Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miracle

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: HONDA JAZZ 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Maj 2013, 23:41
Temat postu:

Wymiana lusterek


Witam szanownych forumowiczów Smile

Chciałam zapytac czy którys z was miał juz przyjemnosc wymieniac boczne lusterka w jazzie ? (łącznie z obudowa)

Czy jest to na tyle skomplikowane ze trzeba udac sie z tym do jakiegos serwisu czy mozna samemu ?
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 08:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


A można poznać powód wymiany?
U mnie do tej pory mam fabryczne. Mogę tylko powiedzieć, że są dosyć drogie-te z wbudowanymi migaczami to kosztują coś w okolicach 400 zł-w ASO pewnie drożej. Jeżeli dobrze myślę, to ty masz jeszcze te bez kierunków.
Od strony technicznej jak to wygląda to może ktoś inny coś napisze.

Edit: może to coś pomoże

Wymiana lusterka sterowanego elektrycznie
1. Całkowicie podnieść szybę drzwi.
2. Wymontować następujące elementy:·
Panel drzwi i plastikowa osłona, w razie potrzeby
3. Rozłączyć złączkę (A).
4. Odczepić spinkę wiązki przewodów (B).

5. Wymontować uszczelkę otworu serwisowego (A) i wyjąć nakrętki. Trzymając lusterko, odczepić spinkę (B) i wyjąć lusterko (C). Uważać, aby nie porysować drzwi.

Rozmieszczenie mocowań: Nakrętka, 3C6 x 1.0 mm9.8 N·m(1.0 kgf·m)A
6. Zamontować lusterko w kolejności odwrotnej do procedury wymontowania, upewnić się, że złączka jest podłączona prawidłowo.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Witam,

Proces wymiany lusterek jest opisany w manualu (link jest na forum - na pewno znajdziesz bo umieszczałem). Trochę jest z tym roboty.
Należy ściągnąć całą tapicerkę drzwi i dopiero od środka można się do nich dostać.
Jak masz dużo czasu i jakąś wiedzę na temat ściągania tapicerek to możesz się za to zabrać. Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to może sobie odpuść i daj do jakiegoś mechanika niech ci to zrobi.
Ja musiałem wymieniać wkład - szkło lusterka, bo jakiś pajac na parkingu mi je zbił. W necie na allegro znalazłem wkładkę. Wyciągnąłem ją z zewnątrz podważając cienkim wkrętakiem. Odłączyłem od siłownika, odpiąłem spinki następnie zamontowałem nowe lustro i w odwrotnej kolejności złożyłem jak ściągałem i jest git. Kiedy dzwoniłem do ASO to mi powiedzieli że oryginalne lusterko to 1200 zł !! Moje lustro - wkładka kosztowała 100zł Wink

Wymianę lusterka ładnie podał Flik77

Poniżej podaję linka do demontażu tapicerki bo bez tego ani rusz Wink
http://41289.file4u.pl/download/3632142/sciagniecie_tapicerki_drzwi_przednich_www.file4u.pl.pdf
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 21:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


kedlaw07 napisał:
Kiedy dzwoniłem do ASO to mi powiedzieli że oryginalne lusterko to 1200 zł !! Wink

Podejrzewam, że w innych ASO cena będzie kształtować się na podobnym poziomie, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak dbać o lusterka boczne naszych Jeżyków. Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Maj 2013, 08:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Witam,

Flik77 napisał:...
Cytat:
a zatem nie pozostaje nam nic innego jak dbać o lusterka boczne naszych Jeżyków.
I przetrącać ręce wandalom za to co robią.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Maj 2013, 08:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sro 22 Maj 2013, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Może ktoś się orientuje czy wszystkie modele lusterek po liftingu od 2004 r. (te elektryczne z kierunkowskazami) są takie same, tzn. czy mogę dla rocznika 2004 r. spokojnie kupować lusterko (całe), gdy sprzedawca określa w opisie, że są np. dla modeli modeli od 2006?

Czy dla "anglików" są identyczne jak dla wersji europejskiej?
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 23 Maj 2013, 13:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


W 2006 były kosmetyczne zmiany w Jazzie nie sądzę aby kostki z pinami uległy zmiane, pamiętaj że były wersje jazzów z el. składanymi lusterkami, nie pamiętam dokładnie czy mają tę samą kostkę + 2 piny więcej czy inną ( o to zapytaj sprzedawcę ) obstawiam pierwszą opcję. Co do anglików obudowa raczej powinna pasować ale będziesz miał w przypadku prawego dodatkową asferyczność wkładu lustra ( martwy punkt dodatkowo z drugiej strony ).
Jak zgłębisz temat to napisz jak jest z tymi pinami, będzie dla potomnych a tak przy okazji nie pamiętam czy masz wersje z climatronikiem (efekt wandalizmu/stłuczki czy masz wersję z mniejszymi lusterkami i chcesz poprawić widoczność ?)
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 24 Maj 2013, 20:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Mam wersję z climatronikiem i lusterka z kierunkowskazami.

Niestety powodem wymiany jest akt wandalizmu w postaci barana, który nie umiał wyjechać z parkingu i prawdopodobnie zrobił za duży łuk - efektem jest naderwane lusterko i pokiereszowane drzwi z przodu i tyłu.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pon 08 Lip 2013, 11:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


No więc jestem po samodzielnej wymianie lusterka i co nieco mogę napisać, żeby zostało na przyszłość dla kogoś. Wymieniałem nie całe lusterko, ale bebechy w środku, a konkretnie część odpowiadającą za przytrzymywanie siłownika i składanie lusterka.

