Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 20:46
Temat postu:

Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Witam

Czy w jazzie 1.2 z manualną klimą podświetlony jest włącznik świateł awaryjnych? Nie pamiętam jak było wcześniej, tym bardziej że było lato, długo jasno i nie zwracało się na to uwagi. Teraz brak tego podświetlenia jest trochę irytujący np żeby podziękować przy wyprzedzaniu Smile

Jeżeli włącznik jest podświetlany to czy trudno jest wymontować włącznik i wymienić tą żarówkę
Powrót do góry
gadu-gadu
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 23:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Włącznik świateł awaryjnych jest podświetlony .Dziś z ciekawości sprawdziłem,czyli wymienić trzeba żarówkę .
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 14:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnyc


Witam,

mitex01 napisał:
Cytat:
Włącznik świateł awaryjnych jest podświetlony
Kawisz - ten duży czerwony - znajdujący się na desce rozdzielczej obok wlotów powietrza NIE JEST podświetlany.

Nie ma również w nim żadnej żaróweczki.

Podświetlana jest natomiast "ikonka" - znak graficzny - informujący kierowcę że auto ma włączone światła awaryjne.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 16:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnyc


kedlaw07 napisał:
Witam,

Kawisz - ten duży czerwony - znajdujący się na desce rozdzielczej obok wlotów powietrza NIE JEST podświetlany.

Nie ma również w nim żadnej żaróweczki.

Podświetlana jest natomiast "ikonka" - znak graficzny - informujący kierowcę że auto ma włączone światła awaryjne.


Ok, ale gdzie znajduję się ta ikona która się podświetla w trakcie działania awaryjnych? U mnie nie działa podświetlenie tego przycisku, i ikona na nim tez nie mruga wraz z awaryjnymi
mitex01 napisał że jest podświetlany, może jednak jest ale widać to dopiero w ciemności?
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 17:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Klawisz jest podświetlony mitex01 dobrze prawi. Świeci (nawet gdy nie masz włączonych awaryjnych) środkowa część czerwonego klawisza z tymi trójkącikami. Wymień żaróweczkę i po kłopocie. Teraz pytanie jak: hmm szczerze nie wiem wydaje mi się że albo podważasz sam klawisz albo trzeba wypchnąć go od środka wkładając dłoń poprzez kratki wentylacyjne.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 17:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Ta ikonka to chodzi pewnie o ten biały trójkącik na tym czerwonym przycisku-tylko to świeci (przynajmniej w wersji 1.4 z klimatronikiem). U mnie trójkącik świeci niezależnie czy awaryjne działają, czy nie (sprawdzane na szybko więc mogę się mylić).
PS Jeszcze do wczoraj mógłbym przysiąc, że cały ten przycisk mam niepodświetlany. Razz
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 17:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Flik77 napisał:
Ta ikonka to chodzi pewnie o ten biały trójkącik na tym czerwonym przycisku-tylko to świeci (przynajmniej w wersji 1.4 z klimatronikiem). U mnie trójkącik świeci niezależnie czy awaryjne działają, czy nie (sprawdzane na szybko więc mogę się mylić).
PS Jeszcze do wczoraj mógłbym przysiąc, że cały ten przycisk mam niepodświetlany. Razz


No właśnie, nie zauważa się takich szczegółów... Ale wydało mi się niemożliwe żeby ten włącznik nie był podświetlany

Ciekawe tylko czy to podświetlenie to nie jest jakaś wlutowana dioda, i należy wymienić cały włącznik. Szczerze mówiąc to miałem nadzieje że ktoś to już wymontowywał i się pochwali jak to zrobić bez szkód Very Happy

Jest do Jazza jakiś manual (nie fabryczny - taki mam) w stylu sam naprawiam?
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 17:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


jest wpisz w okno wyszukiwarki obecnego forum, zdaje sie że od forumowicza o niku siemam, otwiera go tylko internet explorer.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 07 Lis 2013, 17:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Teraz nie jestem pewien, ale na Ebay chyba widziałem jakiś czas temu książkę o Jazzie w takim chyba stylu właśnie (tylko nie pomnę jakiej wersji dotyczyła).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 13 Lis 2013, 13:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnyc


Witam,

dulu1 napisał:
Cytat:

Czy w jazzie 1.2 z manualną klimą podświetlony jest włącznik świateł awaryjnych? Nie pamiętam jak było wcześniej, tym bardziej że było lato, długo jasno i nie zwracało się na to uwagi. Teraz brak tego podświetlenia jest trochę irytujący np żeby podziękować przy wyprzedzaniu
Dulu posiada identyczną wersje jazza jak moja, a właściwie to o rok starszą. Exclamation
Ma również - Kawisz - ten duży czerwony - znajdujący się na desce rozdzielczej obok wlotów powietrza NIE JEST podświetlany.
Nie ma również w nim żadnej żaróweczki:!:
Podświetlana jest natomiast "ikonka" - znak graficzny - informujący kierowcę że auto ma włączone światła awaryjne.
Ikonka znajduje się w którymś z kółeczek.
Nie pamiętam w którym ale jest.

