Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Dziękuję za interpretację mojej psychiki, niestety błędną - brak u mnie nienawiści, jest jedynie poirytowanie.
To z nim pozostań.
Cytat:
Brak jakiegokolwiek krytycznego podejścia, dopuszczalna interpretacja tylko wg. jedynej jednej słusznej kreski rysowanej przez Ciebie.
Mógłbyś trochę jaśniej. Pokaż to w tym wątku a nie pisz ot tak.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 09 Kwi 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


kedlaw07 napisał:

Cytat:
każdy czujnik ma osobne wejście
A jak ma mieć Question
Chyba że masz jakieś skojarzenia Laughing

Zdarzają się takie, która mają wszystkie kabelki połączone ze sobą, nie są rozdzielane... Jak się zepsuje jeden czujnik to trzeba całość demontować... ;/


Kiełekg napisał:

Ad meritum czujników. Jeżeli nie widzi słupka, to nie jest to produkt godny polecenia. Moje słupki widzą niezależnie czy są brudne, czy nie. Jak są za brudne, podają odległość zero. I tak reagują czujniki w obu moich autach, czy w aucie mojego ojca.

Mógłbyś podać jakiej firmy czujniki masz? Bo się tego nie umiałam doczytać nigdzie Razz
Powrót do góry
skype status
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 09 Kwi 2015, 23:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Agnieszko, mam czujniki FOX. Nie jestem z nich zadowolony, nie polecam. Nie jest wadą czujników, że nie zamontowano odpowiednich podkładek, ale wadą jest, że rdzewieją co powoduje powstawanie na lakierze zderzaka rdzawej smugi (łatwo można ją wyczyścić, ale ile można...).
Innych nie-oryginalnych nie znam, zawsze były fabryczne. Nie mam doświadczenia. Na innym forum polecali wyższe modele Valeo i na takie będę zmieniał moje FOX'y. Na jaki model - nie wiem jeszcze. Muszą spełniać dwa priorytety: akceptowalna dokładność (słupki muszą widzieć, inaczej reklamuję), wskaźnik odległości/przeszkody ma być do bólu ascetyczny i zlewać się z innymi elementami wnętrza (nie lubię choinek, wisiorków, naklejek, misiów, piesków i innego badziewia w aucie). FOXy drugi punkt spełniają idealnie.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 15:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Dzięki za odpowiedź ! Smile
Albo zdecyduje się na VALEO albo na MAXTELL Wink
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 08:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Agnieszka87 napisała:
Cytat:
Albo zdecyduje się na VALEO albo na MAXTELL
Jak zapewne wiesz ja mam MAXTELL'E i nie narzekam. Zrobisz jak uważasz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Kwi 2015, 08:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 18 Maj 2015, 13:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


A może warto się zastanowić na elektormagnetycznym sensorem. Opinie ma pozytywne. No i nie trzeba wiercić dziur. Roboty więcej przy zakładaniu bo trzeba ściągać zderzak ale jak się zepsuje to zostawiasz i się nie martwisz.
http://www.aliexpress.com/snapshot/6667707079.html?orderId=67312206375713
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=451&t=158693

Na Alledrogo też są.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
HondaMilanoRed

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Maj 2019, 17:59
Temat postu:

Czujniki cofania w Honda Jazz z 2010


Witam, Planuję zamontować u siebie tylne czujniki cofania. Zakupiłem nawet już zestaw Blow (bo posiadał sensory w moim kolorze nadwozia).W instrukcji montażu jest napisane że najlepiej je montować na wys. 50-80cm na powierzchni zderzaka prostopadłej do ziemi. Problem w tym, że w Jazzie to jest chyba niemożliwe. Zderzak do wyk ok 48 cm jest pochyły do dołu. a później przełamuje się do góry i zaczyna się już klapa bagażnika. Widzę trzy rozwiązania
1)nakładki korygujące. Są takie ponoć do zestawów Valeeo, może je się uda zaadoptować jakoś.
2)zakup nowego zestawu z czujnikami do pochyłych zderzaków.
3)wymiana zderzaka na ten po lifcie, on jest inaczej wyprofilowany i widziałem już Jezz-y z czujnikami na tym zderzaku. Pytanie tylko czy zderzak po lifcie pasuje dokładnie do modelu z przed liftu?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 04 Maj 2019, 15:43
Temat postu:

Re: Czujniki cofania w Honda Jazz z 2010


HondaMilanoRed napisał:
Witam, Planuję zamontować u siebie tylne czujniki cofania. Zakupiłem nawet już zestaw Blow (bo posiadał sensory w moim kolorze nadwozia).W instrukcji montażu jest napisane że najlepiej je montować na wys. 50-80cm na powierzchni zderzaka prostopadłej do ziemi. Problem w tym, że w Jazzie to jest chyba niemożliwe. Zderzak do wyk ok 48 cm jest pochyły do dołu. a później przełamuje się do góry i zaczyna się już klapa bagażnika. Widzę trzy rozwiązania
Zobacz na pierwszą stronę tego wątku:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=191204
tam jest fotka jak to u mnie jest zamontowane.

Cytat:
1)nakładki korygujące. Są takie ponoć do zestawów Valeeo, może je się uda zaadoptować jakoś.
2)zakup nowego zestawu z czujnikami do pochyłych zderzaków.
Czy Valeo tanie korygujące nakladki posiada tego nie wiem, jednakże nigdy dotąd nie widzialem odstających czujników od zderzaka.

