Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Franz1986

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.4i (2003)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 03:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Dzięki za odpowiedzi. Z natłoku pracy nie miałem kiedy odpisać Sad . Opon też jeszcze nie zmieniłem, ale faktycznie macie rację, że nie ma co szczędzić grosza na nieco lepsze oponki niż klasa budżet.
Zainteresowały mnie głównie opony polecane przez pieta, znalazłem nawet jeszcze taniej - 160zł/sztuka + koszty przesyłki 28zł. Tu link jakby ktoś potrzebował:
http://www.opony-auto.pl/opony/YOKOHAMA/W.drive-V903-175-65r14-82-T

Zastanawia mnie tylko, dlaczego opony tak uznanej marki, które można w niektórych sklepach spotkać za 200-250zł lekko (na stronie producenta są nawet za 307zł/sztuka Shocked ), można też trafić za 160-170zł.

Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że te opony pochodzą z serii, która nie przeszła pozytywnie wszystkich badań jakościowych, tylko czy naprawdę opłacałoby się im ryzykować dobre imię wypuszczając chłam na rynek? Sam już nie wiem, ale chyba się skuszę i jutro złoże na nie zamówienie...
_________________
Pkt.22


Ostatnio zmieniony przez Franz1986 dnia Pon 25 Lis 2013, 02:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 09:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Franz1986 napisał:
Dzięki za odpowiedzi. Z natłoku pracy nie miałem kiedy odpisać Sad . Opon też jeszcze nie zmieniłem, ale faktycznie macie rację, że nie ma co szczędzić grosza na nieco lepsze oponki niż klasa budżet.
Zainteresowały mnie głównie opony polecane przez pieta, znalazłem nawet jeszcze taniej - 160zł/sztuka + koszty przesyłki 28zł. Tu link jakby ktoś potrzebował:
http://www.opony-auto.pl/opony/YOKOHAMA/W.drive-V903-175-65r14-82-T


Yokohamy miałem, nie są złe. Teraz mam MICHELIN ALPIN A4 i wg mnie nie warto wydawać tyle kasy na opony, niczym specjalnym się wg mnie nie wyróżniaja. Gdybym miał kupić dzisiaj kupiłbym UNIROYAL MS PLUS 66 (w ubiegłym roku, zimą jeżdziełm trochę samochodem z takimi gumami i chciałem sobie udowodnić że opłacało się wydać dużo więcej na Micheliny... nic z tego, Uniroyale dawały radę w śniegu nie gorzej niż Alpin A4). Poza tym UNIROYALE mają rewelacyjne opinie w zachowaniu na mokrym, a u nas zimą wiadomo jak jest, często chlapa. Mój typ to UNIROYAL MS PLUS 66.

opinie:

http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/uniroyal/ms-plus-66/?p=2,52,1368
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 13:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Franz1986 napisał:
Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to że te opony pochodzą z serii, która nie przeszła pozytywnie wszystkich badań jakościowych, tylko czy naprawdę opłacałoby się im ryzykować dobre imię wypuszczając chłam na rynek? Sam już nie wiem, ale chyba się skuszę i jutro złoże na nie zamówienie...

Cena faktycznie bardzo niska, natomiast nie obawiałbym się o to, że to jakieś odpady z wadami jakościowymi. Nikt nie ryzykowałby sprzedaży takich wybrakowanych gum - ani sklep (reklamacje) ani tym bardziej nie dopuściłaby do tego Yokohama, w końcu wielki koncern o ugruntowanej pozycji i opinii. Może po prostu zadzwoń i podpytaj co i jak.

