Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artur76

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Corolla E11, Jazz 1,4
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 22:27
Temat postu:

Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam,
Chciałbym kupic i wymienic opony z felgami na zimę w swojej Hondzie Jazz 1, 4 Elegance z 2011 roku. Obecnie mam letnie Brigdestony 185/55 R16 83H i oryginalne aluminiowe felgi. Auto na gwarancji, w salonie za opony chcą 2000 mysle o uzywkach. Dzis na wulkanizacji dobrali opony Kleber 175/65/15 za 220/szt. i felgi Alcar tez za 220/szt.
Zastanawiam się nad tańszymi uzywkami , nie wiem co robic.Za uzywki gwarancji nie stracę.
Poradzcie!
To moje pierwsze praktycznie nowe auto, jeżdżę sporo codziennie do pracy ok 50 km dziennie.
_________________
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 22:41
Temat postu:

Re: Opony zimowe i stalowe felgi.


Artur76 napisał:
Witam,
Chciakbym kupic i wymienic opony z felgami na zimę w swojej Hondzie Jazz 1, 4 Elegance z 2011 roku. Obecnie mam letnie Brigdestony 185/55 R16 83H i oryginalne aluminiowe felgi. Auto na gwarancji, w salonie za opony chcą 2000 mysle o uzywkach. Dzis na wulkanizacji dobrali opony Kleber 175/65/15 za 220/szt. i felgi Alcar tez za 220/szt.
Zastanawiam się nad tańszymi uzywkami , nie wiem co robic.Za uzywki gwarancji nie stracę.
Poradzcie!
To moje pierwsze praktycznie nowe auto, jeżdżę sporo codziennie do pracy ok 50 km dziennie.
Nie dziaduj z używkami... Masz fajne, świeże autko, sporo jeździsz i chcesz pakować się w opony używane? Rolling Eyes Przecież to podstawowy element bezpieczeństwa.
Pomyśl o tym w dłuższej perspektywie: na ile nowe opony starczą? Pięć sezonów? Warto wydać więcej i mieć swięty spokój. Opona ma najlepsze właściwości jak jest nowa. Im mniej bieżnika tym tylko gorzej, to raczej zupełnie oczywiste. Przy używce już może nie być tak fajnie.
Co do opon to jest tutaj wątek, w którym wymieniamy się opiniami, poczytaj. Jest kilka opon tańszych niż te Klebery i wcale nie gorszych, choć i one są OK.
Powrót do góry
Artur76

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Corolla E11, Jazz 1,4
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 22:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Dzięki za rade Wink
_________________
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 22:56
Temat postu:

Re: Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam,

Artur76 napisał:
Cytat:
...Za uzywki gwarancji nie stracę
Tego nie rozumiem, co ma jedno do drugiego Question Przecież gwarancja samochodu nie obejmuje opon. Chyba że Honda teraz wprowadziła jakieś dodatkowe obostrzenia. I za nowe opony się traci gwarancję.

To co napisał ci Sylpete to święta prawda. Nowe to nowe, i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Skąd będziesz miał pewność że te używane opony są "pewne bez żadnej przeszłości". Kupujesz nowe masz na min 5Lat i spokój. Tym bardziej że jeździsz codziennie 50 km.
Pomyśl i przelicz co się bardziej opłaca, kasa czy zdrowie - bezpieczeństwo.

Ja kupiłbym nowe nie koniecznie w ASO za 2000zł Exclamation ale nówki. Jednak to Twój wybór.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 23:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Artur76, dodam tylko, że cena 2000 PLN za opony w tym rozmiarze to jakiś kosmos...
Felgi stalowe w cenie, którą podałeś są OK, tutaj wybór jest ograniczony bo stalówki robi tylko parę firm a te od Alcar'a (KFZ Stalhrad) są bardzo dobre.
Co do opon - na szybko sprawdziłem, że tańsze od Kleberów i dobrze oceniane są nowe Uniroyale MS Plus77 (cena od ~190 zł w dużych internetowych sklepach oponiarskich).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 23:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 23:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Poszukaj oryginalnych(używanych) felg stalowych do Jazza, a może nawet trafisz z zimówkami - nie kupuj felg uj wie jakiej firmy, bo więcej z tego kłopotu niż pożytku.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 23:56
Temat postu:

Re: Opony zimowe i stalowe felgi.


Artur76 napisał:
Witam,
w salonie za opony chcą 2000 ...