Cytat:
3)wymiana zderzaka na ten po lifcie, on jest inaczej wyprofilowany i widziałem już Jezz-y z czujnikami na tym zderzaku. Pytanie tylko czy zderzak po lifcie pasuje dokładnie do modelu z przed liftu?

Możesz kupić nowy zderzak po lifcie tylko musisz sobie uświadomić, że to należy potem pomalować. Zrobić cieniowanie, a co za tym idzie muszą zahaczyć też o tylne nadkola z każdej strony. Tak, żeby było wszystko ładnie - bez niedoróbek itp.
Sam zakup na allegro to od 250 - 500 zł.
Do tego malowanie jednego elementu - 400 zł.
Łatwo licząc wychodzi 900zł bez cieniowania itd.

Czy będzie pasował Question Podejrzewam że tak, jednakże pewności Ci nie dam.
Nadwozie takie same, ale czy do końca tak samo mocowane są zderzaki Question Tego nie wiem.
W razie wątpliwości telefon lub nawet przejażdżka do ASO, celem dokładnych oględzin.

Lepiej poszukać dobrego fachowca w tej dziedzinie motażu czujników, który jednocześnie Ci da gwarancję na wykonaną usługę niż się z tym boksować samemu.

Wracając do tematu zakupu tego zderzaka, to jeżeli masz za dużo pieniążków to proszę bardzo.
Bowiem kto bogatemu zabroni Wink
Jednocześnie ten stary będziesz miał jako zapasowy Question

Jeszcze jedna sprawa, to już nie będzie w pełni oryginalny jazzik z tego rocznika. Natomiast podczas sprzedaży zawsze się będzie tym właśnie wyróżniał od innych z tego samego modelu. Jak zapewne wiesz kupujący nie bardzo wierzą, że to wymieniono z takiego a nie innego powodu.
Ja bym raczej nie uwierzył, chyba że dostałbym jakieś faktury.

Jeszcze jedna sprawa, ubezpieczyciel sprawdza podczas ubezpieczania auto po VIN i na tyle je wycenia.
Jeżeli miałeś ubezpieczone auto wg. obecnego stanu nadwozia, to gdy będzie jakaś szkoda rysa czy cokolwiek od razu robią zdjęcia i ujmą Ci wymianę tego zderzaka jako jakąś ingerencję w samochód i dojdą do wniosku, że coś było robione, gdyż nie mają tego w protokole.
Jednocześnie auto może stracić na wartości. Warto też o to dopytać.

Reasumując: Moim zdaniem zabawa z zakupem nowego zderzaka, a następnie cała przeróbka to przerost formy nad treścią, ale decyzja należy do Ciebie.

Napiszę Ci podobną sytuację z autopsji.
Gość przerysował mi tylny zderzak. Zrobiło się takie wypuklenie wraz z małym odkształceniem oraz pełnym odpryskiem farby do czarnego plastiku.
Mogłem wymienić na nowy - zamiennik - (ubezpieczyciel dominujący na rynku w polsce) wyliczył go na 250 zł + malowanie czyli całość około 700 zł.

Jednocześnie sam tak jak Ty biłem się z myślami, czy nie kupić używki z allergo i go pomalować.
Tylko, że tutaj w grę wchodziła cena zakupu oraz pomalowania. Oczywiście koszt wyniósłby mnie więcej niż te 700 zł.
Czyli ta sama operacja, którą Ty chcesz teraz przeprowadzić. Nadwyżkę bym jakoś znalazł.

Postanowiłem jednak pojeździć do kilku lakierników celem zebrania pełnej nie zależnej opinii z zapytaniem czy się opłaca.
Każdy z nich stwierdził, że dopóki oryginał jest to zawsze lepiej niż jakaś kombinacja.
Nawet w ASO tak mi powiedzieli, a przecież oni z tego żyją. Widać, że szczere chłopaki są w ASO w Opolu.

Tak więc, wziąłem pieniążki umówiłem się do lakiernika i u niego wszystko zrobiłem.
Dałem też lusterko, które kiedyś kupiłem, bo jakiś "kierowca" Twisted Evil mi zerwał obudowę.
Za jednym zamachem zrobiłem zderzak + plus wspomniane lusterko. Wszytko wymontowali, zamontowali podłączyli lusterko ect.
Jest tak zrobione, że nawet żona nie poznała. Jednym słowem nówka.
W sprawie ceny się dogadałem i nie wyszło tak drogo.

Z reszty nadwyżki kupiłem karmę dla Mruczka i jego kolegów biegających po osiedlowym podwórku.
Reasumując: Wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
HondaMilanoRed

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Maj 2019, 19:12
Temat postu:

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz,


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz chyba zlecę to fachowcom.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Maj 2019, 13:04
Temat postu:

Re: Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz,


HondaMilanoRed napisał:
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz chyba zlecę to fachowcom.
Od tego jesteśmy, aby pomagać i dzielić się swoimi wiadomościami.
Ty również podziel się swoimi spostrzeżeniami.
Dobrze by było, gdybyś pogadał z tym fachowcem, aby jakieś zdjęcia porobił z montażu tych czujników.
Na pewno fajny tutek z tego zebranego materiału by wyszedł.

Ewentualnie podziel się innym opracowaniem własnego autorstwa, wszak jazzik to autko ciągle pełne tajemnic.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System