Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ratajuk

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Maj 2013, 22:58
Temat postu:

Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Witam

Posiadam Honde Jazz 1,4 z 2007 w Uk . Opisze cała sytuacje . Po zatankowaniu paliwa pod korek , teraz już wiem ze z mojej winy dobiłem kilka kropel :/ . Po przekręceniu kluczyka wskaźnik pokazał zero zamiast full . Wiedząc ze mam pełno paliwa ruszyłem na trasę , po kilku km wskaźnik pokazał full wiec byłem spokojny . Lecz po przejechaniu 340 mil co jest max zasiegiem sprawdzonym na trasie , wskazówka zatrzymała się na 1/4 a auto nie odpaliło .

Po ponownym zatankowaniu pod korek i przejechaniu podobnej ilosci mil wskaźnik znów zatrzymał się na 1/4 . Szukam pomocy . Jak usunac taka usterkę , jak dostać się do baku ?? I czy można to zrobić bez jego odkręcania ?? Czyli z góry z kabiny pasażera ??

Proszę o opinie i porady . Dziękuje
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 08:30
Temat postu:

Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Witam,

ratajuk napisał:
Cytat:
Jak usunac taka usterkę , jak dostać się do baku ?? I czy można to zrobić bez jego odkręcania ?? Czyli z góry z kabiny pasażera ??
Podejrzewam że będziesz musiał wymienić czujnik paliwa. Chyba że da się skasować błąd na komputerze. Jeżeli chodzi o zbiornik paliwa to można się do niego dostać od środka stosując procedurę opisaną jak przy wymianie filtra paliwa. Należy coś wcześniej wyłączyć w elektryce. Niestety nie pamiętam co. Jest przy tym dość dużo roboty, bo należy zdemontować cały korytarz, odsłonić wykładzinę itd.
Na początku jednak spróbowałbym od możliwości skasowania błędu. Przetestuj samochód na komputerze i wszystkiego się dowiesz.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłem.
Jeżeli nie masz serwisówki do poszukaj na forum lub napisz w następnym poście to podam linka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ratajuk

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 21:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Dzieki za rade doceniam każda pomoc .
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 23:00
Temat postu:

Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Witam,

to masz serwisówkę czy nie ??
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ratajuk

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 22 Maj 2013, 19:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Tak mam dostep do serwisu , ale znajomy mechanik jesli udalo by sie dostac do baku z " góry" obiecal pomoc wiec zmiejszylo by to koszty .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Maj 2013, 19:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 22 Maj 2013, 20:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Pytającemu raczej nie o to chodziło. Smile
Jak idzie o wymianę czujnika paliwa to jak najbardziej można to zrobić od góry.
Wedle mojej serwisówki: (przepraszam, ale tym razem obrazków nie będzie. Razz )

Wymiana zespołu czujnika poziomu paliwa, pompy paliwa
Wymagane narzędzia specjalne
Klucz do zespołu zbiornika paliwa ( 07AAA-001A100)

1. Obniżyć ciśnienie paliwa.
2. Odkręcić korek wlewu paliwa.
3. Wymontować konsolę środkową i dźwignię hamulca ręcznego.
4. .Wymontować z podłogi osłonę dostępu
5. Rozłączyć złączkę 5-stykową pompy paliwa.
6. Od zespołu zbiornika paliwa odłączyć szybkozłączkę i przewód
7. Korzystając ze specjalnego narzędzia, poluzować nakrętkę kontrującą zespołu zbiornika paliwa.
8. Wykręcić nakrętkę kontrującą i wymontować zespół zbiornika paliwa
9. Wymontować obudowę filtra zgrubnego, zespół czujnika poziomu paliwa , obudowę , wiązkę przewodów oraz regulator ciśnienia paliwa .
10. Podczas podłączania zespołu zbiornika paliwa upewnić się, że połączenie jest pewne i filtr ssący jest mocno przytwierdzony do pompy paliwa .
11. Zamontować części w kolejności odwrotnej do procedury wymontowania z nową uszczelką podstawy i nowymi O-ringami , a następnie sprawdzić następujące elementy:

· Podłączając wiązkę przewodów upewnić się, że podłączenie jest pewne, a złączka (K) jest dobrze zablokowana na swoim miejscu.
· Montując zespół czujnika poziomu paliwa upewnić się, że połączenie jest dobrze wykonane a złączka mocno trzyma. Postępować ostrożnie, by go zbytnio nie wygiąć lub nie skręcić.
· Podczas montowania zespołu zbiornika paliwa dopasować oznaczenia (L) na zbiorniku paliwa i na zespole zbiornika paliwa.

Ps. Czy ty czasem nie używałeś paliwa Orlenu?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ratajuk

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 00:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


W UK nie ma Orlenu Smile . Tankuje paliwo na stacjach Tesco bo sa tutaj obsługiwane przez BP ( British Petrol ) .

Serdeczne Dzieki za Pomoc !!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 08:30
Temat postu:

Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Witam,

pytając o to czy ma serwisówkę miałem na myśli dostęp instrukcji napraw naszego Jazza.
Jednakże dla niego bardzo dobrą pozycją książkową będzie
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.haynes.co.uk/press/Releases_HTML/080707_HondaJazzPR_haynes_press_release.htm&prev=/search%3Fq%3Dhonda%2Bjazz%2Bhaynes%2Bmanual%26biw%3D1143%26bih%3D634

a tutaj oryginalny link:

http://www.haynes.co.uk/press/Releases_HTML/080707_HondaJazzPR_haynes_press_release.htm

i wszystko dopasowane do jazza z UK Wink Szkoda że w polsce nie ma takiej książki po polsku, bo w/w pozycję mam i nią się też czasami posiłkuję.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 13:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


ratajuk napisał:
W UK nie ma Orlenu Smile . Tankuje paliwo na stacjach Tesco bo sa tutaj obsługiwane przez BP ( British Petrol ) .

