Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Felype

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ford Mondeo '11 / Honda Jazz '05 1.2/ Łada 2106 '80
Piwa: 2/11
Wysłany: Wto 13 Lis 2012, 20:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Jazzman napisał:
Felype napisał:
Podpowie ktoś
Felype napisał:

ile płynu wchodzi do układu hamulcowego i sprzęgła w Jazzie GD?


Jeśli kupisz 1 litr to jeszcze go trochę zostanie ( płyn w układzie hamulcowym + sprzęgło = ok.3/4 litra ).

Dzięki, tyle właśnie kupiłem:) A klocki na przód ATE, na tył Bosch, mam nadzieję że będą ok.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 00:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

Jazzman napisał:
Cytat:

Jeśli kupisz 1 litr to jeszcze go trochę zostanie ( płyn w układzie hamulcowym + sprzęgło = ok.3/4 litra )

Skąd masz takie dane, ja szukałem w Manualu (Honda_Jazz-ESM.rar) i instrukcji obsługi (biała książka). Niestety nic nie znalazłem Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 05:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam.
Aby nie zakładać nowego wątku podczepiłem się do tematu.

Przyszedł czas na wymianę płynu hamulcowego. Moje pytanie dotyczy przetaczania tego płynu, czyli tak naprawdę odpowietrzania układu hamulcowego z ABs-em. Jaka jest kolejność odpowietrzania. W tradycyjnych układach robi się to od najdalszego do najbliższego koła. czytałem, że w układach z abs należy postępować w odwrotnej kolejności. Chciałbym się tu jeszcze upewnić, gdyż na naszym forum przeczytałem (przepraszam ale nie mogę ponownie znaleźć tego cytatu) kolejność zalecaną dla układu bez ABS. Czy konieczne jest włączenie zapłonu?
Na forum vwgolf znalazłem taką procedurę:

Koła Przednie
1. wyłączyc zaplon i wcisnac pedal hamulca ok.20x aby zniwelowac cisnienie regulacji ABS
2. napelnic zbiornik do gornej krawedzi
3. nalozyc przezroczysty przewod na zawor odpowietrzajac hamulca prawego przedniego koła. Drugi koniec przewodu misi byc
zanurzony w naczyniu z plynem hamulcowym
4. zlecic drugiej osobie pompowanie pedalem hamulca az do wytworzenia sie przeciwcisnienia w ukladzie. Przytrzymac pedal i odkrecic
zawor odpowietrzajacy . Kiedy opor pedalu ustapi zakrecic zawor. Powtorzyc operacje z pompowaniem pedalem i spuszczaniem
plynu hamulcowego az w przewodzie przestana pokazywac sie pecherzyki powietrza
5.zakrecic zawor i napelnic zbiornik plynem
6. w taki sam sposob odpowietrzyc drugie przednie koło

Koła tylne
1. wyłączyc zaplon i wcisnac pedal hamulca ok.20x aby zniwelowac cisnienie regulacji ABS
2. wcisnac i przytrzymac pedal hamulca
3. wlaczyc zaplon , zalozyc przewod i odkrecic zawor odpowietrzajacy prawego hamulca, zamknac zawor dopiero wtedy kiedy w przewodzie przestana sie pokazywac pecherzyki powietrza.

Pompa ukladu ABS nie moze pracowac dluzej niz 120sek, robic co 10 minutowe przerwy na ochlodzenie pompy

4. Wylaczyc zaplon i przygotowac drugi hamulec do odpowietrzenia
5. w taki sam sposob odpowietrzyc hamulec 2koła
6. wlaczyc zaplon i zaczekac az pompa ABS sama sie wylaczy
7. Uzupelnic plyn hamulcowy do oznaczenia MAX

Tylko może mi ktoś powiedzieć dlaczego koła tylne odpowietrza się przy włączonym zapłonie a przednie nie (czyżby przeoczenie w opisie).

Przy okazji wymienię płyn w układzie sprzęgła. i tu pytanie czy lepszą metodą jest pompowanie pedałem sprzęgła, czy może odessanie przy pomocy strzykawki z wężykiem przez odpowietrznik wysprzęglika starego płynu.

