Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natasza.m

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łask
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Wrz 2012, 11:06
Temat postu:

Re: Gumowy dywanik do bagażnika


kasia_jazz napisał:
Trochę podniszczył mi się "welur" Razz w bagażniku, czy kupowaliście kiedyś na allegro dywaniki? Są różne maty dostępne na aukcjach, ale nie jestem pewna czy będzie pasować.
http://allegro.pl/mata-dywanik-do-bagaznika-honda-jazz-02-09-i2534409558.html



Witam.

Mam do Was drodzy forumowicze pytanie. Zastanawiam się nad kupnem dywanika i dziękuję Wam bardzo za poprzednie wpisy. Zauważyłam, że polecacie dywanik z matą antypoślizgową. Wielu z Was napisało, że taki posiada, dlatego mogę śmiało Was zapytać z czego jest zrobiony ten element antypoślizgowy ? To jest coś w rodzaju welurowego dywanika czy też może jest to element gumowy ?

W czym tkwi konkretnie problem. Otóż mam pieska który jeździ ze mną dość często samochodem. Ma swój transporter, jeździ w bagażniku, półka od bagażnika jest wyjęta co by pan beagle nie popadł w klaustrofobie Smile Piesek jak to piesek zostawia wiele sierści. Chciałabym kupić taką matę ochronną, aby zabezpieczyć oryginalne welurowe chodniczki i aby co chwila nie stać z odkurzaczem w bagażniku i nie męczyć się z tą wgryzającą się w welur sierścią.

Widziałam dwa dywaniki. Jeden z matą antypoślizgową, a drugi bez. Teraz pytanie do Was czy ten z matą antypoślizgową, który jest ogólnie polecany ma na środku welur ? Bo jeśli tak to z doświadczenia wiem, że będzie wgryzać się w to sierść niemiłosiernie i wtedy będę zmuszona zakupić ten zwykły, co z drugiej strony pozwoli mi tylko przetrzeć go szmatką czy wodą z węża i po kłopocie z sierścią. Szukam czegoś super łatwego w utrzymaniu czystości. Bardzo proszę o odpowiedź.
Powrót do góry
gadu-gadu
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 16 Wrz 2012, 12:27
Temat postu:

Re: Gumowy dywanik do bagażnika


natasza.m napisał:
Widziałam dwa dywaniki. Jeden z matą antypoślizgową, a drugi bez. Teraz pytanie do Was czy ten z matą antypoślizgową, który jest ogólnie polecany ma na środku welur ?


Ta mata antypoślizgowa to nie jest taki typowy welur, jest to coś raczej gumowo/gąbczastego nie wiem jak to określić, ale na pewno nie jest to welur. Jak dla pieska to może lepiej kup matę bez tego środka, całą z tworzywa?
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 16 Wrz 2012, 20:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Kup matę bez żadnych dodatków antypoślizgowych i dokup sobie siatkę do bagażnika,która lepiej utrzyma Ci przewożony bagaż niż anty poślizg.Zarówno mata jak i siatka to groszowe wydatki. zmieścisz się w 100zł.Korzystam z obu gadżetów i są naprawdę pomocne w codziennym użytkowaniu.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Nie 16 Wrz 2012, 22:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


natasza.m a ja proponuje matę antypoślizgową plus mocowanie transportera np.do metalowych zaczepów w rogach bagażnika .Podejrzewam że transporter jest większy bo pies jest średniej wielkości (siatka będzie za mała) a szkoda żeby kojec z psem obijał się w bagażniku. 'Wink'
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Wrz 2012, 09:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Witam,
Metalhead napisał:
Cytat:
Ta mata antypoślizgowa to nie jest taki typowy welur, jest to coś raczej gumowo/gąbczastego nie wiem jak to określić, ale na pewno nie jest to welur.
W środku tej maty jest prostokąt wyścielony taką gumową podkładką z gumy która powoduje to że przedmioty się nie przesuwają. Ja mam taką i sobie chwalę. Gorzej jest tylko kiedy składasz tylne siedzenia. Wtedy ten rant trochę wystaje, ale to w końcu tak musi być. Przecież to korytko i nie gumowe ale plastykowe. Nie zauważyłem żeby potem ten rant nie powrócił do swojej dawnej pozycji ani żeby pękał. A poza tym jak często składasz te siedzenia. Ja swojego kota wożę na tylnym siedzeniu w transporterze obok dziecka, albo za siedzeniem pasażera.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Wrz 2012, 09:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Wrz 2012, 10:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Witam,

możesz kupić coś takiego:
http://www.pokrowce-samochodowe.net/inne-akcesoria/43-pokrowiec-mata-np-do-przewozu-zwierzat.html za 24 zł + przesyłka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 15:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Czy ta mata antypoślizgowa to nie jest z polietylenu? (możliwe, że źle pamiętam)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 22:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Witam,


