Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sczwartek

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 Comfort 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 20:58
Temat postu:

Woda w tłumiku


Witam!Jestem użytkownikiem Jazza 1,4 od roku.Zauważyłem ,szczególnie zimą ,że po uruchomieniu,z tłumika wydziela się,moim zdaniem nadmierna ilość wody.System chłodzenia jest sprawny i nie stwierdzam żadnych innych niepokojących objawów w pracy silnika. Czy należy traktować to jako normalny objaw.Czy ewentualnie jest na to jakaś rada?Pozdrawiam
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 21:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Woda występuje tu jako produkt spalania,a raczej para wodna,która się skrapla w układzie wydechowym. To co nie zdąży wyparować zostaje wydmuchane. Zauważ ,że przy nagrzanym silniku zjawisko to raczej nie występuje.Nadmiar wody może też być spowodowany jazdą na krótkich odcinkach lub jak w ogóle samochód jest mało używany.Niektórzy ''starzy'' kierowcy nawiercają dziurkę w tłumiku w najniższym jego punkcie żeby to co nie zdążyło wyparować samo wyciekło.To normalny objaw,ale nadmiar wody może spowodować szybsze wystąpienie RUDEJ Exclamation
Powrót do góry
jazzman go

Dyskutant



Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice - Śląsk
Posiadane auto: Mazda 3 , 1.6 diesel (2010)
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 22:25
Temat postu:

woda z tłumika


Myślę,że mała dziurka w tłumiku to dobry pomysł . U mnie cały czas wypluwa wodę i zaczyna mnie to irytować Confused
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Nie 12 Lut 2012, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Mój ojciec tak zrobił w swoim aucie-mało jeździ.POMOGŁO
Powrót do góry
sczwartek

Czytelnik



Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 Comfort 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 21:04
Temat postu:

Woda w tłumiku


Dziękuję za udzielone porady.Zabieram się do wiercenia!Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 21:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Tylko nie wywierć wulkanu Razz Wystarczy wiertełko 4,końcowy tłumik przy spawie od strony łączenia z rurą.Zobaczysz pomoże Wink
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Czw 14 Mar 2013, 23:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


odświeżę temat

bo dziś myślałem że mam gdzieś wyciek,

z wydechu lało się i to mocno. chyba dla tego że mam LPG a to jest idealne źródełko H2O

możecie mnie naprowadzić gdzie dokładnie zrobić tą dziurkę??
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 10:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Witam,
jedynka1 napisał:
Cytat:
...Niektórzy ''starzy'' kierowcy nawiercają dziurkę w tłumiku w najniższym jego punkcie żeby to co nie zdążyło wyparować samo wyciekło.To normalny objaw,ale nadmiar wody może spowodować szybsze wystąpienie RUDEJ

Jakie wiercenie dziur w tłumiku Exclamation! Może lepiej od razu cały tłumik zdemontować Wink W zimie jest różnica temperatur para wodna się skrapla i dlatego jest woda. W lecie nie ma tego zjawiska.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 15:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Nie prawda. W okresie letnim wielokrotnie widziałem jak z wydechu samochodu jadącego przede mną "leje się woda''.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 13:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Witam,

jedynka1 napisał
Cytat:

Nie prawda. W okresie letnim wielokrotnie widziałem jak z wydechu samochodu jadącego przede mną "leje się woda''.


jedynka1 napisał:
Cytat:

Niektórzy ''starzy'' kierowcy nawiercają dziurkę w tłumiku w najniższym jego punkcie żeby to co nie zdążyło wyparować samo wyciekło.To normalny objaw,ale nadmiar wody może spowodować szybsze wystąpienie RUDEJ


Wiercenia dziur w tłumiku jest bez sensu. Wjedziesz w dziurę z kałużą wody, znów masz basen w rurze wydechowej.

Może lepiej od razu cały tłumik zdemontować nic się nie będzie lać a jaki efekt będzie na drodze. Ludzie pomyślą że F1 jedzie. Pomyślcie zanim coś zrobicie i napiszecie. Zaraz wszystkie Jazzy z tym problemem będą miały nawiercone otworki. Może należy poszukać przyczyny problemu i go rozwiązać. I napisać na forum.

