Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2013, 21:32
Temat postu:

Zawor EGR z 1,4 do 1,2


Witam, mam honde jazz z silnikiem 1,2 i wczoraj zaswiecil sie check engine dzisiaj podpialem pod komputer ktory pokazal ze to zawor EGR jest winowajca, kolega poradzil zeby wyczyscic w myjce ultradzwiekowej ale mysle nad kupnem nowego/uzywanego i tutaj pytanie, czy zawor z silnika 1,4 bedzie pasowac do 1,2? bo na alledrogo nie ma innych :/
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 31 Maj 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


Ja nie odpowiem na to pytanie (bo się nie znam:) ) Natomiast chciałbym o coś zapytać.
Czy prócz świecenia tej kontrolki coś jeszcze dzieje się z autem (konkretnie, czy po lekkim dodaniu/bądź zabraniu nogi z gazu autem lekko szarpie/traci moc-szczególnie w mieście gdzie wolniej jeździmy)?
Mam właśnie takie objawy,które w trakcie nieco dłuższej jazdy przechodzą-jakby coś musiało się rozgrzać. U mnie check engine się jednak nie pali.
Z tego co wyczytałem to przeczyszczenia wymagałaby przepustnica, bądź ten zawór właśnie.
Pytam bo chciałbym porównać objawy, a nie bardzo mam u siebie możliwość podpięcia auta pod komputer.
PS. Od jakiegoś czasu niewiele jeżdżę swoim autem, a jak już to raczej krótkie miejskie dystanse, dlatego podejrzewam jeszcze u siebie permanentnie niedoładowany akumulator. Jednak z uruchamianiem nie mam problemu.
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 01 Cze 2013, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


troche poczytalem wczesniej o tym na forach i ponoc to moze byc zawor egr w twoim przypadku, jezeli check engine sie nie swieci to blad nie wyskoczyl

ja takich objawow nie mam i jak wyczyszczenie nie pomoze to chyba zaslepie ten zawor i czesc Smile

znajdz kogos kto ma np. myjke ultradzwiekowa w jakims serwisie, wymontuj zawor i im podrzuc
Powrót do góry
gadu-gadu
HONDA26

Debiutant



Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): JAWOR
Posiadane auto: HONDA JAAZ
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 12:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


sprawdź na allegro pod nazwa silniczek krokowy i pokarze ci się więcej zaworów egr ponoć zawór egr oczyszcza si w trasie przy większych obrotach przeczyść przepustnice j zrobiłem to sam pod gaz kołeczek i na gaz cegłówka i utrzymywać stale obroty i pryskać do przepustnicy środek czyszczący ja zastosowałem wd40 leko przygasa ale bez obaw -odkręć filtr powietrza i się dostaniesz

przyczyna twoich schowań morze być tez silniczek krokowy lub sprawdź wszystkie wtyczki i wymiana świec tylko uważaj do hondzi idą specjalne pisałem pod wypadanie zapłonu i falowanie obrotów
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 13:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


HONDA26 napisał:
ponoć zawór egr oczyszcza si w trasie przy większych obrotach

To by się chyba zgadzało, bo objawy o których pisałem znikały u mnie przy nieco dłuższej jeździe. Najbardziej dokuczały mi w powolnej jeździe miejskiej,ale..
Jakiś czas temu za radą jednego z forumowiczów wlałem STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy i od tego czasu w zasadzie wyżej opisanych objawów nie mam-więc pewnie u mnie to nie był EGR.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 13:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Arky69

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 Elegance 2009 r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 28 Cze 2013, 21:02
Temat postu:

EGR


Miałem problem z tym zaworem przy Jazz-ie z 2004 roku- wymontowałem, wrzuciłem na noc w benzynę ekstrakcyjną, rano dodatkowo wyczyściłem, psiknąłem WD40 i pomagało na jakieś 20-30 tys. km. Nadmienię,że Honda w 75% eksploatowana była w mieście.
Powrót do góry
BSTE

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.2, 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 21 Wrz 2013, 10:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


Witam, mam pytanie odnośnie zanurzania zaworu EGR w benzynie - czy trzeba go rozkręcać czy zanurzyć całość??? nie wspłynie to na elementy elektryczne w zaworze?
Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 26 Wrz 2013, 16:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


Witam
Właśnie jestem po czyszczeniu EGRa. Wziąłem się za niego ponieważ ponieważ ciągle świeciła mi się kontrolka silnika,. W samej pracy silnika nie zauważyłem żadnych objawów. Po odkręceniu, okazało się że nie był wcale "zabity" jak w niektórych autach. Mimo to spryskałem sprayem do gaźników i wyczyściłem to c się dało, później jeszcze pomoczyłem w benzynce ekstrakcyjnej przez kilka godzin i założyłem. Po przejechaniu ok 4 km pomarańczowa lampka.
Jednak na forum klubu hondy accord znalazłem wątek czyszczenie EGR wersja hard, czyli z rozbiórką całego zaworu.
http://www.accordklubpolska.pl/viewtopic.php?t=42471
I polecam to wszystkim, którym czyszczenie w wersji soft nic nie dało. Mimo że na pierwszy rzut oka mój zawór nie był specjalnie zapchany, to grzybek zawory musiałem wybijać młotkiem, bo tak się zapiekł na cieniutkiej warstwie nagaru. Wszystko ładnie wyskrobałem, przemyłem i Egr nadaje się do użytku.
Odnośnie instrukcji rozbiórki samego zaworu nie polecam podważania pokrywy zaworu na siłę. lepiej od razu rozwiercić we wskazanych miejscach plastik aż pokaże się metal, a następnie podgrzewając lutownicą ściągnąć pokrywę. W przeciwnym razie można wyłamać mocowanie tych bolców które są przylutowane do pokrywy i będzie więcej pracy ze sklejeniem tego.
Mam nadzieję że pomogłem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Sro 19 Kwi 2017, 14:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


Też dziś rozbierałem EGR. Nie było błędów, ale zdarzało się szarpanie na 1 i 2 biegu, przy wolnych obrotach. Tak więc EGR wykręcony i rozebrany, wersja hard Smile
Nie był jakos zawalony, trochę sadzy jedynie, grzybek wypadł sam, wyczyściłem, poskładałem, jazda próbna i jest idealnie. Zero szarpania. Także polecam w razie problemów.

Jakby ktoś potrzebował uszczelkę, są na allegro po 8zl. Solidna. Pasuje idealnie.
Powrót do góry
dawidjj

Dyskutant



Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): miasto
Posiadane auto: Honda Jazz GE 1.2iDSI L12A4 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 17:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zawor EGR z 1,4 do 1,2


Ja kupiłem nowy zawór EGR bo stary już mnie wpieniał. Od 2lat mam spokój. Wygląda jak fabryczny, pewnie z tej samej fabryki Wink Cena 4x niższa jak za nowy w Polsce a używka to strata czasu i kasy.
http://ali.pub/22ntg6
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaJazz

29 800

2011r.

122 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System