HondaJazz, no tutaj się nie zgodzę. Alpin A4 to jedna z trzech-czterech najlepszych obecnie zimówek na rynku. Mają tylko jedną poważną wadę: cenę. Cóż, marka premium, producent się ceni itd. Zeszły sezon zimowy mój Jazz przejeździł na Alpinach i złego słowa nie powiem. Co do porównań z tańszymi oponami to pamiętajmy, że te lepsze opony wykazują swą wyższość w ekstremalnych, podbramkowych sytuacjach. Przyparte do muru potrafią dać jeszcze odrobinę przyczepności tam, gdzie inne opony już sobie nie radzą.
Natomiast absolutnie zgadzam się z Twoją opinią o Uniroyalach. Tak się składa, że w tym sezonie takie gumy wylądują na jednym z pojazdów w rodzinie, wybór należał do mnie i z pełną świadomością wybrałem właśnie Uniroyale, tyle że MS Plus 6 (mniejsze rozmiary). Jak wynika z testów i opinii to "równa" opona na wszystkich nawierzchniach ze szczególnym wskazaniem nawierzchni mokrej. Nic dziwnego, Uniroyal uchodzi za specjalistę od opon "na mokre", w końcu nawet wpisali to sobie w logo Wink
P.S. Uniroyal MS Plus 66 jest aktualnie zastępowany modelem MS Plus 77. Wg pierwszych testów i opinii jest jeszcze lepszy niż poprzednik.
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 13:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
HondaJazz, no tutaj się nie zgodzę. Alpin A4 to jedna z trzech-czterech najlepszych obecnie zimówek na rynku. Mają tylko jedną poważną wadę: cenę. Cóż, marka premium, producent się ceni itd. Zeszły sezon zimowy mój Jazz przejeździł na Alpinach i złego słowa nie powiem. Co do porównań z tańszymi oponami to pamiętajmy, że te lepsze opony wykazują swą wyższość w ekstremalnych, podbramkowych sytuacjach. Przyparte do muru potrafią dać jeszcze odrobinę przyczepności tam, gdzie inne opony już sobie nie radzą.


Pewnie jest tak jak piszesz. Miałem na mysli, że jak na razie to te Micheliny mnie nie zaskoczyły jakoś szczególnie na plus ale też nie mogę powiedzieć, że cos z nimi jest nie tak. Może spodziewałem się "nie wiadomo czego" za takie pieniądze, a druga sprawa, że na razie nie miałem żadnej "awaryjnej sytuacji" gdzie te Alpiny mogły by pokazać swoją wyższość. Na dzień dzisiejszy kupiłbym UNIROYALE.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


HondaJazz napisał:
(...)a druga sprawa, że na razie nie miałem żadnej "awaryjnej sytuacji" gdzie te Alpiny mogły by pokazać swoją wyższość (...)

Oby nikt z nas nie musiał sprawdzać jak dobre są nasze opony w sytuacjach ekstremalnych Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 14:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Artur76

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Corolla E11, Jazz 1,4
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 17:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


A ja czekam na śnieg Very Happy
Jak zima to zima! choć jeszcze trochę
_________________
Pozdrawiam
Artur
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Lis 2013, 18:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Artur76 napisał:
A ja czekam na śnieg Very Happy
Jak zima to zima! choć jeszcze trochę


A idź Pan w .... Smile
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 10:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Co do yokohamy to wydaje mi się jedynie ze za ta cene oferuje znacznie lepsze parametry niż polularne budzetowki w stulu frigo, sava czy jakies firestony.
Co do michelinow to ostatnio widziałem kilka jazzow zaparkowanych i dwa już były za zimowkach alpina wlasnie. Jeden nawet był na alusach wiec cos jest na rzeczy.
Natomiast odnośnie promowanych uniroyalow to jak kazda nowa budzetowka na starcie parametry ma dobre, problem zapewnie pojawi się po dwóch trzech sezonach gdzie nastepuje przyspieszona degradajca mieszanki i gwałtowne pogorszenie się parametrow (nizsza cena skads się bierze, nie uwierzę ze wyższa cena alpina to tylko marketing). Drozsze opony po prostu dluzej trzymają jakość. Wiec jak ktoś kupuje dla siebie na dluzej to proponuje droższe. Zreszta nie oszukujmy się 250 zl za opone to nie majatek Razz
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 10:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
Drozsze opony po prostu dluzej trzymają jakość.


W teorii tak. W praktyce..... miałem w drugim samochodzie zimówki Continental Wintercontact cośtam i po kilku sezonach były już tak twarde że nie mogłem wjechać na zaśnieżony podjazd. Miałem też opony letnie Pirelli P6000 i ta sama historia - po kilku latach nawet oponiarz się dziwił, że takie twarde, że nie może zdjąć z felgi.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 10:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Witam,