Z drugiej jednak strony przypomina mi to rozwiązanie z bajki Pat i Mat.
To co robicie z rurą wydechową można porównać np. do niedokręconego koła w samochodzie. Ważne że się kręci i jakoś jedzie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pon 25 Mar 2013, 12:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


po co tego typu złośliwe dygresje.Nikt nikogo tu do niczego nie zmusza czy namawia.Podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami na zadane pytanie w tej kwestii.Ty natomiast jakoś nic nie miałeś do przekazania oprócz złośliwości co spowodowane jest jak podejrzewam jeszcze małym doświadczeniem praktycznym w dziedzinie motoryzacji Embarassed
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 25 Mar 2013, 18:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Witam

jedynka1 napisał:
Cytat:
Nikt nikogo tu do niczego nie zmusza czy namawia.Podzieliłem się tylko swoimi spostrzeżeniami na zadane pytanie w tej kwestii.

Rzeczywiście masz rację, podzieliłeś się tylko spostrzeżeniami.

Cytat:
Ty natomiast jakoś nic nie miałeś do przekazania oprócz złośliwości

Napisałem to co uważam za stosowne. Jeżeli się gniewasz to przepraszam.

Cytat:
co spowodowane jest jak podejrzewam jeszcze małym doświadczeniem praktycznym w dziedzinie motoryzacji

Pojęcie dużej lub małej wiedzy motoryzacyjnej może być dla każdego z nas pojęciem względnym. Uważam że nie ma się o co sprzeczać.
Jeżeli natomiast twierdzisz że dysponujesz większą informacją dotyczącą motoryzacji to przedstaw proszę pełne rozwiązanie problemu.

Z miłą chęcią się z nim zapoznam.

Mam nadzieję że nie będzie to kolejna jakaś prowizorka. A jak wiadomo prowizorki są najlepsze Wink
Cytat:
Mój ojciec tak zrobił w swoim aucie-mało jeździ.POMOGŁO

A jak sam napisałeś auto mało jeździ tak więc może pomogło.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
keicamm

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2010
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 28 Mar 2013, 18:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Ja myślę, że to co na końcu rury to jedno a co w reszcie samochodu to inna kwestia. Moźe zamiast wiercenia warto go przegonić po trasie raz na dwa tygodnie. Woda odparuje, silnik się trochę przepali... a i radości dużo jak ktoś lubi pogonić hanię!
Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Pią 29 Mar 2013, 19:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w tłumiku


Święte słowa-tak sie powinno robić. Wiercenie to tylko alternatywa dla mało jeżdżących jak wcześniej zaznaczyłem.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 31 Mar 2013, 18:45
Temat postu:

Woda w tłumiku


Witam,

sczwartek napisał:
Cytat:

Zauważyłem ,szczególnie zimą ,że po uruchomieniu,z tłumika wydziela się,moim zdaniem nadmierna ilość wody

jedynka1 napisał:
Cytat:

Wystarczy wiertełko 4,końcowy tłumik przy spawie od strony łączenia z rurą.Zobaczysz pomoże.

keicamm napisał:
Cytat:
Ja myślę, że to co na końcu rury to jedno a co w reszcie samochodu to inna kwestia.


Własnie cały czas mam to na uwadze.

keicamm napisał:
Cytat:

Moźe zamiast wiercenia warto go przegonić po trasie raz na dwa tygodnie. Woda odparuje, silnik się trochę przepali... a i radości dużo jak ktoś lubi pogonić hanię!

jedynka1 napisał:
Cytat:

Święte słowa-tak sie powinno robić. Wiercenie to tylko alternatywa dla mało jeżdżących jak wcześniej zaznaczyłem.



Szkoda, ze forumowicz sczwartek nie podzielił sie swoimi spostrzeżeniami co do wywierconego otworu - jeżeli to zrobił !!! oraz nie napisał czy dużo jeździ.

Jak mało jeździ to co mu to pomorze ? Raz pojedzie spali tą wodę jak piszecie i znowu się zbierze. A co będzie jak pod domem wjedzie w kałuże wody ? dalej tak ma jeździć ?
Dla mnie to jest nie przekonujące.

@sczwartek napisał:podeślij fotke na forum.

Osobiście jestem przeciw wierceniu otworów, ale jak kto woli. Napiszcie konkretna pomoc zanim sobie powierci cały układ wydechowy!
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System