Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PK

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Cze 2008, 11:43
Temat postu:

Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?


Witam,

Moja stara Honda Civic `97 1.4 benzyna ( 75 koni ) chodzi jak pszczółka na benzynie. Kompletnie nic sie nie dzieje. W miesiącu robie po 3000 km i to głównie na trasie. Pali ładnie od 5.8 - 6.5 L / 100 km.

Niestety czasy w miarę taniej benzyny już się kończą. A przy tej ilości kilometrów koszt jest dla mnie poważnym obciążeniem.

Zamierzam założyć do niej sekwencje - gaz. Koszt około 2.700 zł.
Kiedyś miałem gaz w vw polo i co miesiąc coś sie psuło Sad

Bardzo proszę osoby, które mają doświadczenie z gazem w podobnych modelach o opinię.

Boję się nieco, że jak założę gaz to auto będzie mi szwankować i będę miał problem z dojechaniem do roboty.

Czekam na wasze komentarze. Z góry dzięki!

PK
Powrót do góry
PK

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 20:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?


Witam,

No i założyłem ... BRC sequent 24 czy jakoś tak... 2.700 zł, butla 34 L.

Wrażenia:

1. Zanim dojechałem na stacje zobaczyłem wysoką temperaturę płynu w chłodnicy. Kupiłem, dolałem na maxa i wróciło do normy.
2. Silnik jest nieco głośniejszy.
3. Autko jest ciut bardziej mułowate.
4. Spalanie nie znane - jeszcze nie przejechałem tyle.
5. Dojechałem wieczorem do chaty i przełączyłem na benzynę - ponoć tak lepiej dla silnika. Rano niemiła niespodzianka. Odpaliłem, ujechałem z 15 metrów, dodaje gazu a on nic - pojawiło się coś w rodzaju dziury. Wpierw zwolnił lekko, a potem przyspieszył mocniej. Dziwne uczucie.
6. Zjawisko twardego pedału gazu. To ciekawostka. Rano na tej benzynie jechałem 5 km bez włączania gazu. I musiałem walczyć z własnym pedałem gazu - stawiał opór większy niż zwykle - zawsze chodził delikatnie. Po przejechaniu 3 km sytuacja wróciła do normy. Potem cały dzień normalnie.
7. Jeśli instalacja jest wyłączona to auto zapala po staremu - brum brum i można ruszać. Jeśli instalacja jest włączona - choć sygnalizuje, ze przejście na gaz jeszcze nie nastąpiło - zapalanie następuje natychmiastowo - robi brum i jest. Mały szok.

Dziś znów zgasiłem go na benzynie - ręcznie wyłączając instalacje. Jutro rano zobaczymy co będzie.

PK
Powrót do góry
motodawid

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): Iława Olsztyn
Posiadane auto: Honda Accord VII 2.0 155km, Honda Accord VII 2.4 190km USA
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 15 Gru 2008, 23:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Honda Civic `97 1.4 benzyna - założyć gaz czy nie?


witam!
Mialem Civica 1995 1.4 90km juz ten nowy model wersje 5d.Gaz załozylem zwykly bo wtedy o sekwencji mało kto jeszcze słyszał.Auto benzyny palilo mi 5,4-6l trasa a w miescie okolo 7-8l/100km.Po załozeniu instalacji tez zauwazylem ze pedal gazu zaczal troche inaczej pracowac i silnik chodzil głosniej...Gazu palila 8-10l/100km trasa a miasto 10-12l/100 km zaleznie od pory roku.Na gazie przejechalem 50tys km i auto sprzedalem.Nie zauwazylem zeby po tym okresie ekspluatacji na gazie cos sie zmienilo tzn zmienilo sie to ze zostawalo mi troche wiecej kaski w kieszeni i nie żal było mi dawac "wiecej gazu";].
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System