Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antec2

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lis 2011, 22:43
Temat postu:

Układ rozruchu czy Akumulator ?


Mam sporadyczny problem z uruchomieniem silnika. Każdy przypadek miał miejsce przy rozgrzanym silniku. Np. po przejechaniu ponad 100 km latem. Rozrusznik jak gdyby nie miał wystarczającej mocy aby wykonać cały obrót wałem.
Aku ma na pewno ponad 2 lata a może mieć nawet ponad 5 lat. przebieg 108 tkm, rocznik 2006. Klemy i połączenia masy oczyszczone, akumulator ładowany systematycznie raz w m-cu z obcego żródła. Samochód garażowany.
Do tej pory w takich przypadkach pomagało odłączenie wszystkich odbiorników i udawało się uruchomić. Wczoraj po dłuższym postoju z uruchomionym silnikiem (ogrzewanie kabiny) po powrocie do domu i zgaszeniu już nie udało się uruchomić. Po zapaleniu na pych i przejechaniu 10 km problem ustąpił. Próbowałem wyjąć rozrusznik ale jest do niego kiepski dostęp.
Może ktoś miał podobne objawy. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Pon 14 Lis 2011, 23:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


Nic nie wyciągaj,tylko sprawdź ładowanie(przy włączonych światłach 14,2-14.5V w całym zakresie obrotów)
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 00:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


Napisz jak świecą kontrolki podczas tego kiepskiego rozruchu .Czy lekko bledną ,czy gasną całkiem?
Powrót do góry
skype status
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 15 Lis 2011, 14:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


Zmierz również volty podczas próby rozruchu, jeżeli spada poniżej 10 V to raczej aku umiera albo masz zwarę na rozruszniku.
przerabiałem ostatnio podobny temat, cały czas było OK, aż tu nagle problem z odpaleniem - na pych odpalał bez problemu nawet jak sam zapychałem z górki Smile!! w aku najprawdopodobniej oberwała się cela i przy rozruchu napięcie spadało do ca.2-3V - po wstawieniu nowego aku jest OK:))
stare aku Fukurawa wytrzymało 7lat, teraz mam Yuasa 056 pasuje idealnie.
_________________
Flacha
Powrót do góry
wos71

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): knurów/górny sląsk
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 Elegance 2016
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 20:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


mitex01 napisał:
Napisz jak świecą kontrolki podczas tego kiepskiego rozruchu .Czy lekko bledną ,czy gasną całkiem?


U mnie zdarza się (raz na 2 tygodnie),że przy rozruchu gaśnie wszystko Sad .Dodatkowo zeruje się średnie spalanie.Trzeba odczekać z 20-30 sekund i odpala bez problemu.Czasami podczas odpalania słychać "PYK"-odpala,ale wyzerowane jest spalanie.Akumulator ma oczko zielone i 4 lata.Może coś immobillizer szwankuje?PZDR.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 20:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 20:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


wos71 napisał:
mitex01 napisał:
Napisz jak świecą kontrolki podczas tego kiepskiego rozruchu .Czy lekko bledną ,czy gasną całkiem?


U mnie zdarza się (raz na 2 tygodnie),że przy rozruchu gaśnie wszystko Sad .Dodatkowo zeruje się średnie spalanie.Trzeba odczekać z 20-30 sekund i odpala bez problemu.Czasami podczas odpalania słychać "PYK"-odpala,ale wyzerowane jest spalanie.Akumulator ma oczko zielone i 4 lata.Może coś immobillizer szwankuje?PZDR.


A czy zauważyłeś kiedyś. np podczas jazdy, lekko jarzącą się (nie świeci się tylko minimalnie się jarzy) kontrolkę ładowania? (to samo pytanie do kolegi Antec2)


Ostatnio zmieniony przez Metalhead dnia Sro 31 Paź 2012, 20:50, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
wos71

Debiutant



Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): knurów/górny sląsk
Posiadane auto: Honda Civic 1.8 Elegance 2016
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 20:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


Metalhead napisał:


A czy zauważyłeś kiedyś. np podczas jazdy, lekko jarzącą się (nie świeci się tylko minimalnie się jarzy) kontrolkę ładowania?


