Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Tak jak pisze pieta, ASO ma w tym również interes.
W moim przypadku wykryli nieznaczne zapocenie silnika, a dodatkowo sam dorzuciłem im przepaloną jedną ze ścieżek ogrzewania tylnej szyby.
Za kilka roboczogodzin fakturka poszła do Honda Poland .

@pieta - czekam w takim razie z niecierpliwością z tamtym tematem, (auta jeszcze nie zmieniam)
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 16:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Zaiste, ASO straszną krzywdę wyrządza niektórym, straszną... Golą z kasy? Oczywiście! To główne źródło utrzymania. Tylko ja (kupując używane auto) miałbym jednak na względzie, że było serwisowane w ASO, bo w razie jakiejś naprawy w przytłaczającej większości przypadków używa się oryginalnych części a nie często dziadowskich zamienników, poza tym mają dostęp do dokumentacji - wbrew pozorom to ważne. Np. taką regulację zaworów (powoli zapomnianą sztukę) albo zrobiłbym sam (jeśli by mi się chciało Wink ) lub w ASO właśnie. Oddawanie tego w ręce mechanika, który będzie się uczył na naszym aucie i rozkręci pół silnika żeby dostać się do klawiatury - cóż, można ale chyba nie o to chodzi. Są oczywiście mechanicy, którzy poważnie podejdą do sprawy i może nawet ściągną serwisówkę, jeśli nigdy wcześniej tego nie robili w konkretnym aucie, ale dla większości to strata czasu i kierują się intuicją, mocą i zasadami feng shui.
Dodając do tego fakt, że książka serwisowa ze stemplami ASO wydatnie ułatwia sprzedaż auta to może się okazać, że to wcale nie jest strata pieniędzy.

Nie wspominając o tzw. przedłużonej gwarancji na podzespoły, które okazały się nie tak trwałe jakby konstruktorzy chcieli. Wtedy komplet pieczątek ASO w książce ma magiczną moc usuwania kłopotów. Kto nie ma może zobaczyć co najwyżej udawany smutek na obliczu szefa serwisu, gdy mówi "przykro mi bardzo, Pana/Pani to już nie obejmuje...". I wtedy jest płacz, zgrzytanie zębami i - niekiedy udane - próby załatwienia sprawy poza oficjalną procedurą.
Pewnie niektórzy forumowicze Jazza II przerabiali ten temat przy wymianie łożysk w skrzyni biegów.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 17:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Sylpete napisał:
Zaiste, ASO straszną krzywdę wyrządza niektórym, straszną... Golą z kasy? Oczywiście! To główne źródło utrzymania. Tylko ja (kupując używane auto) miałbym jednak na względzie, że było serwisowane w ASO, bo w razie jakiejś naprawy w przytłaczającej większości przypadków używa się oryginalnych części a nie często dziadowskich zamienników

Poza ASO takze możesz uzyć oryginału albo wysokiej jakosci zamiennika (często ta sama część co oryginał tylko bez logo).

Sylpete napisał:
Oddawanie tego w ręce mechanika, który będzie się uczył na naszym aucie i rozkręci pół silnika żeby dostać się do klawiatury - cóż, można ale chyba nie o to chodzi


Zgadzam sie w 100%, ale jak się poszuka to jest sporo mechaników (najczęściej mają doświadczenie z ASO jak obyli pracownicy) niezaleznych, ktorzy specjalizują się w danej marce, równie dobrych (albo i lepszych) niż w ASO (bo pracują na swoją renomę a nie sa anonimowi w ASO). No i są ZNACZNIE tańsi.


Sylpete napisał:
Dodając do tego fakt, że książka serwisowa ze stemplami ASO wydatnie ułatwia sprzedaż auta to może się okazać, że to wcale nie jest strata pieniędzy.


Handlarze myślą tak samo i dlatego u nich zawsze jest książka z kompletem pieczątek Smile

Sylpete napisał:
Nie wspominając o tzw. przedłużonej gwarancji na podzespoły, które okazały się nie tak trwałe jakby konstruktorzy chcieli.


Dobre, orientowałeś się ile taka przyjemność kosztuje? Polecam sprawdzić, tylko najlepiej na siedząco.

Ja wizyty w ASO traktuję jako przykrą i BARDZO kosztowną niedogodność okresu gwrancyjnego. Obecny Jazz nie jest moim pierwszym kupionym jako nowym samochodem i w każdej marce to samo. Ja dziekuje, ale jak ktoś chce - dlaczego nie.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 19:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


HondaJazz napisał:

Poza ASO takze możesz uzyć oryginału albo wysokiej jakosci zamiennika (często ta sama część co oryginał tylko bez logo).

