Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
n22a1

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 13:41
Temat postu:

woda pod siedzeniami z tyłu


Witam, problem po dużym deszczu jest taki że zamaka wykładzina pod tylnymi siedzeniami , szczególnie po stronie pasażera, normalnie pewnie bym tego nie zauważył ale zamoknięcie filcu z wykładziny skutkuje bardzo niemiłym zapachem... dopóki nie wyschnie, z tego co udało mi się zaobserwować woda przechodzi w najniższym punkcie styku drzwi z budą, jakby zamiast na zewnątrz woda wchodziła do środka. Uszczelki na oko wyglądają dobrze ,żadnych uszkodzeń czy odkształceń.
Miał ktoś podobny problem ? Dodam że nie jest to problem pękniętego dachu przy klapie bagażnika, z tym już się uporałem.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 13:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Mimo, że jak piszesz nie jest to ten problem nieszczelnego dachu (coś mi się wydaje, że to jednak może być to), to może tutaj znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024
Zobacz jeszcze raz ten dach, być może uporałeś się z tym niezbyt skutecznie.
Chyba na tym forum spotkałem wpis, że problem dotyczy Jazów powypadkowych, ale nie wiem jak to jest w twoim wypadku i czy można wierzyć tej opinii. Ja jednak mam wrażenie, że jest to raczej wada fabryczna, która być może nie dotyczy wszystkich egzemplarzy Jazza.
Powrót do góry
ami

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4, 2005
Piwa: 5/1
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 22:48
Temat postu:

Re: woda pod siedzeniami z tyłu


n22a1 napisał:
Witam, problem po dużym deszczu jest taki że zamaka wykładzina pod tylnymi siedzeniami , szczególnie po stronie pasażera, normalnie pewnie bym tego nie zauważył ale zamoknięcie filcu z wykładziny skutkuje bardzo niemiłym zapachem... dopóki nie wyschnie, z tego co udało mi się zaobserwować woda przechodzi w najniższym punkcie styku drzwi z budą, jakby zamiast na zewnątrz woda wchodziła do środka. Uszczelki na oko wyglądają dobrze ,żadnych uszkodzeń czy odkształceń.
Miał ktoś podobny problem ? Dodam że nie jest to problem pękniętego dachu przy klapie bagażnika, z tym już się uporałem.


Proponuję najpierw zdjąć boczek z drzwi i sprawdzić czy przypadkiem folia zabezpieczająca w drzwiach się nie odkleiła. Przy odklejonej folii do wnętrza auta zarówno podczas mycia jak i obfitych deszczów może dostać się spora ilość wody...
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 22:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Sprawdź drożnośc kanałów odprowadzających wodę z drzwi, sprawdziłbym jeszcze czy nie odkleiła się folia zabezpieczająca pod plastikową obudową drzwi. Można to zweryfikowac jedynie ściągając tapicerkę drzwi a jak to zrobic był już temat na forum.
Powrót do góry
n22a1

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Maj 2012, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Witam, na razie ściągnąłem tapicerkę z jednych drzwi i faktycznie folia od dołu już nie trzymała (choć trudno mi się jakoś przekonać że to jest przyczyną) , w najbliższym czasie sprawdzę drugą stronę, po wszystkim dam znać jak poszły testy wodne...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Maj 2012, 12:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
n22a1

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: jazz 1.2
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2012, 20:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Witam ponownie folia była odklejona w dolnej części obu drzwi, oryginalny silikon już nie trzymał, posklejałem folie odnowa i po dwudniowych obfitych opadach sucho, więc to było przyczyną.
Powrót do góry
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 16:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


n22a1 napisał:
Witam ponownie folia była odklejona w dolnej części obu drzwi, oryginalny silikon już nie trzymał, posklejałem folie odnowa i po dwudniowych obfitych opadach sucho, więc to było przyczyną.


od niedawna mam te sam problem woda pod siedzeniem z tyłu z jednej strony naprawiłem dach podklejilem folie od dzrzwi wszystko wysuszylem ale problem dalej sie pojawia ???? jakies pomysły
Powrót do góry
kamilGol

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Honda,jazz,1.2i,1.3,2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 21:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


może uszczelka drzwi, u mnie tak było.
1. Zobacz czy drzwi przylegają idealnie do framugi czy nie odstają czy nie świstają podczas jazdy itd..
2. Napraw pokrzywionej ramki drzwi, opuszczamy okno i lekko przyginamy ramkę trzymając dwoma rękoma i zapierając się kolanem o wnętrze drzwi oczywiście bardzo delikatnie małymi kroczkami aż do skutku.
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Sob 21 Wrz 2013, 16:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Czy wiecie gdzie można kupić nową uszczelkę tylnej szyby bocznej? Chodzi mi o tą listwę zewnętrzną na złączeniu drzwi i szyby bocznej.

Mam niestety problem z przeciekaniem i pomimo akcji z podklejeniem folii nadal tamtędy dostaje się woda. Zauważyłem, że jeśli ta listwa prawidłowo przylega do szyby (nie ma luzów) to cieknięcie nie występuje, bo nie dostaje się tam na raz aż tak dużo wody.

Moja listwa jest trochę powyginana przez gradobicie i chcę kupić nową, ale nie zapłacić jak za zboże w ASO. Próbowałem sam wyginać, ale ona jest delikatna i łatwo ją uszkodzić.
Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Wto 12 Lis 2013, 17:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Siemanko, przypomniało mi się, że też miałem z tym niezłą akcję, a że zrobiłem przy okazji parę fotek to wklejam Wink Muszę potwierdzić, że demontaż boczku a zwłaszcza gałki do opuszczania szyby to robota dla ludzi o nerwach ze stali Twisted Evil









Należy pamiętać by otwór w najniższym miejscu pod folią pozostał niezaklejony !!!
Od 2.5 roku sucho, biała masa to pozostałości oryginalnego kleju, czarna to klej do szyb, którego użyłem.


Ostatnio zmieniony przez morda77 dnia Sob 05 Mar 2016, 21:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Odgrzebię ten temat.

Mój problem polega na czymś podobnym. Po każdym myciu na myjni bezdotykowej mam mnóstwo wody na progach pod drzwiami. Czy oberwanie folii może się objawiać również w taki sposób, czy to raczej kwestia uszczelki? W środku sucho.
Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 03 Lis 2014, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Gdybyś miał odklejona folię to woda spływałaby w miejscy styku blachy i plastikowego boczka, na pewno po myciu zauważyłbyś ciemne wilgotne plamy po myciu jak to miało miejsce u mnie. W twoim przypadku stawiam na odkształcone pióra (nie wiem jak to się fachowo nazywa) przy szybach i u mnie też tak jest Wink
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Wto 04 Lis 2014, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


A jaka na to rada? Smile
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 04 Lis 2014, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


"W twoim przypadku stawiam na odkształcone pióra (nie wiem jak to się fachowo nazywa) przy szybach i u mnie też tak jest Wink"

Masz na myśli te gumowe uszczelki przy oknach? Na odkształcenia to chyba tylko wymiana, ale nie wiem, czy ten element jest wymienialny.

U mnie po myciu na myjni ręcznej też zdarza się woda na progach, ale są to raczej śladowe ilości.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 20:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu


Jak ściągnąć tapicerkę tylnych drzwi? Leci mi woda na dywaniki. Przekonałem się polewając obficie szyby na myjni. Mam problem głównie z korbką do opuszczania szyb nie wiem jak ją odłączyć. Proszę o podpowiedz.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCivic

13 490

2006r.

262 482 km

pomorskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System