Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PK

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 11:43
Temat postu:

Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?


Witam,

Moja stara Honda Civic `97 1.4 benzyna ( 75 koni ) chodzi jak pszczółka na benzynie. Kompletnie nic sie nie dzieje. W miesiącu robie po 3000 km i to głównie na trasie. Pali ładnie od 5.8 - 6.5 L / 100 km.

Niestety czasy w miarę taniej benzyny już się kończą. A przy tej ilości kilometrów koszt jest dla mnie poważnym obciążeniem.

Zamierzam założyć do niej sekwencje - gaz. Koszt około 2.700 zł.
Kiedyś miałem gaz w vw polo i co miesiąc coś sie psuło Sad

Bardzo proszę osoby, które mają doświadczenie z gazem w podobnych modelach o opinię.

Boję się nieco, że jak założę gaz to auto będzie mi szwankować i będę miał problem z dojechaniem do roboty.

Czekam na wasze komentarze. Z góry dzięki!

PK
Powrót do góry
PK

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 20:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?


Witam,

No i założyłem ... BRC sequent 24 czy jakoś tak... 2.700 zł, butla 34 L.

Wrażenia:

1. Zanim dojechałem na stacje zobaczyłem wysoką temperaturę płynu w chłodnicy. Kupiłem, dolałem na maxa i wróciło do normy.
2. Silnik jest nieco głośniejszy.
3. Autko jest ciut bardziej mułowate.
4. Spalanie nie znane - jeszcze nie przejechałem tyle.
5. Dojechałem wieczorem do chaty i przełączyłem na benzynę - ponoć tak lepiej dla silnika. Rano niemiła niespodzianka. Odpaliłem, ujechałem z 15 metrów, dodaje gazu a on nic - pojawiło się coś w rodzaju dziury. Wpierw zwolnił lekko, a potem przyspieszył mocniej. Dziwne uczucie.
6. Zjawisko twardego pedału gazu. To ciekawostka. Rano na tej benzynie jechałem 5 km bez włączania gazu. I musiałem walczyć z własnym pedałem gazu - stawiał opór większy niż zwykle - zawsze chodził delikatnie. Po przejechaniu 3 km sytuacja wróciła do normy. Potem cały dzień normalnie.
7. Jeśli instalacja jest wyłączona to auto zapala po staremu - brum brum i można ruszać. Jeśli instalacja jest włączona - choć sygnalizuje, ze przejście na gaz jeszcze nie nastąpiło - zapalanie następuje natychmiastowo - robi brum i jest. Mały szok.

Dziś znów zgasiłem go na benzynie - ręcznie wyłączając instalacje. Jutro rano zobaczymy co będzie.

PK
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 15 Gru 2008, 23:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?


witam!
Mialem Civica 1995 1.4 90km juz ten nowy model wersje 5d.Gaz załozylem zwykly bo wtedy o sekwencji mało kto jeszcze słyszał.Auto benzyny palilo mi 5,4-6l trasa a w miescie okolo 7-8l/100km.Po załozeniu instalacji tez zauwazylem ze pedal gazu zaczal troche inaczej pracowac i silnik chodzil głosniej...Gazu palila 8-10l/100km trasa a miasto 10-12l/100 km zaleznie od pory roku.Na gazie przejechalem 50tys km i auto sprzedalem.Nie zauwazylem zeby po tym okresie ekspluatacji na gazie cos sie zmienilo tzn zmienilo sie to ze zostawalo mi troche wiecej kaski w kieszeni i nie żal było mi dawac "wiecej gazu";].
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System