Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amciej

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Paź 2017, 22:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Panowie, pomożecie z tą żarówką? Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 05 Paź 2017, 13:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


amciej napisał:
Panowie, pomożecie z tą żarówką? Smile
Może to trochę infantylne rozwiązanie, ale być może telefon do źródła (ASO) pomoże.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sob 04 Lis 2017, 18:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Nie wiem jakiej już szukasz ale w Jazz II klimatronik podświetlany jest żarówkami przeźroczystymi 4x10 14V 60-100mA:
https://allegro.pl/listing?string=%C5%BCar%C3%B3wka%204x10%2014v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-1-1003
Ja kupiłem niby 100 i świecą bardzo dobrze.

Pokrętło radia podświetlane jest żarówkami przeźroczystymi 3x7 z żółtym kondonem (pewnie zamiast kondona można by dać żółte żarówki) , natomiast napięcie żarówki to 9 lub 6V i prąd 30-50mA, ja miałem dostępne od ręki tylko 12V 50mA i naprawdę nie widać tego podświetlenia, więc będę wkładał 9 lub 6. Napięcie na płytce pod tymi żarówkami w zależności od pokrętła podświetlenia to od 4-7,5V
https://allegro.pl/listing?string=%C5%BCar%C3%B3wka%203x7%209v&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-uni-1-1-1003

Sorry za linki do allegro ale tak chyba łatwiej dla wszystkich.

Przeczytałem cały ten temat i ktś tam do pokrętła wsadzał 14V i 12V, to raczej tak nie powinno być i na pewno nie było fabrycznie. IMHO 9V jak tak myślę będzie najlepsza.
Powrót do góry
Funky Monk

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2004r. 1.4S
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 12:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Panowie niby przeczytałem temat, ale on koncentruje się na jazzie poliftowym i nie jestem pewien czy w Jazzie żony jest tak samo. Mam przedlift Jazz II 1.4 z 2004r. Padła żarówka (żarówki?) od podświetlenia pokręteł odpowiednio ciepło/zimno, siła nawiewu/ kierunek nawiewu. Jakie tam żarówki wchodzą? Orientuje się ktoś? Dodatkowo nie świeci lampka w podsufitce, nawet jak ją przekręcę na on. Jeszcze do nie dawna tylko się nie zapalała jak się otwierało drzwi, ale teraz już padła na amen. Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 14:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Wyciągnij stare i idź do sklepu tam na pewno ci doradzą... ja w tym miesiącu wymieniłem w tych pokrętłach właśnie koszt w sklepie motoryzacyjnym koło złotówki sztuka...
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 14:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 04 Sty 2018, 09:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Funky Monk napisał:
Panowie niby przeczytałem temat, ale on koncentruje się na jazzie poliftowym i nie jestem pewien czy w Jazzie żony jest tak samo. Mam przedlift Jazz II 1.4 z 2004r. Padła żarówka (żarówki?) od podświetlenia pokręteł odpowiednio ciepło/zimno, siła nawiewu/ kierunek nawiewu. Jakie tam żarówki wchodzą? Orientuje się ktoś? Dodatkowo nie świeci lampka w podsufitce, nawet jak ją przekręcę na on. Jeszcze do nie dawna tylko się nie zapalała jak się otwierało drzwi, ale teraz już padła na amen. Będę wdzięczny za pomoc.

Różnica pomiędzy przedliftowym, a po liftowym polega na innych zderzakach lampach itp.
Tak więc samo nadwozie.

Jednak dla pełnego zobrazowania tematu proszę Cię zapoznaj się z poniższymi linkami.
Tam jest wszystko dokładnie opisane.

( Honda Jazz ) Jak zmieniał się jazz II ( najważniejsze różnice )
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139099

( Honda Jazz ) ile wersji Hondy Jazz?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=183517
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 19 Sty 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Witam Panie i Panów. Smile

Potrzebuje pomocy z żarówkami.

Honda jazz 2005 r. Mam przepalone żaróweczki climatronica klawisze: OFF, AUTO, obieg wewnętrzny (klawisz z autkiem) i regulator siły nawiewu (po prawej stronie wyświetlacza klimatronica). Cały panel Radia działa ok.

Z tego co wiem, to panel klimatyzacji oświetlają 4 żarówki (79674-S3N-941, 14V 60mA,). Niestety nie znalazłem w polskim internecie takich. Jedynie na E-bay, ale pisało coś, że nie wysyłają do Polski. Być może nie mam talentu do szukania takich rzeczy. Gdzie mogę szukać takich żaróweczek?
Pewnie są dostępne w ASO, ale ja do najbliższego (Rzeszów ) mam ok 100km, więc jazda po żarówki mi się, że tak powiem nie kalkuluje. Smile
Szkoda, że ASO nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej. Przynajmniej tego typu drobnicy.
Co wy tam dajecie w zamian? Zależy mi jednak na tej bursztynowej barwie jaką dała fabryka. W ostateczności może być jakaś inna, ale wtedy do wymiany będą wszystkie 4. Uśmiecham się o jakieś propozycje.Very Happy

Jeszcze jedno lamerskie pytanko: Czy ja dobrze myślę, że ten gumowy cokolik (kołnierzyk otaczający żarówkę bierze się stary i nie wchodzi on w wyposażenie nowej? Smile

http://allegro.pl/zarowka-szklana-12v-14v-100ma-4mm-4x10-i6987677410.html

kolor biały (sugeruje się fotką z 3 strony tegio tematu). Czy takie mogą być? Jakieś duże mi się wydają, ale może to tylko złudzenie.
Jak ona ma być biała to jak przez te przyciski przebija się kolor bursztynowy? Na fotkach autor nie pokazał żadnego kapturka. Zależy mi chyba na tej barwie jaka była.
Czy te 100 ma to nie za dużo?
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pią 19 Sty 2018, 23:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Kilka postów wyżej napisałem że wchodzą tam żarówki 4x10 14V 100mA przeźroczyste (białe) Smile

Tak, cokolik bierzesz ze starej, nóżki tych żarówek są tak jakby pozawijane na tym cokole, dojdziesz co i jak.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Ok. Dzięki za poradę. Zakupie w takim razie takie jak proponujesz.

