Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 12:02
Temat postu:

Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Witam

Udało mi się kupić na allegro ładną kierownice do Jazza (w moim oryginalna jest już mocno w połowię wytarta), i jako że zapowiada się ładny słoneczny weekend to chciałem sobie trochę pogrzebać przy aucie i przy okazji wymienić tą kierownicę. Dlatego mam kilka pytań:
Ściągał ktoś już poduszkę? Jak ją ściągnąć z kierownicy?

Rozumiem że żeby nie nałapać błędów przy ściąganiu poduszki należałoby odpiąć akumulator, czy wiążą się z tym jakieś konsekwencję? Wydawałoby się że powinno się nic stać, ale lepiej zawsze zawczasu zapytać Smile

Acha i jeszcze jedno czy to radio seryjne (zwykły jazz 1.2 2005r), się zakodowywuję po utracie zasilania? Jeżeli tak to gdzie w papierach znaleźć kod bo ja tego nigdzie nie widziałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 13:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Co do ściągania poduszki to nie wiem, ale na pozostałe pytania było już wiele razy. W skrócie: odłączenie akumulatora skutkuje tylko skasowaniem bieżących danych (spalanie, ustawienia radia itp.) oraz automatyki podnoszenia przedniej szyby (ale łatwo to potem przywrócić). Radio nie jest kodowane.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 17:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Dzięki za odpowiedź Very Happy wszystko jasne, tylko z tą szybą to nie bardzo rozumiem jak to można ustawiać

Na forum jestem nowy, i nawet za bardzo nie wiem jak to poszukać (opis ustawiania) tej szyby.
Powrót do góry
gadu-gadu
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 18:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Zobacz na str. 8 wątku "Kupno aku"
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Marc napisał:
Zobacz na str. 8 wątku "Kupno aku"


Aha czyli żadnej filozofii nie ma (ktoś mnie przed kupnem Jazza nastraszył że trzeba go po odłączaniu aku uczyć od nowa wspomagania, wolnych obrotów i szeregu innych rzeczy). Dzięki za pomoc w znalezieniu odpowiedzi.
Jutro, albo w sobotę się za to zabieram! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 20:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 20:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Można tak zrobić jak mówisz, ale ja niejednokrotnie w zimie wyciągałem akumulator i nie miałem potem czasu na uczenie, a nie zauważyłem nieprawidłowej pracy silnika.
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 18 Paź 2012, 20:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


No i ok, pewnie jak coś by zaczeło działać nie tak to zapaliłaby się jakaś lampka z błędem, i byłby to znak ze trzeba uda się do serwisu celem skasowania tego błędu. W każdym razie wcześniej trochę się wachałem z samodzielna wymiana tej kierownicy ale zabiore sie za to bez obaw.

P.s z ta nauką automatyką, to do nauki szyba ma być opuszczona, i wtedy trzeba przytrzymać klawiś do góry 3sek. , czy ma by zamknięta, czy nie ma różnicy?
Powrót do góry
gadu-gadu
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Pią 19 Paź 2012, 10:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Nie pamiętam, ale że są tylko dwie możliwości, a nauka nie trwa długo to sam się przekonasz w którą stronę Smile
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 19 Paź 2012, 16:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Jedziesz szybą do końca, nie ważne w którą stronę, po dojechaniu do końca przytrzymujesz przycisk 2-3sekundy i gotowe. Poza radiem i szybą nic nie trzeba ustawiać, wspomaganie, wolne obroty to bzdury wyssane z palca, robi się je w całkiem innych okolicznościach
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 19 Paź 2012, 18:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


milejow napisał:
Jedziesz szybą do końca, nie ważne w którą stronę, po dojechaniu do końca przytrzymujesz przycisk 2-3sekundy i gotowe. Poza radiem i szybą nic nie trzeba ustawiać, wspomaganie, wolne obroty to bzdury wyssane z palca, robi się je w całkiem innych okolicznościach


Dokładnie tak jest jak mówisz, nie bawiłem się w żadne procedury ustawień, i wszystko działa jak Pan Bóg przykazał. Szybe ustawiłem jak zalecali na forum, ale nie sprawdzałem na forum, może i bez tego działała by normalnie.
A co do kierownicy, przełożenie to 30 min roboty. Najciężej chyba jest wyjąć zaślepkę w kierownicy (od dołu), reszta to łatwizna.
Dzisiaj pogoda była piękna, umyłem swojego Jazza, i zająłem się progami(moje autko jest czarne i widać mocno rysy na progach). Kupiłem grubą folie matową do wyklejania takich rzeczy i powiem że jeżeli umie się to położyć (prościzna-sprzedający mi podpowiedział jak to zrobić), to efekt jest bardzo fajny. Rys nie widać a folia wygląda jak by była fabrycznie ochronnie położona Very Happy

