Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 00:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
Oczywiście każdy może i powinien cieszyć się tym co ma, ale nie można zabraniać aby inni wyrażali o tym swoje opinie, w tym negatywne.
Myślałem, że forum służy do wyrażania różnych opinii, a nie "jedynie słusznych".
Owszem masz rację, forum służy do wypowiadania różnych opinii. Nie jest i nie było moją intencją stwierdzenie, że należy krytykować osoby które zamontowały sobie LED'y jak i tych które takowych nie posiadają. Po prostu napisałem: Jedni lubią rybki i inni akwarium i tego się trzymajmy.
A jak i gdzie mają zamontowane to już ich sprawa.
Ja się do tego nie wtrącam i nie mówię że ma być na górze czy na dole. Jedyne co napisałem, to informacja że musi spełniać pewne normy.

Ty natomiast dajesz do zrozumienia prawie w każdym poście że nie tolerujesz LED'ów. Masz oczywiście do tego pełne prawo.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 00:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kedlaw07 napisał:

Ty natomiast dajesz do zrozumienia prawie w każdym poście że nie tolerujesz LED'ów.


Tak, tych na siłę (wg mnie) dokładanych nie toleruje.

kedlaw07 napisał:

Masz oczywiście do tego pełne prawo.

Dzięki.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 09:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
Tak, tych na siłę (wg mnie) dokładanych nie toleruje.
Moim zdaniem o tym niech decydują ich właściciele. Ale tak na siłę to wygląda trochę "badziewiasto"

Metalhead napisał:
Cytat:
Dzięki

U mnie zawsze dzięki. Służę pomocą.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 10:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kedlaw07 napisał:


Metalhead napisał:
Cytat:
Tak, tych na siłę (wg mnie) dokładanych nie toleruje.
Moim zdaniem o tym niech decydują ich właściciele. Ale tak na siłę to wygląda trochę "badziewiasto"


Ja przy zakładaniu kierowałem się funkcjonalnością i wygodą a nie upiększaniem samochodu czy oszałamiającym efektem wizualnym. Przy ograniczonych możliwościach montażu zdecydowałem się na takie rozwiązanie jak widać na moich zdjęciach (w rzeczywistości efekt jest lepszy bo ledy zlewają cię w jedną linię z dolną ramką rejestracji). Nie sądzę abym w ten sposób oszpecił swojego Jazza ale oczywiście ktoś inny może tak uważać.

W każdym razie chciałem tylko pokazać jak poradziłam sobie z dołożeniem tej bardzo funkcjonalnej i pożytecznej rzeczy w ograniczonych warunkach montażu, chcąc jednocześnie zachować światła przeciwmgielne.

Po prostu uważam, że nie ma sensu zawracać sobie głowy ręcznym włączaniem świateł i uruchamianiem całej tej elektrowni jadąc na odcinku 1-2 km i z powrotem.

Poza tym, w końcu mam jakiś pożytek z automatycznego włącznika świateł mijania w mojej wersji. Przed montażem ledów ta funkcja była właściwie bezużyteczna.
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 11:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:

Ja przy zakładaniu kierowałem się funkcjonalnością i wygodą a nie upiększaniem samochodu czy oszałamiającym efektem wizualnym.


Ok, rozumiem Twoje intencje. Mam propozycję, ponieważ to ja zacząłem ten wątek z "wyglądem" proponuję abyśmy zakończyli sprawę co jak wygląda itd, albowiem jest powiedziane, że " nie to jest ładne co jest ładne ale co się komu podoba" Laughing

kony74 napisał:

Poza tym, w końcu mam jakiś pożytek z automatycznego włącznika świateł mijania w mojej wersji. Przed montażem ledów ta funkcja była właściwie bezużyteczna.

A to nie masz tak podłączone że LEDy włączają się automatycznie po przekręceniu zapłonu a wyłączają też automatycznie po włączeniu świateł mijania czy postojowych?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 11:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Metalhead napisał:

A to nie masz tak podłączone że LEDy włączają się automatycznie po przekręceniu zapłonu a wyłączają też automatycznie po włączeniu świateł mijania czy postojowych?


Oczywiście, że mam tak podłączone. Niezależnie od tego moja wersja posiada czujnik zmierzchu który automatycznie włącza światła mijania jeśli jest w pozycji AUTO. Do tej pory nie mogłem tego za bardzo używać bo zawsze miałem włączone światła.

Teraz wygląda to tak: mając włączone światła na AUTO odpalam i samochód sam decyduje czy będzie jechał an dziennych ledach (jeśli jest jasno), czy włączyć światła mijania jeśli ciemno. Tym bardziej nie rozumiem braku świateł do jazdy dziennej w Jazzach na rynek europejski.