Tak więc nie piszcie herezji.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 13 Lis 2013, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Kedlaw:
Czy mówimy o takim wyłączniku?


Jeśli tak to świecą się te trójkąciki na środku klawisza-więc jakieś źródło światła tam być musi. Jeśli dobrze kojarzę to w Jazzach można też spotkać się z okrągłym klawiszem świateł awaryjnych, ale to chyba nie jest ten przypadek.
"Ikonka znajduje się w którymś z kółeczek.
Nie pamiętam w którym ale jest. "
Mógłbyś sprecyzować jakie kółeczka masz na myśli?
Wydaje mi się, że to Ty nieco mieszasz. Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 15 Lis 2013, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnyc


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Kedlaw:
Czy mówimy o takim wyłączniku?
Tak o tym włączniku świateł awaryjnych mówimy.

Cytat:
"Ikonka znajduje się w którymś z kółeczek.Nie pamiętam w którym ale jest. "Mógłbyś sprecyzować jakie kółeczka masz na myśli?
Wydaje mi się, że to Ty nieco mieszasz.

Każdy jazz ma kontrolki dotyczące kierunkowskazów.

cytat z instrukcji:
Cytat:
Miganie lewej lub prawej kontrolki sygnalizuje włączenie kierunkowskazów. Jeżeli kontrolka nie miga, lub miga z większą częstotliwością, zwykle oznacza to przepalenie żarówki (patrz str 319).
Należy jak najszybciej wymienić żarówkę, żeby inni kierowcy mogli być informowani o zamiarze skrętu.

Po włączeniu świateł awaryjnych będą migały obie kontrolki kierunkowskazów. Powinny wówczas migać wszystkie światła kierunkowskazów.


Kontrolki umieszczone są w jednym z tych dwóch zegarów, obrotomierzu lub prędkościomierzu.
W zależności od modelu - tak podaje instrukcja.

PS. Niektórzy uważają że samochód posiada tylko 4 światła awaryjne - Z Przody i Z Tyłu Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 15 Lis 2013, 17:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Czyli podsumowywując w wersji z manualną klimą włącznik świateł awaryjnych nie jest podświetlany podczas pracy świecenia pozycyjnych, ani nie mruga podczas działania świateł awaryjnych.

Nie za bardzo rozumiem natomiast gdzie znajdują się "kółeczka" z ikonka świateł awaryjnych. U mnie podczas działania awaryjek migają tylko naraz (lewy i prawy) strzałki od kierunkowskazów, nic innego się nie świeci.

Myślę że te wszystkie niejasności spowodowane są tym że w wersji z automatyczną klimą ten włącznik świateł jednak jest podświetlany - ostatnio przeglądałem forum i widziałem gdzieś zdjęcie konsoli takiego jazza w nocy.

Całe szczęście u siebie jeszcze nie zabrałem się za demontaż tego włącznika, bo jest zimno nie chce się grzebać przy samochodzie, i trochę strach że coś pęknie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 15 Lis 2013, 17:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnyc


kedlaw07 napisał:
Witam,

dulu1 napisał:
Cytat:

Czy w jazzie 1.2 z manualną klimą podświetlony jest włącznik świateł awaryjnych? Nie pamiętam jak było wcześniej, tym bardziej że było lato, długo jasno i nie zwracało się na to uwagi. Teraz brak tego podświetlenia jest trochę irytujący np żeby podziękować przy wyprzedzaniu
Dulu posiada identyczną wersje jazza jak moja, a właściwie to o rok starszą. :!:
Ma również - Kawisz - ten duży czerwony - znajdujący się na desce rozdzielczej obok wlotów powietrza NIE JEST podświetlany.
Nie ma również w nim żadnej żaróweczki:!:
Podświetlana jest natomiast "ikonka" - znak graficzny - informujący kierowcę że auto ma włączone światła awaryjne.
Ikonka znajduje się w którymś z kółeczek.
Nie pamiętam w którym ale jest.

