Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Mocowanie spojlera dachowego z relingami.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landryn78

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Honda HRV 5D 1,6 124KM 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2012, 20:14
Temat postu:

Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


Witam. W swojej nowokupionej HRV mam spojler dachowy z "relingami". Prawy reling od przodu (od przedniej szyby) lekko odstaje, jakby mocowanie puściło. Wiecie może jak jest on mocowany i jak można tą usterkę naprawić? Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam, Piotrek.
_________________
Moja pierwsza Honda.... szkoda, że dopiero teraz Smile
Powrót do góry
airkarol

Debiutant



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Lexus CT200h Toyota Yaris hybryda
Piwa: 0/7
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 15:45
Temat postu:

Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


Nie powinieneś się tym przejmować, na pewno nie odfrunie nawet przy 180km/h (oczywiście z górki), przetestowałem na mojej H-RV. Problem stanowią plastikowe elementy wewnątrz listwy, które z czasem pękają bo listwa cały czas pracuje (latem i zimą pod wpływem temperatury rozciąga się i kurczy) co dodatkowo powoduje rysowanie dachu pod listwą i z czasem na dachu pojawia się korozja widoczna dopiero po zdjęciu listwy mniej więcej w środkowej części. Jeśli jednak masz ochotę to naprawić to uzbrój się w cierpliwość, plastiki wewnątrz to kompletna tandeta i mimo że widać, że odstaje tylko jeden to połamane są na pewno oba. Jak to rozkręcisz to szybko zaskoczysz, że zaczepy są tam cienkie (być może po to żeby mogły się wyginać) i po prostu pod wpływem czasu i pogody łamią się. Ja zbudowałem własne i wkleiłem do wnętrza relingu tak by trzymał się metalowej listwy która jest wewnątrz tego relingu. Dzięki temu listwa z przodu nie odstaje, jest sztywna i efekt wizualny jest zadowalający. Dodatkowo zabezpieczyłem dach przed korozją - po oczyszczeniu z rdzy zabezpieczyłem farbą w kolorze nadwozia wiążącą się ze rdzą a potem jeszcze nawoskowałem porządnie - wyglądem nie ma co sie przejmować bo po założeniu relingów i tak tego nie widać.
Są też minusy, u mnie teraz relingi są zbyt sztywne, przekłada się to na ich pracę pod wpływem zmian temperatury i z tego powodu pękają ścianki na łączeniu z tylnym spojlerem.
Sposób demontażu (rób dokumentację zdjęciową np. tel. komórkowym etapów rozkręcania relingów bo części tam są takie, że łatwo zamienić kolejności albo zapomnieć w które otwory idą śruby):
1. klapki pod którymi są śruby:
- na tylnym spojlerze można zdjąć podważając nawet paznokciem
- na relingach - trzeba użyć płaskiego wkrętaka aby podważyć klapkę. Wkrętak powinien być płaski, a płaska część powinna być długa i szeroka. Wkrętak trzeba włożyć jak najgłębiej bo inaczej klapka nie wyjdzie. Aby nie uszkodzić lakieru na relingach podłuż np. miękką szmatkę. Dość ciężko demontuje się te elementy.
2. Aby zdjąć relingi najpierw musisz zdemontować tylny spojler. WAŻNE: KLAPA BAGAZNIKA MUSI BYĆ OTWARTA. Następnie po odkręceniu śrub delikatnie przepchnij spojler na szynach mocujących do tyłu, a potem z pomocą drugiej osoby podnieście go do góry i gotowe (spojler jest cięższy niż się to mogłoby wydawać).
3. Odkręcasz śruby i zdejmujesz relingi (jeśli dobrze pamiętam to przygotuj klucze ampulowe). Rób zdjęcia lub napraw najpierw jeden reling zamontuj go na dachu auta, a potem dopiero weź się za drugi - unikniesz pomylenia śrubek.
4. Pod relingami na dachu są duże metalowe, prostokątne elementy, wyglądające jakby były tam przyspawane. Niestety nie są i aby ich nie zgubić musisz je zdjąć na czas naprawy relingów. Nie pozamieniaj miejscami gdy już będziesz je montował z powrotem bo będą kłopoty. Dla ułatwienia są opisane po angielsku ale tylko pierwszymi literami np. LF (czyli left front) itd.

Jak pisałem powyżej, wewnątrz relingu jest metalowa listwa, nie udało mi się jej odkręcić, najprawdopodobniej śruby są tam montowane "na gorąco", dlatego trzeba działać nie rozkręcając tego. Przed naprawą zdemontowany reling oklej miękką szmatką bo podczas pracy z nim łatwo można porysować lakier.
Powodzenia i nie zrażaj się tym co mi nie wyszło, napisałem wszystko by innym poszło lepiej.
Daj znać jak skończysz, interesuje mnie czy w innych egzemplarzach powtórzyła się historia ze rdzą na dachu itd.
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 19:37
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


Czy może ktoś montował relingi z lotką do wersji auta bez relingów w Hondzie HR-V. Mam troszkę problemów z umiejscowieniem otworów i montażem całości. Oczywiście bardzo wdzięczny za pomoc. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


A masz do montażu specjalne szyny?
Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 00:33
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


Szyny są ściągnąłem dwie plastikowe listwy ale z tego co wiem potrzebne są otwory do zamocowania czterech części w rynnach oznaczonych prawy lub lewy tył bądz przód. Mam też w komplecie specjalne śruby na klucz imbusowy. Nie wiem od czego zacząć, lotka i relingi są u lakiernika ale za chwilę będę musiał je założyć.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 00:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adanio

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: HR-V 1999 4WDr, B-klasa Mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 00:36
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


jungu napisał:
A masz do montażu specjalne szyny?


Aaaaaaaach witam Adama i nie śmiem dalej prosić o pomoc Embarassed
Powrót do góry
gadu-gadu
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 17:44
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Mocowanie spojlera dachowego z relingami.


na tych listwach masz oznaczenia
FR-L to przód strona lewa
FR-R przód strona prawa
RR-L - tył strona lewa
RR-R - tył strona prawa
Zobacz te zdjęcia może Ci trochę wyjaśnią
https://www.drive2.ru/l/4146836/
A jak nie to na e-mail poleciał schemacik
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System