Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 12 Lis 2012, 23:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


U mnie przy wybieraku/lewarku też podświetla się całość.
Niewiele ostatnio podróżuje nocą i dopiero niedawno zwróciło to moją uwagę. Zauważyłem, że już podczas jazdy mi to świeci.
Dziś specjalnie poszedłem do auta, przekręciłem kluczyk, zapaliłem światła (bez odpalania silnika) i wszystko co miało się świecić to się zaświeciło,- prócz tego elementu właśnie. Myślę, że gdybym pojechał na małą przejażdżkę, lub dłużej się tym bawił to światło by się pojawiło i tam. Jak kończę moje nocne, rzadkie wojaże to raczej zawsze podświetlenie w tym miejscu mam już aktywne (czyli świeci się zawsze, ale nigdy od momentu uruchomienia świateł). Pewnie jazda nie ma tu nic do rzeczy.
...I właśnie nie wiem, czy to tak ma być...i jak się można dostać do tej żarówki przy lewarku AT?
Niby można z taką usterką (jeśli to usterka) bezproblemowo jeździć, ale trochę mnie wkurza takie coś... a na dodatek lampka w podsufitce też raz działa, a innym razem coś nie za bardzo. Smile
Jednak tutaj winne są najprawdopodobniej tylko blaszki obejmujące żaróweczkę. Może i przy wybieraku też chodzi tylko o jakąś chwilową utratę styku żaróweczki z jakąś blaszką/bądź inszym kabelkiem (zdarza mi się jeździć po dość dziurawych drogach).Question
Dziwne,... bo ja dałbym głowę, że te wszystkie żaróweczki w dzień po prostu nie świecą, a dopiero nocą w jakiś magiczny sposób zaczynają działać.
Chyba popełniłem gafę tym pytaniem... Razz
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 13 Lis 2012, 00:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Flik77 napisał:
...i jak się można dostać do tej żarówki przy lewarku AT?
ESM. Oby nie trzeba było rozkręcać połowy fury Laughing
Cytat:
Niby można z taką usterką (jeśli to usterka) bezproblemowo jeździć, ale trochę mnie wkurza takie coś...
Doskonale rozumiem. Też lubię jak wszystko jest w idealnym porządku. Z drugiej strony - obyśmy mieli tylko takie problemy.
Też obstawiałbym jakiś obluzowany styk albo kostkę.
Cytat:
Chyba popełniłem gafę tym pytaniem... Razz
Kto pyta nie błądzi Wink
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 17:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Sylpete napisał:
Flik77 napisał:
...i jak się można dostać do tej żarówki przy lewarku AT?
ESM. Oby nie trzeba było rozkręcać połowy fury Laughing

Nie znalazłem tego w ESM, a raczej przyłożyłem się do szukania. Było tylko o lampce w podsufitce i w bagażniku. Jest też dość obszernie opisana skrzynia CVT, ale ani słowa o tym co jest przedmiotem mojegfo zainteresowania.
Chyba, że mam jakieś wybrakowane to ESM.
Chyba napiszę do ASO, może mnie jakoś poinstruują jak można się tam dostać.
Też obawiam się, że to może być jakaś grubsza dłubanina i wymiana przedniej lewej żarówki świateł mijania to przy tym mały pikuś. Smile
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 17:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Flik77 napisał:
Miałbym kilka pytań do tematu, nie do końca o panel radia i klimy, ale też o oświetlenie wnętrza. Przepraszam, ale nie znam się... :oops:
Sylpete napisał:
Ech... źle to Japońce wymyślili. Kupować cały przełącznik bo wlutowana żaróweczka dokonała żywota...


1. Czy skoro coś jest wlutowane to nie da się tego po prostu wylutować (rozpuścić te luty wokół żaróweczki wysoką temperaturą).?
2. Jak to jest skonstruowane, że przyciski od radia(wyboru stacji i te dwa do strojenia, oraz ta okrągła regulacja głośności), regulacja siły nawiewu i temperatury w klimiatronicu, oraz przycisk od sterowania lusterek z napisem "mirror", a także przycisk od ustawiania przednich świateł ładnie podświetlają się gdy w aucie jest mrok, a w dzień to wszystko jest wygaszone (przynajmniej tak mi się wydaje, że w dzień to podświetlenie nie działa)? Jakiś czujnik ciemności tam jest?
3. Czy przycisk otwierania/zamykania szyby przedniej prawej (chodzi mi o ten w prawych przednich drzwiach) jest podświetlany? U mnie nie jest. Czy tak ma być? Otwieranie/ zamykanie szyb i przycisk blokady otwarcia drzwi w drzwiach po stronie kierowcy ładnie świecą(tylko przycisk otwierania/zamykania lewej przedniej szyby i blokada drzwi są u mnie podświetlone-myślę teraz o przyciskach w lewych przednich drzwiach). Mam wrażenie, że guzik w prawych drzwiach po prostu nie jest podświetlany. Czy mam rację?
4. Moja Japonka jest wyposażona w automat. Lewarek wygląda tak

