Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 10:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Cytat:
Nie wiem o co chodzi, 3 ci kabel odpowiedzialny za wylaczenie ledow gdy wlacze miajania ze wzgledu na ciezki dostep do lampy zamontowalem pod bezpiecznikiem od swiatel mijania. kiedy wlacze mijania, dzienne gasną. w czym moze byc problem ?? akurat spalila mi sie zarowka od mijania lewa strona wiec chyba przy wymianie sprobuje podpiac sie do kabla a nie przez bezpiecznik lecz watpie by to byla przyczyna.


Ja mam podłączony ten 3-ci kabel przed żarówką świateł postojowych. Może spróbuj zamontować w ten sposób co ja albo sprawdź czy na pewno jest dobry styk. Podczas jazdy są drgania i może Ci przerywać jeśli kabel źle dotyka.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 09:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:
Cytat:
Nie wiem o co chodzi, 3 ci kabel odpowiedzialny za wylaczenie ledow gdy wlacze miajania ze wzgledu na ciezki dostep do lampy zamontowalem pod bezpiecznikiem od swiatel mijania. kiedy wlacze mijania, dzienne gasną. w czym moze byc problem ?? akurat spalila mi sie zarowka od mijania lewa strona wiec chyba przy wymianie sprobuje podpiac sie do kabla a nie przez bezpiecznik lecz watpie by to byla przyczyna.


Ja mam podłączony ten 3-ci kabel przed żarówką świateł postojowych. Może spróbuj zamontować w ten sposób co ja albo sprawdź czy na pewno jest dobry styk. Podczas jazdy są drgania i może Ci przerywać jeśli kabel źle dotyka.


właśnie tak zrobiłem. spaliła mi się akurat żarówka od mijania h4 od kierwocy wiec byla okazja podciągnąć go pod pozycyjne. wiec odrazu przy wymianie ten niebieski kabelek podciągnąłem pod kabel od postojowek. mam nadzieje ze teraz juz nie beda przerwyac podaczas jazdy. SZKODA TYLKO ZE przy wymianie h4 i postojowki spadła mi ta nieszczęsna spinka/ drucik ktory trzyma zarowke w kloszu -i zaczal sie koszmar, bawilem sie z tym 3 h i poległem - poprostu masakra - nie udalo mi sie jej wlozyc spowrotem - mysle by wyciagnac reflektor ale to znowu wiaze sie ze zdjeciem zderzaka - tutaj honda sie nie popisala - najpierw jednak zadzwonie do hondy rzeszow i spytam czy i za ile by mi ta spinke wlozyli spowrotem na miejsce Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 11:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
mysle by wyciagnac reflektor ale to znowu wiaze sie ze zdjeciem zderzaka - tutaj honda sie nie popisala - najpierw jednak zadzwonie do hondy rzeszow i spytam czy i za ile by mi ta spinke wlozyli spowrotem na miejsce
Nie ma potrzeby ściągania zderzaka, Exclamation Exclamation Wystarczy że postawisz auto na podnośniku i tam spokojnie możesz sobie wymienić żarówkę od spodu Exclamation Exclamation
Widziałem jak w ASO to robią.
Przy okazji wymień od razu dwie żarówki, bo za jakiś czas padnie ci ta druga i znowu będziesz się musiał męczyć. Ja tak już dwa razy wymieniałem żarówki w ASO. Kupiłem u nich te H4.
Ale zrobisz jak będziesz uważał.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 13:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


problemem jest nie wymiana zarowki ale spinka ktora trzyma zarowke na miejscu - spadla i nie moge wlozyc jej na miejsce :/ w aso rz mowia ze ściągnął zderzak, wyjmą lampę - cena za 1h - 136zł Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 14:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
problemem jest nie wymiana zarowki ale spinka ktora trzyma zarowke na miejscu - spadla i nie moge wlozyc jej na miejsce :/ w aso rz mowia ze ściągnął zderzak, wyjmą lampę - cena za 1h - 136zł
Tak czy siak można zrobić to na podnośniku od spodu, łatwe dojście. Trzeba tylko pokrywę odkręcić i wszystko widać. Lampy nie trzeba wyciągać bo spinkę zakładasz od środka na gumę. Chyba że chcesz sobie pooglądać jak wygląda. Oni za wyciągnięcie tyle ci policzyli. U mnie za wymianę zarówek - jedna się spaliła - wymieniałem dwie zapłaciłem 40 zł za robociznę - 15 min roboty. Reszta to cena żarówek.
W ASO to równo po bandzie ci pojechali.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 14:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kolos2407

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostróda warm-mazurskie
Posiadane auto: HONDA JAZZ 1.2 iDSI 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Cze 2013, 15:19
Temat postu:

pomysł na światła jazdy dziennej


Panowie w Jazzie I światła pozycyjne są zapalane minusem a plus jest stały na bezpieczniku. Dlatego trzeba się podłączyć w przewód minusowy od postojówki (chyba czarny na przodzie ). Plus w skrzynce bezpieczników
komora silnika jest mostek na którym pojawia się zasilanie gdy zapłon jest w pozycji II i ledy powinny hulać .javascript:emoticon('Laughing')
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 18 Cze 2013, 07:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kedlaw07 napisał:
Witam,

byczasty napisał:
Cytat:
problemem jest nie wymiana zarowki ale spinka ktora trzyma zarowke na miejscu - spadla i nie moge wlozyc jej na miejsce :/ w aso rz mowia ze ściągnął zderzak, wyjmą lampę - cena za 1h - 136zł
Tak czy siak można zrobić to na podnośniku od spodu, łatwe dojście. Trzeba tylko pokrywę odkręcić i wszystko widać. Lampy nie trzeba wyciągać bo spinkę zakładasz od środka na gumę. Chyba że chcesz sobie pooglądać jak wygląda. Oni za wyciągnięcie tyle ci policzyli. U mnie za wymianę zarówek - jedna się spaliła - wymieniałem dwie zapłaciłem 40 zł za robociznę - 15 min roboty. Reszta to cena żarówek.
W ASO to równo po bandzie ci pojechali.


