zobacz czy problem będzie nadal. Centralki gazowej nie odłączaj od wiązki bo nie odpalisz silnika, wyjmij tylko bezpieczniki zasilania gazu.
Powrót do góry
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 21:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


Dzisiaj żona jechała zrobiło sie to co zawsze ale nie znikł a zaczął migać drive nawet na P wiec stan awaryjny jak sadze i zapalił sie Check - jutro diagnoza.... Aż sie boje k.......a mac
Powrót do góry
gadu-gadu
womaly23

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 automat 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 22:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 2003 1.4 CVT Automat - problem ze skrzynią lub el


womaly23 napisał:
Dzisiaj żona jechała zrobiło się to co zawsze ale nie znikł a zaczął migać drive nawet na P wiec stan awaryjny jak sadze i zapalił się Check - jutro diagnoza.... Aż się boje k.......a mac
. Dodam ze jak dzisiaj wsiadłem do samochodu okazało sie ze żona jeździła na klimie to chyba wszystko przez prezent szalik czapka he , obciążenia większe ?

Dzisiaj check znikł sam po tym jak znowu pojawił się mój problem a to dziwne he....Zadzwoniłem po elektryka, podpiął komp i stwierdził że coś nie tak musi być z jego komp skoro nie może odczytać z historii.
Pomyślałem, że chwile pojeżdżę i pewnie zaraz się zapali - niestety nie zapalił się ale problem wystąpił dwukrotnie z mignięciem check i nic więcej.... Jutro mam jechać do salonu hondy i tam ją podepnie i wszystko będzie jasne.

Do jutra dużo czasu - pomyślałem, że zastosuje się do rady "milejow"
Wysłany: Sob 23 Lis 2013, 21:56 Temat postu:
Pojeździj na benzynie ale z odpiętym zasilaniem centralki gazowej i zobacz czy problem będzie nadal. Centralki gazowej nie odłączaj od wiązki bo nie odpalisz silnika, wyjmij tylko bezpieczniki zasilania gazu."
wyjąłem bezpiecznik od LPG ten, który jest najbliżej akumulatora i co - I PO PROBLEMIE przynajmniej na dzień dzisiejszy. Przejechałem ok 60 km po mieście i zero problemów , wcześniej bym miał ok 4-6 podniesień ciśnienia.... Pojeżdżę jutro jeśli będzie ok to jutro wymawiam SOLÓWE człowiekowi od LPG he.
Kolego "milejow" , co może być przyczyną , od czego człowiek LPG powinien zacząć?? Czy instalacja LPG zabiera prąd ,robi zware, komputer lpg cos świruje? Skoro problem nie występował na skrzyni S lub manual czyli większe obroty lepsze ładowanie i problemów nie było? Na D większe obciążenie mniejsze ładowanie do tego instalacja lpg i wariowal samochód??? Dobrze kombinuje?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System