To oznaczenie literowe poszczególnych biegów w podłodze również jest podświetlane. Jednak u mnie jest tak, że nie rozświetla się ono tuż po po zapaleniu świateł, ale dopiero po kilku, kilkunastu minutach jazdy.
Może ktoś kto posiada/posiadał automat, napisze, czy to normalne zachowanie, czy coś jest nie tak?
Na obrotomierzu również mam takie oznaczenie i ono mi działa jak najbardziej normalnie (pewnie technicznie nie ma to nic wspólnego z oświetleniem tych literek w podłodze).
Poza tym guzikiem w prawych przednich drzwiach i dziwnego zachowania podświetlenia przy lewarku, wszystko u mnie pięknie się żarzy. Nie zwróciłem nigdy uwagi, czy guzik od otwierania maski ma światełko.
Z góry dziękuje za odpowiedzi. :D


Ad 2
Jeśli włączysz zapłon a nie zapalisz świateł postojowe/mijania żadne przyciski nie będą się podświetlały, za to podbite zostaje do maxa podświetlenie zegarów i wyświetlacza radia i klimy (gdzieś był temat na forum pt. kłopot z podświetleniem czy jakoś tak), kiedy przełączysz na światła postojowe mijania zapala się podświetlenie wszystkich przycisków i oraz zegarów w takim ściemnieniu jak ustawiony był ten "patyczek-pokrętło" do ściemniania :




a tak wygląda podświetlenia klawisza szyby kierowcy, przycisk blokady szyby pasażera nie jest podświetlony tak jak przycisk szyby pasażera.


A tak przycisk lusterek jest podświetlony wraz z wysokością świecenia świateł
[/img]
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 19:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Dzięki Jazzman
"Jeśli włączysz zapłon a nie zapalisz świateł postojowe/mijania żadne przyciski nie będą się podświetlały"
U mnie jest tak, że po przekręceniu kluczyka (ale nie uruchamiając silnika) postojowe/mijania zapalają się same (działa to tylko po zmroku).
Wszystko działa i wygląda u mnie tak jak to pokazałeś na fotkach.
Trochę głupio zapytałem o działanie tego. Smile
Zastanawiało mnie czy ten guzik od otwierania szyby, który znajduje się w prawych drzwiach jest podświetlany i teraz już wiem, że nie jest.

Jeszcze co do tego mojego podświetlenia przy lewarku AT.
Nie śmiejcie się ale... po delikatnym popukaniu w te oznaczenia literowe, światełko zaczęło działać od razu . Embarassed
Chyba na razie nie będę się zabierał za grzebanie tam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 19:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sob 27 Kwi 2013, 15:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


A więc może troszkę pózno ,ale ja mam klimę manualną, Jazz 2003r, i tak żarówki od nawiewu wymieniłem, zauważyłem też że przycisk od klimy się nie pali, popytalem i okazuję się ze wymienia się go całego, żarówki są lutowane i za dużo pacy, kupilem włącznik klimy z allegro koszt 69zł plus wysyłka, jak przyjdzie to zaraz montuje i zobaczymy jak będzie.
Pozdrawiam
Tomasz
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 27 Kwi 2013, 22:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


A pewien jesteś że przycisk klimy jest podświetlany w tym roczniku 'Question
Powrót do góry
skype status
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Nie 28 Kwi 2013, 07:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Raczej jestem pewień na 90% procent, dlatego że przycisk od klimy, nie jest zalany wcałości tylko wygląda jka przycisk podgrzewania tylniej szyby, ma taką kropeczke gdzie powina być dioda chyba że się mylę.
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Kwi 2013, 06:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


ser kruchy napisał:
Raczej jestem pewień na 90% procent, dlatego że przycisk od klimy, nie jest zalany wcałości tylko wygląda jka przycisk podgrzewania tylniej szyby, ma taką kropeczke gdzie powina być dioda chyba że się mylę.

