Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 06:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Takie tam:
http://moto.wp.pl/kat,1042079,title,Na-zime-felgi-aluminiowe-czy-stalowe,wid,18603211,zima_wiadomosc.html
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Pozostając w temacie felg stalowych to mam takie luźne pytanie.
Czy używacie na zimę kołpaków do felg stalowych? Co one dają poza polepszeniiem wyglądu, czy chronią felgę przed negatywnym oddziaływaniem środowiska?
Pytający kołpaków nie posiada.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 14:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Rozpocząłeś temat na niezłą rozwałkę. Na każdym forum motoryzacyjnym temat kołpaków rozrasta się do epickich rozmiarów a ludzie zaciekle walczą z uporem godnym lepszej sprawy. Nie wiedzieć czemu temat rozpala emocje.

Prawda jest banalna - kołpaki mają jedynie walor estetyczny. Przed niczym nie chronią (bo niby jak?), nic nie dają a niektórzy kreślą apokaliptyczne scenariusze co się dzieje jak zlodowaciała bryła śniegu utknie między felgą a kołpakiem, wywołując efekt monstrualnego niewyważenia koła, blablabla...

Sam używam zimą kołpaków bo w zasadzie każda felga stalowa jest brzydka jak noc listopadowa.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 19:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
Rozpocząłeś temat na niezłą rozwałkę. Na każdym forum motoryzacyjnym temat kołpaków rozrasta się do epickich rozmiarów a ludzie zaciekle walczą z uporem godnym lepszej sprawy. Nie wiedzieć czemu temat rozpala emocje.

Prawda jest banalna - kołpaki mają jedynie walor estetyczny. Przed niczym nie chronią (bo niby jak?), nic nie dają a niektórzy kreślą apokaliptyczne scenariusze co się dzieje jak zlodowaciała bryła śniegu utknie między felgą a kołpakiem, wywołując efekt monstrualnego niewyważenia koła, blablabla...

Sam używam zimą kołpaków bo w zasadzie każda felga stalowa jest brzydka jak noc listopadowa.


Czarna felga do niektórych kolorów pasuje na mój gust. Czy ktoś widział ładne kołpaki?
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 20:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Najlepsze jakościowo, najtrwalsze i chyba najbardziej estetyczne są kołpaki fabryczne (bez względu na markę).
Są też zdecydowanie najdroższe.
Na skutek wszystkich powyższych okoliczności często zmieniają właściciela... Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Taw

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Waiblingen
Posiadane auto: Honda Jazz IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 20:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Pytanie odnośnie czujnika ciśnienia powietrza w oponach w IV. Gdzie są te czujniki? Po wymianie opon na zimowe felgi zaczął wyświetlać się błąd za niskiego ciśnienia, dopompowałem, a potem usunalem w komputerze blad. Jeżeli będę chciał kupic komplet opon z felgami to jak do tego podejść?
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 26 Lis 2016, 23:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Czujnik jest w feldze. A to oznacza że drugi komplet felg także musisz wyposażyć w takie czujniki. Oryginalne zabiją ceną dlatego ludziska kupują chinole, co może (nie musi) generować problemy.

Współczuję.
Powrót do góry
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Nasz jazzik na zimę ma alu felgi 6Jx14H2 i zwykłe okapciowanie 175/65/14 i żadnych negatywnych zjawisk eksploatacyjnych (utlenianie materiału czy mniejsza/większa sztywność lub wyginanie/odkształcanie) nie dostrzegam. Jedyną zaletą posiadania alu felg jest to, że nie ma oryginalnych kołpaków, na które na Śląsku jest "duży popyt" (nawet na zużyte, odrapane i wyszczerbione).
Na lato mamy koła tez alu ale 16''. Myślałem, że będą powodować duży dyskomfort jednakże moje obawy okazały się być nieuzasadnione, a autem jeździ kobieta.
Oba komplety oczywiście nie są OEM Hondy.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 11:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


der_profi napisał:
Nasz jazzik na zimę ma alu felgi 6Jx14H2 i zwykłe okapciowanie 175/65/14 i żadnych negatywnych zjawisk eksploatacyjnych (utlenianie materiału czy mniejsza/większa sztywność lub wyginanie/odkształcanie) nie dostrzegam. Jedyną zaletą posiadania alu felg jest to, że nie ma oryginalnych kołpaków, na które na Śląsku jest "duży popyt" (nawet na zużyte, odrapane i wyszczerbione).
Na lato mamy koła tez alu ale 16''. Myślałem, że będą powodować duży dyskomfort jednakże moje obawy okazały się być nieuzasadnione, a autem jeździ kobieta.
Oba komplety oczywiście nie są OEM Hondy.