Ps dzisiaj jak sprzątałem auto zauważyłem na przednich oparciach takie dziwne [cenzura] (na górze od strony drzwi z boku, po obu stronach). Są one ruchome, ale nie wiem do czego to jest. Proszę o podpowiedź
Powrót do góry
gadu-gadu
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 19 Paź 2012, 19:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


dulu1 napisał:
Kupiłem grubą folie matową do wyklejania takich rzeczy i powiem że jeżeli umie się to położyć (prościzna-sprzedający mi podpowiedział jak to zrobić), to efekt jest bardzo fajny. Rys nie widać a folia wygląda jak by była fabrycznie ochronnie położona Very Happy


Brzmi ciekawie, napisz coś więcej o tej folii (gdzie kupić, ile kosztuje itd). Może jakieś fotki wrzucisz jak to wygląda na progach?
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 20 Paź 2012, 14:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Wystarczy wpisać w dziale części samochodowe "folia na progi" wykoczą folie czarne chropowate (takie jak ja kupiłem) i przeźroczyste (takie chciałbym założyć, ale moje progi za mocno są pocharatane i nie ładnie by to wyglądało). Można też wejść w motoryzacji na tuning optyczny i wpisać tylko folia, wyskoczy mnóstwo różnych foli, np imitujące polerowane aluminium czy karbon, ale nie wiem czy one się nadają na progi. Trzeba by zapytać sprzedawców

Wycina się to tylko przy pomocy linijki i nożyka (takiego zwykłego budowlanego). Przyda się jeszcze ekierka żeby równo wymierzyć i przyciąć. Naprawdę jak się trochę pomyśli to wychodzi to tak równo jakby maszyna cięła. A wyklejanie naprawdę nie jest trudne. Najpierw klei się proste powierzchnie, a później wszędzie tak gdzie mogą powstać zagięcia podgrzewa się suszarką (ja podgrzewałam opalarka elektryczna bo takie coś posiadam w warsztacie), i wszystko dopasowywuję się super.

Ja u siebie w Hondzi dopiero tak na próbę wykleiłem tylne progi (według mnie wygląda ok - dużo lepiej niż porysowane) . Z przodu wszystkie rysy wyczyściłem i zabezpieczyłem farba. Po weekendzie, jak farba dobrze wyschnie i znajdę chwile zabiorę się za wyklejanie. Jak to zrobię mogę wkleić dla zainteresowanych parę fotek.
Jak ktoś ma w dobrym stanie progi to naprawdę super jest wykleić folią bezbarwna. w ogóle tego nie widać, progi się nie niszczą, a folie po kilku latach można zerwać i nową nakleić. Zresztą sporo firm fabrycznie montuję takie coś. Ja na codzień jeżdżę dostawczym białym VW T5. On ma ponad 400 tys km przejechane, i w miejscach gdzie się progi wycierają ma fabrycznie naklejona folie. I do tej pory jest ok, nawet ta folia nie jest za bardzo zniszczona. Zresztą to właśnie od niego powstał pomysł tuningu Jazza Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 14:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Chciałem wkleić zdjęcia tych progów które wyklejałem folia, ale nie bardzo wiem jak to zrobić Confused
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 14:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Ps dzisiaj jak sprzątałem auto zauważyłem na przednich oparciach takie dziwne [cenzura] (na górze od strony drzwi z boku, po obu stronach). Są one ruchome, ale nie wiem do czego to jest. Proszę o podpowiedź

Brzmi jak poduszki powietrzne, ale opis jest na tyle mało precyzyjny, że pomogłyby fotki.
Co do wrzucania zdjęć: fotki wrzucasz na tu:http://imgbox.com/ a na forum wklejasz link z okienka BB-Code.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 16:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana kierownicy - odłączenie akumulatora


Flik77 napisał:
Ps dzisiaj jak sprzątałem auto zauważyłem na przednich oparciach takie dziwne [cenzura] (na górze od strony drzwi z boku, po obu stronach). Są one ruchome, ale nie wiem do czego to jest. Proszę o podpowiedź

Brzmi jak poduszki powietrzne, ale opis jest na tyle mało precyzyjny, że pomogłyby fotki.
Co do wrzucania zdjęć: fotki wrzucasz na tu:http://imgbox.com/ a na forum wklejasz link z okienka BB-Code.


Flikk77 czy chodzi Ci o ten szczegół ?



jeśli tak to jest suwak/klamka za pomocą którego (po przesunięciu/naciśnięciu i jednoczesnym ruszaniem fotela) przesuwasz go tył/przód. Pod fotelem też jest mechanizm przesuwania fotela, najprawdopodobniej Honda dała ten drugi po to aby nie było potrzeby wyciągania tych ogromnych zagłówków z tylnej kanapy aby móc złożyć tylne oparcie. Patent również przydatny jeśli auto posiada 2 kierowców, nie musisz się schylać by ustawić fotel. Ten czarny plastik poniżej to poduszka.
Każda i-dsi to posiada, w i-vtec tego już nie ma ale ma za to mniejsze zagłówki Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System