Wydaje mi się, że raczej się nie mylisz i ta kropeczka to jest właśnie diodka.

U mnie w climatroniku przycisk AC świeci się na zielono. Mogę jednak przysiąc że czytałem, bądź widziałem nawet fotkę (pewnie na tym forum), gdzie ta świecąca dioda była koloru niebieskiego.
Nie wiem , czy to zależy od tego czy klima jest ręczna/automatyczna, cz też bardziej od rocznika/wersji Jazza.
PS. Moja Honda ma kierownicę wielofunkcyjną (sterowanie radiem i przełączanie trybu AT)
Nie obraziłbym się gdyby konstruktorzy pomyśleli o sterowaniu klimką z kierownicy, ale to raczej nie ta klasa auta... Smile
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Pon 29 Kwi 2013, 08:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Witam a coś tkaiego znalazłem na allegro
http://allegro.pl/jazz-02-r-wlacznik-przelacznik-a-c-klimatyzacji-i3201760489.html

Tak że zamówilem juz od innego sprzedawcy wymienię i myślę że na nowo będzie świecić.
Napiszę już jak wymienię czy przyniesie to rezultat,
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 29 Kwi 2013, 21:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


ser kruchy trochę się nie zrozumieliśmy .Myślałem że chodzi Ci
o podświetlenie po włączeniu świateł - te przyciski nie są podświetlane (a szkoda).
Ale po włączeniu klimy zapala się niebieska dioda i czerwona od ogrzewania
tylnej szyby .
Powrót do góry
skype status
damballasnake

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 14:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Sprawdzałem z ciekawości kwestię podświetlenia u siebie. Przy zapaleniu świateł podświetla się przycisk grzania szyby/lusterek. Przycisk od klimy nie (z tego co pamiętam nie świecił od początku). Oprócz tego naturalnie są kontrolki włączenia klimy (niebieska) i grzania szyby (pomarańczowa)
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 22:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


mitex01 napisał:
ser kruchy trochę się nie zrozumieliśmy .Myślałem że chodzi Ci
o podświetlenie po włączeniu świateł - te przyciski nie są podświetlane (a szkoda).
Ale po włączeniu klimy zapala się niebieska dioda i czerwona od ogrzewania
tylnej szyby .


dokładnie tka jak piszesz jak włącze światła to nie świeci dopiero jak klimke uruchomię, to powina dioda się zaświecić u mnie nie świeci, i to jest tak ne trzeba kupować całego włacznika klimy, gdy odłaczymy włacznik mamy pod spodem dwie żaróweczki, i teraz jest sztuka dostania tej niebieskiej, bo na niej jest naklejona niebieska folia tak mi sie zdaje, tak że wymienimy sami o ile dostaniemy taką żaróweczkę, chyba że wstawimy inną , ae kolor juz nie ten sam
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 30 Kwi 2013, 23:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Witam,

u mnie jest tak:

włączam samochodzik - klawisze [A/C] i ogrzewanie szyby i lusterek/ nie wciśnięte
wciskam A/C -> świeci na niebiesko, wciskam ogrzewanie szyby i lusterek -> świeci na pomarańczowo.
Należy pamiętać że samo wciśnięcie klawisza [A/C] nie uruchamia jeszcze działania klimatyzacji. Trzeba jeszcze ustawić pokrętło w odpowiednie miejsce. Tak jest u mnie bo ja mam manualną klimatyzację.

ser kruchy napisał:
Cytat:
i teraz jest sztuka dostania tej niebieskiej, bo na niej jest naklejona niebieska folia tak mi sie zdaje, tak że wymienimy sami o ile dostaniemy taką żaróweczkę, chyba że wstawimy inną , ae kolor juz nie ten sam
Jezeli chodzi o tą żaróweczkę to gdzieś na pewno ją można dostać. Nie napisałeś co to jest za żarówka oraz jak wygląda. Wrzuć fotkę to się poszuka.
Ewentualnie można kupić przeźroczystą i ją potraktować sprayem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Sro 01 Maj 2013, 08:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy





i z tego co patrzalem to są lutowane, nie mogłem wyciągnąć żaróweczki
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 4 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System