Tak więc nie piszcie herezji.


Waldi przycisk włacznik świateł awaryjnych jest podświetlony jeśli u ciebie nie świeci to wymien żaróweczkę i nie pisz że podświetlenia nie ma, bo tak jak w tytule tematu chodzi o podświetlenie przycisku a nie 2 strzałki na zegarach, sprawdź też czy napis MIRROR masz w ustawieniu lusterek i podświetlenie na kubki bo też lubi się psuć:



W manualu jest delkatna podpowiedź jak sie dostać do przycisku:

Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 15 Lis 2013, 17:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


"Każdy jazz ma kontrolki dotyczące kierunkowskazów."
Ale przecież nie tego dotyczyło pytanie... Smile Zachodziłem w głowę o jakich kółeczkach piszesz...chodzi ci o tzw: zegary (przynajmniej tak się mówi potocznie).
"Czyli podsumowywując w wersji z manualną klimą włącznik świateł awaryjnych nie jest podświetlany podczas pracy świecenia pozycyjnych, ani nie mruga podczas działania świateł awaryjnych".
Wydaje mi się, że jesteś w błędzie.
Ja co do podświetlenia tych kubków miałbym małe pytanie.
U mnie jest tak, że nad miejscem gdzie są kubki mam dwa otwory przez które wydostaje się delikatne światło świecąc właśnie w miejsca o których mowa. Czy to jest właśnie w ten sposób podświetlone-czyli od góry?
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 15 Lis 2013, 18:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Kilka postow wczesniej mitex01 pisal ze jest podswietlenie w przycisku a on ma klime manualna.
Flik77 tak swiatlo idzie z tamtych otworow ale nie sa to zaroweczki tylko diody led.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 00:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Potwierdzam klima manualna , włącznika świateł awaryjnych
jest podświetlony tak samo jak na fotce Jazzmana (podświetlony trójkąt.)
Po włączeniu awaryjnych migają obie kontroli kierunków ( lewa i prawa )
Chyba już wszystko wyjaśnione .'Wink'
Powrót do góry
skype status
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 01:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


mitex01 napisał:

Po włączeniu awaryjnych migają obie kontroli kierunków ( lewa i prawa )
Chyba już wszystko wyjaśnione .'Wink'

Wypada tylko dodać, że tak jest chyba niemal w każdym aucie-nie dam głowy za wszystkie. Very Happy
PS. Dziękuję Jazzman za odpowiedź. Smile Zapytałem o podświetlenie tego miejsca bo wydaje mi się, że widziałem kiedyś fotkę Jazza gdzie te kubki były podświetlone od dołu i zastanawiałem się dlaczego u mnie tak nie jest. Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 09:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnyc


Witam,

Wczoraj zaistniała potrzeba włączenie świateł awaryjnych (wcześniej dokładniej nie sprawdzałem) i rzeczywiście w tym czerwonym klawiszu podświetlony jest ten biały trójkącik.
Tak więc serdecznie was przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Mam nadzieję że mi wybaczycie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 19 Lis 2013, 22:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Trochę namieszałeś , ale spoko. Wink'
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 20 Lis 2013, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjny


Witam,

mitex01 napisał:
Cytat:
Trochę namieszałeś , ale spoko.
Byłem w stu procentach przekonany że mam rację, ale dzięki chłopaki za wyrozumiałość.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
rudan

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: JAZZ 1.4LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 04:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Panowie!
Niestety u mnie nie działa podświetlenie przycisku świateł awaryjnych i "mirror" - ktoś tu sugerował, że to też powinno świecić.
I tu pytanie: jak estetycznie wyjąć te dwa przyciski, żeby niczego nie uszkodzić i żeby po naprawie nie wyglądało to tak jakby szwagier-złota-rączka użył z finezją śrubokręta.
Co prawda wcześniej jest jakiś skan sugerujący wyjęcie przycisku awaryjnych od wewnątrz ale jak to zrobić? Jak to "wypchnąć" nie mając dostępu od spodu?
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 29 Gru 2013, 09:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


A czy tego czerwonego przycisku od awaryjnych nie da się wycignąć od przodu jakimś cienkim wkrętakiem (podwadzić) ?