Z góry dzięki za konkretne podpowiedzi
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 09:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


w jazzie jest jakos inaczej, ale byl watek na ten temat na tym forum, poszukaj a znajdziesz Razz
Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 09:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Już znalazłem.
Rano po pracy, zajrzałem jeszcze do serwisówki i dokopałem się do tego. Teraz samochód stygnie, a jak się prześpię, to biorę się za regulację zaworów, a jak mi zostanie trochę czasu, to wymienię jeszcze te płyny.
pzdr.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 09:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 09:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


I zrobione.
Płyny w sprzęgle i hamulcach wymieniłem metodą klasyczną przez "pompowanie".
Polecam wszystkim wymianę płynu w układzie sprzęgła, bo o ile o hamulcach raczej pamiętamy to ze sprzęgłem jest już różnie. W zbiorniczku płyn był czysty, ale to co wypłynęło z odpowietrznika można nazwać breją. Mimo, że auto było wcześniej serwisowane w niemieckim ASO, to płynu chyba od nowości nie zmieniali. Od razu sprzęgło działa płynniej, co czuć w trakcie ruszania. Czynność nie jest zbyt skomplikowana i można to zrobić nawet w pojedynkę, wymontowując jedynie obudowę filtra powietrza.
Hamulce też się wyostrzyły. A odpowietrza się je w kolejności: LP, PP, PT, LT, i tu raczej wskazana jest pomoc kogoś do "pompowania".
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 09:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Jaki płyn stosuje się w sprzęgle? Mógłbyś dokładniej opisać jak się robi tą wymianę? Co gdzie wlać i jak wylać?
Powrót do góry
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 10:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Sprawa jest bardzo prosta.
W układzie sprzęgła jest ten sam płyn co układzie hamulcowym np. dot 4
Strzykawką odsysasz stary płyn ze zbiorniczka wyrównawczego, który znajduje się obok zbiorniczka z płynem hamulcowym. Teraz trzeba dostać się do drugiego końca tego układu czyli odpowietrznika wysprzęglika. W tym celu należy wymontować obudowę filtra powietrza. Gdy już to zrobimy zobaczymy wysprzęglik z przodu skrzyni biegów po lewej stronie (jak to ustrojstwo wygląda można zobaczyć na stronach z częściami).
Teraz samo procedura przetaczania płynu wygląda tak samo jak w przypadku hamulców. Można to jednak zrobić samodzielnie.
1. Nalać świeży płyn do zbiorniczka wyrównawczego.
2. Założyć na odpowietrznik wysprzęglika przezroczysty wężyk a drugi jego koniec przez dziurę w nakrętce do słoika.
3. Poluzować odpowietrznik i wcisnąć pedał sprzęgła, który nie odbije i zostanie w dolnym położeniu.
4. Ponieważ nie mam pewności czy podnosząc pedał sprzęgła z powrotem nie wciągnę starego płynu z wężyka, zakręcam odpowietrznik i podnoszę ręką pedał sprzęgła i wtedy wciągany jest płyn ze zbiorniczka.
5. Powtarzam czynność 3 i 4 aż do momentu gdy popłynie klarowny płyn, pamiętając o uzupełniani płynu w zbiorniczku.
6. Po wszystkim zakładamy kapturek na odpowietrznik i montujemy obudowę filtra.

Jeżeli moje obawy z punkty 4 są niezasadne i można pompować pedałem sprzęgła bez ryzyka powrotu starego płynu do wysprzęglika to proszę o komentarz. Zawsze to mniej chodzenia przy tej prostej czynności serwisowej.
pozdrawiam
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 16:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Dzięki za te porady, Tom, ile Dot3&4 trzeba kupić? Zostało mi trochę po wymianie w układzie hamulcowym, ale pewnie będzie potrzebna cała butelka?
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 02:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Podepnę się pod temat i ostrzegam przed korozją przewodów hamulcowych
tylnych przed łączeniem z elastycznym .Rok temu pokazała się korozja , a dziś
podczas hamowania pęk .Oczy jak słoiki ale na szczęście udało się bez dzwona. Jazda do warsztatu na ręcznym masakra Rolling Eyes' .Obcjęta skorodowana część przewodu i profesjonale przedłużona .W starszych autkach radzę sprawdzić stan przewodów hamulcowych . 'Wink'
Powodzenia
Powrót do góry
skype status
Tom174