Tak się złożyło, że do podmianki uszkodzonych bebechów wykorzystałem lusterko, które kupiłem kilka lat wcześniej, ale wówczas wymieniłem tylko podstawkę. Po rozebraniu okazało się, że było to lusterko składane elektrycznie.

Zacznę od pinów: kostka dla składanego elektrycznie różni się od tego zwykłego, ale nie tylko tym, że ma 2 więcej pinów, ale też inny układ. Ja przeciąłem kable i polutowałem na nowo do starej kostki (wszystkie z wyjątkiem czarnego i białego odpowiadającego za elektryczne składanie), bo nie rozgryzłem czy tę kostkę w ogóle się da otworzyć (stawiam, że nie), a musiałem to wszystko przełożyć do starej obudowy.

Środek: wszystko (wkład lusterka, śruby) spokojnie pasuje do obudowy "zwykłego" lusterka z migaczem. I tu uwaga: jak nie musicie to nie rozkręcajcie górnej części siłownika (chodzi o białą część łączącą się z wkładem lusterka), bo potem ciężko włożyć z powrotem nóżki do dziur zabezpieczonych przed wodą. Sam siłownik da się wyjąć w całości.

Na co zwrócić uwagę:

- przy odkręcaniu podstawki lusterka od drzwi nie odpinać wcześniej kostki, żeby lusterko się nie wyślizgnęło.

- trzeba bardzo ostrożnie odkręcać 3 nakrętki podstawki (na zdjęciu w poście Flik77 oznaczone czarnymi punkcikami) i to najlepiej namagnesowanym wkrętakiem, bo w przeciwnym razie sobie spadną na dół i bez odklejenia głośnika nie da się ich wyciągnąć, no chyba że ktoś ma długie i chude ręce.

- przed wymontowaniem lusterka spuścić całkowicie szybę i przyjrzeć się dokładnie jak jest poprowadzony kabel lusterka (widać to dobrze od góry), bo ja niestety tego nie zrobiłem i opadająca szyba pociągnęła kabel i naderwała mi kable łączące z siłownikiem.

Ogólnie rzecz biorąc wymiana lusterka nie jest taka trudna i każdy może spróbować. Ja sam nie jestem specjalistą od takich rzeczy, a dałem jakoś radę Smile
Powrót do góry
Miracle

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: HONDA JAZZ 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lip 2013, 20:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Lustereczka juz wymieniłam Smile chciałam je wymienic bo mi pourywali Sad Udało mi sie kupic w polsce dwa lusterke w cenie jednego tu w Angli Smile Instrukcje wymiany znalazłam na youtube ale dziekuje wszystkim za odpowiedzi Smile Teraz mam problem z zapalniczka samochodowa Sad
Powrót do góry
Altegor

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koniecpol
Posiadane auto: Honda Jazz II GD5 1,2 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lip 2013, 12:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Sama wymiana jest dość prosta, wystarczy śrubokręt krzyżak, płaski i klucz nasadowy 10mm z przedłużką. Wystarczy boczek zdemontować 3 wkręty i już można sie do lusterka dobierać - 3 nakrętki.

PROBLEM mój !!!!!

Szukam podstawy lusterka prawego (strona pasażera)ze sterowaniem elektrycznym. Jeśli ktoś ma ten element cały chętnie odkupię. Mój nieudolnie ktoś próbował naprawiać i lusterko lata. Kolor obojętny.
Mój Jazzik 2004 GD5 1.2 czerwony

Jeśli ktoś posiada proszę o kontakt.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2015, 09:37
Temat postu:

aku


Po nocy (odkryliśmy aku) 12.8 z klemami - wiec jest ok Laughing
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Magoor

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Jazz 1,4 '05
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2015, 23:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Mam i ja problem. Ktoś oderwał lusterko zaraz za główną obudową przy podstawce i wygląda, że tylko wnętrze podstawki jest połamane. Wisi teraz lusterko na kablu niestety. Czy sama podstawka z wersji przedliftowej będzie pasowała do mojej wersji z migaczem bez elektrycznego składania? Ktoś może to sprawdzał?
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 23:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


Magoor przepraszam że tak późno ale na ten przyklejony wątek jakoś tak nie zwraca się uwagi i tu prośba do ADMINA aby odkleić ów temat i pozwolić mu "schodzić" będzie czytelniejszy!
A wracając do istoty pytania ty zapewne już wiesz ale będzie dla potomnych. Popatrzyłem na "stopkę" trzymającą lusterko i wyglądają przynajmniej z zewnątrz w obu modelach identycznie. Myślę że powinno pasować.
Powrót do góry
Magoor

Czytelnik



Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Jazz 1,4 '05
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2015, 14:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana lusterek


To dla potomności napiszę. Zewnętrznie są identyczne. Przykręcenie do drzwi też nie stwarza problemu. Jest różnica natomiast w rozstawieniu otworów do mocowania już z samym lusterkiem. Pasują tylko dwa z trzech. Aby ostatni pasował trzeba ten otwór rozwiercić bo pokrywa się tylko w ok 1/4. Ale że ten plastik jest z tych co prędzej się ukruszą niż wygną to przykręciłem tylko na dwa i nie wierciłem. Puki co się trzyma.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System