Moje alusy całoroczne coraz trudniej wywazac.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 27 Lis 2016, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Wina jak zwykle leży po dwóch stronach opony lub felgi albo jak kto woli żony lub teściowej Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 28 Lis 2016, 10:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
Najlepsze jakościowo, najtrwalsze i chyba najbardziej estetyczne są kołpaki fabryczne (bez względu na markę).
Są też zdecydowanie najdroższe.
Na skutek wszystkich powyższych okoliczności często zmieniają właściciela... Rolling Eyes
Niestety w obu przypadkach masz rację, co do kradzieży oraz trwałości kołpaków fabrycznych.
Widziałem jak ludzie przypinają je do felg takimi plastykowymi tasiemkami (zaciskami).
Moje mają 9 lat i jedynie kilka rys, które powstały z mojej winy.

Sylpete napisał:
Rozpocząłeś temat na niezłą rozwałkę. Na każdym forum motoryzacyjnym temat kołpaków rozrasta się do epickich rozmiarów a ludzie zaciekle walczą z uporem godnym lepszej sprawy. Nie wiedzieć czemu temat rozpala emocje.

Prawda jest banalna - kołpaki mają jedynie walor estetyczny. Przed niczym nie chronią (bo niby jak?), nic nie dają a niektórzy kreślą apokaliptyczne scenariusze co się dzieje jak zlodowaciała bryła śniegu utknie między felgą a kołpakiem, wywołując efekt monstrualnego niewyważenia koła, blablabla...

Sam używam zimą kołpaków bo w zasadzie każda felga stalowa jest brzydka jak noc listopadowa.

Użytkuję przez cały czas felgi stalowe (2 komplety wiosna zima) i mi z tym dobrze.
Ktoś może napisać że jego felgi aluminiowe lepiej się prezentują. Owszem, może ma rację i nie będę tego podważał.
Wiem też, że ludzie na w/w felgach śmigają nawet w zimie.
Osobiście mnie to jakoś nie przekonuje, no ale teraz może i taka technologia jest która na to pozwala Wink
Ja tam ogólnie to jednak wolę swoje stalówki co nie oznacza, że kiedyś się przesiądę na alusy.

Na dzień chwilę obecną to przytłacza mnie ich cena.
Oczywiście można kupić używki, ale czasami ich stan wizualny a oryginalny pozostawiają wiele do życzenia.

Reasumując.
Niech każdy używa jakie ma i chwali swoje, ale najważniejsze jest jednak to abyśmy mieli tyle bezpiecznych powrotów do domu co wyjazdów z niego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Taw

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Waiblingen
Posiadane auto: Honda Jazz IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 16:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Sylpete napisał:
Czujnik jest w feldze. A to oznacza że drugi komplet felg także musisz wyposażyć w takie czujniki. Oryginalne zabiją ceną dlatego ludziska kupują chinole, co może (nie musi) generować problemy.

Współczuję.
Nie zaglądałem mechanikowi na łapy jak robił ale byłem dzisiaj przy okazji i się zgadało... i on mówi że tam nie ma sensora w wentylu czy na feldze tylko informację wysyła ABS. (?) Mi podaje tylko że ciśnienie jest za niskie ale nie podaje ile.

Widze ze tu tematy takie szczegółowe wiec może admin przerzuci to moje pytanie odnośnie meldowania ciśnienia w oponach w Jazz IV do osobnego wątka.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 17:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Faktycznie! W Jazzie może być tzw. system pośredni, używający do określenia spadku ciśnienia w oponie czujników ABS/ESP.
Wobec tego przepraszam za wprowadzenie w błąd, zasugerowałem się stosowanymi w Accordzie i innych większych Hondach czujnikami TPMS w felgach...
Ponieważ system taki jak w Twoim Jazzie jest prostszy, nie wali po kieszeni jak rozwiązania bardziej wyrafinowane. No i jest mniej problematyczny.

Warto zaznaczyć że wszystkie nowe samochody muszą mieć taki czy inny układ sygnalizujący spadek ciśnienia w oponach. Paradoksalnie fakt, że akurat w Jazzie Honda użyła prostszego ale bardziej niezawodnego rozwiązania powinien ucieszyć osoby używające dwóch kompletów koł na lato/zimę.
Powrót do góry
Taw

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Waiblingen
Posiadane auto: Honda Jazz IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 19:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


pocieszyłeś mnie bo wiesz... mechanik mówił po grecku i nie byłem pewien czy dobrze rozumiem Wink

Opony mam Michelin 678350 185/60R15 88 T XL MI ALPIN A4 XL Winterreifen, 13. November 2012 na amazon EUR 60,19 i musze powiedzieć ze przy 140 ich nie slysze.
Powrót do góry
Fifik311

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Accord VIII
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Gru 2016, 19:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony zimowe i stalowe felgi.


Ja na serwisie opon byłem miesiąc temu w HondaPlaza i od razu mam hotel za 1zł na sezon bo mieszkam w bloku, więc miejsca na ich składowanie niestety trochę brakuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

22 900

2008r.

172 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System