Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 12:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:

Według mnie i kilku innych osób nie wyglądają na wciśnięte na siłę.
.


Twoje auto - Twoja sprawa.

Tak ogólnie zastanawiam się jaki jest sens zakładać te dodatkowe światła?
Czasem wydaje mi się że ludzie to zakładają w myśl zasady " a i tak nie będę jeździł na światłach mijania". Wg mnie zazwyczaj licho to wygląda o kosztach montażu nie wspominam.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 15:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


[quote="Metalhead"]
kony74 napisał:


Tak ogólnie zastanawiam się jaki jest sens zakładać te dodatkowe światła?
Czasem wydaje mi się że ludzie to zakładają w myśl zasady " a i tak nie będę jeździł na światłach mijania". Wg mnie zazwyczaj licho to wygląda o kosztach montażu nie wspominam.


Przychylam się do tej wypowiedzi. Moim zdaniem w autach wielkości Jazza trochę dziwnie to wygląda (no ale każdy ma prawo do własnego gustu Smile
W Jazzie jest dochodzi jeszcze problem ze znalezieniem miejsca na te światła.
Natomiast jak chodzi o większe auta to nawet ok to się prezentuje.
Takie mam zdanie na ten temat.
Zastanawia mnie czy w przypadku tego modelu Hondy, ewentualne oszczędności są warte tego całego zachodu.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 17:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Ja przede wszystkim kierowałem się wygodą i bezpieczeństwem. Wsiadam, odpalam i jadę - nic więcej mnie nie obchodzi (poza zapięciem pasów), zwłaszcza w jeździe miejskiej gdzie często jeździ się do sklepu za rogiem.

Kwestia bezpieczeństwa:
1. zawsze mam włączone światła
2. markowe ledy DRL są lepiej widoczne w dzień niż zwykłe mijania bo mają inny kąt świecenia (zaraz zaczniecie krzyczeć,że tak nie jest, ale takie są fakty).

Kwestia wyglądu: bez komentarza

Flik77 - akurat w Jazzie z 2005 roku jest full miejsca na montaż

PS.
Nie bardzo rozumiem sceptyczne komentarze i ataki za to, że ktoś sobie zamontował DRL. Nie chcecie to nie montujcie, wasza sprawa.

Poza tym, wątek jest o tym gdzie zamontować DRL a nie, czy je w ogóle montować.
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:

2. markowe ledy DRL są lepiej widoczne w dzień niż zwykłe mijania bo mają inny kąt świecenia (zaraz zaczniecie krzyczeć,że tak nie jest, ale takie są fakty)
Nie bardzo rozumiem sceptyczne komentarze i ataki za to, że ktoś sobie zamontował DRL.


Nie krzyczymy na nikogo i nie atakujemy, po prostu wyrażamy swoją opinię która jest akurat inna od Twojej, i np. dlatego ja ledów nie mam zamiaru montować.
Powrót do góry
gena10

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp
Posiadane auto: honda jazz 1,2iVTEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 20:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dzienne


kedlaw07 napisał:
Witam,

gena10 napisał:
Cytat:

Witam raz jeszcze i zapewniam wszystkich że zamontowanie dziennych zamiast przeciw mgielnych jest jak najbardziej poprawne zarówno co do wszelkich wymiarów jak i przepisów określające te wymiary
Z tego co widać na fotce to masz albo takie okrągłe ledy albo okrągłe światełka na dole. Dla wszystkiego sprawdź jednak czy spełniają one normy dopuszczenia auta do ruchu. Zanim powstanie problem.


Zamontowane światła to okrągłe ledy z homologacją świateł dziennych.
Rozmieszczenie takie jak p.mgielnych (zamiast p.mgielnych) czyli jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami tj.rozstawy, automat zapalania i gaszenia po włączeniu postojowych i wyżej
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 20:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 31 Paź 2012, 21:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dzienne


Witam,

gena10 napisał:
Cytat:
Zamontowane światła to okrągłe ledy z homologacją świateł dziennych. Rozmieszczenie takie jak p.mgielnych (zamiast p.mgielnych) czyli jak najbardziej zgodne z obowiązującymi przepisami tj.rozstawy, automat zapalania i gaszenia po włączeniu postojowych i wyże
Jeżeli spełniają wszystkie wymogi ustawy i dobrze świecą to gratuluję pomysłu montażu w tym miejscu. Nigdzie jeszcze takiej opcji nie widziałem. Jak widzę te płaskie ledy które są tak zamontowane w różnych miejscach to sobie myślę, co ci "twórcy" chcieli przekazać.

kony74 napisał:
Cytat:
Poza tym, wątek jest o tym gdzie zamontować DRL a nie, czy je w ogóle montować.
Jest i to bardzo obszerny, jest tam wszystko opisane co i jak.

