Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gena10

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp
Posiadane auto: honda jazz 1,2iVTEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Mar 2013, 21:21
Temat postu:

symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


witam mam Honde Jazz 2011 r z silnikiem 1,2 iVTEC i jeśli chodzi o olej to wiadomo ze 0w/20 a jakie filtry proszę podajcie oznaczenia mana albo filtrona filtrów powietrza i oleju żeby pasowały do mojej hondzi. Tyle już naszukałem i że zgłupiałem od tych wszystkich oznaczeń i już nie wiem który bedzie pasował. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam. genek
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Mar 2013, 21:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Sorry, ale nie bardzo rozumiem z czym masz problem. Obie firmy mają swoje strony z katalogami produktów. Wybierasz markę, model, silnik i masz numery katalogowe filtrów do wybranego auta...
MANN
FILTRON
Cała operacja nie zajęła 5 min...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 12:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Witam,

gena10 napisał:
Cytat:
witam mam Honde Jazz 2011 r z silnikiem 1,2 iVTEC i jeśli chodzi o olej to wiadomo ze 0w/20 a jakie filtry proszę podajcie oznaczenia mana albo filtrona filtrów powietrza i oleju żeby pasowały do mojej hondzi

Polecam stronę www.http://intercars.com.pl/

Wybierasz sobie dla kierowcy i jest ok. Możesz zawsze pobrać jeszcze bazę danych (tak jak zrobiłem) i wtedy masz pełne aktualne dane. Do Hondy Jazz pasują różne filtry różnych producentów. Ważne żeby posiadały specyfikację producenta. Możesz kupić polskiego Filtrona (ja teraz mam go), Mana, Bosch'a, Knecht'a itp.

pełny wybór części do twojego jazza tutaj: http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gregruda

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 131
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Sląska
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 Trend 2010
Piwa: 3/7
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 12:43
Temat postu:

ASO


Myślę ,że ASO wykorzystuje klientów strasząc ich ,ze nieoryginalne filtry tzn .niekupione w ASO mogą być przyczyną wycieków oleju z pod filtra.
Ja jednak zdecydowałem sięna MANA i narazie(6 mieś) jest OK.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 13:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Miałem u siebie kilka firm filtrów (oleju,powietrza,kabinowy), z żadnym nie było kłopotów, mann, knecht, filtron, obecnie znowu mann ze względu na dobre źródełko.Nie dajcie się aso straszyć, zapytajcie niech pokażą co sami montują Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Mar 2013, 13:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 06 Maj 2013, 17:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Odświeżę temat z krótkim pytaniem. Czy stosowanie markowych filtrów kabinowych ma sens? Na allegro znalazłem taką ofertę:

http://allegro.pl/filtr-kabinowy-honda-jazz-city-japonski-tanio-i3177493851.html

Filtr kabinowy (jeżeli się nie mylę) służy jedynie do wyłapywania kurzu, i pyłków (alergikiem nie jestem, więc jest mi to obojętne), także chyba nie ma sensu kupowania drogiego ze znanym logo, tym bardziej że powinno się go wymieniać co kilka miesięcy, a ta oferta wydaje się bardzo dobra, z wysyłką mniej niż 30zł. Zresztą ludzie to kupują...
No chyba że jednak się mylę i istnieją logiczne argumenty za stosowaniem bardziej renomowanych produktów Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Maj 2013, 08:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2


Witam,

dulu1 napisał:
Cytat:
...a ta oferta wydaje się bardzo dobra, z wysyłką mniej niż 30zł. Zresztą ludzie to kupują...
No chyba że jednak się mylę i istnieją logiczne argumenty za stosowaniem bardziej renomowanych produktów

Podjechałem kiedyś do ASO i zapytałem o te filtry to mi powiedzieli że montują to co mają. Tak więc po co przepłacać.
U siebie stosowałem filtry różnych marek: Mann, Filtron, JC Premium.
Przy wyborze kierowałem się raczej ceną, a nie marką. Ja na swoje filtry nie narzekam i nie żałuję podjętej decyzji.

Wszystkie filtry które są w sprzedaży do Jazza muszą spełniać określone normy i standardy producenta.
Oto firmy które produkują filtry kabinowe do naszych Jazzów:
Mann, Filtron, Valeo, Bosch, Knecht, Purflux, Hearth+Buss Jakoparts, Denso, Febi Bilstein, Sofima.
W zależności co kto lubi mieć w samochodzie może się w takowy zaopatrzyć. Kwestię ceny i znaczka na produkcie pozostawiam do wyboru właściciela Jazza.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 07:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Dokładnie tak samo uważam, w filtry raczej nie będę się zaopatrywał w ASO, bo pewnie ceny kosmos, ale do powietrza, paliwa i oleju kupię na pewno jakiś produkt markowy. Kabinowy zamówiłem najtańszy (zobaczymy co to przyjdzie) bo tak jak pisałem alergikiem nie jestem i nie widzę sensu żeby przepłacać. Lepiej wymienić go częściej.
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 09:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2


Witam,


dulu1 napisał:
Cytat:
Dokładnie tak samo uważam, w filtry raczej nie będę się zaopatrywał w ASO, bo pewnie ceny kosmos, ale do powietrza, paliwa i oleju kupię na pewno jakiś produkt markowy.
Podałem nazwy firm które produkują różne filtry do naszych Jazzów. Nie wiem czego się obawiasz jeżeli spełniają one normy i standardy producenta oraz są polecane do naszych autek. Obecnie mam filtr oleju - Filtron, a olej 0w/20.
Jeżeli chodzi o filtr powietrza i kabinowy jakieś z niżej wymienionych firm, ale nie kupowane w ASO jako części firmowe. Tylko w Inter-Cars - nie robię reklamy ale podaję do wiadomości innych użytkowników, gdzie mogą szukać części.