Wymieniłem już kółka w swoim jazzie z letnich yokoham (na takich wyjechał z ASO) na zimówki Pirelli Winter (takie otrzymałem w prezencie, jako dodatek do zakupu autka). Tak więc ostra zima którą przewidują rosyjscy i angielscy naukowcy mi nie straszna.
A i jeszcze jedno oponki są na czarnych stalowych felgach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Waldi,
Już to pisałem, jesteś hardcorem jeżeli do tej pory jeździsz na fabrycznych yokohamach Very Happy
Ja natomiast być może zmienie opony w tym roku, wlascicielka się uparla ze czas na zmiane bo te gy zalozone z grudniu 2007 roku (produkcja 2006) sa już stare i trzeba cos nowego. Ja bym się jeszcze z ten sezon przemeczyl, zwłaszcza ze planowane obciążenie ma być znikome, tzn. zadnych tras i tylko warsaw city, ale z drugiej strony nie będę się z kobieta darl kotow. Chce nowe opony to kupie i zmienie Very Happy

Natomiast ogolnie zimowe się szybciej starzeją niż letnie ze względu na specyfikę gumy oraz tony soli i innej chemii sypanej przez naszych dzielnych drogowców Evil or Very Mad
Prawda jest taka ze nawet najlepsze po 4-5 latach nadaja się do wymiany, nawet jeżeli bieznik jest ok ze względu na degradacje gumy z wyżej wymienionych powodow Sad
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
Waldi,
Już to pisałem, jesteś hardcorem jeżeli do tej pory jeździsz na fabrycznych yokohamach Very Happy


jak dobrze liczę to już 7 rok ... Shocked
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


HondaJazz napisał:
pieta napisał:
Waldi,
Już to pisałem, jesteś hardcorem jeżeli do tej pory jeździsz na fabrycznych yokohamach Very Happy


jak dobrze liczę to już 7 rok ... Shocked

Zauwaz ze rok produkcji może być wcześniejszy niż auta. Przykladowo u mnie był 2006 a auto z 2007 Very Happy Waldi widać idzie na rekord, nie udało się z akumulatorem to przynajmniej przy oponach da czadu Wink
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
HondaJazz napisał:
pieta napisał:
Waldi,
Już to pisałem, jesteś hardcorem jeżeli do tej pory jeździsz na fabrycznych yokohamach Very Happy


jak dobrze liczę to już 7 rok ... Shocked

Zauwaz ze rok produkcji może być wcześniejszy niż auta. Przykladowo u mnie był 2006 a auto z 2007 Very Happy Waldi widać idzie na rekord, nie udało się z akumulatorem to przynajmniej przy oponach da czadu Wink


Hmmm, mam nadzieję ze nie będzie jeździł za mną zbyt blisko ... Laughing
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 18:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pieta napisał:
Co do yokohamy to wydaje mi się jedynie ze za ta cene oferuje znacznie lepsze parametry niż polularne budzetowki w stulu frigo, sava czy jakies firestony.
Co do michelinow to ostatnio widziałem kilka jazzow zaparkowanych i dwa już były za zimowkach alpina wlasnie. Jeden nawet był na alusach wiec cos jest na rzeczy.
Natomiast odnośnie promowanych uniroyalow to jak kazda nowa budzetowka na starcie parametry ma dobre, problem zapewnie pojawi się po dwóch trzech sezonach gdzie nastepuje przyspieszona degradajca mieszanki i gwałtowne pogorszenie się parametrow (nizsza cena skads się bierze, nie uwierzę ze wyższa cena alpina to tylko marketing). Drozsze opony po prostu dluzej trzymają jakość. Wiec jak ktoś kupuje dla siebie na dluzej to proponuje droższe. Zreszta nie oszukujmy się 250 zl za opone to nie majatek Razz

No nie śmiałbym nazwać Uniroyalów czy nawet Firestone'ów oponami budżetówkami. To klasa średnia, w której można znaleźć bardzo przyzwoite gumy. Budżetówka to faktycznie np. Dębica, Sava, Dayton i gumopodobne produkty z ChRL.
Co do trzymania dobrych właściwości przez kilka sezonów to już o tym pisaliśmy. Akurat Alpiny A4 pod tym względem są wybitne, ich ścieralność jest bardzo mała, wcześniej stwardnieją na kamień niż bieżnik zjedzie do TWI. Natomiast w klasie premium wcale to nie jest oczywiste, GY UltraGrip bywa opisywana przez userów jako świetna w pierwszych sezonach a potem to już znacznie gorzej. Któreś wcześniejsze Conti (nie te najnowsze 850-tki) potrafiły zadziwiająco szybko zostać na asfalcie i po trzech sezonach iść na przemiał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System