Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Dobrymi kryteriami się kierujesz, ale może są jeszcze jakieś inne firmy które produkują takie urządzenia.
Cytat:
każdy czujnik ma osobne wejście
A jak ma mieć Question
Chyba że masz jakieś skojarzenia Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 02:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Sprawdziłem u siebie. Mam MAXTELL H-4WB z takim wyświetlaczem który jest umieszczony nad lusterkiem.

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 13:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Zwróć uwagę na podkładki pod czujniki zmieniające ich kąt ustawienia względem drogi. Niestety u mnie nie założyli tych podkładek i każda nierówność/górka jest sygnalizowana jako odległość od przeszkody 0,4m.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 11:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Kiełekg napisał:
Cytat:
Zwróć uwagę na podkładki pod czujniki zmieniające ich kąt ustawienia względem drogi. Niestety u mnie nie założyli tych podkładek i każda nierówność/górka jest sygnalizowana jako odległość od przeszkody 0,4m.
Czyli masz takie:

jak ja Question
Są po prostu włożone w nawiercone otwory w zderzaku. Natomiast zaczynają dżwonić jak już jestem około 70 cm od przeszkody. Niestety czegoś takiego jak słupki nie uwzględniają Sad Wystarczy, że jeden jest zabrudzony.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 14:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Odpowiedź nie do poprzednika, komentarz do czujników.
Jak nie widzą słupków, które są w polu widzenia, to lipa a nie czujniki. Tak samo, jeśli przestają działać gdy się zabrudzą, wtedy ewentualnie powinny sygnalizować minimalną odległość, a nie przestać działać. (swoją drogą jak strasznie musi być uwalone auto, żeby czujniki zaczęły świrować)

Nie mam doświadczenie z dokładanymi czujnikami, więc żadnych nie polecę.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 14:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 15:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Nie odbieram tego do siebie tylko stwierdzam fakty.

Kiedy ja zakładałem czujniki to nie były one aż tak popularne. Natomiast z tego co wiem to taki model jaki mam montowany jest do dzisiaj w ASO.
Żaden czujnik nie pokaże Ci dokładnie przeszkody, dlatego trzeba zaufać sobie i własnym umiejętnościom w granicach rozsądku. Czasami lepiej skorzystać z pomocy drugiej osoby niż miec potem problem. Nie uważam tego za objaw słabości w prowadzeniu auta, ale za przejaw pozytywnego myślenia.

Z tymi słupkami to bywa różnie. Wystarczy że z 4 znajdujących się za samochodem dwa są bliżej zderzaka to nie ma mocnych nie zadźwięczą Ci właściwie. Nie zależnie od typu i producenta za 200zł czy za 350zł. Będziesz patrzył w lusterka i widział te skrajne w oddali a te środkowe będziesz już miał na zderzaku.

Co do czystości auta to podejrzewam, że gdyby było one w sterylnych warunkach wtedy na pewno czujniki by spełniały w 100% swoje zadanie Laughing
Każdy producent, oraz osoba która montowała czujniki na twoją sugestię, że nie działają tak ja powinny stwierdzi że czasami się tak może zdarzyć, jakiś piasek, błoto lub kurz się mógł dostać itp. A ty dobrze wiesz, że w tym czasie żadnej terenowej trasy po polach i wertepach nie zaliczyłeś. Mało tego nikt ci przecież się nie przyzna do tego, że źle je zamontował.

Reasumując:
Auto należy mieć czyste, bo świadczy o jego właścicielu. A jeżeli nie to mieć czyste czujniki co jednak nie zwalnia z myślenia podczas cofania lub innych manewrów
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 16:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


W opisanej sytuacji ma zadziałać czujnik, który jest bliżej przeszkody. Jeśli jest inaczej, to układ działa źle.
Brud, jeśli w ogóle ma wpływ, powoduje uruchomienie sygnalizacji o minimalnej odległości od przeszkody, czyli dźwięk ciągły. Tak samo, jak czujnik jest uszkodzony.
W 2006 roku czujniki parkowania nie były już żadną nowością.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 09:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

GRBKP napisał:
Cytat:
W opisanej sytuacji ma zadziałać czujnik, który jest bliżej przeszkody. Jeśli jest inaczej, to układ działa źle. Brud, jeśli w ogóle ma wpływ, powoduje uruchomienie sygnalizacji o minimalnej odległości od przeszkody, czyli dźwięk ciągły. Tak samo, jak czujnik jest uszkodzony.
To twój pogląd.

