Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 20 Paź 2015, 10:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

@pieta
Jak już tak podajesz numery katalogowe to może warto by się zastanowić nad założeniem takiego osobnego wątku Question
Gdyby admin się zgodził to można by go było podpiąć i wtedy będzie wiadomo czego szukać po oryginałach, niż wertować po fakturach.
Co o tym myślisz Question

Ps. Opis i numery klocków też widziałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 26 Lis 2015, 12:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Tom174 napisał:
I zrobione.
Płyny w sprzęgle i hamulcach wymieniłem metodą klasyczną przez "pompowanie".
Polecam wszystkim wymianę płynu w układzie sprzęgła, bo o ile o hamulcach raczej pamiętamy to ze sprzęgłem jest już różnie. W zbiorniczku płyn był czysty, ale to co wypłynęło z odpowietrznika można nazwać breją. Mimo, że auto było wcześniej serwisowane w niemieckim ASO, to płynu chyba od nowości nie zmieniali. Od razu sprzęgło działa płynniej, co czuć w trakcie ruszania. Czynność nie jest zbyt skomplikowana i można to zrobić nawet w pojedynkę, wymontowując jedynie obudowę filtra powietrza.
Hamulce też się wyostrzyły. A odpowietrza się je w kolejności: LP, PP, PT, LT, i tu raczej wskazana jest pomoc kogoś do "pompowania".


Czołem,
Wymieniłem ten płyn wczoraj przy okazji wymiany opon. W sumie płyn był już 5 letni i przejechał ponad 60k. W każdym bądź razie zauważalna poprawa działania sprzęgłą, hamuje też lepiej ale to chyba tez zasługa opon zimowych, bo aktualnie w wawie na minusie a goodyeary letnie na ujemnych robią się mocno twarde Razz

Płyn podrożał od 2010 roku. Aktualnie kosztuje 31 zł netto za opakowanie 0,25 l. Kod z aktualnej faktury: 0820399932HE. Tym razem poszły 4 sztuki. Proszę nie pisać ze drogo Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 12 Sty 2016, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

Płyn wymieniony w grudniu, ale teraz dopiero piszę bo jakoś czasu zabrakło.
Z tego co pamiętam to tylko raz w mi ASO wymieniało płyn hamulcowy w 9-cio letniej karierze mojego jazza. Potem tylko dolewali.
Tak więc postanowiłem wymienić go na nowy, żeby mieć pewność i spokój że coś w tej sprawie zrobiłem.

Szukałem dobrego płynu, ale ku mojemu zdziwieniu okazało się że jest bardzo dużo producentów, którzy zalecają wymianę swojego płynu już po roku.
Dlatego też postanowiłem zakupić coś porządnego i dobrego gdzie producent nie będzie po roku czasu zalecał mi wymianę.

Postanowiłem poszukać na rynku takiego płynu, który został polecony przez jednego z kolegów z forum:


Niestety nie znalazłem go w "moich" hurtowniach Wink oraz sklepach, a z wymianą zbytnio nie chciało mi się czekać.

Tak więc podjechałem do ASO i u nich zakupiłem taki. Pan powiedział że teraz taki Honda stosuje :



Ale nie myślcie proszę że szarpnąłem się na 5 litrów Wink W pojemniku było około 2 litry. Tak więc spokojnie starczyło.

Całość wymiany odbywała się przy użyciu takiego sprzętu, czyli podciśnieniowo. Ponieważ płynu było aż nadto tak więc wszystko zostało dokładnie wymienione i "przepchane" i przy okazji wymieniony też został płyn w sprzęgle.



Reasumując, mam spokój na 3 lata, bo taka jest żywotność tego płynu i posiada też bardzo dobre parametry Wink

PS. Przepraszam za duże fotki, ale nie mogłem ich przeskalować, bo ziarno się robiło.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Mart44

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,2 rok 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 23:56
Temat postu:

DOT 3


Jasne że DOT 3:
Planujesz jeździć samochodem na tarach wyścigowych że chcesz używać DOT 4?

To tylko Honda Jazz a nie Ferrari, ludzie na głowę poupadaliście z tym udziwnianiem swoich pojazdów na rajdowe wyścigówki. Wlej sobie DOT4 i w stopce postów pochwal się tym to wzbudzisz śmiech u innych forumowiczów.
Powrót do góry
Mart44

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,2 rok 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 23:57
Temat postu:

DOT 3


Jasne że DOT 3:
Planujesz jeździć samochodem na torach wyścigowych że chcesz używać DOT 4?

To tylko Honda Jazz a nie Ferrari, ludzie na głowę poupadaliście z tym udziwnianiem swoich pojazdów na rajdowe wyścigówki. Wlej sobie DOT4 i w stopce postów pochwal się tym to wzbudzisz śmiech u innych forumowiczów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 14 Sty 2016, 23:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 09:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Nędzna prowokacja, mam dot 4 w jazzie i co, mam się teraz z tego powodu pochlastać ? Laughing
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 15 Sty 2016, 09:49
Temat postu:

Re: DOT 3


Witam,
Mart44 napisał:
Jasne że DOT 3:
Planujesz jeździć samochodem na torach wyścigowych że chcesz używać DOT 4?

W instrukcji jest napisane (żebyś nie musiał szukać), że można korzystać stosować dot3 jaki i dot 4. Tak więc wybrałem tą drugą opcję.

Oprócz tego wymiana płynu co 3 lata a nie co roku.
Owszem mam możliwość wymiany go za darmo u rodzinnego mechanika i w każdej roku, ale nie będę kupował specjalnie po to płynu żeby go wymienić. Oprócz tego lubię mieć coś porządnego w swoim bolidzie.

Cytat:
To tylko Honda Jazz a nie Ferrari, ludzie na głowę poupadaliście z tym udziwnianiem swoich pojazdów na rajdowe wyścigówki. Wlej sobie DOT4 i w stopce postów pochwal się tym to wzbudzisz śmiech u innych forumowiczów.

Czy ja Ci karzę zalewać w/w płynem ? Nie.
Dla mnie to możesz tam wlać co chcesz i kiedy chcesz. To Twoja sprawa i nie będę namawiał Cię do zmiany.
Natomiast mogę zaproponować dany produkt i polecić jego wypróbowanie, co nadal nie powinno być zrozumiane przez Ciebie jako stwierdzenie, że masz stosować go w swoim aucie.

Co do Ferarri to właśnie taki mój Jazz jest, choć kolor nie ten.

Może i poupadaliśmy na głowy, ale wszystko w imię szczytnych dla nas celów.

Przecież to wolny kraj.

I tak jak napisał pieta nędzna prowokacja.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

22 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System