Ktoś nieźle odleciał... Razz
Ja opony letnie (CONTINENTAL CONTIPREMIUMCONTACT 5) jak i zimowe (Firestone Winterhawk 2 Evo), zakupiłem na Oponeo. Oba komplety w cenie nie przekraczającej 800 zł. Zimowe w ubiegłym sezonie, a Conti w tym roku. Rozmiar 175/65/14. Mowa rzecz jasna o nowych gumach.
Przymierzam się do zakupu felg na zimę, ale w tym roku chyba nic mi z tego nie wyjdzie.
Moja rada-felgi mogą być używane (w dobrym stanie), ale opony raczej brałbym nowe...
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 10 Paź 2013, 11:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


hmm,
wydaje mi się ze kolega chce kupic pelne kola w aso czyli nowy zestaw opona plus felga wiec cena jak na warunki ASO za pelen komplet w wysokości 2 tysi nie wydaje mi się wygorowana Very Happy

Natomiast rozwiązanie co podano wyżej czyli circa 1600 zl za felgi i uzywki opony to zdecydowanie sredni pomysl. Klebery to nie sa zle opony ale nowe. Uzywki zimowek to slaby pomysl dlatego ze guma szybciej się degraduje ze względu na skład mieszanki oraz tony soli które sypia na nasze drogi. Kwestia kluczowa jest bezpieczeństwo, tutaj ten metr roznicy na hamowaniu może okazac się kluczowy.

Poza tym masz nowe auto wiec tym bardziej go szkoda, jak je skasujesz z powodu oszczednosci circa 400 zl.

Poza tym jak sam piszesz dojeżdżasz do pracy autem wiec jak cos jazzowi się stanie to będziesz miał problem logistyczny

Co do opon to ja jestem ekstremista czyli proponuje najdroższe Cool

Masz do wyboru:

http://www.opony.com/parametry-opony/michelin-alpin-a4-175-65r15-84-t

http://www.opony.com/parametry-opony/dunlop-sp-winter-response-2-175-65r15-84-t

http://www.opony.com/parametry-opony/goodyear-ultra-grip-8-175-65r15-88-t

z lekkim wskazaniem na Michelin i GY. Ale obojętnie jakie nie kupisz z tych trzech będziesz zadowolony Smile

Co do opon to z mojego doświadczenia feuvert ma dobre ceny
http://www.feuvert.pl/e-sklep/opony.html
, ale paradoksalnie ASO tez bym nie skreslal bo przecież kupiles u nich nowe auto wiec może jakiś rabat Ci skombinują. Poza tym może być jakas promocja i cos ci dorzuca w gratisie (tzn. w cenie wyższej od rynkowej która zapłacisz wiec w sumie wyjdzie porównywalnie do warsztatu pana oponiarza). Ogolnie polecam kupowanie felg i opon w jednym miejscu stacjonarnym. Latwiej wtedy o rabat i jak cos będzie nie tak to latwiej reklamować. Niby opony.com sa tansze ale jak jakiś feler będzie to reklamacja jest bardziej klopotliwa.

Uff, rozpisałem się. Ogolnie NIE OSZCZEDZAJ NA OPONACH Exclamation
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 10 Paź 2013, 19:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Daj sobie spokój z używkami. Nie dość, że jeździły na innym samochodzie z inną geometrią, mogą mieć wady ukryte, guma się zestarzała to jeszcze wcale nie są o wiele tańsze od nowych, no chyba, że ktoś kupuje zimówkę z 3mm bieżnikiem z jakiegoś śmieciowiska.

Poszukaj sensownych ofert nowych opon w sklepach internetowych. Felgi też polecałbym oryginalne używane w dobrym stanie lub nowe niż nieoryginalne - po prostu inaczej to jeździ, oryginał pasuje jak ulał.
Powrót do góry
roxxy

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Paź 2013, 14:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Faktycznie 2 tys. za same opony do HJ to trochę dużo. Tutaj masz ofertę za 2300 zł za komplet: opony Falken HS 449 i alusy Wave, a za 250 zł mniej masz felgi stalowe -
[url]PKT.22[/url], nie można dać bezpośredniego linka więc sobie otwórz Honda Jazz. Jako bonus masz ubezpieczenie opon za darmo. Wiem, że opony wysyłają po Polsce, jak z kompletami, to nie wiem, musisz zadzwonić do nich.

No i oczywiście używek nie kupuj, dużo jeździsz, a bezpieczeństwo jest dużo większe przy nowych oponach niż używkach, które najczęściej pomimo tego, że mogą mieć dobry bieżnik to są najczęściej stare.
Powrót do góry
Artur76

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Corolla E11, Jazz 1,4
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 16 Paź 2013, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam,
Przekonaliście mnie- mam już od dzisiaj założone nowe opony i felgi. Opony Kleber 175/65/R14 82T i felgi Alcar.
Pierwsze w moim życiu nowe opony i felgi Very Happy
koszt - 1700zł
_________________
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 16 Paź 2013, 23:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam,