Właśnie że nie.Jak odpali,to bezstesowo połyka km.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 21:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


Witam,

Antec2 napisał:
Cytat:
Mam sporadyczny problem z uruchomieniem silnika. Każdy przypadek miał miejsce przy rozgrzanym silniku. Np. po przejechaniu ponad 100 km latem. Rozrusznik jak gdyby nie miał wystarczającej mocy aby wykonać cały obrót wałem.


wos71 napisał:
Cytat:
Czasami podczas odpalania słychać "PYK"-odpala,ale wyzerowane jest spalanie.Akumulator ma oczko zielone i 4 lata.Może coś immobillizer szwankuje?
Ja miałem akumulator 6 lat od nowości i go wymieniłem. Nigdy go nie ładowałem. Kupiłem nowy korzystając z okazji promocyjnej i wstawiłem taki sam fabryczny jaki był montowany w moim Jazzie. To że oczko masz zielone wcale nie znaczy że akumulator jest ok. Nawet ładowanie go prostownikiem na niewiele się zda jeżeli będziesz miał ten sam problem. Naładujesz raz czy drugi, a w końcu w którymś momencie on już tak będzie rozładowany, że "padnie na amen". U mnie też było zielone oczko a wskazówka z miernika była na polu czerwonym. Należy pamiętać że akumulator z czasem się "ZASIARCZA" i traci swoją pojemność oraz moc. Nawet jazda samochodem powoduje że i tak nie zostaje on całkowicie w 100% doładowywany, ponieważ zawsze jest pobierany prąd do innych celów.

A teraz do rzeczy:
*zmierzyć obwód ładowania,
*wyciągnąć akumulator i zmierzyć stan naładowania miernikiem,
*szukać problemu po stronie rozrusznika
*dobrze przyjrzeć się kontrolką - wcześniej się z nimi dokładnie zapoznać (bo czasami nie pamiętamy co które oznaczają), bo mogą mignąć tak że nie zauważymy (przekręcając kluczykiem w stacyjce patrzyć prosto w zegary)

Ale w ciemno obstawiam że obydwa akumulatory już dogorywają, a to że jakoś jeszcze auto się uruchomi to jakiś cud. Dobrze by było mieć kogoś kto mógłby ci pożyczyć akumulator. Wtedy moja tez padnie a winny pozostanie tylko akumulator, bo inaczej to trzeba będzie dalej szukać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 23:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Układ rozruchu czy Akumulator ?


wos71 sprawdź klemy,mocowanie masy na karoserie i silnik.Sprawdził bym jeszcze styk przewodu + na rozruszniku.Jeśli to wszystko będzie ok to winny jest aku lub rozrusznik.
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 19:16
Temat postu:

Układ rozruchu czy Akumulator ?


Witam,

Antec2 i jak tam sprawy się mają. Coś naprawiłeś, bo nic nie piszesz. Jeżeli naprawiłeś, to napisz co było przyczyną że auto nie odpalało.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Antec2

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lis 2012, 11:56
Temat postu:

Akumulator


Dzień dobry !

Przepraszam za brak odpowiedzi. Tak to jest, jak problem minął to już nie szuka się pomocy.

Wymieniłem akumulator i jak ręką odjął. Stary Yuasa nominalnie miał 28 Ah a po pięciu latach użytkowania pewnie z dziesięć. W grudniu ubiegłego roku zakupiłem Akumulator Bosch S40 18 który "gabarytami" i klemami pasuje do naszych zabawek. Jego zaletą (w mojej ocenie) jest pojemność 40Ah.

Mam nadzieję że pomogłem przed zimą.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System