Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 11:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Witam,

Agnieszka87 napisała:
Cytat:
Zrobiłam zdjęcie mojego autka pod maską, bo niestety rożni się troszkę od swojego starszego brata...
Poniżej zdjęcie z zaznaczonymi przeze mnie dzyndzelkami, które wg mnie trzeba odczepić aby wymienić filtr powietrza - proszę o odpowiedź czy dobrze myślę, czy się jednak mylę Smile

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94b3061509e5db24.html

Poniżej, zdjęcie pod maską bez oznakowań - gdybym się myliła to proszę o poprawienie mnie Smile

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca543bd8fd017094.html
Dobrze myślisz. To właśnie tam ukrył się twój filtr powietrza Wink

Tutaj masz link
http://75684.file4u.pl/download/5169179/Instrukcja_obslugi_i_eksploatacji_Honda_Jazz_2009___www.file4u.pl.pdf
do instrukcji obsługi twojego jazza. Przepiszesz tylko znaczki i rozpocznie się pobieranie pliku.
Pliczek o nazwie: Instrukcja_obslugi_i_eksploatacji_Honda_Jazz_2009___www.file4u.pl.pdf o wadze 45.06 MB

Gdzieś jeszcze miałem serwisówkę do twojego jazza. Jak znajdę to "zlinkuję".

Ładny telefon masz Wink
http://www.samsung.com/pl/support/model/SM-G3500ZWAXEO

To twoje fotki Question
http://www.fotosik.pl/aparaty/Samsung/SM-G350/1

Flik77 napisał:
Cytat:
PS. Naprawdę nie masz w swoim otoczeniu kogoś kto mógłby ci pomóc?
To może się wybierzemy całym forum i pomożemy. Tylko musimy się dowiedzieć w której dzielnicy nasza Agnieszka mieszka Wink
Przy okazji zwiedzimy miasto ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Czw 16 Paź 2014, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 11:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


@Flik77:
Naprawdę Sad
Ale dam sobie jakoś sama radę - muszę ! Very Happy

Ps. Dziękuje ślicznie za odpowiedź Smile

@kedlaw07:
Telefon taki, zdjęcia już nie Razz

Dzięki za instrukcje i za pomoc również Smile
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Witam,

Agnieszka87 napisała:
Cytat:
@Flik77:
Naprawdę Sad
Ale dam sobie jakoś sama radę - muszę !
Przecież napisałem, podaj gdzie to się wybierzemy całym forum pooglądać twojego jazza i pomóc przy wymianie filtra.
Jesteśmy po to żeby sobie pomagać.

PS.
Co do telefonu to fajny jest, szkoda tylko że te fotki to nie twoje Sad ale zawsze coś możesz konkretnego podesłać ...
Ja umieściłem swojego mruczka Wink - forumowicze znają go z długich moich opowieści.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Zapraszam zatem do Gliwic : najlepsza dzielnica - Sośnica Very Happy
Jak wypucuje mojego brumbraka w weekend to podeślę również zdjęcia Smile
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Witam,

Agnieszka napisała:
Cytat:
Zapraszam zatem do Gliwic : najlepsza dzielnica - Sośnica
Nie wiem czy wiesz, ale na forum jest kilka osób z Katowic i okolic Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Agnieszka87

Debiutant



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 2009, 1.2 benzyna
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 12:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Super - cieszy mnie ten fakt bardzo Very Happy
Chociaż ja i tak wszystkich traktuje jak jedną wielką Jezzową rodzinkę Wink
Powrót do góry
skype status
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 20:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


kedlaw07 napisał:
Witam,

Agnieszka87 napisała:
Cytat:
@Flik77:
Naprawdę Sad
Ale dam sobie jakoś sama radę - muszę !
Przecież napisałem, podaj gdzie to się wybierzemy całym forum pooglądać twojego jazza i pomóc przy wymianie filtra.
Jesteśmy po to żeby sobie pomagać.

PS.
Co do telefonu to fajny jest, szkoda tylko że te fotki to nie twoje Sad ale zawsze coś możesz konkretnego podesłać ...
Ja umieściłem swojego mruczka Wink - forumowicze znają go z długich moich opowieści.


Co zrobić, żeby mruczek nie łaził po dachu?
Dodam, że nie mogę go całą noc straszyćWink
Mruczek jest bezpański, ale lubi ciepłą maskę.
No i jak duże jest ryzyko, że w końcu coś
porysuje, wiem, wiem - nie straszyć mruczka;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 13:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Wymiana filtra powietrza


Witam,

Widze że na forum wychodzę na znawce zachowań kotów.
W związku z tym serdecznie dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem w tej dziedzinie Wink
Postaram się napisać prosto zwięźle i na temat. Wink

sstar napisał:
Cytat:
Co zrobić, żeby mruczek nie łaził po dachu?
Dodam, że nie mogę go całą noc straszyćWink

Możesz na noc autko przykryć kocem Wink wtedy będzie siedział, ale ci go nie porysuje.
Ale tak na poważnie, to musi tam coś jeszcze być co go bardzo interesuje. Specyficzny zapach, krzaki, wysoka trawa. Ciężko tak napisać bo nie wiem gdzie parkujesz. Normalny - betononowo/asfaltowy parking, chodnik czy trawnik. Określ to coś bardziej pomyślę nad jego zachowaniem.