Rozważałem montaż Ledów u siebie ale jak usłyszałem cenę w ASO - 700zł, to sobie podarowałem. A żarówki i tak się przepalą prędzej czy później.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
gena10

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrów wlkp
Posiadane auto: honda jazz 1,2iVTEC
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2012, 20:58
Temat postu:

okrągłe ledy


witam okrągłe światła do dziennej np takie:
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-dziennej-jazdy-led-okragle-rybnik-i2700912695.html

oraz wiele innych są w cenie od 50 pare zł wzwyż z homologacją i okablowaniem przy odrobinie chęci można samemu zamontować i zrobić wypełnienie powstałych wnęk dookoła okrągłych ledów[/url]
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 00:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Jak zwykle pełno malkontentów.
Ledy mają jeszcze jedną (dla niektórych ogromną) zaletę. Jeśli jeździsz na krótkich dystansach to występują problemy z doładowywaniem akumulatora.
Teraz policzcie sobie ile mocy z akumulatora pobierają światła mijania (przednie i tylne) a ile światła do jazdy dziennej (LED). To daje ogromną różnicę, zimą nie do przecenienia, bo może oznaczać brak konieczności częstego doładowywania prostownikiem akumulatora.
Wysoki koszt? W Jazzach 2 generacji koszt nie jest wcale wysoki, chyba że komuś przeszkadza wydatek 200-400zł (w zależności od talentu w rączkach). W nowych Jazzach dochodzi sprawa utrzymania gwarancji, co obliguje do montażu LED-ów w ASO, a to trochę podraża sprawę. Ale bez przesady, przy wydatku kilkudziesięciu tysięcy na auto dodatkowe 700zł nie powinno robić wrażenia.
No i w Jazzach 3 generacji naprawdę trudno znaleźć odpowiednie miejsce bez cięcia przedniego zderzaka (a raczej atrapy zderzaka). M.in. ja z tego powodu nie mam jeszcze zamontowanych świateł do jazdy dziennej, bo nie zamierzam rezygnować z przeciwmgielnych.
Generalnie sam jestem zwolennikiem montowania świateł LED-owych.

Edit. Kony74 jestem prawie przekonany, że nie spełniasz wymogów odpowiedniego rozmieszczenia LED-ów. Sam pisałeś, że nie ma wewnętrznego odstępu minimum 600mm(lepiej żeby żaden policjant nie miał przy sobie miarki) a do tego raczej nie wyrabiasz się z maksymalną odległością od zewnętrznej krawędzi auta (koła) poniżej 400mm.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 08:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Większość samochodów jakie mam przyjemność mijać ma zamontowane ledy w ten sposób więc ja się nie stresuję, poza tym to kwestia centymetrów. Przyjrzyjcie się nowemu Clio, ten też chyba fabrycznie nagina przepisy, chociaż z miarką do niego nie podchodziłem.

Oczywiście, nikogo nie namawiam do montowania tak jak ja. W każdym razie jestem bardzo zadowolony z wygody i końcowego efektu.

Poza tym w "nowym" Jazzie sprzed liftu jest jeszcze kwestia przygaszania podświetlenia radia i klimy. Po włączeniu świateł po prostu nic nie wisać w słoneczny dzień (dlatego po lifcie zmienili podświetlenie). Jeżdżenie na ledach rozwiązuje ten problem.


Ostatnio zmieniony przez kony74 dnia Sob 03 Lis 2012, 16:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 09:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Miszek napisał:
Jak zwykle pełno malkontentów.


Ty masz takie zdanie, ktoś może mieć inne w kwestii np. LEDów, tak trudno to zrozumieć? Dlaczego uważasz że Twój punkt widzenia jest lepszy a np. mój gorszy? Dla mnie wydatek kilkuset zł na coś co po pierwsze dosyć mizernie wygląda, po drugie daje rzekome oszczędności to głupota. Generalnie bardziej przeszkadza mi nie koszt ale wygląd tych dokładanych ledów. Poza tym od lat jakoś wieloma samochodami jeździłem i w tym i na krótkich odcinkach (nawet dizlami) jakoś nigdy problemów z akumulatorem nie miałem / nie mam, pomimo tego że ledów nie montowałem i nie mam zamiaru.
Co do samych oszczędności to może kolega pokusi się o jakieś porządne wyliczenie tych kosztów (chętnie się zapoznam z wynikami)?

