Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artixz

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2012, 12:52
Temat postu:

Łożyka skrzyni biegów jakie?


Witam
Przymierzam się na wiosnę do podreperowania mojej skrzyni biegów. Zaczyna coraz głośniej terkotać zwłaszcza na pierwszym biegu. Chciałbym spytać osób które robiły przeszczep organów w skrzyni i orientują się które łożyska padają. Chodzi mi o ich symbole, czy kupowane w serwisie czy w pozostałych sklepach? jakiej marki?
Pozdrawiam
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Gru 2012, 15:12
Temat postu:

Re: Łożyka skrzyni biegów jakie?


Artixz napisał:
Witam
Przymierzam się na wiosnę do podreperowania mojej skrzyni biegów. Zaczyna coraz głośniej terkotać zwłaszcza na pierwszym biegu. Chciałbym spytać osób które robiły przeszczep organów w skrzyni i orientują się które łożyska padają. Chodzi mi o ich symbole, czy kupowane w serwisie czy w pozostałych sklepach? jakiej marki?
Pozdrawiam

Numery łożysk sprawdzisz w ASO. Mi próbowali wmówić, że muszę kupić cały zestaw, a okazało się, że jest możliwość dostania poszczególnych oryginalnych łożysk od ASO za mniejsza kwotę niż zestaw. Pytaj o dwa pierwsze do strony silnika + uszczelniacze wału.
Powrót do góry
pan_szyneczka

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda Jazz Cool 1,2/2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 00:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


to chyba nie do końca tak,
w samej skrzyni jest kilka łożysk, wszystkie "normalne" oprócz jednego - stożkowego bodajże (chyba dwa na choince, też ze dwa na wale przeniesienia napędu etc) , ale chyba nie wiesz które padło, póki skrzyni nie rozbierzesz, więc niekoniecznie muszą to być pierwsze dwa od strony silnika, tzn. konkretnie gdzie? na którym wale?
Prawdą jest natomiast, że w ASO proponują cały zestaw - 8 stówek Razz , ale ze mną nie chcieli nawet rozmawiać o poszczególnych łożyskach
aha, no i później trzeba ją jeszcze zalać, kolejny wydatek
Powrót do góry
Artixz

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


Dzięki za wypowiedzi. Owszem, aktulanie nie wiem które łożyska padają ale skoro większość jazzów ma z tym problem to pewnie padają któreś konkretnie. Jakoś lubię swojego jazza i byłbym gotów wywalic te 800 stówek na części, zastanawiam się tylko jak sprawa z robocizną. Robić to w serwisie czy w firmie zewnętrznej. No i kwestia sprzęgła. Moja niuńka ma 143k przebiegu. Serwisowana do 120k w serwisie. Potwierdzone. Ciekawi mnie w jakim będzie stanie.
Powrót do góry
pan_szyneczka

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda Jazz Cool 1,2/2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 22:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


faktycznie musisz kochać swoją niunię, skoro chcesz wydać na nią 800 stówek, czyli jakieś 80 tysięcy PLN Razz , to może kupić lepiej nową? Laughing
spytaj w serwisie, to chyba od razu Ci przejdzie, nie ma u Ciebie gdzieś jakiegoś hondziarza mechanika, albo nawet zaprzyjaźnionego mechanika? na pewno zrobi to o wiele taniej, choć trochę roboty faktycznie z tym jest.
co do sprzęgła, to jeśłi jeszcze nie odczuwasz jego niewłaściwej pracy, to nic mu nie jest, chyba Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Gru 2012, 22:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 15:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


Artixz napisał:
Dzięki za wypowiedzi. Owszem, aktulanie nie wiem które łożyska padają ale skoro większość jazzów ma z tym problem to pewnie padają któreś konkretnie. Jakoś lubię swojego jazza i byłbym gotów wywalic te 800 stówek na części, zastanawiam się tylko jak sprawa z robocizną. Robić to w serwisie czy w firmie zewnętrznej. No i kwestia sprzęgła. Moja niuńka ma 143k przebiegu. Serwisowana do 120k w serwisie. Potwierdzone. Ciekawi mnie w jakim będzie stanie.


Chodzi o łożyska na wałku głównym. Zgodnie z opinią ASO są tam trzy łożyska i padają dwa pierwsze od silnika, gdyż mają wadę konstrukcyjną związaną z ich grubością - to samo dzieje się w Civicach VII. Problem bardzo powszechny w Jazzach. Jak byłem w ASO pytać to powiedzieli, że doskonale znają problem, muszę kupić cały zestaw za 1,5k zł, a do tego olej i robocizna = 2,5kzł. Ostatecznie mechanik ASO Honda (poza ASO) wymienił uszkodzone części za 800zł - oryginalne łożyska, uszczelniacze, olej MTF.
Powrót do góry
Artixz

Debiutant



Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 16:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


Szyneczka, ale mi dopiekłeś. No tak to mojej niuni nie kocham:) Dzieki Wszystkim za wypowiedzi. Na wiosne, jak dożyje zdam relacje co i jak. Smile Wesołych Świąt i Super Fajnego Nowego - Jazza tj. Roku
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 16:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


@crovax85
A te nowe łożyska są już poprawione, czy nadal z błędem projektowym?
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2012, 17:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


-Miles- napisał:
@crovax85
A te nowe łożyska są już poprawione, czy nadal z błędem projektowym?

Z tego co wiem to są niby zmienione materiały, z których są wykonane łożyska. Sama konstrukcja/projekt pozostały bez zmian więc problem może się powtarzać co zdarza się w modelu City.
Powrót do góry
BSTE

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.2, 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 14 Wrz 2013, 20:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Łożyka skrzyni biegów jakie?


witajcie

przyłączę się do tematu

Na ostatniej wizycie w ASO (120 tys) stwierdzono, że skrzynia/łożyska będą do wymiany wkrótce, bo się rozleci.
Jestem w stanie w to uwierzyć, bo rzeczywiście dosyć głośno, poza tym nie widać żadnych problemów ze skrzynią (olej wymeniony przy ostatniej wizycie w ASO).

Nie mam ochoty korzystać z ASO jeśli mam płacić za całą skrzynię+robocizna, więc pytanie do Was - czy mechanik po rozłożeniu skrzyni (bo inaczej się przecież nie da), będzie rzeczywiście w stanie określić, które łożysko jest do wymiany? Jak jest z dostępnością tych części?

Z góry dzięki za odpowiedź!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System