Natomiast tak jak napisałeś:
Cytat:
Nie mam doświadczenie z dokładanymi czujnikami, więc żadnych nie polecę.
To stwierdzenie chyba najlepiej podsumowuje rozmowę.

Cytat:
W 2006 roku czujniki parkowania nie były już żadną nowością.
Wyrazy popularność oraz nowość określają dwie różne rzeczy.
Gwoli ścisłości pooglądaj autka z tamtego okresu, to się przekonasz, czy wszystkie mają zamontowane czujniki cofania.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 10:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Mówię, że nie piszę do Ciebie, to po co się tak ekscytujesz? Odnoś się do tematu, sytuacji albo sobie daruj dyskusję.

To, że nie mam doświadczenia z dokładanymi czujnikami, nie znaczy, że nie mam wcale i nie wiem jak działają. Nie przekręcaj moich słów.
Jeśli dokładane działają, jak opisałeś, to albo są źle zamontowane, albo same w sobie są gadżetem tylko.

2006 rok i czujniki cofania nowością lub, jak wolisz, nie są popularne? LOL
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 10:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

GR_BKP napisał;
Cytat:
Mówię, że nie piszę do Ciebie, to po co się tak ekscytujesz?
Dobrze, niech i tak będzie.
Cytat:
Odnoś się do tematu, sytuacji albo sobie daruj dyskusję.
Ja odnoszę się do dyskusji i dlatego opisałem jeden ze znanym mi przypadków. Jednakże posiadanie takiego urządzenia nie zwalnia nas od myślenia.
Cytat:
2006 rok i czujniki cofania nowością lub, jak wolisz, nie są popularne?
Jeżeli chcesz to nie czepiajmy się już tak szczegółów, ale u mnie mało kto miał takie urządzenie zamontowane.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 01:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


kedlaw07
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO.

ŻENADA Embarassed'
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 09:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

mitex01 napisał:
Cytat:
ŻENADA Embarassed
To już reklamować się nie mozna Wink
Kota miałem w stopce umieścić Question Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 15:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


mitex01 napisał:
kedlaw07
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO.

ŻENADA Embarassed'


Popieram.....

Ad meritum czujników. Jeżeli nie widzi słupka, to nie jest to produkt godny polecenia. Moje słupki widzą niezależnie czy są brudne, czy nie. Jak są za brudne, podają odległość zero. I tak reagują czujniki w obu moich autach, czy w aucie mojego ojca.

Możesz dawać siebie jako przykład najlepszości i słuszności jedynej, utrzymywania auta w czystości - możesz być perfekcyjnym kierowco-sprzątaczem swojego auta. Możesz nazwać mnie fleją, bo nie mam tak wypucowanego auta jak Ty, ale dwie małe uwagi:
1. Twój przebieg jaki zrobiłeś od 2006 roku do teraz ja robię w ciągu dwóch lat, troszkę szybciej mi się auto brudzi
2. Nawet gdy pkt. 1. - nie będę go mył co tydzień ,bo są ciekawsze rzeczy na tym świcie do robienia (jakby to był jeszcze jakiś antyk, limitowana seria, czy cokolwiek co posiada coś szczególnego...) - zwykłe fabryczne auto, niczym nie wyróżniające się poza czujnikami firmy nie widzę słupków i olejem ąśćź

P.S.
Nie przydałby się może update do instrukcji wymiany filtra powietrza?
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 15:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Witam,

Kiełekg napisał:

Cytat:
Popieram.....
Demokracja w kraju więc możesz mieć własne zdanie. Gwarantowane konstytucyjnie.