Po prostu,teraz można raz i do końca żywotu samochodu włączyć sobie światła na AUTO i na wieki zapomnieć o problemie świateł.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 12:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:
Większość samochodów jakie mam przyjemność mijać ma zamontowane ledy w ten sposób więc ja się nie stresuję, poza tym to kwestia centymetrów. Przyjrzyjcie się nowemu Clio, ten też chyba fabrycznie nagina przepisy, chociaż z miarką do niego nie podchodziłem.

Oczywiście, nikogo nie namawiam do montowania tak jak ja. W każdym razie jestem bardzo zadowolony z wygody i końcowego efektu.

Poza tym w "nowym" Jazzie sprzed liftu jest jeszcze kwestia przygaszania podświetlenia radia i klimy. Po włączeniu świateł po prostu nic nie wisać w słoneczny dzień (dlatego po lifcie zmienili podświetlenie). Jeżdżenie na ledach rozwiązuje ten problem.


Mam nadzieję że nie założyłeś dziennych led tylko z powodu tego podświetlenia, pisałem kiedyś że może to pomóc:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=123697&highlight=problem+pod%B6wietleniem
i Ty to potwierdziłeś, ciekawe czy u keicamm też to podziałało?

Nie rozumiem tych którzy mówią że jeśli coś wyjdzie w oryginale fabrycznie to jest „cacy” a jak się użyje zamiennika albo coś dołoży po wyjściu z fabryki to jest „be”. Przecież fabrykę też można poprawić a i czasem zamiennik może się okazać lepszy od oryginału. Jak w takim razie traktować np. dokładany GPS przyczepiany do szyby-przecież to nie oryginał tylko dokładka więc też „be”? Krytykowanie założenia dziennych led tylko ze względu na wygląd mnie nie przekonuje, wygląd to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje, jednemu się ledy dokładane będą podobać a innemu nie. Tutaj powinny decydować argumenty za i przeciw a moim zdaniem za jest ich zdecydowanie więcej:
- poprawiają widoczność pojazdu w słoneczne dni, ponieważ posiadają diody o temperaturze barwy powyżej 5000K więc o barwie zimnej, które jest bardzo wyraźne i zdecydowanie odróżnia się od barwy światła słonecznego, nie zlewa się z nim jak popularne H4. Warto jednak przy zakupie zwrócić uwagę nie tylko na moc i jakość diod ale także na rodzaj odbłyśnika im większy tym lepiej odbija światło i oddaje na zewnątrz. Jak widzę nieraz na drodze jakie „badziewie” ludzie mają pozakładane to już moja mini latarka na breloku lepiej świeci. Widząc takie pseudo dzienne ledy może to niektórych zniechęcić do założenia. Jednak założyć warto ale te dobrze świecące.
- Co do kosztów, nie są wysokie-za dobrze świecące ledy jednak „no name” trzeba dać koło 50 zł, za dobre markowe w okolicach 250 zł. Ponoć jak chwalą się producenci ledów wpływają one na mniejsze spalanie, coś w tym chyba jest bo w moim mieście 90% autobusów MPK przeszło na ledy, dodatkowo zaoszczędzą na żarówkach-będą rzadziej wymieniać więc wydatek się zwróci.
- Zaletą będzie też automatyczne włączenie ledów po przekręceniu stacyjki, w ten sposób nie narażamy się na mandat za brak świateł. Po przełączeniu na mijania/postojowe automatycznie gasną, również po zgaszeniu stacyjki.
- W i-dsi ( Jazz II) producent się nie popisał tworząc utrudnioną wymianę żarówek w reflektorach przednich, ( w Jazz III i-vtec jest już zdecydowanie łatwiej) co może być dodatkowym argumentem za montażem ledów, rzadziej będziemy się męczyć z wymianą H4, alternator też trochę odpocznie co może też wpłynąć na dłuższą żywotność aku. Oczywiście ktoś może powiedzieć że można ten problem wyeliminować zakładając żarówki typu Longlife. Niestety o ile świecą one dłużej to jednak tylko przyzwoicie a ja oczekuję w nocy bardzo dobrego światła co wpływa na poprawę bezpieczenstwa więc wolę zastosować H4 +....% plus oraz za dnia dzienne ledy i w ten sposób H4„pożyją” dłużej i świecą lepiej.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 04 Lis 2012, 22:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

i znowu Jazzman napisałeś to o czym wszyscy wiedzą, cała prawdę. Jeden post a podsumował wszystkie. Gratulacje.

Ja tylko dorzucę, komu się LED'y nie podobają niech ich nie zakłada i nie krytykuje tych co mają. To sprawa właścicieli pojazdów i tyle.

Będąc przy okazji wymiany akumulatora w ASO powiedziałem o tym że czasami można zapomnieć wyłączyć światła wysiadając z samochodu.
(U mnie jak nie zgaszę świateł a wyłączę silnik i otwieram drzwi to dzwoni 'brzęczyk" i przypomina mi o tym żeby je zgasić. Mam coś takiego od nowości, czyli fabrycznie).
Zaproponowali mi montaż takiego urządzenia, które działa w następujący sposób:

1. otwierasz samochód
2. wsiadasz i przekręcasz kluczyk
3. auto zapala i po chwili samoczynnie zapalają się światła do jazdy.