Osobnym tematem są fabryczne LEDy elegancko wmontowane np. w reflektory, takie rozwiązanie jak najbardziej mi się podoba i nie mam nic przeciwko temu .
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 16:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Też bym wolał fabryczne, ładnie wkomponowane w reflektory czy zderzak ledy. Brak świateł do jazdy dziennej uważam za spory mankament Jazza który jest przecież samochodem bardzo nowoczesnym i konstruktorzy, a raczej księgowi, mogli taki detal dorzucić. Byłem przekonany, że pojawią się po lifcie, ale widocznie Honda uznała, że poczeka do następnej generacji.

PS.
Ledy w nowym Civicu też w sumie wyglądają jak niejedne dokładane i jakoś to nikomu nie przeszkadza, no bo przecież są "made by Honda".
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 17:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kony74 napisał:

Poza tym w "nowym" Jazzie sprzed liftu jest jeszcze kwestia przygaszania podświetlenia radia i klimy. Po włączeniu świateł po prostu nic nie wisać w słoneczny dzień (dlatego po lifcie zmienili podświetlenie). Jeżdżenie na ledach rozwiązuje ten problem.


I to jest głupota projektantów. Wystarczyło dać opcję w ustawieniach panelu audio do ściemniania podświetlenia i było by ok.
Powrót do góry
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 17:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Miszek napisał:

I to jest głupota projektantów. Wystarczyło dać opcję w ustawieniach panelu audio do ściemniania podświetlenia i było by ok.


Nie chcę tu robić OT ale tak wg mnie to w nowym Jazzie jest więcej takich nieprzemyślanych rzeczy, np. brak "normalnego" nawiewu na szybę (jako jednego z ogólnych ustawień kierunku nawiewu), jest tylko osobny przycisk który kieruje strumień powietrza na szybę czołową i jednocześnie zawsze wtedy uruchamia klimę. (Przynajmniej tak jest w wersji z klimą elektroniczną).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 23:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


Witam,

problem konstruktorów Jazza polegał na tym że nie przewidzieli jednej aczkolwiek ciekawej rzeczy. Wprowadzenia nakazu jazdy w ciągu dnia na światłach. Uważam że nie powinny to być montowane LED'y lecz światła do jazdy dziennej. Niestety tego nie zrobili, i mamy to co mamy. Wszyscy mają zamontowane te LED'y i wygląda to różnie. Czyli "wszyscy chcieli dobrze a wyszło jak zawsze". Pragnę zaznaczyć że nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem montażu LED'ów. Był okres że rozważałem nawet ich montaż w ASO (700zł - sam nie dałbym rady -) ale żona powiedziała że jej się to nie podoba i jadąc nie jest przekonana co do tego że jest widoczna. Tak więc stanęło na tym że nie zamontowałem.
Owszem, można przyjąć za zasadne że jazda na LED'ach pozwala zaoszczędzić na akumulatorze.
Osobną kwestią pozostaje gust właściciela samochodu. Według znanego powiedzenia: "Jedni lubią rybki i inni akwarium". Dlatego też proszę o nie krytykowanie innych osób za posiadanie i umiejscowienie LED'ów w tym czy innym miejscu. Niech każdy się cieszy tym co ma.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Metalhead

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk
Posiadane auto: Honda Jazz Elegance 1,4 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 03 Lis 2012, 23:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) pomysł na światła jazdy dziennej


kedlaw07 napisał:

Osobną kwestią pozostaje gust właściciela samochodu. Według znanego powiedzenia: "Jedni lubią rybki i inni akwarium". Dlatego też proszę o nie krytykowanie innych osób za posiadanie i umiejscowienie LED'ów w tym czy innym miejscu. Niech każdy się cieszy tym co ma.


Oczywiście każdy może i powinien cieszyć się tym co ma, ale nie można zabraniać aby inni wyrażali o tym swoje opinie, w tym negatywne.
Myślałem, że forum służy do wyrażania różnych opinii, a nie "jedynie słusznych".
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System