Cytat:
Jeżeli nie widzi słupka, to nie jest to produkt godny polecenia.
Też się z twoją wypowiedzią zgodzę.
Cytat:
Moje słupki widzą niezależnie czy są brudne, czy nie. Jak są za brudne, podają odległość zero. I tak reagują czujniki w obu moich autach, czy w aucie mojego ojca.
To o czym piszesz, ja podałem przykład hipotetyczny a nie swój. Proszę czytaj ze zrozumieniem.
Cytat:
Możesz dawać siebie jako przykład najlepszości i słuszności jedynej, utrzymywania auta w czystości - możesz być perfekcyjnym kierowco-sprzątaczem swojego auta.
Moim skromnym zdaniem osoba taka chyba nie istnieje.
Ewentualnie super perfekcjonistą jeżeli chodzi o sprzątanie autka może być pracownik firmy która zajmuje się takimi usługami.
Cytat:
Możesz nazwać mnie fleją, bo nie mam tak wypucowanego auta jak Ty,
Nie rozumiem o co ci chodzi.
Ja swoje autko myję 1 raz w miesiącu, ale nie w ten sposób że pasty i woski nakładam. Tylko jeżdżę na myjnie i biegam z lancą na około samochodu.
Ostatnio było dwa razy myte bo w ASO po przeglądzie umyli.
Cytat:
1. Twój przebieg jaki zrobiłeś od 2006 roku do teraz ja robię w ciągu dwóch lat, troszkę szybciej mi się auto brudzi
Nikt nikomu nie zabrania pokonywać takich odległości. Twoje auto. Twoje pieniądze. Twoja sprawa. Twoje życie.
Mimo wszystko szerokiej drogi Ci życzę.
Więc się nie wtrącaj do moich przebiegów. Robię takie a nie inne przebiegi, bo tak mi się podoba. Być może dlatego tak je myję.
Cytat:
2. Nawet gdy pkt. 1. - nie będę go mył co tydzień ,bo są ciekawsze rzeczy na tym świcie do robienia (jakby to był jeszcze jakiś antyk, limitowana seria, czy cokolwiek co posiada coś szczególnego...)
Owszem jest bardzo wiele ważnych i ciekawych rzeczy do robienia niż bieganie na myjnie. Wyjście do kina z żoną, teatru, z kotem do weterynarza gdy chory.
Cytat:
zwykłe fabryczne auto, niczym nie wyróżniające się poza czujnikami firmy
Dla Ciebie tak, i masz tak prawo uważać.
Natomiast dla mnie nie bo to moje autko.
Pytanko Question
To już nazwy firmy produkującej dane czujniki nie można podać, żeby ktoś się zorientował co rynek oferuje Question
Cytat:
P.S.
Nie przydałby się może update do instrukcji wymiany filtra powietrza?
Jak będę robił inną wymianę to specjalnie dla ciebie zrobię instrukcje z fotkami i na www wystawię Wink
Niestety na dzień dziejszy nic nie planuję wymieniać, bo wszystko jest w należytym porządku.
Ale pragnę cię poinformować że domenę już mam Wink

Jednak proszę napisz, gdzie w tym wątku nazwałem CIĘ fleją, bo jakoś tego stwierdzenia nie widzę.
Jest natomiast twój jeden jedyny wpis:
Cytat:
z Pon 23 Mar 2015, 12:24
Zwróć uwagę na podkładki pod czujniki zmieniające ich kąt ustawienia względem drogi. Niestety u mnie nie założyli tych podkładek i każda nierówność/górka jest sygnalizowana jako odległość od przeszkody 0,4m.

Mało tego nawet postawiłem ci pytanie do tego wątku a TY nie raczyłeś nawet odpowiedzieć.
Tylko pojechałeś takim tekstem ...

Skąd w Tobie tyle nie nawiści Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 21:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Czujniki parkowania


Dziękuję za interpretację mojej psychiki, niestety błędną - brak u mnie nienawiści, jest jedynie poirytowanie. Zniechęcasz ludzi do czytania.

Żenada, piszesz, ze by pisać... Brak jakiegokolwiek krytycznego podejścia, dopuszczalna interpretacja tylko wg. jedynej jednej słusznej kreski rysowanej przez Ciebie.
Na innym forum jestem modem. Nie potrafię zliczyć ile Twoich postów bym wyciął i ile ostrzeżeń byś już miał.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

46 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System