Jasne. ALE: zakładasz że wszyscy użytkownicy to pasjonaci, bywalcy forum etc. A większość użytkowników to osoby traktujące auto jako transport z punktu A do B. Często nie interesuje ich nawet co jest pod maską. Wiedzą tylko co lać do baku i gdzie sprawdzić poziom płynów, oleju itd. Odstawia taki delikwent pojazd do warsztatu i "ma być". W ASO dostanie z reguły oryginalną część. Pan mechanik spoza ASO zaproponuje kilka alternatywnych zamienników i co najczęściej wybiera posiadacz? Najtańszy oczywiście i niestety z jakością adekwatną do ceny.

Cytat:
Zgadzam sie w 100%, ale jak się poszuka to jest sporo mechaników (najczęściej mają doświadczenie z ASO jak obyli pracownicy) niezaleznych, ktorzy specjalizują się w danej marce, równie dobrych (albo i lepszych) niż w ASO (bo pracują na swoją renomę a nie sa anonimowi w ASO). No i są ZNACZNIE tańsi.

Dokładnie tak, ale z poprawką: nie ma ich aż tak wielu jakbyś chciał. No i nie każdy ma duży, dobrze wyposażony warsztat. Dodatkowo - nie każdy ma czas na jakieś poszukiwania. Naprawdę.
Jeśli ktoś ma zakład lub choć mechanika oblatanego w marce, uczciwego i z pasją to przy każdej wizycie powinien zostawiać dla niego zacną flaszkę w bagażniku. Niestety, nie wszyscy mają takie szczęście. No i na marginesie - są ASO lepsze i gorsze. Jak wśród "zwykłych" mechaników.

Cytat:
Handlarze myślą tak samo i dlatego u nich zawsze jest książka z kompletem pieczątek Smile

Tylko wpisów made by Marian nie potwierdzisz u żadnego dealera, a wpisy serwisowe ASO - bez problemu. Przynajmniej dla aut z polskich salonów, choć nikt nie broni Ci skontaktować się z np. niemieckim dealerem i potwierdzić wpisy.

Cytat:
Dobre, orientowałeś się ile taka przyjemność kosztuje? Polecam sprawdzić, tylko najlepiej na siedząco.

Na pewno dobrze zrozumiałeś? Nie piszę o przedłużonej, ekstra płatnej gwarancji. Mam na myśli gwarancję dotyczącą podzespołów, które na przestrzeni lat w procentowo istotnej ilości pojazdów wykazywały usterki, ale producent nie zdecydował się na akcję przywoławczą. Po prostu nie były to masowe kataklizmy ale zdarzały się częściej niż przewidywano, więc producent (w geście dobrej woli?) przedłużył na te części gwarancję. W przypadku Jazza II były to np. wspomniane wyżej łożyska skrzyni biegów. Gwarancję wydłużono bodajże do 7 lat. Nie pamiętam, czy zastosowano też limit kilometrów.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 19:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Sylpete napisał:

Na pewno dobrze zrozumiałeś? Nie piszę o przedłużonej, ekstra płatnej gwarancji. Mam na myśli gwarancję dotyczącą podzespołów...


A to przepraszam, faktycznie źle Cię zrozumiałem. W takim wypadku to oczywiście masz rację, bez kompletu pieczątek z ASO raczej nic sie nie załatwi. Ale co, myslisz, że np. łozyska w skrzyni by wymienili na swój koszt nawet jak samochód nie jest juz na gwarancji i nie było akcji serwisowej na ten element? Coś mi się nie chce wierzyć w taką wspaniałomyślność ASO.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 19:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 31 Gru 2013, 19:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


HondaJazz napisał:
A to przepraszam, faktycznie źle Cię zrozumiałem. W takim wypadku to oczywiście masz rację, bez kompletu pieczątek z ASO raczej nic sie nie załatwi. Ale co, myslisz, że np. łozyska w skrzyni by wymienili na swój koszt nawet jak samochód nie jest juz na gwarancji i nie było akcji serwisowej na ten element? Coś mi się nie chce wierzyć w taką wspaniałomyślność ASO.

Tak, wymiana felernych podzespołów jak na "zwykłej" gwarancji. I przy podobnych obwarowaniach.
Akcje serwisowe (przywoławcze) to zupełnie inna sprawa.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 01 Sty 2014, 13:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Sylpete napisał:

Tak, wymiana felernych podzespołów jak na "zwykłej" gwarancji. I przy podobnych obwarowaniach.