Flik77 napisał:
Cytat:
Czy ta mata antypoślizgowa to nie jest z polietylenu?(możliwe, że źle pamiętam)
Jeżeli masz na myśli tą matę z linku to nie wiem, ale według mnie najważniejsze jest żeby spełniała swoją funkcję czyli utrzymywała samochód w czystości. Oczywiście sama nie utrzyma, czasami jej musimy też pomóc Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 19:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Fachowo nazywa to się taca bagażnika. Mam z tom częścią antypoślizgową,po roku użytkowania ta część antypoślizgowa łuszczy się Exclamation Dla tego proponuję zwykłą plus siatkę.Nie dla psa tylko ,miałem na myśli przedmioty martwe Razz Razz Razz Exclamation Grynpis czuwa Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 22:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Witam,

jedynka1 napisał:
Cytat:
.Nie dla psa tylko ,miałem na myśli przedmioty martwe .Grynpis czuwa
Dlatego ja swojego kota wożę w kontenerze i na fotelu pasażera z tyłu obok dziecka. Mniej stresujące dla zwierzaka bo patrzy na każdego i wie co się dzieje. Ot taki ciekawy świata nasz kot jest Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
migor

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2014, 11:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Znam sklep który ma spory wybór i jest dobrą alternatywą do allegro - http://www.dulian-sklep.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 01 Paź 2014, 12:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Witam,

migor napisał:
Cytat:
Znam sklep który ma spory wybór i jest dobrą alternatywą do allegro - http://www.dulian-sklep.pl

Nie wiem czy są konkurencyjne oraz czy pasują .... bo jakoś nie zabardzo mi odpowiadają wymiarami.

Konkurencje to masz tutaj:
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=HONDA+jazz+DYWANIKI+GUMOWE&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-1-mt-0904


tylko nie wiem do czego ma być ten spłaszczony prostokąt Question

Ja mam oryginały z ASO (8 lat i tylko takich używam), a wyglądają one tak:



fotkę zrobiłem na szybko, i oczywiście są one w stanie są przed myciem. Jak umyję to wrzucę piękne i zadbane moje dywaniczki.

a tutaj jest napis:
RIGUM i opis Honda Jazz passed


PS. Jesteś nowym forumowiczem, dlatego proszę uzupełnij swój profil.
Zawsze łatwiej będzie coś na przyszłość doradzić, oczywiście jeżeli będziesz potrzebował pomocy ...
A tak, to witaj na forum Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 12:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Dopiero teraz zauważyłem ten post.
Jeśli ASO sprzedaje Rigum jako oryginalne Honda, to już ich totalne przegięcie... (większe niż brak magazynu i byle [cenzura]ła jest na zamówienie 3-5 dni)

Jakby ktoś wpadł na szalony pomysł ich zakupu w ASO, to poza ASO kosztują 83zł z przesyłką.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 14:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
eśli ASO sprzedaje Rigum jako oryginalne Honda, to już ich totalne przegięcie... (większe niż brak magazynu i byle [cenzura]ła jest na zamówienie 3-5 dni)

Jakby ktoś wpadł na szalony pomysł ich zakupu w ASO, to poza ASO kosztują 83zł z przesyłką.
Wiesz 8 lat temu to mogły być jedyne oryginalne w ASO, poza tym wtedy bardzo mało, lub wcale nic nie było dostępne dla naszych jazzów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 12:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Gumowy dywanik do bagażnika


Spoko, ale jeśli teraz sprzedają je nadal i chcą za nie 400zł, bo to "oryginały" to wybacz...
Z resztą, ASO Hondy, przez pryzmat części zamiennych - nie wiem jak usługi i wiedział nie będę, jest MEGA słabe... w zasadzie to nawet wręcz kpina z klienta.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System