Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) ceny przeglądów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osman71

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 119
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów/śląskie
Posiadane auto: skoda Rapid Fun 1.2 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 13:42
Temat postu:

ceny przeglądów


Witam serdecznie wszystkich. Jestem tutaj nowy,zaglądam pierwszy raz. Własnie czekam na odbiór mojej pierwszej w zyciu Hondy (jazz 1.4 comfort). Miałem już kilkanaście różnych samochodów, ale nigdy japonca,dlatego moje pytanko. Jak wyglądają ceny przeglądów gwarancyjnych w takim samochodzie? będę musiał przez 3 lata min z nich korzystać. No i przy okazji może ktoś coś napisze, czy dobrze wybrałem? Miałem ostatnio 7 osobowego francuza,ale teraz potrzebuję samochodu głównie na dojazdy do pracy i ew wyjazd na wakacje,wiec wybrałem Jazz-a. Pozdrawiam
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 17:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


A czemu aż 3 lata? Wystarczą dwa przeglądy. Trzeci przegląd jest i tak już po gwarancji, więc nie warto serwisom Hondy napychać kieszeni. To samo zrobią w dobrym warsztacie a cena na pewno będzie niższa. W tych autach wymienia sie tylko płyny eksploatacyjne i normalnie zużywające sie elementy (klocki itp.). No i jeszcze leje sie paliwo Smile
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 17:54
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Pierwsza sprawa: wybrałeś bardzo dobrze. Z Jazza powinieneś być zadowolony.

Druga sprawa koszty: za pierwszy przegląd bliźniaczej City zapłaciłem ok 630 zł. Gdybym wziął ze sobą własny olej byłoby ze 130 zł taniej. Za drugi przegląd zapłaciłem 914 zł także z ich olejem.

Po trzecie: Na trzeci przegląd wg mnie warto pojechać, bo gwarancja kończy się dopiero po nim. Czyli jeżeli wyjdzie jakaś usterka podczas tego przeglądu, to będzie jeszcze rozpatrywana jako gwarancyjna.
Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 19:34
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Ale jaka usterka? Jeśli wystąpi jakaś usterka to załatwiasz ją przed przeglądem jako gwarancyjną. Trzeci przegląd kończy gwarancję. Sądzisz, że jeśli znaleźliby jakąś drobną usterkę, której ty nie wykryłeś i o której nie wiesz to na przeglądzie ci ją usuną (pomijam fakt o bardzo niskim prawdopodobieństwie wystąpienia takowej)? Bo według mnie na bank NIE!
Nie zamierzam nikogo przekonywać do nie robienia przeglądów w ASO. Absolutnie. Stwierdzam tylko, że poza ASO jest taniej, a zrobią to samo i pewnie rzetelniej.
Poprzednie moje auto (Toyota Yaris) serwisowałem przez 6 lat w ASO i jedyna różnica w przeglądzie okresowym w i poza ASO polega na uszczupleniu portfela. Byłem po prostu każdorazowo kilka setek w plecy.
Powtarzam: w tych autach należy dbać głównie o wymianę płynów. Reszta naprawdę ma ścisły związek z opinią o małej awaryjności aut japońskich. Ja tej opinii wierzę i na razie się nie zawiodłem.
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 19:44
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


@Miszek
Chodziło mi o to, że trzeci przegląd gwarancja jeszcze obejmuje.
Mi na drugim przeglądzie wykryli "pocący" się uszczelniacz na wale korbowym i po umówionej wizycie, tydzień później wymienili mi go bezpłatnie.

