Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Concerto ) Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Concerto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cheater4

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Maj 2008, 13:21
Temat postu:

Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.


Witam! Przyznam, że jestem mało szczęśliwym posiadaczek hondy concerto 1.5 16V 94 r. benzyna + gaz ogólnie auto sprawuje się dobrze poza tym, że :
- samochód rano odpala chodzi jak traktor nierównomiernie, nie trzyma wolnych obrotów na danej wartości fabrycznej, lecz 1200/1500.
- powyżej 3 tys. obrotów dostaje "czkawki" czyli przerywa, nie ma przyspieszenia w jeździe tylko dławienie i hamowanie, niezależnie czy to na gazie czy na benzynie.
- mam podejrzenia, że kiedy przełącza się automatycznie na gaz to pobiera też benzynę z baku, ponieważ jej ubywa.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, gdzie szukać przyczyny, jak to naprawić i co może być powodem.
PILNE!!!!!!!!!!!!

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
chorav

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1

Posiadane auto: honda, concerto, 1.5, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Cze 2008, 09:25
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.


wita. mam podobny problem, tylko nie mam lpg . mechanik poradzil mi aby zresetowac komputer (bo zie zamula). i widac poprawe. w celu zresetowania odłacz klemy z akumulatora by odciac prad i włącz mozliwe instalacje np. szyba, swiatła w celu rozladowania kondensatorów. niech tak postoi z 30 min i potem podlacz akumulator. konputer powinien przeslac sterowniki i juz normalnie powinien chodzic.
jesli nie pomaga, a dzieje sie i tak. sprawdz czy masz dobre przewody zapłonowe najlepiej w nocy(odpalajac silnik i zostawic na zapalonym lekko spryskiwaczem do kwiatków spryskac przewody - mozliwe ze gubi iskre.)
nie pomaga - sprawdz swiece, jesli i to nie działa mozliwe ze masz cos z kopułką, ja miałem zawilgocona i palec rozdzielacza nie funkcjonował poprawnie.
powodzenia
Powrót do góry
cheater4

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Cze 2008, 21:53
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.


Reset komputera nic nie dał, dalej jest to samo. Przewody zapłonowe są dobre, nie ma przebicia. Na kopułkę nie miałem czasu, ale też to sprawdzę. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, na wszelki wypadek?
Powrót do góry
cheater4

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lip 2008, 00:28
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.


Jest jeszcze jeden problem. Auto jest troszkę mułowate i jak się rozgrzeje to pływają obroty. Po pewnym czasie jazdy auto zamula jeszcze bardziej, ale w pewnym momencie włącza się awaria kontrolka awaria silnika i wtedy auto ma zryw, dobre przyspieszenie i trzyma obroty. Chodząc po różnych źródłach znalazłem informację, że za pływające obroty może odpowiadać przepustnica. Po odłączeniu jej auto w miarę trzyma obroty i chodzi tak jak powinien (auto ma trochę wyjeżdżony silnik więc trochę kopci, a po odłączeniu przepustnicy znacznie mniej - praktycznie niezauważalnie). Jedynym problemem jest to, ze świeci się kontrolka awarii i przy dodawaniu gazu jest taka luka - jakby nabierał powietrza.

Prosiłbym o poradę czy można tak jeździć na dłuższą metę i czy przepustnicę da się naprawić lub wyczyścić oraz jak można by ją wymontować - bo nie ukrywam, że mam z tym problem.
Powrót do góry
Piotrek_ZST

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard Szczeciński
Posiadane auto: Honda ^_^ Concerto 1.5 16V D15B2E 1992r. 98+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 12:45
Temat postu:

mam podobnie.


Siemka.

Mam HC od lutego i wiesz powiem ci ze rowniez czytalem na kilku forach co i jak. Generalnie najlepiej zebys podjechal do kogos kto zajmuje sie LPG, a powod jest taki ze mozesz miec problem ze zwyklymi przekaznikami Confused

Wiem ze to brzmi banalnie ale ja np tak mialem juz prare razy. Mam "prowizorycznie" zalozona instalacje LPG i czasem przewody zwieraja a wtedy zapomnij zeby odpalic normialnie na LPG. Obroty ponizej 800 RPM, dlawienie sie a jak rozkreci sie do 3500 RPM to juz klasa Smile

Co do kontrolki awarii silnika to nie wiem jaka masz instalacje LPG, sprawa jest taka ze generalnie w Concerto Sonda lub silniczek krokowy czyta zasilanie LPG jako blad, bo silnik chodzi a czujniki nie notują poboru paliwa plynnego Mad Tak ze ja jak przelacze na lpg to moment i mam Engine Foult Smile Musial bys jeszcze zajzec do komputera co za awarie pokazuje.

Z kolei mowisz ze jest mulowate bo pobiera ci i LPG i benzyne a kazde z nich ma inna temp spalania oraz czujniki ci wariuja. Nie dziw sie ze ci ubywa benzyny bo zasadniczo zeby nie uszkodzic pompki paliwa zawsze musisz troszke w baku miec bo inaczej sie zatrze pompka.

Jak bys potrzebowal wiecej porad to powiedz Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 12:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
martipnz

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 17:23
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.


Witam
Jestem posiadaczem Hondy Concerto 1.5 16V z 1994 r. Benzyna
Jezdże tym autem od sierpnia i od jakiegoś czasu pojawiły sie problemy z sprzęgłem i niskimi obrotami.
Sprzęgło łapie jakoś bardzo wysoko . Ruszając z 1 i potem 2 auto szarpie strasznie i wygląda tak jak bym pierwszy raz za kierownica siedział ( prawko od 10 lat jak by co Smile ) Jest to strasznie uciążliwe i denerwujące ponieważ uniemożliwia sprawny start np spod świateł .
Obroty - nie wiem czy to ma coś wspólnego z sprzęgłem ale po odpaleniu muszę chwile po trzymać silnik na wysokich obrotach gdy tego nie robię auto gaśnie .
Zdarza się też np przy dojazdu do skrzyżowania na sprzęgle obroty spadają do 0 i silnik zdycha Smile
3 rzecz to lekko uciążliwy metaliczny dźwięk wydobywający sie spod auta na niskich obrotach.W okolicach 1 tłumika.Co to ?
Ktoś miał podobny problem ? Ktoś wie co może być przyczyną i jak to naprawić ?
Nie jestem mechanikiem i pewnie sie skończy na wizycie w warsztacie ale przed tym chciał bym wiedzieć co i jak .
Z góry dziękuje za rady i pomoc.
pzdr
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Nie 24 Maj 2009, 20:47
Temat postu:

Re: ( Honda Concerto ) Honda Concerto 1.5 16 V 1994r.


Co do kwesti obrotow na biegu jalowym i gasnieciu silnika.sprawdz czy komputer sterowania posiada podlaczony waz podcisnieniowy.jezeli tak,sprawdz jego szczelnosc,w innym przypadku moze to byc uszkodzenie regulacji obrotow,ktore jest niestety zespolone z komputerem glownym,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Concerto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Concerto »

Opinie o samochodach Honda Concerto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Concerto ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System