Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga&Felix

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda HR-V 105KM 4WD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 14:40
Temat postu:

tylna wycieraczka całość


Pytanko: gdzie w Wielkopolsce tanio można kupić nową wycieraczkę tylną (silniczek, gumy i uszczelki do szyby). Pióro nie jest konieczne Wink. Musiałem wymontować całość w sposób ostateczny tzn. poobcinać plastiki bo wszystko tak zarosło że nie byłem w stanie tego ruszyć inaczej Sad
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 22:45
Temat postu:

Re: tylna wycieraczka całość


Aga&Felix napisał:
Pytanko: gdzie w Wielkopolsce tanio można kupić nową wycieraczkę tylną (silniczek, gumy i uszczelki do szyby). Pióro nie jest konieczne Wink. Musiałem wymontować całość w sposób ostateczny tzn. poobcinać plastiki bo wszystko tak zarosło że nie byłem w stanie tego ruszyć inaczej Sad


W Poznaniu to najtaniej na allegro.pl Wink Poważnie pisze. Jest calkiem sporo czesci do tego auta, wycieraczek moze ciut mniej, bo to akurat jeden ze slabych punktow HRVki. Honda pryska wszystkim co na drodze na tylną szybę, mechanizm rdzewieje, do tego silniczek lubi się spalić, ale przy odrobinie cierpliwości wszystko mozna dostac!
Powrót do góry
Aga&Felix

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda HR-V 105KM 4WD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 23:59
Temat postu:

wycieraczki cdn


żeby ją zdemontować potrzebne były ponad 2 godz. dłubania i w końcu stanęło na tym że została wycięta ta plastikowa nasadka bo wszystko było zarośnięte aż po sam silniczek prawie... chyba na przyszłość muszę jakies chlapacze wymyślić i dokleić Very Happy
Powrót do góry
adik356

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 23:23
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


Polecam odwiedzić stronę [url] TU BYŁA REKLAMA PKT.22 TAIF[/url] na stronie jest opis montażu więc z tym nie powinieneś mieć problemu. Wiem że można je kupić w niektórych sklepach, ale nie jestem w stanie powiedzieć gdzie. Myśle, że nawet na necie się na nie natkniesz Smile
Powrót do góry
grzegorznorge

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: CRV 07 2.0l ; CRV 04 2.0l
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 03 Paź 2015, 09:49
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


Nie zakładam kolejnego wątku ponieważ temat jest odpowiedni do opisania tutaj.

Po wakacjach i nieużywaniu auta przez 3 tyg. mam problem z tylną wycieraczką. Na początku nie podnosiła do końca i nie wracała na miejsce. Lecz po lekkiej pomocy ręką potrafiła przy kolejnym cyklu pracy zrobić ruch do końca i powrócić na miejsce. Jednak od jakiegoś czasu nie może zadziałać, nawet pomoc ręką nie działa. Rozebrałem wycieraczkę. Silnik działa bez zarzutu.
Elektronika działa poprawnie - koło plastikowe wykonuje poprawny obrót. Środkowe koło zębate również obraca się i powraca na pierwotne położenie. Mój problem polega na tym, że wycieraczka ciężko się obraca jest ciężko obrócić samą wycieraczkę gdy nie ma mechanicznego połączenia poprzez koła zębate z silnikiem.

Chciałbym zapytać czy rozbiórka (demontaż) wycieraczki, jej przeczyszczenie da jakiś efekt? Czy poza zanieczyszczeniami może być jakiś jeszcze defekt?
Pozdrawiam Grzegorz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Paź 2015, 09:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2015, 11:56
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


W Hondzie HR-V silnik tylnej wycieraczki jest nie do zatarcia, sam osobiście czyściłem i smarowałem cały mechanizm jakieś 3 razy, czasem było już tak zatarte że silniczek nie miał już siły obrócić mechanizmem.
Trzeba wszystko rozkręcić, wyczyścić, przesmarować i musi działać. Całość to jakaś godzinka pracy i nie ma sensu kupować nowego mechanizmu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Aga&Felix

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda HR-V 105KM 4WD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 13:46
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


jungu napisał:
W Hondzie HR-V silnik tylnej wycieraczki jest nie do zatarcia, sam osobiście czyściłem i smarowałem cały mechanizm jakieś 3 razy, czasem było już tak zatarte że silniczek nie miał już siły obrócić mechanizmem.
Trzeba wszystko rozkręcić, wyczyścić, przesmarować i musi działać. Całość to jakaś godzinka pracy i nie ma sensu kupować nowego mechanizmu.

Pod warunkiem że to "swieża" awaria bo inaczej zarasta cały czpień między silniczkiem a ramieniem.
Powrót do góry
Aga&Felix

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda HR-V 105KM 4WD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sty 2016, 13:51
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


grzegorznorge napisał:
Nie zakładam kolejnego wątku ponieważ temat jest odpowiedni do opisania tutaj.

Mój problem polega na tym, że wycieraczka ciężko się obraca jest ciężko obrócić samą wycieraczkę gdy nie ma mechanicznego połączenia poprzez koła zębate z silnikiem.

Chciałbym zapytać czy rozbiórka (demontaż) wycieraczki, jej przeczyszczenie da jakiś efekt? Czy poza zanieczyszczeniami może być jakiś jeszcze defekt?
Pozdrawiam Grzegorz.

Masz pełno śmieci w środku tej tuleii albo przy nasadzie ramienia wycieraczki i to blokuje, jak dokładnie wyczyscisz i dasz smaru to powinno być ok.
Powrót do góry
grzegorznorge

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2012
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Norwegia
Posiadane auto: CRV 07 2.0l ; CRV 04 2.0l
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 20 Sty 2016, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


Aga&Felix napisał:
grzegorznorge napisał:
Nie zakładam kolejnego wątku ponieważ temat jest odpowiedni do opisania tutaj.

Mój problem polega na tym, że wycieraczka ciężko się obraca jest ciężko obrócić samą wycieraczkę gdy nie ma mechanicznego połączenia poprzez koła zębate z silnikiem.

Chciałbym zapytać czy rozbiórka (demontaż) wycieraczki, jej przeczyszczenie da jakiś efekt? Czy poza zanieczyszczeniami może być jakiś jeszcze defekt?
Pozdrawiam Grzegorz.

Masz pełno śmieci w środku tej tuleii albo przy nasadzie ramienia wycieraczki i to blokuje, jak dokładnie wyczyscisz i dasz smaru to powinno być ok.


Wszystko rozkręcone i nasmarowane.
Tylko gwint na tulei jest już obrobiony i następny demontaż może wymagać wkręcenia nowej tulei.
Powrót do góry
pinQs

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda HR-V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lut 2016, 10:21
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) tylna wycieraczka całość


to się podłącze:
mam problem z demontażem silniczka od wycieraczki, stanęło na tym , że nie mogę odkręcić tej nakrętki na tulejce. Nakrętka kręci się razem z tulejką i nic się nie dzieje. Od tyłu wszystko rozkręciłem ale to chyba nie było potrzebne , bo w środku biały/czysty smar. Jak ruszyć dalej?
Pozdrawiam,
Rafał
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

72 500

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

43 900

2013r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

35 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System