Oryginalny filtr olejowy z tego co pamiętam jest koloru niebieskiego z napisem "Honda", filtr kabinowy jak i filtr powietrza nie ma żadnego znaczku typu honda. Jeżeli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Płacić z opakowanie ze znaczkiem nie ma najmniejszego sensu, chyba że ktoś ma za dużo kasy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 12:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


dulu1 jesli chcesz zaoszczedzic na filtrze kabinowym to najtaniej i rownie dobrze sprawdza sie wloknina filtracyjna kupowana na m2, wycinasz i wkladasz do kasetki. Byl ten temat poruszany na obecnym forum-poszukaj. Kilka osob z powodzeniem stosuje ten patent Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 17:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


A czy stosował ktoś z Was filtry kabinowe z wkładem z węgla aktywnego?
Czy taki z węglem lepiej filtruje powietrze od filtra bez takiego wkładu?
Czy warto zapłacić nieco więcej?
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 18:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Jazzman napisał:
dulu1 jesli chcesz zaoszczedzic na filtrze kabinowym to najtaniej i rownie dobrze sprawdza sie wloknina filtracyjna kupowana na m2, wycinasz i wkladasz do kasetki. Byl ten temat poruszany na obecnym forum-poszukaj. Kilka osob z powodzeniem stosuje ten patent Wink


A dzięki, czytałem na tym forum o tym jesienią, ale całkowicie zapomniałem. Filtr mam już zamówiony, ale następnym razem skorzystam z tego patentu.
Powrót do góry
gadu-gadu
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 18:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


Ze strony BOSHa:

"Filtr kabinowy z węglem aktywnym dysponuje wszystkimi zaletami standardowego filtra kabinowego. W 100% usuwa zanieczyszczenia stałe, jak sadza, pył i cząstki brudu, pyłki roślin i bakterie.

Dodatkowa warstwa zawierająca węgiel aktywny pochłania szkodliwe gazy takie jak ozon, węglowodory oraz związki siarki i azotu nie dopuszczając ich do kabiny kierowcy."


Jeśli jeździsz w korkach to może ma to sens bo nie wąchasz smrodu spalin, ale ja nigdy tego nie stosowałem więc nie wiem czy faktycznie działa. Moim zdaniem nie warto dopłacać.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 09 Maj 2013, 20:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2 iVTEC


kony74 napisał:
Ze strony BOSHa:
Jeśli jeździsz w korkach to może ma to sens bo nie wąchasz smrodu spalin, ale ja nigdy tego nie stosowałem więc nie wiem czy faktycznie działa. Moim zdaniem nie warto dopłacać.

Napiszę tak: mieszkam w niedużym 25 tys. mieście (tam gdzie kręcą Ojca Mateusza Smile ). Rzadko poruszam się gdzieś dalej niż 100 km (w zasadzie to chyba jeszcze mi się nie zdarzyło). To w czym się czasem poruszam można co najwyżej nazwać "koreczkiem"- ja korkiem bym tego nie nazwał. Razz
Po tym co napisałeś myślę, że chyba dam sobie spokój z filtrem z aktywnym wkładem. Na normalnym filtrze również nie czuje żadnego smrodu spalin.
Zapytałem, bo kupiłem sobie ostatnio preparat do odgrzybiania klimy. W instrukcji każą po jego użyciu wymienić filtr kabinowy-najlepiej właśnie z wkładem węglowym. Jest tam napisane, że dla przedłużenia efektu działania preparatu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 10 Maj 2013, 08:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) symbole filtrów powietrza i oleju Jazz1,2


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
A czy stosował ktoś z Was filtry kabinowe z wkładem z węgla aktywnego?
Czy taki z węglem lepiej filtruje powietrze od filtra bez takiego wkładu?
Czy warto zapłacić nieco więcej?
Owszem jest to lepsze rozwiązanie. Ja w swoim jazzie miałem któregoś roku jednak żadnych różnic stwierdziłem. Według mnie to szkoda przepłacać.

Jak wyglądają wasze filtry po wymianie. Ja swój wymieniam razem z klimą 1 raz w roku. Mój poza tym że jest lekko szary na blaszkach i posiada czasami jakieś nasionka w środku pomiędzy nimi jest cały czysty. Czasami wyciągnę go z szufladki i po prostu go wytrzepie. Nasionka wypadną i jest git do normalnej właściwej rocznej wymiany.
Pytam bo ktoś na forum napisał że po rocznej wymianie miał cały czarny.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System