pokrywa masz na myśli plastikowe nadkole ???nadkole odgiąłem do wymiany a w założeniu tego drucika na miejsce przeszkadza tez silniczek do regulacji lampy (jeśli to jest to). można to jakoś wyjąć ?? ta spinka/drucik wsadza ja się za taka śrubkę która go trzyma - patrzyłem z prawej strony, tam jest łatwiej włożyć bo śrubkę widać. aso idzie na latwizne - mowili ze jak sie nie uda im od nadkola to zderzak/lampa a to juz troche potrwa
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 18 Cze 2013, 07:57
Temat postu:

Re: pomysł na światła jazdy dziennej


kolos2407 napisał:
Panowie w Jazzie I światła pozycyjne są zapalane minusem a plus jest stały na bezpieczniku. Dlatego trzeba się podłączyć w przewód minusowy od postojówki (chyba czarny na przodzie ). Plus w skrzynce bezpieczników
komora silnika jest mostek na którym pojawia się zasilanie gdy zapłon jest w pozycji II i ledy powinny hulać .javascript:emoticon('Laughing')


ooo widzisz a ja sprawdzałem - są 2 kabelki - czarny i czerwony ale juz nie pamiętam, chyba na czerwonym był prąd wiec podpiąłem i jest ok - gasną gdy włączę postoje Wink teraz zobaczymy czy podczas jazdy będą świecić a nie jak poprzednio gasły/zapalały się i tak cały czas :/
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,
Nie chcę zakładać nowego tematu stąd pytanie.
Skąd wziąść napięcie które pojawia się po przekręceniu kluczyka?
Pacjent to Jazz 2012r.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 19:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Koledzy, mam pytanie odnośnie montażu LEDów. Z którego miejsca auta braliście napięcie ze stacyjki? Czy ze skrzynki bezpieczników wewnątrz kabiny (bezpiecznik "zapalniczka") to dobry pomysł?
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 22:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Nie chcę nic sugerować, ale niektóre lampy do jazdy dziennej nie potrzebują napięcia ze stacyjki. Kable podłącza się tylko pod akumulator i światła mijania. Ledy przy napięciu z akumulatora nie zapalają się, dopiero, gdy dostaną napięcie z alternatora czyli po uruchomieniu silnika, lampki świecą - zdaje się Philipsy są wyposażone w takie rozwiązanie.

a skoro już o ledach mowa - spotkałem ostatnio pod marketem takie rozwiązanie



każda z tych lampek jest osobno zamontowana w zderzaku - wygląda kapitalnie, bo lampki praktycznie nie wystają ze zderzaka - oczywiście zderzak został nawiercony. Zdjęcie słabe i nie oddaje uroku tych ledów ze względu na rozbłysk światła, ale na żywo wyglądają profesjonalnie - jak z fabryki.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 09 Mar 2015, 23:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


gooooo ja ciągnąłem ze stacyjki. Kumpel w focusie 1 brał z bezpieczników ale pod maską-różne szkoły.
przempo jeśli ten ktoś w odbiciu lustrzanym zderzaka to ty to muszę przyznać że inaczej sobie ciebie wyobrażałem ;-)
Czarna 1,4 i-vtec przed liftem podobna do twojej 1,2 tylko nie pamiętam czy przeciwmgłowe posiadasz ?
Jeśli te ledy to HP 502 to widziałem je w akcji, pisałem o podobnych kiedyś, świecą bdb. Można z nich komponować różne wzory. Tyle że w tym konkretnym miejscu świecą trochę na ukos a nie na wprost więc trochę mocy patrząc z auta nadjeżdżającego z przeciwka znika ale ogólnie dają radę.
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 10 Mar 2015, 01:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Niestety, nie mam przeciwmgielnych, a autko ze zdjęcia fajne...nie wiem jaki ma model tych lampek, bo kierowniczka nie była zorientowana - dowiedziałem się tylko, że "mąż sam zamontował" i jeszcze, że " będzie do sprzedania bo kupiliśmy Jazza hybrydę" czyli na mój rozum IMA. Cala reszta się zgadza, przedlift, z klimatronikiem, skrzynia manual ladne felgi i hak Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 10 Mar 2015, 12:49
Temat postu:

Re: pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Ponieważ temat dotyczy pomysłu na świateł do jazdy dziennej pozwolę sobie wam pokazać jazza którego "ustrzeliłem"

Na dole w zaznaczonych czerwonym obrysem są zamontowane światła.
Po przyjrzeniu się im stwierdziłem, że są bardzo podobne do tych które kiedyś montowano do pf126 jako światło cofania.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gooooo

Dyskutant



Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 11 Mar 2015, 20:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Jak sądzicie, które światła będą lepiej widoczne na drodze?

Więcej diód ale słabszych:
http://allegro.pl/ellight-dzienne-drl-hd009-okragle-70mm-i5149729073.html

czy:
Mniej diód ale mocniejszych:
http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dziennej-rl-fi-70mm-dzienne-i5092735740.html

Linki nie są sponsorowane! Smile
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System