Cytat:
Mruczek jest bezpański, ale lubi ciepłą maskę.

Podejrzewam że mówisz o kocie rasy europejskiej Wink http://www.kotydomowe.com/rasy-kotow/kot-europejski/
Mój mruczek tak wygląda http://kotekmruczek.za.pl/galeria/galeria.html linki bezpośrednie do fotek (strona tak napisana na szybko)

To jak każdy kot, lubi się wygrzewać. Taką ma naturę.
Zwróć uwagę że noce są już chłodne a koty szukają miejsca tam gdzie jest ciepło np. pod silnikiem (na noc) i wbrew temu co się twierdzi one nie są zainteresowane przegryzaniem przewodów z płynem hamulcowym i dlatego lubią za dnia się wygrzewać na słońcu. Wbrew temu co się potocznie uważa są to bardzo mądre zwierzątka posiadające umysł 3-letniego dziecka.

Cytat:
No i jak duże jest ryzyko, że w końcu coś porysuje, wiem, wiem - nie straszyć mruczka;-)

Przyjrzyj się dokładnie innym autkom czy są porysowane Wink A myślę że właśnie tak jest, nie będzie ci tak szkoda autka.
Wiem że bolą te rysy, ale zapewne są one głębsze niż te które wyrządziłby ci kotek.
Ja też je mam i od jakiś "nie wychowanych ludków" jak i kotka. Wiem bo też widziałem jak w lecie przesiadywał na dachu a potem zeskakiwał na maskę.

Powoli będę zmierzał do jednego celu, a mianowicie postaraj się z nim zaprzyjaźnić. Weź go do weterynarza, a on go odrobaczy, zaszczepi i obetnie pazurki.
Jeżeli boisz się że będziesz musiał ponieść jakieś koszty to idź z nim do schroniska - zrobią to za darmo.

Gdybyś chciał go przygarnąć i mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości tak się stanie a jesteś odpowiedzialny ale boisz się co z nim masz zrobić w czasie wakacji to istnieją hotele dla zwierząt oraz ośrodki wczasowe które mają w ofercie wczasy ze zwierzakiem. Z tego co pamiętam to dużo jeździsz za granicę.
Jeżeli będziesz chciał go zabrać to wystarczy że mu wyrobisz paszport.

Zawsze byłem przeciwny trzymaniu kota lub psa w mieszkaniu, ale cóż jak dziecko powiedziało że by chciało i po długich naradach które trwały z kilka ładnych dni wymieniając argumenty za i przeciw i kiedy zapadła decyzja że go przywieziemy ze wsi.
To sam z nim poszedłem do weterynarza i zrobiłem wszystkie szczepienia. Ponieważ jest o kocur to po 3 miesiącach żeby sikał tylko do kuwety i nie znaczył swojego terytorium został "pozbawiony męskości" Teraz jest już z nami 8lat i nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Zamieszkał z nami i jest częścią naszego życia.

Jeżeli nie jesteś w stanie przygarnąć tego zwierzaka do domu to z uwagi na zbliżającą się zimę zapewnij mu jakieś ciepłe lokum. Może to być jakaś buda wyścielana w środku kocem, lub jakieś pomieszczenie z którego będzie on potrafił wyjść. Możesz też go zacząć dokarmiać 1 puszka kitkat około 3 zł. Tak przykładowo http://www.ceneo.pl/Karmy_dla_kotow;017Kitekat_P1-1219053.htm ale może to reż być jakaś zwykła karma z Lidla, Biedronki czy Tesco. - a są w niższych cenach. Najważniejsze jednak żeby miał świeżą wodę.

Reasumując, zrobisz jak będziesz uważał, ale musisz wiedzieć, że koty tam gdzie przebywają tam jest im dobrze. Skoro lubi przesiadywać na twoim samochodzie to lubi tez i ciebie. Osoby które posiadają te zwierzaki mniej chorują i lepiej się czują, są zawsze pogodnie usposobieni do życia. Tam gdzie jest kot tam nie będzie "małych ogoniastych Wink szczurów ani myszy. I jeszcze taka mała dygresja, koty wbrew krążącej o nich krzywdzącej je opinii są bardzo czystymi zwierzątkami.

Zapomniałem jeszcze o jednej ważnej rzeczy. Mruczący i leżący kot na kolanach właściciela widok bezcenny

Pomyśl może jednak warto przygarnąć "futrzaka".
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System