Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Odyssey ) Odyssey



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kisiu

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2008, 18:03
Temat postu:

Odyssey


Witam wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić jakiegoś minivana, na chwile obecną wybór pada własnie na odyssey'a II 2000-2004 3.5 v-tec. Oglądałem go w komisie i wygląd w połączeniu ze świetnie zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz oceniam na 6. Niestety na jego temat jest niewiele informacji technicznych. Stąd moje pytania:

Czy samochód cierpli na jakieś chroniczne dolegliwości?
Czy bardzo ciężko jest w Polsce z częściami do odysseya?
Czy są jakieś przeciwskazania, co do założenia LPG (ile wtedy pali gazy)?

Czy w ogóle warto :] ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
radokizi

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 20:38
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Odyssey


Przylaczam sie do pytania.
Odysseyowcy w Polsce odezwijcie sie!

Co do Odysseya to w 2002 roku zmienil sie delikatnie model, tzn. silnik dostal troche mocy (z 210 koni do 247), drobne zmiany kratki z przodu i skrzynia biegow z 4 na 5 biegowa.
Powrót do góry
stef

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Odyssey


zdecydowanie trzeba szukac modelu po 2002, poprzednik wyjasnil dlaczego. ogolnie auto jest niezawodne, ale trzeba zwrocic uwage na skrzynie biegow. mialy one jakas wade konstrukcyjna, ktora powodowala przegrzewanie sie i awarie 2 biegu. skrzynie mialy montowane dodatkowy natrysk oleju albo wymieniane na nowe i mialy na to chyba 7 lat gwarancji. ogolnie najwazniejsza rzecza jest dokladne sprawdzenie skrzyni, najlepiej w serwisie. w 2004 roku juz ten problem nie wystepowal
Powrót do góry
McDoune

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 3

Posiadane auto: Honda Odyssey EX-L 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 02:08
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Odyssey


Egzemplarze z roku 2004 też miały montowane dodatkowe chłodzenie skrzyni w ramach akcji serwisowej. Generalnie główną zaletą modelu po 2002 jest mocniejszy silnik i 5 stopniowa skrzynia biegów, Razz

Jako że większość tych aut pochodzi ze Stanów przede wszystkim sprawdź CARFAX, niewielkim kosztem możesz się dowiedzieć ciekawych rzeczy o przeszłości większości polskich bezwypadkowych egzemplarzy Evil or Very Mad

Z zalet, Ody daje niesamowitą frajdę z jazdy jak na Van'a z wad w mieście żłopie straszną ilość (15 - 17 l /100 km) benzyny.

Ale zostawienie Vanem na światłach kilku pseudo sportowych furek bezcenne Wink

polecam
Powrót do góry
bubusnenia

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszków
Posiadane auto: Odyssey 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 13:15
Temat postu:

Re: Odyssey


kisiu napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić jakiegoś minivana, na chwile obecną wybór pada własnie na odyssey'a II 2000-2004 3.5 v-tec. Oglądałem go w komisie i wygląd w połączeniu ze świetnie zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz oceniam na 6. Niestety na jego temat jest niewiele informacji technicznych. Stąd moje pytania:

Czy samochód cierpli na jakieś chroniczne dolegliwości?
Czy bardzo ciężko jest w Polsce z częściami do odysseya?
Czy są jakieś przeciwskazania, co do założenia LPG (ile wtedy pali gazy)?

Czy w ogóle warto :] ?

Pozdrawiam


Mam Odyssejke od nowości kupiona w Pa. Po pieciu latach zabrałem ja do Polski. Po kilku miesiacach założylem instalacje gazowa ze zbiornikiem 90 litrow. Nie wierzcie w bajki o wysokim spalaniu, bo na trasie Myszków-Wiedeń srednia spalania byla na poziomie 12 litrow gazu. Oczywiscie nie szleje na drogach i predkosc 75 mph jest srednia. Na gazie przejechalem 30 tys. mil i dopiero teraz zmienilem swiece i ustawilem luzy zaworowe. Jak do tej pory to auto jest nie do zajechania. Pozdrawiam i jestem w stanie odpowiedziec na wiele pytan.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 13:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AWIK

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Accord
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 21:41
Temat postu:

Pakowność


Witam.
Za 3 lata planuję zmienić auto. Coraz częściej oglądam się na ulicy za Odysejami. Całe szczęście nie ma ich zbyt dużo.
Mam jedno pytanie do użytkowników - czy do bagażnika wejdzie na stojąco, bez demontażu kół i kierownicy rower trekingowy?
Powrót do góry
bubusnenia

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszków
Posiadane auto: Odyssey 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Paź 2016, 07:30
Temat postu:

Re: Odyssey


bubusnenia napisał:
kisiu napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić jakiegoś minivana, na chwile obecną wybór pada własnie na odyssey'a II 2000-2004 3.5 v-tec. Oglądałem go w komisie i wygląd w połączeniu ze świetnie zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz oceniam na 6. Niestety na jego temat jest niewiele informacji technicznych. Stąd moje pytania:

Czy samochód cierpli na jakieś chroniczne dolegliwości?
Czy bardzo ciężko jest w Polsce z częściami do odysseya?
Czy są jakieś przeciwskazania, co do założenia LPG (ile wtedy pali gazy)?

Czy w ogóle warto :] ?

Pozdrawiam


Mam Odyssejke od nowości kupiona w Pa. Po pieciu latach zabrałem ja do Polski. Po kilku miesiacach założylem instalacje gazowa ze zbiornikiem 90 litrow. Nie wierzcie w bajki o wysokim spalaniu, bo na trasie Myszków-Wiedeń srednia spalania byla na poziomie 12 litrow gazu. Oczywiscie nie szleje na drogach i predkosc 75 mph jest srednia. Na gazie przejechalem 30 tys. mil i dopiero teraz zmienilem swiece i ustawilem luzy zaworowe. Jak do tej pory to auto jest nie do zajechania. Pozdrawiam i jestem w stanie odpowiedziec na wiele pytan.


Teraz mamy już 08/10/2016
Po przejechaniu 80000 mil poszła skrzynia biegów. Naprawa kosztowała 6000 PLN w Częstochowie. Gość jest otrzaskany w amerykańskich autach. Teraz autko chodzi jak zegarek. Chociaż ma już 16 lat to wygląda jak nowe. Nie mam zamiaru sie go pozbywać, bo i tak nikt nie uwierzy w przebieg 85 tysięcy mil od nowości. Polecam wszystkim ten samochód.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Odyssey »

Opinie o samochodach Honda Odyssey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System