Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Prośba o radę.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dinokajman

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/22
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 22:30
Temat postu:

Prośba o radę.


Witam serdecznie.
Chciałbym Was zapytać czy warto kupić Hondę Jazz tą starszą rocznik 2008 czy lepiej uzbierać jeszcze pieniążki i kupić tą nowszą produkowaną po 2008r Myślałem z żoną o Nissanie Note ale Honda o wiele ładniejsza jest i nie powiązana z francuskim koncernem na co mam alergie. Bardzo nam się to autko podoba i zbiera pozytywne opinie. W tej chwili mam 32000zł i chyba ciężko za tą kwotę będzie dostać takie autko nie zajechane. Marzenie to chyba polskiego pochodzenia ale nie wiem Sad Co myślicie czy warto sprowadzić?


Ostatnio zmieniony przez dinokajman dnia Pon 07 Maj 2012, 10:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kornik25

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2006
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 23:21
Temat postu:

moja rada


Witam!
Nie będę może bardzo odkrywczy, ale wydaje mi się, że nikt dobrego auta nie sprzedaje (chociaż zdarzają się wyjątki). Jeżeli więc już to robi, a auto jest całe, to jednak coś mu dolega. Ja też miałem podobny dylemat. Wybrać Nota, czy Jazza? Nie dysponowałem niestety taką kwotą jak Ty, więc brałem pod uwagę auta trochę starsze. W końcu po obejrzeniu obu samochodów i przeczytaniu wielu opinii decyzja padła na Hondę. I tak jak Ty pomyślałem o kupnie auta z polskiego salonu. Może akurat trafiłem na jakiegoś pechowca, ale niby bezwypadkowe auto z małym przebiegiem, po sprawdzeniu w serwisie Hondy, okazało się szpachlowane i lakierowane z obu bocznych stron, olej był czarny jak w dizlu, do tego miał w dachu wklęśnięcia (początkowo nie zauważone). Do tego silnik 1,2 i 2 poduszki, choć w ofercie obiecywano 6.
Pojechałem więc do Niemiec i za mniejszą kasę kupiłem auto z rozbitą lewą przednią lampą i pękniętym zderzakiem, bez innych uszkodzeń z silnikiem 1,4, automatyczną klimą, 4 poduszkami, hakiem holowniczym odpinanym na kluczyk, b. dobrymi oponami zimowymi oraz kompletną książką serwisową i pełnym bakiem.
Około tysiąca kosztowała mnie wymiana lampy+zderzaka i lakierowanie.
Jedynie przebieg był większy niż w "polskim" Jazzie, ale przejechać w Niemczech 90 tys. km, to jak u nas 50 tys., a może i mniej.
Pomyśl więc o zakupie w Niemczech, bo naprawdę warto.
Smile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Ramon

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 SX Cool 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 23:50
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Za kwotę, o której piszesz jest do kupienia Jazz z 2008 (poszukaj na otomoto, jeszcze parę dni temu oferta była aktualna, auto jest krajowe od pierwszego właściciela, krajowe i tylko ponoć 20 tyś km przebiegu). Wydaje się być to ciekawa propozycja, z tym że jest to jeszcze poprzednia wersja Jazza, ale za to w całości wyprodukowana w Japonii. Sam pewnie bym się zainteresował tym, gdyby nie to, że na razie nie zamierzam pozbywać się swojego auta.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 08:09
Temat postu:

Re: Prośba o radę?


dinokajman napisał:
Witam serdecznie.
Chciałbym Was zapytać czy warto kupić Hondę Jazz tą starszą rocznik 2008 czy lepiej uzbierać jeszcze pieniążki i kupić tą nowszą produkowaną po 2008r Myślałem z żoną o Nissanie Note ale Honda o wiele ładniejsza jest i nie powiązana z francuskim koncernem na co mam alergie. Bardzo nam się to autko podoba i zbiera pozytywne opinie. W tej chwili mam 32000zł i chyba ciężko za tą kwotę będzie dostać takie autko nie zajechane. Marzenie to chyba polskiego pochodzenia ale nie wiem Sad Co myślicie czy warto sprowadzić?


