Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 14 Lis 2013, 09:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


W sumie będę miał porównanie. Najpierw frigo 2, później przez chwile zimowki Fuldy, później ultragrip 7 a teraz apliny Razz Wydaje mi się ze te ostatnie mogą być najlepsze bo nowki sztuki Very Happy
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 17 Lis 2013, 23:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


No i zmieniłem na alpiny 4 wczoraj. Przebieg jakies 79k z ogonkiem. Na zapytanie Pana serwisanta dlaczego zmieniam te goodyeary, bo tam jest przecież sporo bieznika, opowiedziałem ze wlascicielka kazala a ja nie lubie się z kobietami kłócić. Mina serwisanta bezcenna Very Happy , co najmniej jakby podsłuchał ze dzwonię na błękitną linię, bo kobieta mnie bije Laughing Pozniej dodałem ze rocznikowo już stary bo już 2006, to powiedział ze ok Very Happy Zreszta później okazało się ze jedna opona ma maleńkie pekniecie z boku, być może przy sciąganiu z felg pekla, bo od nowości jechaly na tej samej feldze, zresztą trzeba by się było przypatrzeć żeby zauważyć, IMO na tylnej osi mogłaby spokojnie jeszcze smigac z 1-2 sezony. Wogole stwierdzam ze ten sezon można by się było przemeczyc, bo przebieg planowany będzie symboliczny (obecuje pochwalić się na wiosne), ale wyszlo jak wyszlo Laughing
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 30 Lis 2013, 23:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Przejechalem z jakies 300 km od tego czasu po miescie. Ogolnie komfort większy bo sa miększe a letnie w tej temperaturze twardnieją. Ale minus jest taki ze spalanie wzrosło mi o dobre 0,5 l więcej wg komputera i to mimo ze opony maja napis green. Az tak duże sa opory toczenia na zimowkach ??? Sad
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 08:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
Ale minus jest taki ze spalanie wzrosło mi o dobre 0,5 l więcej wg komputera (


U mnie na tych Alpinach nic się ze spalaniem nie dzieje. Cały czas czy to lato (fabryczne Bridgestone 185/55/16) czy zima taka jak teraz (bez mrozów) (Michelin Alpin A4 175/65/15) komp pokazuje po mieście ok. 6.5 l.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 14:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
Przejechalem z jakies 300 km od tego czasu po miescie. Ogolnie komfort większy bo sa miększe a letnie w tej temperaturze twardnieją. Ale minus jest taki ze spalanie wzrosło mi o dobre 0,5 l więcej wg komputera i to mimo ze opony maja napis green. Az tak duże sa opory toczenia na zimowkach ??? Sad

Wiadomo, że zimówki ten parametr będą miały gorszy niż letnie. Z testów wynika, że Alpiny A4 są w czołówce pod względem niskich oporów toczenia więc nie wiem OCB z Twoim spalaniem. Ciśnienie w gumach OK? Trzeba też pamiętać o temperaturze, w końcu silnik wolniej łapie temperaturę roboczą (wiem, banał ale tu 0,2l tam 0,1l i tak się uzbiera).
U mnie ze spalaniem nie wiem jak jest, bo Jazzem pociska żona, ale ponieważ się nie skarży to chyba jest dobrze. Inna sprawa, że nasze letnie Potenze RE040 znane są z potężnych oporów toczenia, więc tutaj może być nawet lepiej Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 14:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 01:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Poruszalem sie troche dynamiczniej po miescie w mniejszych korkach i jest okolo 7,5 l po przejechaniu ponad 100 km.

Trzeba wziac u mnie poprawke na olej 5w40 oraz wlaczony caly czas klimatronik (niby teraz grzeje a nie chlodzi ale swoje tam zje), wiec wyniki beda wyzsze niz np w vtecu zalanym 5w30 i klima manualna Razz
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 02:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
klimatronik (niby teraz grzeje a nie chlodzi ale swoje tam zje), wiec wyniki beda wyzsze niz np w vtecu zalanym 5w30 i klima manualna Razz


Znaczy w klimatroniku nie idzie wyłączyć sprężarki?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 07:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


jak uzywasz do odparowywania szyb to nie idzie wylaczyc, nawet przy - 30 stopniach Very Happy A w jazzie szyby dosyc czesto paruja
Pamietam ze zawsze nie denerwowalo to regulowanie temperatury jak jeszcze nie mialem klimy w aucie, szczegolnie w zimie, cieplo, zimno, cieplo, zimno.
Jestem wielkim fanem klimatronika i kazde kolejne auto musi byc z nim. Koniec i basta Very Happy
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 12:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Generalnie to chyba dobrze, że sprężarka popracuje trochę zimą, choćby ze względu na przesmarowanie układu, gdzieś obiło mi się o uszy, że zaleca się raz na jakiś czas włączenie klimatyzacji zimą właśnie w tym celu. Tyle, że część aut nie pozwala na włączenie klimatyzacji poniżej 5 stopni C, znaczy pozwala, ale sprężarka i tak nie pracuje Smile
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 15:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
Franz1986 napisał:
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że te opony pochodzą z serii, która nie przeszła pozytywnie wszystkich badań jakościowych, tylko czy naprawdę opłacałoby się im ryzykować dobre imię wypuszczając chłam na rynek? Sam już nie wiem, ale chyba się skuszę i jutro złoże na nie zamówienie...

