Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 13 Lis 2014, 13:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


pieta napisał:

Zreszta i tak mam jechać kupic ubezpieczenie i wymienić opony ...

Które z warszawskich ASO odwiedzasz?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 12:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Flik77 napisał:

Możnaby w tej sprawie napisać maila do ASO...Ciekawe co by odpisali. Niekoniecznie trzeba tam jechać.

Wysłałem wczoraj maila do ASO Ordona w Wwie.
Odpisali mi, że do mojego auta\VINu (1.4i 2004) "poza kampanią wymiany dźwigni hamulca ręcznego oznaczenie 5pz , nie ma innych zalecanych kampanii do tego auta".
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Odpisali mi, że do mojego auta\VINu (1.4i 2004) "poza kampanią wymiany dźwigni hamulca ręcznego oznaczenie 5pz , nie ma innych zalecanych kampanii do tego auta"
Czyli wychodzi na to że oprócz "złączek świateł" - o którym napisano i wysłano informację o akcji serwisowej jak i problemu z komputerem dochodzi jeszcze problem z hamulcem ręcznym. Twisted Evil

Chyba się zbiorę i napiszę do Hondy Poland zapytaniem co ja muszę jeszcze naprawić. Podam VIN i niech szukają.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 18:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Tu o problemie z hamulcem ręcznym:
http://www.samar.pl/__/19/19.m/15/19.t/6/19.2a/17693/Honda---Polska--Akcja-naprawcza-modelu-Honda-Jazz.html
Tu znajdziecie załącznik z numerami VIN aut, których dotyczy akcja. Z tego co widziałem to same Japończyki.
http://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=859


A tu o usterce przekaźnika w układzie paliwowym: http://www.samar.pl/__/19/19.m/15/19.t/6/19.2a/13148/Honda---Polska--Akcja-przywo%C5%82awcza-u-Hondy.html Wygląda na to, że w Polsce były to sladowe ilości. Listy z numerami VIN nie udało mi się namierzyć. Na stronie UOKiK również jest chyba o tym informacja, ale nie opublikowano szczegółowej listy z numerami.
Powrót do góry
voti

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1,2 LS 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 13:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


prawa lampa przygasa, chyba odwieze onde ponownie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 09 Lut 2015, 13:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Drodzy Panowie,

czy któryś z Was w swojej uprzejmości mógłby zrobić mi przy okazji zdjęcie zapalonych swoich przednich świateł? Coś mi w Hance nie gra, ale może jestem przewrażliwiona. Że spalona żarówka to jeszcze żadna tragedia, aczkolwiek sama jej za skarby świata nie wymienię, ale to normalne, że drogowe są aż tak bardzo intensywniejsze niż pozycyjne? Dlaczego te pozycyjne mają w ogóle takie małe klosze? Tak w zasadzie to ich w dzień praktycznie nie widać Very Happy
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 22:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Malfiq napisał:
Dlaczego te pozycyjne mają w ogóle takie małe klosze? Tak w zasadzie to ich w dzień praktycznie nie widać Very Happy


Widocznie tak Panowie z Japonii to wymyślili. Very Happy Możesz napisać konkretniej co ci nie gra w Twoich światłach? To naturalne, że drogowe świecą mocniej i od pozycyjnych i od świateł mijania.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Flik77 napisał:
Możesz napisać konkretniej co ci nie gra w Twoich światłach? To naturalne, że drogowe świecą mocniej i od pozycyjnych i od świateł mijania.


Nie w samych światłach, tylko w żarówkach, ale już przekopałam forum i znalazłam odpowiedź Smile A tak btw - jakie polecacie żarówki? Takie, żebym ich co 2 miesiące nie musiała wymieniać, bo to jakiś kosmos Very Happy

Jednak na potrzeby toczącego się własnie w grupie moich znajomych sporu możecie go rozwiązać określając, w którym miejscu są w Jazzie jakie światła? Oni mi zwyczajnie nie wierzą chyba Very Happy
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 01:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
Nie w samych światłach, tylko w żarówkach, ale już przekopałam forum i znalazłam odpowiedź Smile
No to napisz co znalazłaś, bo mi się nie chce szukać Laughing
Cytat:
A tak btw - jakie polecacie żarówki? Takie, żebym ich co 2 miesiące nie musiała wymieniać, bo to jakiś kosmos
Ja do niedawna miałem u siebie oryginalne "hondowskie" fabryczne, ale od miesiąca jeżdżę już na wymienionych w ASO. Tak sprawa wygląda z pozycyjnymi, natomiast H4 to wymieniałem już dwukrotnie w ASO i zawsze kompletem. Tak więc nie powiem Ci jakiej to jest firmy.
Cytat:
Jednak na potrzeby toczącego się własnie w grupie moich znajomych sporu możecie go rozwiązać określając, w którym miejscu są w Jazzie jakie światła? Oni mi zwyczajnie nie wierzą chyba
Myślę, że sama jesteś w stanie ten spór rozwiązać pokazując im instrukcję obsługi swojego samochodu. Niech zobaczą jaką przepastna księgą dysponujesz (instrukcja obsługi), oraz jakiej wiedzę należy posiadać żeby takim autem jeździć
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 23:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


