Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 23:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Według mnie te drugie z racji mocniejszych diód i większych/szerszych odbłyśników. Nie napalaj się jeszcze, poczytaj opinie. Mam nadzieję że ich ceny nie sugerują jakości. Za swoje płaciłem znacznie więcej i świecą nadal bdb.
Masz idsi ciekaw jestem w którym miejscu planujesz montaż?
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 10:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Okrągłe lampy chce zamontować w miejsce halogenów, których nie posiadam (zaślepka). Ew. wymiana diód w reflektorze nie jest dla mnie problemem, w obwód zasilania wepnę też prosty filtr przepięciowy który może wydłużyć żywotność lamp.
_________________
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 21:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Koledzy, czy wiecie jak zdemontować przycisk włączający ogrzewanie tylnej szyby...? Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 02:32
Temat postu:

Re: pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Specjalnie dla ciebie Wink
ponieważ do tego co chcesz zrobić jest dużo rysunków proponuję ci ściągnięcie serwisówki
link:
http://75684.file4u.pl/download/5611302/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
rozpakujesz ją tym:
link
http://75684.file4u.pl/download/5077886/7z920_x64_www.file4u.pl.msi

Serwisówka działa na IE. Jak będzie zadawać głupie pytania to odpowiadaj "nie"

na górze wybierasz rok modelowy 2005;
na dole język polski;
w okienku wybór układu lub elementu:
Potem:

HVAC (Ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) klikasz na "+" ogrzewanie i wentylacja a potem Inne.
Masz pełen wybór tego co cię interesuje.
A tu masz instrukcję obsługi:
link:
http://75684.file4u.pl/download/5611301/Honda_Jazz_2006_instrukcja_obslugi_PL_www.file4u.pl.rar

Myślę, że dasz radę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Zamontowałem światła do jazdy dziennej: Wesem HM4 na standardowe żarówki P21W.

Koszt lamp to 70zł, używane można trafić za 35zł (komplet). Zasilanie pociągnąłem z gniazda zapalniczki ale wstawiłem dodatkowo wyłącznik kołyskowy. Można też podpiąć zasilanie z układu sterowania lusterkami elektrycznymi- łatwy dostęp a napięcie pojawia się dopiero w drugiej pozycji położenia kluczyka i nie trzeba wyłącznika. Ja zrezygnowałem z tego ponieważ przewód zasilający elektrykę lusterek jest cienki i wolałem nie ryzykować jego przepalenia. W przypadku świateł LED jak najbardziej wystarczy. Lampy gasną po załączeniu świateł mijania.

Co do widoczności- myślę, że jestem lepiej widoczny niż posiadacze DRL LED za 50zł.


_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 18:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ivessore

Dyskutant



Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ł
Posiadane auto: Citroen C4
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 19:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Sprzedaje kompletny zderzak z ledami z auta z 2006r. Sprawdzałem i są prawidłowo założone .

http://olx.pl/oferta/kompletny-zderzak-przedni-honda-jazz-05-07-stan-bdb-CID5-ID9WkfT.html#d43dce8932
(Sprzedaje także tylny zderzak)
Jeździłem z nimi rok , nikt się nie przyczepił. : )
Powrót do góry
jozef67

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Honda jazz 2,poj.1,2 rok 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Sie 2016, 21:16
Temat postu:

światła do jazdy dziennej


Chciałbym odpowiedzieć koledze ,który założył ledy do jazdy dziennej sterowane napięciem akumulatora i światła gasły w czasie jazdy .Kupiłem Philipsy automaty które zapalają się ,gdy
alternator podnosi napiecie na akumulatorze .Problem jest taki, że co jakiś czas alternator przestaje pracować i napięcie na akumulatorze spada do 12,5 V a wtedy światła dzienne gasną. Instalacja elektryczna samochodu jest sprawna .Honda jjazz chyba tak ma bo zauważyłem ten problem już u kilku osób.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 25 Sie 2016, 22:58
Temat postu:

Re: światła do jazdy dziennej


jozef67 napisał:
Chciałbym odpowiedzieć koledze ,który założył ledy do jazdy dziennej sterowane napięciem akumulatora i światła gasły w czasie jazdy .Kupiłem Philipsy automaty które zapalają się ,gdy
alternator podnosi napiecie na akumulatorze .Problem jest taki, że co jakiś czas alternator przestaje pracować i napięcie na akumulatorze spada do 12,5 V a wtedy światła dzienne gasną. Instalacja elektryczna samochodu jest sprawna .Honda jjazz chyba tak ma bo zauważyłem ten problem już u kilku osób.