A jest jakis oficjalny wykaz usterek objetych taką przedłużoną gwarancją (konkretnie chodzi mi o Jazz II)?
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 01 Sty 2014, 19:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


HondaJazz napisał:
A jest jakis oficjalny wykaz usterek objetych taką przedłużoną gwarancją (konkretnie chodzi mi o Jazz II)?

Nie spotkałem się z takim wykazem. Publikowane są tylko dane o akcjach przywoławczych, ale do tego producentów obliguje prawo.
Podejrzewam, że dane dot. przedłużania gwarancji w związku z określonymi usterkami są kwestią wewnętrznej komunikacji na linii przedstawiciel-ASO. Nie wiem jak się te sprawy mają w bardziej cywilizowanych krajach, ale w naszym kraju wygląda na to, że jest to swoisty bonus dla serwisujących swe auta w ASO po upływie zwykłej gwarancji.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 08:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Sylpete napisał:
HondaJazz napisał:
A jest jakis oficjalny wykaz usterek objetych taką przedłużoną gwarancją (konkretnie chodzi mi o Jazz II)?

Nie spotkałem się z takim wykazem ... w naszym kraju wygląda na to, że jest to swoisty bonus dla serwisujących swe auta w ASO po upływie zwykłej gwarancji.


Aha, czyli na zasadzie dobrej woli ASO.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 11:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


ASO samo z siebie nic nie zrobi. Musi konsutlowac to z Centrala w Wawie. Inaczej będzie musiało to samo zaplacic a jakos nie chce mi się w to uwierzyć. Chyba ze bardzo bardzo dobry klient jesteś to wtedy dadza Ci duzy rabat ewentualnie jak jesteś bardzo dobry klient to dadza Ci bardzo duzy rabat (circa 30-40%) czyli de facto zrobia po swoich kosztach i to tyle.

Co do akcji serwisowych to wystarczy zajechać na dowolne ASO i podac swój VIN (albo nawet zadzwonić), czesc akcji jest ogolnoeuropejska wiec się można zalapac. Co do lozysk w skrzyni biegow slyszalem, bo to jest przypadlosc civikow w wersji nie ufo i wlasnie jazzow, ale to tez zależy od stylu jazdy trochę. W każdym bądź razie jaskolki na miescie mowia ze dzieje się to przy przebiegu circa 120k (ale reguly nie ma).

Jeszcze jedna rzecz. Honda Polska przyznaje się jedynie do aut sprzedanych w polskiej sieci dilerskiej (pomijam tutaj akcje ogólnoeuropejskie czy nawet swiatowe), wiec podstawa jest zakupienie auta w sieci dilerskiej PL i regularne jego serwisowanie. Przy czym slyszalem historie ze odrzucono reklamacje wlasciciela Civica, który przelozyl sobie jeden przegląd (bo male przebiegi robil) na przyszly rok i wyszlo ze jeden rok kalendarzowy był bez przegadu (przeglądy powiedzmy 11.09, 11.10, i 1.12). W tym przypadku powiedziano ze nie było zgodnie z regulami sztuki i sorry. Sprawa dotyczyła bodajże lakieru, ogolnie hondy maja 3 lata ale perforacyjna jest na 12 lat o czym mało kto pamieta
W innym przypadku było ok ponieważ pieczatki.

Serwisowanie ASO vs nie ASO to wiodący temat na każdym forum samochdowym.
Ja jedynie pragne zauwazyc iż Polska jest co do zasady biednym krajem wiec koszt serwisowania auta jest mniej lub bardziej kosztem znaczącym w budzecie większości populacji.
Niestety części do aut japońskich sa drogie, niektóre nawet absurdalnie wiec z punktu widzenia drugiego użytkownika auta zakupienie go od pierwszego który robil wszystko w ASO, bo go było stać, jest niewątpliwym plusem.

Natomiast zakupienie auta od przysłowiowego wlasciciela z wezem w kieszeni, który robil wszystko po taniośći za cene elementow o wartości miski ryzu dla przysłowiowego chinczyka i zmienial olej co 50k (no offence Przempo Very Happy ), to później zrodlo potencjalnych wydatków bo przeba prędzej czy później szybko wszystko odkrecac, co generuje koszta.

