Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 10:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Ja swój ostatnio sprawdzałem, to też już czarny/ciemno szary jest.
Często parkuje swoje auto pod dużym iglastym drzewem, więc stwierdziłem też igły.
Nie pamiętam jakiej marki mam ten filtr (taki cały biały-zrobiony jakby z grubszego papieru-choć to pewnie nie papier.)
Pamiętam, że swój filterek kupowałem tu: http://www.iparts.pl/
Trzeba chyba zmienić-nie jest to jakiś duży wydatek w sumie. Smile
Kedlaw: "Owszem jest to lepsze rozwiązanie. Ja w swoim jazzie miałem któregoś roku jednak żadnych różnic stwierdziłem. Według mnie to szkoda przepłacać. "
To w sumie warto czy nie? Very Happy twierdzisz, że to lepsze rozwiązanie, ale zaraz dodajesz, że nie zauważyłeś różnic i że nie warto przepłacać. Razz
"Ja swój wymieniam razem z klimą 1 raz w roku. " Tego też nie rozumiem. Wymieniasz klimatyzację, czy coś w klimatyzacji
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 11:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
To w sumie warto czy nie? Twierdzisz, że to lepsze rozwiązanie, ale zaraz dodajesz, że nie zauważyłeś różnic i że nie warto przepłacać. Razz
"Ja swój wymieniam razem z klimą 1 raz w roku. " Tego też nie rozumiem. Wymieniasz klimatyzację, czy coś w klimatyzacji
Ok. Może coś namieszałem to wyjaśniam.
Wiem że filtr z węglem aktywnym to lepsze technicznie i bardziej zaawansowane rozwiązanie.
Filtr miałem taki i taki ale żadnych różnic nie stwierdziłem. Kiedy opowiedziałem o swoich odczuciach szwagrowi, który jest mechanikiem to mi powiedział:
"jak nie widzisz żadnej różnicy to po co masz przepłacać, ale to twoja sprawa".

Podkreślił natomiast że ten z węglem aktywnym jest lepszy. A ja ponieważ nie widzę różnicy to kupuję te zwykłe.

Jeżeli chodzi o klimatyzację to miałem na myśli że wymieniam filtr przy nabijaniu i ozonowaniu klimatyzacji, którą to czynność robię 1 raz w roku. Natomiast takie "przeczyszczenie" wytrzepanie tego filtra z tych nasionek to robię jeżeli sobie przypomnę.Very Happy

Wszystkie naprawy robię u niego, takie jak wymiana oleju, klocków hamulcowych, zmianie kół z wyważaniem i pompowaniem azotem, czy nabijaniu klimatyzacji. Jednym słowem mam "swój full serwis" Very Happy

@Flik77 czy dobrze wyjaśniłem twoje wątpliwości?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 11:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Jak najbardziej wszystko jasne Smile
Sam przymierzam się do odgrzybienia swojego klimatronica. Chcę to zrobić samodzielnie przy pomocy tego: http://allegro.pl/new-car-odgrzybianie-klimatyzacji-nanosrebro-i3183800134.html (już mam w domu)
Może się mylę, ale mechanicy do odgrzybiania też chyba używają jakichś preparatów w sprayu.
Muszę jeszcze tylko zaopatrzyć się w rzeczony filtr kabinowy (raczej zwykły, nie z węglem).
Wiem, że to nie temat o oponach, ale jakbyś jeszcze napisał, czy widzisz różnicę gdy pompowałeś opony powietrzem atmosferycznym,a azotem?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Maj 2013, 00:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Wiem, że to nie temat o oponach, ale jakbyś jeszcze napisał, czy widzisz różnicę gdy pompowałeś opony powietrzem atmosferycznym,a azotem?
Tutaj masz link http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=154451&postdays=0&postorder=asc&start=45 do postów na forum gdzie jest poruszonyten temat.
Natomiast tutaj masz podanego linka http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Azot_w_oponach__czy_jednak_powietrze_,3,54,15.html gdzie dokładnie jest opisane co i jak.
Jeżeli chodzi o twoje pytanie to różnica jest. Autko łatwiej się prowadzi i jakoś szybciej osiąga wyższą prędkość. Są jeszcze inne korzyści ze stosowania azotu w kołach. Oczywiście pragnę podkreślić, że to są moje odczucia.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 17 Maj 2013, 18:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


"Auto Łatwiej się prowadzi i szybciej osiąga wyższą prędkość" - pragnę zauważyć, że powietrze którym normalni ludzie, z naciskiem na normalni, składa się w 78% z... azotu. Mam wrażenie, że gdybyś napompował opony helem auto by się lżej prowadziło, ponieważ hel jest lżejszy od powietrza Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Maj 2013, 18:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 07:20
Temat postu:

Re: ASO


gregruda napisał:
Myślę ,że ASO wykorzystuje klientów strasząc ich ,ze nieoryginalne filtry tzn .niekupione w ASO mogą być przyczyną wycieków oleju z pod filtra.
Ja jednak zdecydowałem sięna MANA i narazie(6 mieś) jest OK.


bywa gorzej - mam przekonanie graniczące z pewnością, że mi ostatnio przy okazji czyszczenia klimy (promo była) odkręcili filtr, aby takowy wyciek się pojawił i zaproponowali wymianę! wcześniej przez dość długi czas nie miałem ani wycieków, ani ubytku oleju (sic!)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2


Witam,

ja przez jeden rok śmigałem na polskim filtronie i jakoś różnicy nie odczułem.
Ale musi być zachowana jedna zasada. Produkt ma spełniać wszelkie normy producenta i będzie ok.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 09:33
Temat postu:

filtr oleju


Ja mam gotowy Hondowski, ale to 2x więcej do zapłacenia, niż za ten który założyłem - jakiś niemiecki, nie kojarzę producenta. Dziś zmieniłem filtr powietrza, brudny był po 60 tys. (sic!), bo się trochę zgapiłem. Dziś odbiorę drugi, bo poprzedni gościu mi podłużny chciał zapodać, sprzed liftu w 2005.
Przy okazji ciekawa opinia użytkownika:
http://www.autocentrum.pl/oceny/honda/jazz/ii/silnik-benzynowy-1.4-83km-2002-2008/ocena-kierowcy-1014822325/
z dużą ilością detali, znacie go może?
Z Łodzi jest, więc to ja powinienem go znaćSmile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 04 Kwi 2014, 10:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2


Witam,

Artykuł ciekawy, ale gościa nie znam Sad
Wiem że Łódz to duże miasto ze słynną ulicą piotrkowską, ale może gdzieś przyuważysz jakiegoś właściciela jazza i zapytasz. U siebie widzę coraz to więcej tych jazzow II, a mniej wiecie czego ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System