Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 16:29
Temat postu:

Płyn hamulcowy


Co prawda parę słów padło już na ten temat,
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=95740&highlight=p%B3yn+hamulcowy
jednak tytuł tematu inny, więc postanowiłem otworzyc nowy, pytanie brzmi jakim płynem hamulcowym zalewac Jazz II z ABS:

-DOT 3 ( takim chyba był zalewany po wyjeździe z fabryki )
-DOT 4 ( wydaje mi się że najodpowiedniejszy, nie wiem jak z wchłanianiem wody, ale temp. wrzenia wyższa )
-DOT 5.1 ( jest jeszcze Dot 5 na rynek USA )
No i jaka marka byłaby dobra?

I teraz drugie pytanko, jaką metodą wymieniac, czy starszą "tradycyjną " ( z pomocą drugiej osoby i zaczynac od najdalej oddalonego odpowietrznika od pompy ABS ), pytanie czy należy wówczas odpowietrzac pompę ABS czy się odpowietrzy sama, czy przy odpowietrzaniu należy włączyc zapłon ?

Czy jednak taką usługę lepiej zlecic w warsztacie, który posiada maszynę ciśnieniową przystosowaną do wymiany płynów z ABS ?

Którą metodę polecacie ?, w necie można znaleśc różne opinie na ten temat, skoro są spece od oleju to może od płynu hamulcowego też Razz
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 16:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Z tego co słyszałem najlepiej do samochodów cywilnych, czyli nie wyczynowych, zalać DOT 4. Co do wymiany to najlepiej użyć maszyny ciśnieniowej (tak się to chyba nazywa) aby nie zapowietrzyć pompy ABS. Co do marki się nie wypowiadam.
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 18:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


na korku plynu pisze jaki typ powinien byc zalany , najpewnien na maszynie cisnieniowej , polecam markowe plyny typu valeo
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 20:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


DOT 3/DOT 4. Raczej ten drugi, bo parametry ma lepsze. Byle nie porwać się na DOT5 (nie mylić z DOT 5.1), bo to zupełnie inny płyn na bazie silikonowej, niemieszalny z DOT3/4. Nie ma co szaleć, na korku zbiorniczka jest napisane DOT3, DOT4 i to trzeba wlać, w końcu mówimy o zwykłej cywilnej jeździe. I tak za rok - ze względu na swoją higroskopijność - płyn straci w sporym stopniu swoje właściwości a za dwa lata wymiana.
Producent? byle nie połasić się na jakieś supertanie "cóś" i będzie OK. Jeśli nie chcesz specjalnie dumać nad wyborem możesz kupić płyn firmy produkującej elementy układu hamulcowego (tarcze, klocki itd.) to na pewno skuchy nie będzie i jakość będzie przyzwoita, choć niektórzy pewnie nazwą to zbytnią ostrożnością Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 09:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

Do JazzmanA jaki ci ostatnio wlali? Gdzieś powinno być zanotowane. Na twoim miejscu spisałbym parametry z tego "Hondowskiego" i takiego poszukał. Wtedy normy i parametry będą zachowane.
Ja mam zalany DOT4. Firmy nie pamiętam, musiałbym podjechać do warsztatu i zobaczyć. Co do firmy to różne ceny tego samego produktu w różnych sklepach, wolny rynek Wink
Co do drugiej części pytania to nie wiem jak ci właściwie odpowiedzieć. Ja odpowietrzam metodą tradycyjną.
dar999 napisał:
Cytat:
na korku plynu pisze jaki typ powinien byc zalany
Zgadza się, ale nie we wszystkich samochodach. Spotkałem się z tylko z opisem że to jest zbiorniczek płynu hamulcowego.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 09:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bubu1980

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: różne
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 13:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


polecałbym dot 4, producent jest mniej istotny, może być trw albo bosch - płyn hamulcowy
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 04 Wrz 2012, 23:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Przy wymianie płynu hamulcowego w układzie hamulcowym proponuje wymienić od razu płyn w sprzęgle (pompa,wysprzęglik).
Powrót do góry
skype status
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 12:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


mitex01 napisał:
Przy wymianie płynu hamulcowego w układzie hamulcowym proponuje wymienić od razu płyn w sprzęgle (pompa,wysprzęglik).