Za tą kwote można kupić dobry egzemplarz tylko trzeba szukac nie napalac ze akurat dzisiaj muszę go mieć sprawdz stan techniczny i pamietaj lepiej kupic tańszy lekko uszkodzony wtedy wiesz co naprawiasz niż tzw igla ktora bedzei kryc wiele usterek pamietaj puki nie dotkiesz auta nie kupuj tzn nie kupuj auta z ogłoszenia np z niemiec super stan itd bo nigdy niewiesz co cie czeka a to za duza inwestycja zeby ryzykować ja kupilem jazz 2005 co prawda w anglii za 2000f czyli ok 10000 zł i zero problemow co prawda byl duzy przebieg czyli blisko 180tys ale byla ksiażka serwisowa + bezwypadowy i niemam żadnych problemow z samochodem
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 09:17
Temat postu:

Re: Prośba o radę?


dinokajman napisał:
Witam serdecznie.
Chciałbym Was zapytać czy warto kupić Hondę Jazz tą starszą rocznik 2008 czy lepiej uzbierać jeszcze pieniążki i kupić tą nowszą produkowaną po 2008r Myślałem z żoną o Nissanie Note ale Honda o wiele ładniejsza jest i nie powiązana z francuskim koncernem na co mam alergie. Bardzo nam się to autko podoba i zbiera pozytywne opinie. W tej chwili mam 32000zł i chyba ciężko za tą kwotę będzie dostać takie autko nie zajechane. Marzenie to chyba polskiego pochodzenia ale nie wiem Sad Co myślicie czy warto sprowadzić?


i jeszcze jedno pamietaj ze starsza wersja ma juz ok 10 lat wiec moze juz byc troche nudnawa lepiej poszukac nowej wersji lub wczesniejsza wersje troszke tansza i starsza pojezdzic pare lat i kupic nowsza beda napewno tansze
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 09:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dinokajman

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/22
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 09:56
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Bardzo mądre sugestie każdemu należy się "piwko" dziękuje. A gdybym się zdecydował na egzemplarz z 2007 lub 2008r taki najmłodszy przed pojawieniem się wersji III to jaki wybrać?
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 11:11
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


dinokajman napisał:
Bardzo mądre sugestie każdemu należy się "piwko" dziękuje. A gdybym się zdecydował na egzemplarz z 2007 lub 2008r taki najmłodszy przed pojawieniem się wersji III to jaki wybrać?


niewiem jak to wyglada cenowo w polsce ale wq wersja sport wcale niewyglada dobrze a jesli juz to oczywiscie jazz po lifcie tzn lepiej wygladajce zegary predkosciomierza migacze w lusterkach bardzo duzo daja duzo lepiej wygladaj elektryczne skladane lusterka to bajer ale cieszy co do bezpieczenstwa 4 poduszki 2 x przod 2 x fotele centralny zamek na pilota , klima co do muzyki poszukaj z wyjciem aux bo ciezko to pozniej dorobic duzo roboty i jeszcze jedno jazzy z listwami bocznymi drzwi oraz na zderzakach wygladaja tragicznie jak i lusterka i klamki w kolorze czarny
Poszukaj koloru niebieskiego tego ciemnego wyglada super ale znowu nie kupuj niebieskiego jasnego po kilku latach (kolega ma) wyglada beznadziejnie jak wyblakły plastik na słońcu


porownaj te dwa samochody kolor duzo daje oraz brak listw





Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 16:05
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


dinokajman napisał:
Bardzo mądre sugestie każdemu należy się "piwko" dziękuje. A gdybym się zdecydował na egzemplarz z 2007 lub 2008r taki najmłodszy przed pojawieniem się wersji III to jaki wybrać?


Jakieś 2 lata temu też stałem przed podonym dylematem, początkowo brałem też pod uwagę Note 1,4, później zastanawiałem się nad jazz II lub jazz III, dysponowałem zbliżoną kwotą, ostatecznie wybór padł na jazz II z ostatniego roku prod.-2008, przeczytaj poniższy temat może pomóc:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=124494
Za 32000 możesz śmiało przebierac w egzemplarzach jazz II z ostatniego roku produkcji, nawet w nabogatszych wersjach jak :SPORT, ES czy GRAPHITE ( inna tapicerka-grubszy welur, pełna el. szyb i lusterek) więcej na ten temat:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139099
Polecam poszukac jazza II z VSA-czasem się trafiają takie ale 1 na 100, w tej cenie możesz trafic na naprawdę zadbany egzemplarz z przebiegiem autentycznym np. 50/60 tyś,bezkolizyjny najlepiej z mocniejszym silnikiem 83km-lepsze wyposażenie, no i z wyczuwalnie lepszą dynamiką, niby 5 koni różnicy ale uwież mi w rodzinie również 1,2 więc wiem co piszę. Niestety Jazz II zadbany długo nie stoi w ogłoszeniach i mało kto chce się pozbyc takiego auta jednak czasem można trafic-ktoś może np. chciec już nowy model. Decydując się na starszy model może Ci coś z tej kwoty jeszcze zostac, w przypadku nowszego to bym nie liczył-trzeba by nawet dołożyc.
Przy kwocie 32000 będzie trudniej znaleśc Jazz III w bdb stanie, jeśli już to prędzej 1,2 który jest słabiej wyposażony. Jednak jeśli stawiasz na bezpieczeństwo to tu wygrywa Jazz III ( 5 gwiazdek EURO NCAP, jazz II 4 ).
Nie obawiaj się chińskiego pochodzenia Jazza ja mam takiego od 2 lat i jest wszystko ok, była na obecnym forum ta kwestia poruszana-poczytaj.
Wiele też zależy od gustu , który model Ci się bardziej podoba. Przed zakupem czasem warto odżałowac te 300-400 zł i dokładnie sprawdzic w serwisie-najlepiej Hondy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 19:00
Temat postu:

