Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomi3001

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Wrz 2013, 12:32
Temat postu:

bagażnik dachowy


Montował ktoś może bagażnik dachowy do nowego jazz (po 2008) ze szklanym dachem?

Kupiłem zestaw thule z kitem 1465 i przednie gumki mi nie pasują.

Czy oryginalny 08L02TF0600A pasuje idealnie i nie ma dla niego innej (tańszej) alternatywy?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 10:07
Temat postu:

bagażnik dachowy


Witam,

tomi3001 napisał:
Cytat:
Kupiłem zestaw thule z kitem 1465 i przednie gumki mi nie pasują.
Zawsze możesz wymienić do 10 dni od daty zakupu. Chyba, że upłynęło trochę czasu to kicha.
Cytat:
Czy oryginalny 08L02TF0600A pasuje idealnie i nie ma dla niego innej (tańszej) alternatywy?
Zapytaj w ASO, tam sprzedają w/w części i powinni posiadać wiedzę na ten temat.

PS. Swoją drogą, jadąc nocą możesz podziwiać gwiazdy. Przeżycia bezcenne.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
tomi3001

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Wrz 2013, 12:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Ze zwrotem bez problemu. Dzoniłem tez do Taurusa (przedstawiciel Thule na Polskę) i byli zaskoczeni problemem. Dziwne, że Thule, firma reprezentująca jakiś poziom, nie przewidziała, że jazz ze szklanym dachem ma inną głębokość tych rowków na dachu do których przykłada się gumki.

Trzeba się będzie pofatygować po bagażnik z ASO chociaż te grube belki myślę, że będą duzo głosniejsze od tych cienkich thule.
Powrót do góry
roxxy

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Wrz 2013, 10:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


To jak się fatygujesz do ASO a jesteś z Wawy do podjedź do Honda Plaza na Malowniczej.
Mam stamtąd bagażnik do swojej CR-Vki i był tańszy niż w innych miejscach, do tego pokazali jak go szybko montować. Co prawda mój jest rowerowy, ale jak go brałem to były też dachowe.
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 20 Paź 2013, 17:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


posiadam jazz'a II
zastanawiam się nad bagażnikiem dachowym.
czy możecie coś polecić ? czy znacie jakie wymiary powinien mieć takowy bagażnik ?
grzebałem troszke w manualu i instrukcji ale nic na ten temat nie znalazłem.
zastanawiam się także nad dopuszczalnym obciążeniem - czy wiecie ile maksymalnie można tam wrzucić ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Paź 2013, 17:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 24 Paź 2013, 16:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


jeśli ktoś potrzebowałby bagażnika dachowego warto spojrzeć na te od firmy AMOS
z moich poszukiwań wygląda na to, że są one w optymalnej cenie

wkrótce planuje założyć coś takiego:

http://amos.auto.pl/bagazniki/honda/jazz/612/hatchback.html#page

nośność 70 kg
Powrót do góry
szeryfik2

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Gora
Posiadane auto: Honda Jazz 2004, 1.4 5d
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 00:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


tez zastanawiam sie nad tym bagaziem Dromader z firmy Amos. Czy macie jakies praktyczne doswiadczenia z nim? jak pasuje? jak sie sprawuje? potrzebuje go do dwoch rowerów.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 01:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Dane ze strony http://www.honda-access.com/pl/pl/home.jsp

Bagażnik dachowy

Dla wersji ze standardowym dachem - zawiera zamki zabezpieczające 4 sztuki - Maks. obciążenie bagażnika do 50 kg ( maks. obciążenie dachu do 55 kg). Aby uniknąć deformacji dachu, nie zalecany jest montaż rowerów.

Cena: 945.8 PLN
Nr katalogowy: 08L02-TF0-600

Wynika z tego, że wersja ze szklanym dachem chyba nie jest standardowa Very Happy
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 12 Sty 2014, 14:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


szeryfik2 napisał:
tez zastanawiam sie nad tym bagaziem Dromader z firmy Amos. Czy macie jakies praktyczne doswiadczenia z nim? jak pasuje? jak sie sprawuje? potrzebuje go do dwoch rowerów.


nie uzywalem jeszcze tego bagaznika do rowerow natomiast wydaje mi sie ze to nie bedzie zaden problem
poki co sluzylo mi to do przewozu nart, plyt meblowych, jakichs dluzszych listew - co tu duzo pisac, ogolnie spelnia swoje zadanie

jedyne co to szum przy wyzszych predkosciach pojawia sie przy ok 120 a przy 140 juz jest wyraznie slyszalne - ale jest to normalna sprawa

nie daj sie nabrac na komentarze w stylu owalna belka zminimalizuje szum - akurat mam szwagra z owalnymi belkami i akurat wiem ze ksztalt nie ma wiekszego znaczenia (byc moze kwestie oporu powietrza itp)

mysle ze do rowerow bedzie to dobre rozwiazanie panie Falubaz Razz
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 18:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Czy ktoś używa bagażnika w jazz 2008+ ? tak myślę czy kupić czy nie kupić i dumam.
Czy coś możecie polecić powiem że budżet chciałbym możliwie ukroić powiedzmy całość montaż + kufer do 1500zł?