Jesteś na miejscu

1. wyłączasz silnik i inne odbiorniki
2. wysiadasz z samochodu i zamykasz drzwi
3. zamykasz samochód
4. po chwil same gasną światła

Możliwość montażu dla świateł do jazdy dziennej do świateł mijania oraz do LED'ow.

cena za jakiś układzik czy coś tam takiego ... 500zł + robota = około 700zł - 800 zł
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 08:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Jazzman napisał:
Krytykowanie założenia dziennych led tylko ze względu na wygląd mnie nie przekonuje, wygląd to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje, jednemu się ledy dokładane będą podobać a innemu nie. Tutaj powinny decydować argumenty za i przeciw a moim zdaniem za jest ich zdecydowanie więcej:


A wg mnie wygląd jest tutaj kluczowym i najważniejszym kryterium. Cała reszta jest dla mnie mniej ważna, bo bez ledów da się jeździć bezpiecznie wiec ten argument odpada a oszczędności to są raczej wydumane.

kedlaw07 napisał:
Witam,

i znowu Jazzman napisałeś to o czym wszyscy wiedzą,


hehehe


Ostatnio zmieniony przez Metalhead dnia Pon 05 Lis 2012, 10:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 09:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
hehehe
Co hehehe ? Dobrze napisał i o co chodzi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


[quote="Metalhead"]

A wg mnie wygląd jest tutaj kluczowym i najważniejszym kryterium. Cała reszta jest dla mnie mniej ważna, bo bez ledów da się jeździć bezpiecznie wiec ten argument odpada a oszczędności to są raczej wydumane.

Oszczędności nie są wydumane, oszczędzasz chociażby na żarówkach bo rzadziej je zmieniasz i na aku też bo dłużej pociągnie...
Jeżeli tak bardzo zwracasz uwagę na wygląd to chyba nie Chcesz powiedzieć że kupiłeś Jazza tylko ze względu na jego wygląd a inne argumenty się nie liczyły ?
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 21:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Jazzman napisał:
Oszczędności nie są wydumane, oszczędzasz chociażby na żarówkach bo rzadziej je zmieniasz i na aku też bo dłużej pociągnie...


Może tak a może nie, skąd wiesz, że tak jest? policzyłeś to jakoś czy tak Ci się wydaje?

Jazzman napisał:

Jeżeli tak bardzo zwracasz uwagę na wygląd to chyba nie Chcesz powiedzieć że kupiłeś Jazza tylko ze względu na jego wygląd a inne argumenty się nie liczyły ?


Pisałem o wyglądzie w odniesieniu do tego jak wg mnie wyglądają "dokładane ledy" nie tylko zresztą w Jazzie. Natomiast co do wyglądu samego Jazza to wg mnie samochód ten jest wyjątkowo brzydki zwłaszcza z przodu Smile ale został kupiony głównie z powodu wyglądu - bo moja druga połówka uważa wręcz odwrotnie niż ja i bardzo jej się ten pojazd podoba Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 05 Lis 2012, 23:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

Metalhead napisał:
Cytat:
Natomiast co do wyglądu samego Jazza to wg mnie samochód ten jest wyjątkowo brzydki zwłaszcza z przodu ale został kupiony głównie z powodu wyglądu - bo moja druga połówka uważa wręcz odwrotnie niż ja i bardzo jej się ten pojazd podoba.

Proponuję przekonaj żonę co do swoich racji że jest to bardzo nie ładne auto - wiem że potrafisz Laughing
A potem tylko napisz że oddasz go za darmo to przyjdę nawet na piechotę żeby go odebrać. Nie bądź wtedy zdziwiony jak usłyszysz pukanie do swoich drzwi. Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 01:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Metalhead musisz bardzo kochać zonę , skoro kupiłeś wyjątkowo brzydki samochód i patrzysz na niego co dziennie 'Shocked'
Powrót do góry
skype status
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Lis 2012, 08:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


mitex01 napisał:
Metalhead musisz bardzo kochać zonę , skoro kupiłeś wyjątkowo brzydki samochód i patrzysz na niego co dziennie 'Shocked'

No nie przesadzajcie z tym wychwalaniem Jazza. Ten samochód ma kilka zalet ale chyba nie mówicie serio że jest ładny, przecież ten napompowany krótki przód jest wręcz ohydny. Tak na marginesie - sama g osobie kupiła Smile
Co do patrzenia na niego to na szczęście nie zdarza mi się to codziennie Smile
Tak naprawdę to nigdy mnie ten samochód do siebie nie przekonał i już raczej nie przekona bo coś połowica marudzi ze jej się znudził i prawdopodobnie zaraz po nowym roku idzie do żyda. Ale dajmy spokój nie o tym ten wątek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System