Moje wątpliwości wzięły się w sumie stąd, że te o których ja pisałem mają 60mA (3 strona tego tematu) . Ty zaproponowałeś 60-100mA.

W takim razie takich będę szukał. Jeśli te widełki są ok to w sumie chyba obie będą dobre.


Ostatnio zmieniony przez Flik77 dnia Sob 20 Sty 2018, 11:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 11:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Możesz jeszcze sprawdzić ceny wg. VIN w hapartsie.
Jednak tam ceny zbliżone chyba do tych z ASO.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 11:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Wstyd się przyznać, ale ja jakoś chyba nie potrafie się poruszać po tym sklepie. Razz Z żarówek znalazłem tylko jakąś jedną do mojego autka, ale to nie ta o jaką chodzi. Wysłałem na razie maila z zapytaniem, podałem VIN w mailu.
Jednak jak tam są takie ceny...Poszukam w motostacji., lub wezme te z linka jaki podałem wczesniej. One jakieś takie duże mi się wydają.
Najważniejsze, że już wiem czego szukam. Very Happy

EDIT: Kedlaw Miałeś racje z tymi cenami. Pan z Haparts krzyknął mi cenę 16 zł z groszami za sztukę. Mowa o tych z 3 strony tego topika.
Szukam zamiennika jakiegoś.
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Pon 22 Sty 2018, 12:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Panowie te żaróweczki kosztują koło 1 złotówki... w motoryzacyjnym w Krośnie kupiłem...

Te wasze ceny są z kosmosu...

Po wymianie nie założyłem tych gumek świecą bardzo dobrze...
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 25 Sty 2018, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


nieuprzejmygbur napisał:
Panowie te żaróweczki kosztują koło 1 złotówki... w motoryzacyjnym w Krośnie kupiłem...


Wyobraźcie sobie, że u mnie takich nie ma. (25 tys miasto). O zamiennikach mowa-tych za pare groszy. Pokazywałem na wzór i nie byli mi w stanie nic zaproponować nawet ledów. Twierdzili, że tylko serwis. Pytałem między innymi w intercarsie. Jeszcze jeden sklep obbadam. W sumie mam w mieście trzy sklepy motoryzacyjne. Jestem wkurzony.Twisted Evil

W związku z tym prośba. Bardzo prosze o polecenie mi jakichś żaróweczek (link), najlepiej pasujące ledy białe ciepłe, tak by pasowały do tych cokolików i oświetlenia radia, zwykłymi żaróweczkami też nie pogardze. Pytam o te ledy, bo podane tu linki wygasły. Wolałbym może nawet jednak ledy.
Jest tu link od witek_p, ale te jakieś takie duże mi się wydają. Te żaróweczki są w rzeczywistości malutkie.
Powiem, że nie uśmiecha mi się jechać 80-100 km za takimi żaróweczkami (Kielce lub Rzeszow)

Gdyby ktoś rozbierał to ustrojstwo: tam w sumie będzie chyba pięć lub sześć śrubek, w tym dwie sprytnie ukryte jakoś nieco głębiej i bardziej po bokach.których na początku nie widzieliśmy. Nie pamiętam dokładnie liczby, bo to mechanik rozbierał, a ja nie bardzo patrzyłem mu na ręce.
Do tego trzy wtyczki: od radia,climatronica i czegoś jeszcze co wyleciało mi w tej chwili z głowy.
Roboty nie jest w sumie tak wiele pod warunkiem, że namierzy się wszystkie śrubki. My dwóch ostatnich jakoś nie mogliśmy znaleźć i troche się zeszło z rozbiórką.
U mnie było jakoś tak, że po odkręceniu wszystkich śrubek i delikatnym podważeniu cały panel radio -climatronic właściwie sam wyleciał.
Powrót do góry
nieuprzejmygbur

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielonki
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2001
Piwa: 0/8
Wysłany: Czw 01 Lut 2018, 13:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


Jak będę w Krośnie kiedyś to kupię więcej i będę wam rozsyłał Smile
_________________
Pkt 22 RF
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 01 Lut 2018, 15:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Panel radia i klimy


U mnie - jazz 12 - występują 2 żarówki w przycisku ogrzewania tylnej szyby, oraz klimatyzacji. Są chyba jeszcze jakieś inne, ponieważ jadąc wieczorem palą się nad tymi 3ma pokrętłami. Niestety jedna jest spalona, ponieważ nie świeci na podłogę kierowcy.

Byłem kiedyś zapytać jak to w ASO cenowo by wyglądało.
Pan powiedział, że lepiej zostawić tak jak jest jeżeli mi nie przeszkadza.
Dla mnie luzik Wink. Nie zwracam na to uwagi, szczególnie po nocy nie śmigam.
U mnie dużo rozebrania jest i te linki potem ciężko ustawić w odpowiedniej pozycji. Crying or Very sad

W tych jazzikach 1.4 (klimatronikach) to szybko się wymienia żarówki. Radyjko i już po sprawie itp.

Jednak na żarówki się piszę.

Mogę podesłać filtr paliwa Filtron, jak ktoś potrzebuje za free.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System