Te Philipsy trzeba podłączyć jak do hybrydy albo auta z systemem start-stop (instrukcja nawet o tym wspomina). Tak, chodzi o ten niebieski kabelek...
Powrót do góry
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 09 Lip 2017, 18:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam odświeżam temat bo mam dylemat z montażem świateł dziennych w Jazz 2006 rok. Chciałem zamontować lampy bezpośrednio w zderzaku. W zderzaku gdzie jest miejsce na lampy przeciwmgielne u mnie jest pełen materiał bez zaślepki, wymyśliłem że kupie okrągłe lampy DRL z tzw maskownicą. Po wykonaniu otworów fi 70 w zderzaku zamontuję lampy bezpośrednio (na tym polu gdzie powinny być przeciwmgielne). Co prawda lampy nie będą ustawione idealnie prostopadle do osi auta ale umieszczone z przodu i będą świeciły do przodu. Z tyłu zamontuje uchwyt który będzie trzymał lampy. Na zewnątrz będą wystawały jedynie maskownice (coś na zasadzie oczek halogenowych w meblach lub suficie). Dzięki takiemu montażowi zachowam wymagane wymiary montażu lamp. Jestem ciekawy i proszę o Wasze opinie co sądzicie o takim sposobie montażu.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 10 Lip 2017, 10:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


jeż napisał:
Witam odświeżam temat bo mam dylemat z montażem świateł dziennych w Jazz 2006 rok. Chciałem zamontować lampy bezpośrednio w zderzaku. W zderzaku gdzie jest miejsce na lampy przeciwmgielne u mnie jest pełen materiał bez zaślepki, wymyśliłem że kupie okrągłe lampy DRL z tzw maskownicą. Po wykonaniu otworów fi 70 w zderzaku zamontuję lampy bezpośrednio (na tym polu gdzie powinny być przeciwmgielne). Co prawda lampy nie będą ustawione idealnie prostopadle do osi auta ale umieszczone z przodu i będą świeciły do przodu. Z tyłu zamontuje uchwyt który będzie trzymał lampy. Na zewnątrz będą wystawały jedynie maskownice (coś na zasadzie oczek halogenowych w meblach lub suficie). Dzięki takiemu montażowi zachowam wymagane wymiary montażu lamp. Jestem ciekawy i proszę o Wasze opinie co sądzicie o takim sposobie montażu.
Widzę, że projekt już prawie opracowany.
Jednak najpierw zapoznaj się dokładnie z ustawą, żebyś nie klął podczas pracy jak i po.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 13 Lip 2017, 21:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Według ustawodawcy światła do jazdy dziennej mają być zamontowane z przodu pojazdu, odległości minimalne 40 cm od obrysu bocznego auta, 25 cm od podłoża i odległość pomiędzy lampami minimum 60 cm. Światła do jazdy dziennej zamontowane z przodu pojazdu mają świecić białym światłem z określoną mocą. Podczas badania diagnostycznego światła nie podlegają regulacji bo z definicji nie służą do oświetlania drogi diagnosta stwierdza jedynie fakt montażu i sprawdza czy zapalają się po zapłonie i gasną po zapaleniu mijania. Więcej ustawodawca nie podaje przy zaproponowanym przeze mnie sposobie montażu wymiary uzyskam. Nie powinno być problemu. Rozważałem też inne opcje: montaż układu DRL (długie na 30 %) i żarówki DRL w kierunkowskazach obie opcje podobno nie legalne z powodu braku homologacji naszych lamp do pracy jako DRL RL. Pozdrawiam.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Tak, jak już jesteśmy przy tych pomysłach na lampy do jazdy dziennej to pozwoliłem sobie zamieścić kilka fotek.
Różnie to wygląda:

Ledy:




Ledy, oraz przeciwmgłowe:



Wygląda, że są zamontowane takie lampki jak od "malucha" z tylnego światła.




_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jeż

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz II LS 1.4 i-DSI 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 18 Lip 2017, 22:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Już po montażu zostały prace wykończeniowe. Zgodnie z umową wrzucam zdjęcia
https://zapodaj.net/363d8073bc6f3.jpg.html
https://zapodaj.net/3385b6a44cb22.jpg.html
słaba jakość bo robione telefonem i przy słabym świetle ale widać zamysł
Homologacja wybita na kloszach dodatkowo dostałem papierowy certyfikat
Co do zdjęć powyżej to sądzę że nr 4 i 5 założone nieprawidłowo za duża odległość od obrysu auta powyżej 400 mm
Pozdrawiam
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Lip 2017, 08:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Widzę, że projekt ukończony.
Jestem pełen podziwu i samozaparcia.
Pierwsze zdjęcie z lampkami daje po oczach Wink
Fotki wrzuciłem tak dla przykładu, bo takie widziałem rozwiązania.

Życzę Ci kolego świetlanej drogi przed Tobą.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
IndianaD

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Honda Jazz III (GE) 1.4 '09
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lip 2017, 12:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam.
Dołączę się trochę do wątku. Noszę się z zamiarem założenia DRL do swojej Hondy. Mam w niej czujnik zmierzchu i czuję mały niedosyt bo jest dość mocno niewykorzystany Laughing Macie jakieś doświadczenia w montażu przy zderzaku jak na zdjęciach z linków poniżej?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/Honda_Jazz_III_20090307_front.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Honda_Jazz_III_front_20100529.jpg

W razie potrzeby mogę zrobić również swoje zdjęcia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System