Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Odyssey ) Odyssey



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kisiu

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Sie 2008, 18:03
Temat postu:

Odyssey


Witam wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić jakiegoś minivana, na chwile obecną wybór pada własnie na odyssey'a II 2000-2004 3.5 v-tec. Oglądałem go w komisie i wygląd w połączeniu ze świetnie zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz oceniam na 6. Niestety na jego temat jest niewiele informacji technicznych. Stąd moje pytania:

Czy samochód cierpli na jakieś chroniczne dolegliwości?
Czy bardzo ciężko jest w Polsce z częściami do odysseya?
Czy są jakieś przeciwskazania, co do założenia LPG (ile wtedy pali gazy)?

Czy w ogóle warto :] ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
radokizi

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 20:38
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Odyssey


Przylaczam sie do pytania.
Odysseyowcy w Polsce odezwijcie sie!

Co do Odysseya to w 2002 roku zmienil sie delikatnie model, tzn. silnik dostal troche mocy (z 210 koni do 247), drobne zmiany kratki z przodu i skrzynia biegow z 4 na 5 biegowa.
Powrót do góry
stef

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Odyssey


zdecydowanie trzeba szukac modelu po 2002, poprzednik wyjasnil dlaczego. ogolnie auto jest niezawodne, ale trzeba zwrocic uwage na skrzynie biegow. mialy one jakas wade konstrukcyjna, ktora powodowala przegrzewanie sie i awarie 2 biegu. skrzynie mialy montowane dodatkowy natrysk oleju albo wymieniane na nowe i mialy na to chyba 7 lat gwarancji. ogolnie najwazniejsza rzecza jest dokladne sprawdzenie skrzyni, najlepiej w serwisie. w 2004 roku juz ten problem nie wystepowal
Powrót do góry
McDoune

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 3

Posiadane auto: Honda Odyssey EX-L 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 02:08
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Odyssey


Egzemplarze z roku 2004 też miały montowane dodatkowe chłodzenie skrzyni w ramach akcji serwisowej. Generalnie główną zaletą modelu po 2002 jest mocniejszy silnik i 5 stopniowa skrzynia biegów, Razz

Jako że większość tych aut pochodzi ze Stanów przede wszystkim sprawdź CARFAX, niewielkim kosztem możesz się dowiedzieć ciekawych rzeczy o przeszłości większości polskich bezwypadkowych egzemplarzy Evil or Very Mad

Z zalet, Ody daje niesamowitą frajdę z jazdy jak na Van'a z wad w mieście żłopie straszną ilość (15 - 17 l /100 km) benzyny.

Ale zostawienie Vanem na światłach kilku pseudo sportowych furek bezcenne Wink

polecam
Powrót do góry
bubusnenia

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszków
Posiadane auto: Odyssey 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 13:15
Temat postu:

Re: Odyssey


kisiu napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić jakiegoś minivana, na chwile obecną wybór pada własnie na odyssey'a II 2000-2004 3.5 v-tec. Oglądałem go w komisie i wygląd w połączeniu ze świetnie zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz oceniam na 6. Niestety na jego temat jest niewiele informacji technicznych. Stąd moje pytania:

Czy samochód cierpli na jakieś chroniczne dolegliwości?
Czy bardzo ciężko jest w Polsce z częściami do odysseya?
Czy są jakieś przeciwskazania, co do założenia LPG (ile wtedy pali gazy)?

Czy w ogóle warto :] ?

Pozdrawiam


Mam Odyssejke od nowości kupiona w Pa. Po pieciu latach zabrałem ja do Polski. Po kilku miesiacach założylem instalacje gazowa ze zbiornikiem 90 litrow. Nie wierzcie w bajki o wysokim spalaniu, bo na trasie Myszków-Wiedeń srednia spalania byla na poziomie 12 litrow gazu. Oczywiscie nie szleje na drogach i predkosc 75 mph jest srednia. Na gazie przejechalem 30 tys. mil i dopiero teraz zmienilem swiece i ustawilem luzy zaworowe. Jak do tej pory to auto jest nie do zajechania. Pozdrawiam i jestem w stanie odpowiedziec na wiele pytan.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Cze 2013, 13:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AWIK

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Accord
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 21:41
Temat postu:

Pakowność


Witam.
Za 3 lata planuję zmienić auto. Coraz częściej oglądam się na ulicy za Odysejami. Całe szczęście nie ma ich zbyt dużo.
Mam jedno pytanie do użytkowników - czy do bagażnika wejdzie na stojąco, bez demontażu kół i kierownicy rower trekingowy?
Powrót do góry
bubusnenia

Czytelnik



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Myszków
Posiadane auto: Odyssey 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Paź 2016, 07:30
Temat postu:

Re: Odyssey


bubusnenia napisał:
kisiu napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam zamiar kupić jakiegoś minivana, na chwile obecną wybór pada własnie na odyssey'a II 2000-2004 3.5 v-tec. Oglądałem go w komisie i wygląd w połączeniu ze świetnie zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz oceniam na 6. Niestety na jego temat jest niewiele informacji technicznych. Stąd moje pytania:

Czy samochód cierpli na jakieś chroniczne dolegliwości?
Czy bardzo ciężko jest w Polsce z częściami do odysseya?
Czy są jakieś przeciwskazania, co do założenia LPG (ile wtedy pali gazy)?

Czy w ogóle warto :] ?

Pozdrawiam


Mam Odyssejke od nowości kupiona w Pa. Po pieciu latach zabrałem ja do Polski. Po kilku miesiacach założylem instalacje gazowa ze zbiornikiem 90 litrow. Nie wierzcie w bajki o wysokim spalaniu, bo na trasie Myszków-Wiedeń srednia spalania byla na poziomie 12 litrow gazu. Oczywiscie nie szleje na drogach i predkosc 75 mph jest srednia. Na gazie przejechalem 30 tys. mil i dopiero teraz zmienilem swiece i ustawilem luzy zaworowe. Jak do tej pory to auto jest nie do zajechania. Pozdrawiam i jestem w stanie odpowiedziec na wiele pytan.


Teraz mamy już 08/10/2016
Po przejechaniu 80000 mil poszła skrzynia biegów. Naprawa kosztowała 6000 PLN w Częstochowie. Gość jest otrzaskany w amerykańskich autach. Teraz autko chodzi jak zegarek. Chociaż ma już 16 lat to wygląda jak nowe. Nie mam zamiaru sie go pozbywać, bo i tak nikt nie uwierzy w przebieg 85 tysięcy mil od nowości. Polecam wszystkim ten samochód.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Odyssey »

Opinie o samochodach Honda Odyssey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System