Artur76 napisał:
Cytat:
Witam, Przekonaliście mnie- mam już od dzisiaj założone nowe opony i felgi. Opony Kleber 175/65/R14 82T i felgi Alcar. Pierwsze w moim życiu nowe opony i felgi Very Happy koszt - 1700zł
Z tego co rozumiem to już jeździsz na zimówkach Question Question Very Happy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 17 Paź 2013, 07:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Artur76 napisał:
Witam,
Przekonaliście mnie- mam już od dzisiaj założone nowe opony i felgi. Opony Kleber 175/65/R14 82T i felgi Alcar.
Pierwsze w moim życiu nowe opony i felgi Very Happy
koszt - 1700zł

Zmiesciles 14" fele do Jazza z 2011r ? Shocked
Powrót do góry
Artur76

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Corolla E11, Jazz 1,4
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 17 Paź 2013, 15:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Felgi są większe i pasują.
Tak, mam już zimowe opony i felgi stalowe. Wiem ,że za wcześnie trochę Wink
Tak z innej beczki: jechałem do Szklarskiej w weekend i na prostej drodze spalanie wg komputera wyniosło 4,7km/100! Mój rekord.
_________________
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 18 Paź 2013, 08:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Artur76 napisał:
Felgi są większe i pasują.
Tak, mam już zimowe opony i felgi stalowe. Wiem ,że za wcześnie trochę Wink
Tak z innej beczki: jechałem do Szklarskiej w weekend i na prostej drodze spalanie wg komputera wyniosło 4,7km/100! Mój rekord.


chyba mniejsze Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 18 Paź 2013, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam,

Artur76 napisał:
Cytat:
Tak z innej beczki: jechałem do Szklarskiej w weekend i na prostej drodze spalanie wg komputera wyniosło 4,7km/100! Mój rekord.
Moje gratulacje.
Kiedy zapala się kontrolka jadę na stację i tankuje za 100zł, a potem jadę dalej. Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 19 Paź 2013, 06:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


kedlaw07 napisał:
Witam,

Artur76 napisał:
Cytat:
Tak z innej beczki: jechałem do Szklarskiej w weekend i na prostej drodze spalanie wg komputera wyniosło 4,7km/100! Mój rekord.
Moje gratulacje.
Kiedy zapala się kontrolka jadę na stację i tankuje za 100zł, a potem jadę dalej. Laughing

Również gratuluje.
W sumie nie mam się czym pochwalić...
Moje najniższe wskazanie komputera to 4,8 l/100km (latem i tuż po zatankowaniu pod korek). Nie pamiętam gdzie jechałem, ale zrobiłem wtedy ok 50 km-więc jakąś dłuższą trasą bym tego nie nazwał.
Ostatnio moje spalanie podskoczyło do 8l/100 km, a nawet czasem przekracza tę wartość. Nic się w mojej jeździe nie zmieniło poza częstszym używaniem klimy, żeby usunąć zaparowanie szyb.
Może się mylę, ale wydaje mi się, że klima automatyczna powoduje lekko większy wzrost spalania niż manualna.
No i trzeba wziąć pod uwagę, że mój Jazz w 98% jazdy porusza się po mieście..
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 20 Paź 2013, 14:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Flik77 napisał:
(...)W sumie nie mam się czym pochwalić (...)
Taka jest cena wysłania lewej stopy na urlop Wink Zwłaszcza w mieście - bezcenne.
Powrót do góry
Franz1986

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4i (2003)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lis 2013, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam wszystkich na forum, gdyż to mój pierwszy post.

Chciałbym się podpiąć pod temat, bo najwyższa pora pomyśleć o zmianie opon. Niestety będę musiał wybrać zimówki raczej z klasy budżet, bo finansowo ostatnio u mnie nie najlepiej Sad .
Zastanawiałem się nad oponami Dębica Frigo 2 ew. Firestone Winterhawk 2 EVO. W tym drugim przypadku podobno występują problemy przy wyważaniu, więc mają minus na start..
Moje pytanie brzmi, czy ktoś z was jeździ na tego typu oponach i mógłby napisać coś więcej na ich temat. Opinie w necie nie zawsze są obiektywne. A może ktoś poleci inne, aczkolwiek niedrogie oponki na zimę? Dodam, że jestem posiadaczem Jazza z 2003 roku z silnikiem 1.4.
_________________
Pkt.22


Ostatnio zmieniony przez Franz1986 dnia Pon 25 Lis 2013, 02:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 07:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Ja mam założone w drugim samochodzie, leciwej Toyocie, opony Dayton. W zeszłą zimę spisały się rewelacyjnie, także mogę z czystym sumieniem polecić. Są trochę tańsze od Dębicy, ale mają lepsze opinie, wg mnie naprawdę dobra, cicha guma do normalnej jazdy za dobre pieniądze.

http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/comp/123432

http://www.opony.com/parametry-opony/dayton-dw510-175-65r14-82-t
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System