Re: Prośba o radę.


dinokajman napisał:
Witam serdecznie.
Chciałbym Was zapytać czy warto kupić Hondę Jazz tą starszą rocznik 2008 czy lepiej uzbierać jeszcze pieniążki i kupić tą nowszą produkowaną po 2008r Myślałem z żoną o Nissanie Note ale Honda o wiele ładniejsza jest i nie powiązana z francuskim koncernem na co mam alergie. Bardzo nam się to autko podoba i zbiera pozytywne opinie. W tej chwili mam 32000zł i chyba ciężko za tą kwotę będzie dostać takie autko nie zajechane. Marzenie to chyba polskiego pochodzenia ale nie wiem Sad Co myślicie czy warto sprowadzić?


Powodzenia w szukaniu i czekamy na zdjęcie nowo zakupionego samochodu Smile
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 20:36
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Również sugeruje poszukać Jazza z tym mocniejszym silnikiem.
Co do koloru to ja proponuje srebrny, moim zdaniem prezentuje się równie fajnie jak ten ciemnoniebieski.
Moja Honda jest właśnie w kolorze srebrnym.Smile
(to nie moja, ale mam w takim kolorze).
Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 21:02
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Flik77 napisał:
Również sugeruje poszukać Jazza z tym mocniejszym silnikiem.
Co do koloru to ja proponuje srebrny, moim zdaniem prezentuje się równie fajnie jak ten ciemnoniebieski.
Moja Honda jest właśnie w kolorze srebrnym.Smile
(to nie moja, ale mam w takim kolorze).
Smile


Srebrny również fajny no ale 50% aut to srebrne bez urazy niebieskich juz mniej ale srebrny bardzo dobrze wyglada gorzej juz czarny
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 21:11
Temat postu:

Re: Prośba o radę.


dinokajman napisał:
Witam serdecznie.
Chciałbym Was zapytać czy warto kupić Hondę Jazz tą starszą rocznik 2008 czy lepiej uzbierać jeszcze pieniążki i kupić tą nowszą produkowaną po 2008r Myślałem z żoną o Nissanie Note ale Honda o wiele ładniejsza jest i nie powiązana z francuskim koncernem na co mam alergie. Bardzo nam się to autko podoba i zbiera pozytywne opinie. W tej chwili mam 32000zł i chyba ciężko za tą kwotę będzie dostać takie autko nie zajechane. Marzenie to chyba polskiego pochodzenia ale nie wiem Sad Co myślicie czy warto sprowadzić?


jeszcze jedno jazz ii jest na rynku 10 lat i jest sprawdzony w praktyce jest naprawde niezawodny ja mam ok 180 tys przebiegu i nic mu nie dolega a znam egzemplaze z 250 tys generalnie wyczytalem gdzies ze producent podaje 500tys max to i tak sporo jak na male auto no i najwazniejsze łańcuch rozrządu co do generacji III to tak naprawde wiele o nim nie wiemy bo pierwsze 3-4 lata kazde auto jest dobre a czy auto jest nieazwoden dopiero wiemy po 7-10 latach na rynku poza tym wg mnie te auto przebija wszystkie auta w tym segmencie
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 21:18
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Przy zakupie zwróć uwagę na skrzynie biegów bo czasami mogą być problemowe głównie automaty z powodu nie wymieniania oleju co jest bardzo ważne
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
szeryfik2

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Gora
Posiadane auto: Honda Jazz 2004, 1.4 5d
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Hej, ja bym jednak dołożył i kupił Jazza III generacji. Wg mnie to głupota kupować model II gen z ostatniego rocznika - koszt podobny do III a wygląda (prawie) jak Jazz z 2002 r. a kosztuje 10.000 zł drożej. Kupuj III gen.-najlepiej z niemiec, nawet gdyby był trochę stuknięty .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 07 Maj 2012, 23:45
Temat postu:

Re: ( Honda ) Prośba o radę.


Proponuje kupić jazza III są tez z końca roku 2008 dużo z Niemiec.Ładniej wygląda ten model i łatwiej będzie Ci go sprzedać po paru latach użytkowania.Na spokój poszukaj fajnego autka 'Wink
Powodzenia.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System