A jeszcze najlepiej jakby coś było w stolicy to ewentualnie jeśli bym się zdecydował to bym podjechał i od razu zamontował.

Kufer to przydałby się żeby chociaż weszły dwie torby 60l i ewentualnie 4 maty samopompy grube.
Przyznam że z 4 osobową rodziną pod namiot w tym wózek,stolik i krzesła że o zakupach spożywczych nie wspomnę to dosyć ciężka sprawa nie mówię że się nie da ale robiąc np 3500km+ to jest ciasno wszystkim a po rozpakowaniu się i ponownym pakowaniu sodoma mora i weź tu coś znajdź bo auto w trakcie robi za szafkę.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sro 01 Sie 2018, 22:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


karion napisał:
Czy ktoś używa bagażnika w jazz 2008+ ? tak myślę czy kupić czy nie kupić i dumam.
Czy coś możecie polecić powiem że budżet chciałbym możliwie ukroić powiedzmy całość montaż + kufer do 1500zł?

A jeszcze najlepiej jakby coś było w stolicy to ewentualnie jeśli bym się zdecydował to bym podjechał i od razu zamontował.

Kufer to przydałby się żeby chociaż weszły dwie torby 60l i ewentualnie 4 maty samopompy grube.
Przyznam że z 4 osobową rodziną pod namiot w tym wózek,stolik i krzesła że o zakupach spożywczych nie wspomnę to dosyć ciężka sprawa nie mówię że się nie da ale robiąc np 3500km+ to jest ciasno wszystkim a po rozpakowaniu się i ponownym pakowaniu sodoma mora i weź tu coś znajdź bo auto w trakcie robi za szafkę.


Haha to widze, że nie tylko mój Jazzik jeździ w takie wyprawy Smile my we 2 osoby, więc spokojnie wszystko się mieści, ale 4 to ja sobie nie wyobrażam. W czerwcu objechaliśmy Albanie - 5000km. Jazzik daje radę!
Co do bagażnika to niestety Ci nie pomogę, ostrzege jednak, żeby nie pakować się w taniznę. Tylko sprawdzone marki i konstrukcje.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 02 Sie 2018, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Warszawa - Opole -> 320 km 3 os. plus cały bagażnik do rolety siedzenia nie złożone ale resztę bagażu na nich plus gitara Smile - wyprowadzka z akademika - 5.9 l / 100 km
Prędkość 130 km/h
Żona kierowała w obudowie strony.
Tak więc, można jechać bez kufra na dachu wracajac z całym majdanem do domu Wink
Jednak gdybym miał go zamontowanego to spalanie na pewno by wzrosło, nie wspominając o oporze powietrza i hałasie w środku auta.
Przy moim silniku 1.2 to o wyprzedzaniu mógłbym zapomnieć. Wskazówka chyba zawsze by szybowała na czerwone pole, a tak już tylko chwilka i odcięcie zapłonu dla bezpieczeństwa.

Przy twoim silniku i odpowiednim dociążeniu nie masz chyba co się martwić o to że go zgubisz wtrakcie jazdy.

Jeżeli chodzi o parametry tej "trumny" to zobacz jakie ona ma oznaczenia w oryginale i poszukaj w zamiennikach OEM.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 03:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


No juz malo czasu na zakup i ogarniecie wiec zrobimy redukcje. Na Czarna i Albanie malo czasu ale Alpy Julinskie w Slo i okolice Makarskiej w planach niedlugo Wink w przyslym roku mam nadzieje ze odpadnie wozek i bedzie kupa wiecej miejsca. Jazz to pakowne bydle w swojej klasie. Pzdr
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 08:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Czyli z zakupów nici, bo redukujesz wakacyjną trasę.
Jednak może poszukaj jeszcze i daj znać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 09:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) bagażnik dachowy


Nie znalazlem nic na miejscu ciekawego. Nie mam czasu juz szlifowac temat. Myslalem ze moze ktos cos posiada i poleci ale widac bagazniki dachowe w jazz 2008+ to rzadkosc. Wiadomo mniej miejsca to mniej jedzenia z pl a co za tym idzie wiecej wydatkow na miejscu ze o porzadku nie wspomne. Nie nie redukuje tylko za malo czasu na zwiedzanie- postoje w 4 krajach i w kazdym cos do obejrzenia a i tak wszystkiego sie nie zobaczy Sad . A ja lubie zwiedzac po drodze Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System