Debiutant



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2i-dsi Cool, 2007r
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 07:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Dużo płynu nie wchodzi, ale żeby do brze przepłukać układ trzeba wlać ok 200 ml. Na początku wypływała totalna zupa (stary płyn) a później był on stopniowo coraz bardziej klarowny (świeży płyn wypłukujący osad), aż do czystego płynu. Ja musiałem przetoczyć cały słoik po musztardzie ok 200 ml.

U mnie przewody są ok. Ale przechodziłem to w Matizie. Widząc w jakim są stanie postanowiłem wymienić zanim zdarzy się jakieś halo. Jak tylko ruszyłem przewód to się rozsypał w drobny mak. Ponieważ był już w sędziwym jak na niego wieku, wymieniałem wszystkie przewody na miedziane, ale zajęło mi to 2 dni.

Pozdrawiam
Tom
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


mitex01 napisał:
Podepnę się pod temat i ostrzegam przed korozją przewodów hamulcowych
tylnych przed łączeniem z elastycznym .Rok temu pokazała się korozja , a dziś
podczas hamowania pęk .Oczy jak słoiki ale na szczęście udało się bez dzwona. Jazda do warsztatu na ręcznym masakra Rolling Eyes' .Obcjęta skorodowana część przewodu i profesjonale przedłużona .W starszych autkach radzę sprawdzić stan przewodów hamulcowych . 'Wink'
Powodzenia

Właśnie... Miałem podobną sytuację (mam na myśli rdzę, nie sytuację na drodze). Myślałem, że to jednostkowy przypadek, ale jak widać to może być problem wielu użytkowników.
W listopadzie na badaniach technicznych diagnosta zwrócił mi uwagę na kiepski stan tylnych przewodów hamulcowych. Faktycznie, metalowy fragment przewodu tuż przed łączeniem z częścią elastyczną wygladał kiepsko z obu stron. Reszta przewodów bez zarzutu, do samej pompy wyglądają jak nowe. Ta przegnita część przewodu wyglądała jakby nie miała izolacji - albo nie bylo jej tam wcale albo odpadła dawno temu. Na dodatek jest to w miejscu, gdzie zimą gromadzi sie solankowa breja.
Nastepnego dnia Jazz już był u mechanika. Była nerwówka czy uda się dosztukować zniszczony fragment - w przypadku problemów trzeba byłoby wymieniać całe przewody a tu koszty już są poważne. Na szczęście mechanik nie miał z tym kłopotu i zastąpił przerdzewiały kawałek miedzianym przewodem, czyli w tym miejscu mam spokój na zawsze Wink
Koszt całej operacji (lewa i prawa strona) u mnie zamknął się OIDP w granicach 200PLN.
Sprawdźcie to profilaktycznie u siebie, bo z tym żartów nie ma.
Powrót do góry
Mart44

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,2 rok 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Maj 2015, 23:40
Temat postu:

Tarcza hamulcowa wentylowana


Witam,
Tarcza wentylowana to nie tarcza z otworkami tylko tarcza hamulcowa z pustą przestrzenią w samej tarczy. Nowa tarcza ma grubość 19 mm i właśnie w tej grubości jest pewna pusta przestrzeń z żeberkami, które powodują że podczas jazdy ruch powietrza w tej pustej przestrzeni tarczy chłodzi samą tarczę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 10 Maj 2015, 01:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Mart44 jaki masz problem 'Question'
Powrót do góry
skype status
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 20 Paź 2015, 10:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


odkopię wątek.
W jazzie był oryginalnie zalewany dot 3 jak już napisano wyżej, u mnie w 2010 zmieniono na dot 4. Kod oryginalnego płynu jakby ktoś szukał: 0820399931HE cena w 2010 zł 26 zł neto za opakowanie 0.25l. Do jazza zużyto 3 sztuki Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System