Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 18:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
No nie przesadzajcie z tym wychwalaniem Jazza. Ten samochód ma kilka zalet ale chyba nie mówicie serio że jest ładny, przecież ten napompowany krótki przód jest wręcz ohydny. Tak na marginesie - sama g osobie kupiła
Ciekaway jestem czym ty jeździsz ??
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kedlaw07 napisał:
Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
No nie przesadzajcie z tym wychwalaniem Jazza. Ten samochód ma kilka zalet ale chyba nie mówicie serio że jest ładny, przecież ten napompowany krótki przód jest wręcz ohydny. Tak na marginesie - sama g osobie kupiła
Ciekaway jestem czym ty jeździsz ??


Nie jest to tajemnica, jeżdżę Fordem Focusem (już drugi mój Focus w życiu i bardzo go sobie chwalę).
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 19:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Chyba trochę odbiegamy od tematu.

A tak na marginesie, ja za samochody piękne uważam tylko i wyłącznie sportowe, najlepiej coupe. Mój drugi samochód to Toyota Celica VI generacji z 1995 roku - stara ale piękna i jara, no i czarna. Twisted Evil

Focus jest autem zbyt popularnym by zasługiwał na miano ładnego, no ale może ja jestem jakiś dziwny, że tak myślę.
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 19:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:
Chyba trochę odbiegamy od tematu.

A tak na marginesie, ja za samochody piękne uważam tylko i wyłącznie sportowe, najlepiej coupe. Mój drugi samochód to Toyota Celica VI generacji z 1995 roku - stara ale piękna i jara, no i czarna. Twisted Evil

Focus jest autem zbyt popularnym by zasługiwał na miano ładnego, no ale może ja jestem jakiś dziwny, że tak myślę.


Proponuję zakończyć te rozważania, co do Focusa to masz 1oo% racji. Ładne to jest wg mnie np. BMW 635 CSi Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 22:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Ja na koniec tylko dodam, że mi się podobają się wszystkie samochody.
Oprócz aut niemieckich. Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 22:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
coglin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.3, 83km, 2005, climatronik - sprzedana
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 10 Lis 2012, 14:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dzienne


kedlaw07 napisał:
(...)
Rozważałem montaż Ledów u siebie ale jak usłyszałem cenę w ASO - 700zł, to sobie podarowałem. A żarówki i tak się przepalą prędzej czy później.


Przy okazji kupowania żarówek do podświetlenia w ASO (Kraków), zgadałem się z gościem z serwisu o światłach (LEDach) do jazdy dziennej.
Światła (Philips) + montaż - 450zł i właśnie się zastanawiam czy czasem nie zamontować sobie (żonie Smile )


Ostatnio zmieniony przez coglin dnia Sob 10 Lis 2012, 15:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 10 Lis 2012, 15:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dzienne


Witam,

coglin napisał:
Cytat:
Przy okazji kupowania żarówek do podświetlenia w ASO (Kraków), zgadałem się z gościem z serwisu o światłach do jazdy dziennej.
Światła (Philips) + montaż - 450zł i właśnie się zastanawiam czy czasem nie zamontować sobie (żonie Smile )
A w którym miejscu je będą montować? Ja cały przód mam zajęty, światła p.mgielne mam. Pozostaje jedynie tylko wycinać otwory w tej kratce z przodu.
Jeżeli podłączą ci dzienne to tylne też będą musiały się świecić. Tak mi się coś wydaje. Bo to taka sama zasada tyle że świecą dzienna a nie mijania.
Przy LED'ach tylne nie muszą się palić.
Kiedyś musiały była odpowiednia ustawa. Ale w UE coś tam zmienili i nasi się dostosowali.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
coglin

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda Jazz, 1.3, 83km, 2005, climatronik - sprzedana
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 10 Lis 2012, 15:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


oczywiście miałem na myśli LEDy.
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 10 Lis 2012, 17:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dzienne


kedlaw07 napisał:
Witam,

coglin napisał:
Cytat:
Przy okazji kupowania żarówek do podświetlenia w ASO (Kraków), zgadałem się z gościem z serwisu o światłach do jazdy dziennej.
Światła (Philips) + montaż - 450zł i właśnie się zastanawiam czy czasem nie zamontować sobie (żonie Smile )
A w którym miejscu je będą montować? Ja cały przód mam zajęty, światła p.mgielne mam. Pozostaje jedynie tylko wycinać otwory w tej kratce z przodu.
Jeżeli podłączą ci dzienne to tylne też będą musiały się świecić. Tak mi się coś wydaje. Bo to taka sama zasada tyle że świecą dzienna a nie mijania.
Przy LED'ach tylne nie muszą się palić.
Kiedyś musiały była odpowiednia ustawa. Ale w UE coś tam zmienili i nasi się dostosowali.