A obecnie czasy mamy takie, że i na "Japończyku" można się przejechać.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Lut 2012, 19:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Miszek

Dyskutant



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): KP
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 Elegance 1,4
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 07:39
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Ooooo, no to jestem pełen podziwu. Ale ja na 3 przegląd do ASO i tak nie pojadę Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 10:05
Temat postu:

ceny przeglądów


Witam,
na 3 przegląd to pojechać można żeby zrobili regulację zaworów. ASO zrobi i jeżeli coś to u nich będę miał gwarancję. U takiego mechanika to bywa różnie. Nie każdy z nich się z nich na tym zna. Dla mnie jest ważne aby te pełne przeglądy robiono w ASO. Natomiast olej, filtr oleju p.pyłkowy czy powietrza to można samemu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 10:07
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Podajecie jakieś astronomiczne ceny Question Ja za pierwszy przegląd mam zapłacić nie całe 200zł- tylko olej swój.
Osman71 samochód wybrałeś bardzo dobrze,jest jak zauważyłeś na pewno bardzo przestronny pomimo wydawało by się niewielkich rozmiarów,bagażnik największy w swojej klasie,bezawaryjność co idzie w parze z prestiżem marki
.Dobry wybór wersji silnikowej i wyposażeniowej Exclamation Auto zadowoli zarówno rodzinę jak i singla.Potrafi naprawdę niewiele spalić benzyny a jak trzeba to i odejście ma niczego sobie.Gratulacje i witam w naszym gronie Razz
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 17:13
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Niestety 3 przeglądy (albo i 4) robię w ciągu roku mimo relatywnie przeciętnego przebiegu (30tys/rok). Przegląd A co 10 tys doprowadza do szału, tym bardziej, że co jakiś czas dołącza się przegląd B. Koszty przeglądów na oleju z serwisu w Sopocie: Przegl. A ok 300 zl
Przegląd B 500-600zl
Przegląd A+B niecałe 900zl.
P.S. w Sopocie leją Elf excelium bodaj 5w40- chyba ewenement na skalę kraju.
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 18:03
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Faktycznie trochę kłopotliwe,ale tak już jest to niestety skonstruowane z tym powiadamianiem komputerowym o przeglądzie.Robisz widocznie sporo kilometrów w mieście Question A nie myślałeś o wyłączeniu powiadamiania o przeglądach.Mógłbyś wtedy robić przegląd co 20tys.Tylko czy warto z uwagi na sam samochód-w jakich warunkach jeździmy tak musimy robić przeglądy Crying or Very sad A z tym olejem to fakt,leją raczej Shella.Pozdrawiam i życzę wytrwałości Wink
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 18:16
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


No właśnie robię głównie trasy. Nawet do pracy mam 20km w jedną stronę. Do tego raz w miesiącu Gdynia- Szczecin, Gdynia- Warszawa albo Gdynia Kraków. Najwięcej między wymianami oleju udało mi się przejechać 12tys km. No chyba ze ten Elf jakiś syfny i szybko czujnik drażni...
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 18:23
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


A pytałeś może tych w serwisie dlaczego tak szybko system woła do serwisu Question Skoro nie trzaskasz tych km w korach miejskich to może ciśniesz ją za mocno Exclamation A olej możesz sam kupić jaki chcesz aby specyfikacje były takie jak ich Exclamation
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 18:30
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Spytałem.
"Fabryka musi zarobić"- odpowiedź mechanika.
I zarabia!
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 20:30
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


keicamm napisał:
Spytałem.
"Fabryka musi zarobić"- odpowiedź mechanika.
I zarabia!

Rozbrajająca szczerość Evil or Very Mad W takim razie trzeba wyłączyć komputerowe powiadamianie o przeglądzie lub zmienić diametralnie technikę jazdy.Ma ona duży wpływ na terminy przeglądów.
Powrót do góry
Rafciu1979

Debiutant



Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 2011 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 22:59
Temat postu:

Re: ( Honda ) ceny przeglądów


Ja zrobiłem 15200 km i muszę zjechać do serwisu. Miesiąc przed upływem roku. Jezdziłem do pracy 15 km, ale nieregularnie i do tego urlop 5 tys km. Też mi się wydaje, że szybko nas kieruje, ale co robić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Dyskusje ogólne


HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System