kedlaw07 napisał:
No to napisz co znalazłaś, bo mi się nie chce szukać Laughing


Musiałam organoleptycznie zobaczyć różnice między żarówkami do świateł drogowych i pozycyjnych. Przez chwilę wydawało mi się, że są takie same Embarassed

Cytat:
Niech zobaczą jaką przepastna księgą dysponujesz (instrukcja obsługi), oraz jakiej wiedzę należy posiadać żeby takim autem jeździć


No wydrukowana, w ciągłym użyciu Very Happy Moja ulubiona książka ostatnio Rolling Eyes

Panowie.. a tak się zastanawiam.. dlaczego Jazz nie ma oddzielnych świateł postojowych i mijania?
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 00:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Malfiq napisał:
Panowie.. a tak się zastanawiam.. dlaczego Jazz nie ma oddzielnych świateł postojowych i mijania?

Jak nie ma jak ma... Postojówki to te małe badziewka na samej górze reflektora.
Zapewne miałaś ma myśli światła mijania i drogowe. Cóż, taka technologia, starsza - żarówki H4 to po prostu dwa w jednym (mijania i drogowe), kiedyś popularne, teraz wyparte przez zestaw H1/H7. Dramatu nie na co robić, problemem jest raczej porąbany sposób wymiany żarówek Razz
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 11:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Sylpete napisał:
Malfiq napisał:
Panowie.. a tak się zastanawiam.. dlaczego Jazz nie ma oddzielnych świateł postojowych i mijania?

Jak nie ma jak ma... Postojówki to te małe badziewka na samej górze reflektora.
Zapewne miałaś ma myśli światła mijania i drogowe. Cóż, taka technologia, starsza - żarówki H4 to po prostu dwa w jednym (mijania i drogowe), kiedyś popularne, teraz wyparte przez zestaw H1/H7. Dramatu nie na co robić, problemem jest raczej porąbany sposób wymiany żarówek Razz


Teraz to dałam popis Very Happy Jak dobrze, że mnie rozumiecie bez słów Very Happy
Co do wymiany żarówek... Chyba nawet nie będę rozmyślać jak to zrobić, zostawię to ludziom, którzy się na tym znają Very Happy
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 13:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Nawet dla elektryka samochodowego nie było to z początku łatwe do wymiany. Obserwowałem jak to robi wydaje mi się że teraz sam bym się za to wziął, ale jeszcze przydałyby się cienkie szczypce do wyjęcia postojówki z prawej strony.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 21:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


Witam,

Skoro już tak przy żarówkach jesteśmy i tłumaczymy ci co i jak, to proszę Malfiq sprawdź czy byłaś objęta akcją serwisową dotyczącą złączek.
Jeżeli nie znajdziesz tej odpowiedzi, to pojedź do ASO i oni co to naprawią za friko, bo jest to wada fabryczna.


I coś jeszcze z elektryki:
http://75684.file4u.pl/download/5425566/skrzynkabezpiecznikowhonda_www.file4u.pl.pdf
http://75684.file4u.pl/download/5379382/jazzschematy.7z
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Usterka swiatel pozycyjnych i mijania.


kedlaw07 napisał:
Witam,

Skoro już tak przy żarówkach jesteśmy i tłumaczymy ci co i jak, to proszę Malfiq sprawdź czy byłaś objęta akcją serwisową dotyczącą złączek.
Jeżeli nie znajdziesz tej odpowiedzi, to pojedź do ASO i oni co to naprawią za friko, bo jest to wada fabryczna.



Już gdzieś spotkałam wątek na forum, gdzie można było to sprawdzić i niestety (chyba!) mnie akcja nie dotyczy. Aczkolwiek jak znajdę więcej czasu to siądę nad tym porządnie i poszukam. Na razie Hanię czeka wymiana amorków, żarówek, olejów i ręcznego, a niedługo w końcu buciki trzeba jej zmienić, więc wszystko w swoim czasie Very Happy Mam na te złączki jakiś określony czas w razie czego?
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

89 900

2018r.

45 350 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

33 200

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System