Co do tego drugiego przycisku to coś pamiętam, ze tutaj wchodzi w grę raczej wymiana całego elementu-ta żaróweczka jest wlutowana. Swoją drogą-zastanawiam się czy nie można jej wylutować i wlutować nowej Question
Nie wiem jak ktoś to wyjął, ale zerknij tutaj: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=171437&postdays=0&postorder=asc&highlight=mirror&start=30

"Wczoraj zaistniała potrzeba włączenie świateł awaryjnych (wcześniej dokładniej nie sprawdzałem) i rzeczywiście w tym czerwonym klawiszu podświetlony jest ten biały trójkącik".

Panowie, nie chciałbym wprowadzać w błąd, ale teraz wydaje mi się, że ten trójkącik świeci także wówczas gdy awaryjne są wyłączone. Piszę z pamięci więc nie wylkuczam, że się mylę. Może dla świętego spokoju niech ktoś napisze czy mam, czy nie mam racji, żeby to raz na zawsze wyjaśnić. Smile
Powrót do góry
marnam

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1,2 ; 2004
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Włącznik jest podświetlany w Jazzie 1,2 2004 po włączeniu świateł. Ostatnio chciałem wymienić żarówkę w tym włączniku i rozp...łem go. W środku jest żaróweczka, która jest dość mała. Żarówka jest wymienna Oryginalny włącznik w serwisie w Opolu 260zł. Na Allegro używka od 14 do 40. Pozdrowerek
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 17:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


rudan napisał:
Panowie!
Niestety u mnie nie działa podświetlenie przycisku świateł awaryjnych i "mirror" - ktoś tu sugerował, że to też powinno świecić.
I tu pytanie: jak estetycznie wyjąć te dwa przyciski, żeby niczego nie uszkodzić i żeby po naprawie nie wyglądało to tak jakby szwagier-złota-rączka użył z finezją śrubokręta.
Co prawda wcześniej jest jakiś skan sugerujący wyjęcie przycisku awaryjnych od wewnątrz ale jak to zrobić? Jak to "wypchnąć" nie mając dostępu od spodu?

Co prawda pytanie z konca grudnia ale marnam go trochę odmłodził a tak przy okazji w jaki sposób marnam go wyciągałeś, podważałeś czymś?
W manualu jest podpowiedź, która jest na pierwszej str. tego tematu czyli dostęp przez wyciągniecie wskaźników :

ale tak sobie myślę czy nie dałoby rady trochę prościej czyli tędy:

np. wypchnąć zagiętym kluczem imbusowym moze jest tam jakas wolna przestrzen Rolling Eyes

Co do przycisku regulacji lusterek, ja go kiedyś wyciągnąłem (w innym celu) poprzez podważenie od dołu małym cienkim płaskim wkrętakiem owiniętym w cieńką szmatkę, przy odrobinie wprawy da się to zrobić niczego nie uszkadzając.
Aż tu nagle widzę w manualu Shocked :
Powrót do góry
kasia_jazz

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Sie 2012
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawy
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 G5 LS, r. 2004
Piwa: 1/22
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 21:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Podpinam się pod temat,

ostatnio jadąc wieczorem zauważyłam, że nie podświetla się znaczek przy manualnej klimatyzacji (przy przesuwnicy na obieg otwarty i zamknięty) - ten znaczek, który pokazuje że obieg jest zamknięty (lewa strona).
Czy to jakiś bezpiecznik czy żarówka?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


kasia_jazz, pewnie żarówka... Naprawdę Honda kiepsko to rozegrała, zamiast żarówek już dawno powinna stosować LED-y, a jak już się uparli na żarówy to mogliby wymyślić jakiś prostszy sposób wymiany, zamiast rozbebeszać połowę wnętrza Razz
U mnie połowa przycisków panelu klimy nie świeci i Jazzik jeździ taki niedoświetlony. Może na wiosnę to ogarnę, ale nie mam przekonania bo te żaróweczki padają jak muchy.
BTW. Kiedyś w ASO zapytałem czy mogą się tym zająć - powinni mieć wprawę i nie powyłamywać tych wszystkich zaczepów i zatrzasków. Mechanik: "wie pan, tyle dłubania a i tak się zaraz przepalą..." a spojrzeniem aż prosił, żebym nie cisnął z tą wymianą. Odpuściłem, trza rozumieć ludzi... Laughing
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 11 Lut 2014, 22:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Tak z ciekawości nie ma diodowych odpowiedników tych żarówek?
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 16 Mar 2016, 22:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Podświetlenie włacznika świateł awaryjnych


Wystarczy wlutować diodę w kolorze białym ale nie standardową tylko na napięcie 12V i pamiętać o polaryzacji Smile
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System