mitex01 nie inaczej, oczywiście z płynem sprzęgła, przecież to ten sam płyn będzie a wybrałem taki:
http://moto.allegro.pl/ate-plyn-hamulcowy-dot4-dot-4-typ-200-1l-krakow-i2609818078.html
dla wymagających Laughing Mam tylko nadzieję, że ten 1 litr wystarczy.
kedlaw07 mam zalany hondowski dot 3-oryginalny, auto z 2008 przebieg potwierdzony 53 tyś., honda zaleca wymianę po 36 m-cach, w zeszłym roku (zima) robiłem przegląd ( badanie płynów itp. ) w Noreauto i płyn zachowywał jeszcze dopuszczalne parametry ( jakimś tam miernikiem mierzyli ), sprawdzałem wówczas kolor płynu-przeźroczysty jasno-herbaciany, hamowanie ok. Wiem że spece zalecają wymianę co 2 lata, ale myślę że to dotyczy raczej jazdy w trudnych warunkach, u mnie cykl mieszany, dużo hamowań silnikiem więc nie było potrzeby. Jednak od niedawna heble trochę osłabły, dodatkowo zauważyłem, że po mocniejszym zahamowaniu i trzymaniu przez parę sekund nogi na pedale hamulca, ten opadł jakieś 1-2 cm ( dalej był już twardy ) może to jedna z oznak że już pora na wymianę ( tarcze i klocki jeszcze oryginał i jest jeszcze lekki zapas ), w każdym razie w sobotę wymiana więc napiszę czy coś się zmieniło. Zaglądałem ostatnio do płynu ham. i od zimy ten kolor jakby pociemniał ( mocniejsza herbata ) choć nadal przeźroczysty, na innym forum wyczytałem kiedyś ,że to jedna z oznak starzenia więc by się zgadzało, że już najwyższa pora na wymianę.
Szkoda, że mało w necie testów płynów hamulcowych udało mi się znaleśc tylko jeden, może ktoś wklei inne bo ten trochę stary chyba 2008r.Ważne parametry to nie tylko temp. wrzenia ale temp. zawodnienia (mokrego wrzenia) oraz trwałość płynu:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=eef663bd823f470a
Co do metody wymiany:"tradycyjna kontara maszyna ciśnieniowa" widzę że zdania podzielone.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 13:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

Rzeczywiście z tym płynem hamulcowym to totalna jazda. Kiedyś był jeden i było wszystko ok. Teraz co nazwa to inny parametr i inna cena. ciężko się w tym wszystkim połapać. Moim skromnym zdaniem należy zastosować taki jak najbardziej zbliżony parametrami do oryginalnego Hondowskiego.

Ja miałem już wymieniane przednie kocki hamulcowe. Tarcz nie wymieniałem. Nazwa klocków to Kashiyama. I wbrew różnego rodzaju opiniom na różnych forach, że piszczą nic takiego nie zaobserwowałem. Ktoś napisał też że brudzą, ale ja wolę żeby brudziły i mieć spokój z hamulcami niż mieć czyste i drżeć o życie. Poza tym ja mam "stalówki" a na nich ładne oryginalne kołpaki i brudu nie widać, pod warunkiem że w ogóle jest.

I jeszcze jedna bardzo ciekawa sprawa, w opisie mojego Jazza jest napisane: hamulce tarczowe/tarczowe wentylowane. O co chodzi? Jak tarczowe wyglądają i jak działają to wiem, ale jak tarcze wentylowane to nie wiem. Czy może chodzi o jakieś udoskonalone bębnowe, lub inny sposób zaciskania szczęk? Bo w bębnach to te pół kola na których jest okładzina znajdujące się w środku koła się rozszerzają od środka na zewnątrz i powodując tarcie hamują i zatrzymują pojazd.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


@kedlaw07
Wentylowane hamulce to nic innego jak tarcze z otworkami:)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 14:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,
-Miles- napisał:
Cytat:
Wentylowane hamulce to nic innego jak tarcze z otworkami:)
To ja sobie zrobię dziurki w przednich i będę miał tarczowe wentylowane/tarczowe wentylowane Smile. A tak swoją drogą to jak wentylowane to chyba szybciej ciepło oddają i lepiej działają. Gdzieś w necie czytałem że takie właśnie są montowane w autach rajdowych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 15:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Dzisiaj to już nie tylko w rajdowych. Nawet w mojej City z przodu takie dali.
Przyznaję, że w obecnym aucie nie odczuwam specjalnie różnicy w hamowaniu na zimnych i rozgrzanych (w przeciwieństwie do poprzedniego auta).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 19:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

A jak wyglądają te hamulce tarczowe wentylowane. Może ktoś jakąś fotkę porzucić? Rozumiem że są one umieszczone na tylnej osi. Na przedniej osi mam całe tarcze bez dziur Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 20:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Tarcza wenylowana to nie otworki (to tarcza nawiercana). Oczywiście nawiercana jest jednocześnie tarczą wentylowaną ale tarcza stricte wentylowana to taka:
.
Cała uciecha polega na tym, że cząsteczki powietrza pod wpływem siły odśrodkowej uciekają widocznymi na zdjęciu kanałami na zewnątrz tarczy, wymuszając zasysanie świeżego powietrza z drugiej strony i wentylując w sposób wymuszony tarczę.

Na tylnej osi w swoim samochodzie raczej jej nie znajdziesz. Zwróć uwagę, że tylne tarcze są mniejsze od przednich albo w ogóle zamiast nich są tam bębny hamulcowe. Poprostu samochód ma hamować przede wszystkim przodem bo to tam koła mają najlepszą przyczepność (przód jest w trakcie hamowania dociskany do ziemi).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 05 Wrz 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płyn hamulcowy


Witam,

Wielki dzieki za informację. Takie tarcza muszę mieć z tyłu jeżeli mam tarczowe wentylowane?

Ps. Co się stało że Cię nie było na forum?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System