Jak dobrze zrozumiałem to te Phillipsy to właśnie LED-y. W takim wypadku tył nie musi świecić, ba! nie będzie świecił jeśli LEDy będą podłączone jak ich producent przykazał czyli + i - do akumulatora a trzeci kabelek do świateł pozycyjnych. Jak włączysz pozycje i/lub mijania to dzienne się wyłączają.
Ciekawi mnie, czy dzienne LEDy da się zamontować bez żadnej ingerencji w zderzak, czyli wiercenie itp. Konkretnie czy jeśli z jakiegokolwiek powodu zachcę mi się zdemontować te światła dzienne pozostaną na zderzaku jakieś "blizny". Chyba gdzieś widziałem takie zestawy, które da się zamontować do takich elementów zderzaka, że nie trzeba "rzeźbić" i jednocześnie nie ma obaw o to, że LEDy zgubimy na naszych pięknych drogach. Nie pamiętam o jakie lampki chodziło, dawno to było... Confused
Nie wiem czy w Jazzach ma zastosowanie taki automacik, który "ściemnia" światła drogowe do ok. 30% mocy i one robią za światła dzienne. Nie mam pojęcia jak to wygląda od strony prawnej. Takie rozwiązanie jest często stosowanie np. w kanadyjskich wersjach aut.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sob 10 Lis 2012, 17:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Nie przesadzajcie, macie dużo miejsca na montaż nawet jeśli są przeciwmgielne.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:HondaJazz1.4CVS.jpg

Ja mam u siebie właśnie Philipsy 4-ledowe i mają 12,5 cm długości.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 01:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

kony74 napisał:
Cytat:
Nie przesadzajcie, macie dużo miejsca na montaż nawet jeśli są przeciwmgielne.
Gdybym ja zamontował je u siebie - LEDY- to moje autko wyglądałoby jak choinka ze zgaszonymi lampkami Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 20:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kedlaw07 napisał:
Gdybym ja zamontował je u siebie - LEDY- to moje autko wyglądałoby jak choinka ze zgaszonymi lampkami Wink


W takim razie całkiem niezły pomysł na święta, a tak poważnie, jeśli ktoś nie ma przeciwmgielnych to wtedy najlepiej zamontować w to miejsce ledy w obudowach przeciwmgielnych.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 00:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

kony74 napisał:
Cytat:
W takim razie całkiem niezły pomysł na święta, a tak poważnie, jeśli ktoś nie ma przeciwmgielnych to wtedy najlepiej zamontować w to miejsce ledy w obudowach przeciwmgielnych.
Właśnie, jeżeli ktoś nie ma przeciwmgielnych. U mnie by była choinka.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
byczasty

Dyskutant



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): rpz - psk - podkarpackie
Posiadane auto: jazz 1.2 LPG 04r, civic 5d 1.4 98r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 13 Cze 2013, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


witam. a ja mam taki problem - zamontowalem swiatla do jazdy dziennej firmy magneti marelli - po zamontowaniu wydawało mi sie ze wszystko jest wporzadku - montowalem sam ale zgodnie z instr. (+ do aku+, - do aku- a kabel niebieski do swiatel postojowych lub mijania)
Gdy odpale auto wszystko jest ok, swiatla dzialaja swieca , gdy
wlacze swiatla mijania to gasna. Problem pojawia sie podczas jazdy -
zauwazylem ze gasna i zaświecają się po momencie ponownie i tak caly
czas (widac w odbiciu innych aut, albo jak ktos mruga ze jade bez swiatel). Jak przyjade na miejsce-auto na luz, wyjde i swieca zawsze.
Nie wiem o co chodzi, 3 ci kabel odpowiedzialny za wylaczenie ledow gdy wlacze miajania ze wzgledu na ciezki dostep do lampy zamontowalem pod bezpiecznikiem od swiatel mijania. kiedy wlacze mijania, dzienne gasną. w czym moze byc problem ?? akurat spalila mi sie zarowka od mijania lewa strona wiec chyba przy wymianie sprobuje podpiac sie do kabla a nie przez bezpiecznik lecz watpie by to byla przyczyna.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 14 Cze 2013, 09:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

byczasty napisał;
Cytat:
a ja mam taki problem - zamontowalem swiatla do jazdy dziennej

Cytat:
Gdy odpale auto wszystko jest ok, swiatla dzialaja swieca , gdy
wlacze swiatla mijania to gasna.

Według mnie to jest wszystko ok.
W ustawie pisze tak (na temat świateł dziennych / ledów)że w aucie zaraz po jego uruchomieniu powinny się zapalić światła do jazdy dziennej.
Natomiast na manetce powinien być przełącznik przy pomocy którego następuje zmiana świateł z dziennych na mijania. W twoim przypadku powinno wyglądać to tak:

1. Ruszasz z miejsca światła już automatycznie powinny być włączone,
2. Zmieniają się warunki atmosferyczne na gorsze to należy włączyć światła mijania.
3. Przekręcasz manetka.
4. Gasną światła do jazdy dziennej.
5. Zapalają się mijania.
6. A ty jedziesz dalej.

Reasumując:
Jak jedziesz za dnia to mają się palić te twoje światła do jazdy dziennej. Natomiast wieczorem włączasz światła mijania a tamte mają ci zgasnąć.

Jeżeli ci nie działa tak jak napisałem to lepiej wybierz się do jakiegoś elektryka. Pamiętaj o odpowiednich ustawieniach które są zawarte w ustawi dotyczącej mocowania świateł do jazdy dziennej / Ledów.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System