Serdeczne Dzieki za Pomoc !!


Przepraszam, nie spojrzałem w Twój profil. Smile
Zapytałem o Orlen, bo jakiś czas temu po zatankowaniu Orlenu właśnie, miałem podobne objawy do tych które opisujesz( zatankowałem-wskazówka pokazywała mi full. Przejechałem jakieś 150-180 km, a wskazówka ani drgnie-jakbym w ogóle nie zużywał paliwa. Dopiero po tych prawie 200 km zaczęła wolniutko opadać).
Po zatankowaniu tego co zwykle (też BP, ale nie hipermarketowe) wszystko wróciło u mnie do normy i od tej pory jest w porządku. Wyglądało tak jakby to paliwo coś u mnie przytkało. Miałem zamiar sugerować ci na próbę zmianę benzyny na inną markę, ale to raczej Wy macie rację i bez dłubania się nie obejdzie.
PS.1. Dzięki za piwko. Cool
PS 2. Myślę, że dobrym pomysłem jest nabycie przez ciebie tej pozycji książkowej, którą podlinkował kedlaw, albo poszukanie na forum i ściągnięcie serwisówki.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 13:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Potwierdzam to co Flik77 miałem to samo, bardzo dokładnie opisaliśmy to bodaj w wątku o spalaniu ( Flik jak masz linka do tego tematu to wklej ).
Ja bym spróbował prze dłubaniem w baku zalać coś w stylu STP do czyszczenia układu paliwowego ( nie wiem czy w UK jest STP ) zatankować na innej stacji i wyjeździć cały bak. U mnie poskutkowało a tamtej stacji unikam jak ognia Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 14:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6635&postdays=0&postorder=asc&start=135
Ja nie stosowałem niczego czyszczącego układ paliwowy. Po prostu wróciłem do tego paliwa na którym zwykle pomykam.
Do Orlenu się jednak zraziłem (nie wiem, czy słusznie-być może miałem pecha trafić na trefną stację/lewą partię paliwa, a Orlen sam w sobie nie jest zły). Faktem jest, że przejechałem wówczas nieco dłuższy dystans niż ma to miejsce na paliwie British Petrol -coś ok 670-700km.
PS. Może jednak faktycznie najpierw spróbuj zmienić paliwo+ to o czym pisał Jazzman.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 08:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o o


Witam,

ratajuk napisał:
Cytat:
W UK nie ma Orlenu Smile . Tankuje paliwo na stacjach Tesco bo sa tutaj obsługiwane przez BP ( British Petrol ) .
Ja staram się omijać szerokim łukiem Orlen. Tankuję tylko na Lotosie i nic mnie nie zawodzi. Żadnych problemów z jakością oraz ilością paliwa.
Ile wlejesz tyle masz i za tyle zapłacisz.
A nie jak gdzieś indziej że na dystrybutorze pokazuje wlano tyle litrów a w baku masz inną wartość.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ratajuk

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swansea
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2007
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 09:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o opinie i pomoc !!


Dzieki za pomoc i podpowiedzi panowie . Ksiazke zakupie na amazonie napewno i sprobuje problem naprawc z znajomym mechanikiem i dam znac jak poszlo .

Jeszcze raz Dzieki !!
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 16:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o o


kedlaw07 napisał:
Witam,

Ja staram się omijać szerokim łukiem Orlen. Tankuję tylko na Lotosie i nic mnie nie zawodzi.


tankowałem kilka razy na orlenie po takiej akcji zawsze miałem jakieś szopki z samochodem. dodam ze tankowałem w szczecinie i poznaniu. od jakiegoś czasu tankuję na lotosie lub shell różnica od orlenu jest bardzo duża. ważne jest jeszcze to ze śmigam na LPG i tu ciekawostka. większość stacji w szczecinie (niestety nie wszystkie) bierze LPG ze schwedt(niemcy) i tu różnice są kolosalne. i sam silnik lepiej działa i spalanie mniejsze.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Sob 27 Sie 2016, 08:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z wskaznikiem paliwa . Prosze o o


kedlaw07 napisał:
Ja staram się omijać szerokim łukiem Orlen. Tankuję tylko na Lotosie i nic mnie nie zawodzi. Żadnych problemów z jakością oraz ilością paliwa.


Może się komuś przyda: normalnie tankuję na Shellu albo na Lotosie, ale zalałem ostatnio 3/4 baku w Tesco (Serbska, Poznań; jest w państwowym raporcie weryfikacyjnym) na próbę na trasę Poznań - Warszawa (92 do Sługocina i dalej A2). I auto: muł. Niby idzie, ale tępowato. Spalanie wg kompa od razu prawie 7 l. Wprost czuć, że ten 1.4 może więcej. Na 400 km spalił mi prawie 27 (trasa 100 - 130 km/h plus miasto). W drodze powrotnej: Shell w Warszawie. Po wskazówce widać (porównywałem trasę po wskazówce ilości paliwa na 300 km, że paliwa zostało więcej o 3-4 l. Spalanie 5.7-6 (był wypadek na A2 i wolna jazda 0,5 h). No i żwawiej autko szło.
Podobną sytuację do Tesco miałem po zatankowaniu na BP: mułek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System