Oczywiście nie ma reguly i może się okazac ze auto serwisowane w ASO zaraz będzie miało sprzeglo do wymiany bo wlasciciel jezdzil jak jezdzil a ma fantazje zmieniac auto co 3 lata

Kwestie odsprzedaży pomijam, bo akurat ja auta uzytkuje długo, a jazz pomimo pierwszego okresu nieufności, mysle ze pozostanie ze mna jeszcze długo, albo nawet jeszcze dluzej. Planuje na razie związek az rdza nas nierozlaczy
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 12:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Miles, odpowidzialem Razz

http://www.honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=200697
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 02 Sty 2014, 18:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


HondaJazz napisał:
Aha, czyli na zasadzie dobrej woli ASO.
Eee, upraszczasz. Zasady przedłużonej gwarancji idą od Honda Polska a ASO łaski nie robi.
Bardziej działa zasada dobrego lub złego ASO. A w przyrodzie występują oba rodzaje Rolling Eyes Np. gdy ja byłem w ASO na przeglądzie przedzakupowym Jazza sami mechanicy zaserwowali mi informację o wspomnianych łożyskach. Nie musiałem nikogo podpytywać, nagabywać etc. Akurat mojego egzemplarza temat póki co nie dotyczy, ale miło z ich strony...

pieta napisał:
(...) Chyba ze bardzo bardzo dobry klient jesteś to wtedy dadza Ci duzy rabat ewentualnie jak jesteś bardzo dobry klient to dadza Ci bardzo duzy rabat (circa 30-40%) czyli de facto zrobia po swoich kosztach i to tyle.

W naszej rzeczywistości każdy, kto serwisuje w ASO pojazd po gwarancji jest bardzo, bardzo, bardzo dobrym klientem Laughing
Cytat:
Co do lozysk w skrzyni biegow slyszalem, bo to jest przypadlosc civikow w wersji nie ufo i wlasnie jazzow, ale to tez zależy od stylu jazdy trochę. W każdym bądź razie jaskolki na miescie mowia ze dzieje się to przy przebiegu circa 120k (ale reguly nie ma).

Sprawa dotyczy Civiców VII gen. (oprócz diesla i CTR-a) oraz Jazzów II (nie wiem czy skrzynia III gen. jest oficjalnie uznana za felerną, na forum użytkownicy także mieli problemy z łożyskami). Sprytne chłopaki z forum Civica wydedukowali, że jeśli dudni się na niskich obrotach jak amerykańskim bigblockiem to kłopoty przyjdą wcześniej. Jak jeździ się tak, jak Honda lubi i potrafi to kłopot może w ogóle się nie pojawić Cool
Poza tym pieta dotknął naszego paradoksu na rynku wtórnym. Każdy, kupując auto używane, chciałby niebite i serwisowane w ASO. Jak już takiego 4-6 latka trafi, kupi i zapytasz się go czy będzie nadal serwisował w autoryzowanym serwisie, usłyszysz "po@#$%ło cię?"...
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 14:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Z okazji dzisiejszego złamania 90 tys. km zabrałem dziś Hankę na przegląd. Do tego "wymieniłem" olej skrzyni biegów ( chyba nie ma co przedłużać przebiegu), świeczki, filtr powietrza. Części miałęm ze sobą. Po raz pierwszy (wszak minęły już 3 lata) poza ASO. Koszt robocizny łącznie niecałe 140zł. Patrząc na złośliwość z jaką umieszczone są świece (tył silnika, dostęp wzrokowy równy zero, manualny niewiele lepszy- potrafi to zrobić tylko mechanik o zdolnościach ginekologa lub taki co się nie szczypie z rozkręceniem silnika) koszt na prawdę niski. Póki co żegnaj ASO, no chyba, że będzie to jakaś czynność wymagająca iście specjalistycznego sprzętu...
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 14:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


keicamm napisał:
Póki co żegnaj ASO, no chyba, że będzie to jakaś czynność wymagająca iście specjalistycznego sprzętu...


Popieram w całej rozciągłości Wink
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
osman71

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów/śląskie
Posiadane auto: skoda Rapid Fun 1.2 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Sty 2014, 21:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) czynności serwisowe


Czy ktos się orientuje jakie są koszty 2-go przeglądu(ów) ? niedługo mija drugi rok od zakupu, więc pewnie za chwilę wyskoczy ten roczny przegląd, no nie wiem jak z tym drugim, bo przebieg mam chyba niski jak na dwa lata-16tys km. Chodzi oczywiście o jazza 1.4 z 2011 roku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System