Cena faktycznie bardzo niska, natomiast nie obawiałbym się o to, że to jakieś odpady z wadami jakościowymi. Nikt nie ryzykowałby sprzedaży takich wybrakowanych gum - ani sklep (reklamacje) ani tym bardziej nie dopuściłaby do tego Yokohama, w końcu wielki koncern o ugruntowanej pozycji i opinii. Może po prostu zadzwoń i podpytaj co i jak.

HondaJazz, no tutaj się nie zgodzę. Alpin A4 to jedna z trzech-czterech najlepszych obecnie zimówek na rynku. Mają tylko jedną poważną wadę: cenę. Cóż, marka premium, producent się ceni itd. Zeszły sezon zimowy mój Jazz przejeździł na Alpinach i złego słowa nie powiem. Co do porównań z tańszymi oponami to pamiętajmy, że te lepsze opony wykazują swą wyższość w ekstremalnych, podbramkowych sytuacjach. Przyparte do muru potrafią dać jeszcze odrobinę przyczepności tam, gdzie inne opony już sobie nie radzą.
Natomiast absolutnie zgadzam się z Twoją opinią o Uniroyalach. Tak się składa, że w tym sezonie takie gumy wylądują na jednym z pojazdów w rodzinie, wybór należał do mnie i z pełną świadomością wybrałem właśnie Uniroyale, tyle że MS Plus 6 (mniejsze rozmiary). Jak wynika z testów i opinii to "równa" opona na wszystkich nawierzchniach ze szczególnym wskazaniem nawierzchni mokrej. Nic dziwnego, Uniroyal uchodzi za specjalistę od opon "na mokre", w końcu nawet wpisali to sobie w logo Wink
P.S. Uniroyal MS Plus 66 jest aktualnie zastępowany modelem MS Plus 77. Wg pierwszych testów i opinii jest jeszcze lepszy niż poprzednik.


Alpin 4 w zeszłym sezonie, świetne na wodzie/śniegu, gorzej na lodzie, no niby wiadomo, ale jednak rzeczywiście szału nie było. Natomiast po górkach dawały radę i po breji na autostradzie też fajnie. 20 tys. w zesżłą
zimę przejechałem i jestem zadowolony. Na lato mam stare Yokohamy,
może sezon dam radę, ale to już po krawędzi będzie jazda, a w zasadzie to bez krawędzi, bo to mocno starte, na środku nieco lepiej.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 20:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


sstar napisał:
(...)gorzej na lodzie, no niby wiadomo, ale jednak rzeczywiście szału nie było.(...)
Tutaj akurat nie ma mocnych, pozostają opony z kolcami ale z oczywistych przyczyn w Polsce temat odpada. Co do Alpinów 4 to da się zauważyć jeszcze jedną cechę: są komfortowe. Nie są może najcichsze, ale pomagają zawieszeniu w "wygładzaniu" nierówności Wink
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
sstar napisał:
(...)gorzej na lodzie, no niby wiadomo, ale jednak rzeczywiście szału nie było.(...)
Tutaj akurat nie ma mocnych, pozostają opony z kolcami ale z oczywistych przyczyn w Polsce temat odpada. Co do Alpinów 4 to da się zauważyć jeszcze jedną cechę: są komfortowe. Nie są może najcichsze, ale pomagają zawieszeniu w "wygładzaniu" nierówności Wink


To fakt. Kobiet stwierdziła, że są kocie. Miękko, szczególnie jak lekko niedopompowane;-) Miękko jest. A że najciszchsze nie są, to szczególnie jak jeszcze śniegu nie ma to widać, czuć, a najbardziej słychać. Ale to dobre opony są, bezwzględnie.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


sstar napisał:
Miękko, szczególnie jak lekko niedopompowane;-)

Tego trzeba bezwzględnie pilnować. Niedawno zmieniałem zimówki w aucie, w którym właściciel śmigał na zbyt mało nadmuchanych gumach. Bieżnik na krawędziach zjechany całkowicie Razz
Podoba mi się to określenie na michały: kocie. Coś w tym jest...
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
sstar napisał:
Miękko, szczególnie jak lekko niedopompowane;-)

Tego trzeba bezwzględnie pilnować. Niedawno zmieniałem zimówki w aucie, w którym właściciel śmigał na zbyt mało nadmuchanych gumach. Bieżnik na krawędziach zjechany całkowicie Razz
Podoba mi się to określenie na michały: kocie. Coś w tym jest...


Jutro sprawdzę i jak poniżej 2,2 będzie to podpompuję, na 2,3 kobieta się nie zgodzi, a nie wiadomo, kto do Wa-wy w nocy z nie na pon będzie jechałSmile A bieżnik chyba w Michelinach A4 to tak łatwo się nie ścina? W Yokohamach za to mam należycie zjechany, z tego co mówisz, to na niedopompowanych ktoś jeździł, ew. lekko geo nie taka.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 07 Gru 2013, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Bądź spokojny, pod tym względem A4 są wybitne, pod warunkiem prawidłowej eksploatacji, of korz... Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System