Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
punkracy

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lis 2019, 09:45
Temat postu:

Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Witam,

Po rozwiązaniu problemów z wiązką elektr. i przepustnicą (o czym w innym wątku) pojawił się kolejny kłopot.
Któregoś dnia podczas jazdy zaczął być słyszalny taki dziwny dżwięk (buczenie, wycie).
W moim przekonaniu ewidentnie ma to związek z jakimś mechanizmem obrotowym, ale raczej nic w silniku.
Swoją teorię opieram na tym, że na postoju tego nie słychać.
Dodatkowo któregoś wieczoru na pustej drodze rozpędziłem auto, po czym wrzuciłem na luz i wyłączyłem silnik - dźwięk był nadal słyszalny.
Zacząłem podejrzewać któreś łożysko, ale natężene dźwięku nie zmienia się przy skręcaniu, więć ciężko nawet określić stronę.
Podniosłem kolejno wszystkie koła i sprawdzałem po kolei ruszając kołem trzymanym góra-dół.
Żadnego luzu, czy stukania. Wszystkie śruby mocujące koła również dokręcone.
Mechanik zasugerował, że może to być łożysko lewe tylne albo może to mieć związek z brakiem lub zbyt niskim poziomem oleju w skrzyni biegów.
Ostatnia wymiana oleju była przy 104 kkm, aktualny przebieg to niecałe 169 kkm.
Niestety kanał i podnośnik był zajęty, więc nie miałem tego jak zweryfikować.
Ale zastanawiam się, czy to rzeczywiście jest możliwe?
Druga rzecz, to nie wiem dokładnie jakie są łożyska w Jazzie, ale słyszłaem, że w przypadku łożysk dwurzędowych nie da się sprawdzić luzu ruszając kołem.
Jeśli to prawda, to jak bez rozbierania można "sprawdzić" stan łożyska?
Jakieś sugestie, co jeszcze (bez kanału i podnośnika) mógłbym sprawdzić sam?

Dzięki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
mdel

Czytelnik



Dołączył: 21 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Honda Jazz SXCool 1.2 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lis 2019, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


W temacie łożyska koła mogę co nieco doradzić.

W moim przypadku do wymiany było tylne prawe (w sumie strzelam, bo Jazza już nie mam). Wszelkie próby diagnozy, tj. szarpanie kołem na boki, góra dół, pokręcanie, nic nie wykazywały.
Dopiero zdjęcie koła, zdjęcie tarczy hamulcowej wszystko wyjaśniło.

Gdy piasta jest "goła" tzn. nie masz na niej nawet tarczy hamulcowej, to pokręcając nią od razu wychwycisz nieprawidłowości typu: opór, lekki ale jednak i delikatne szumienie.

Dodam, że łożysko niestety trzeba wymienić razem z piastą więc podnosi to koszty wymiany.
Powrót do góry
ŁukaszNN

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
Wysłany: Pon 11 Lis 2019, 15:18
Temat postu:

Re: Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Weź kogoś ogarniętego i niech się z tobą przejedzie, czasami trudno zza kierownicy określić które to łożysko. Mi też było ciężko, myślałem że to tylne lewe a okazało się prawe. Luzów nie wyczuwałem na kole ale jak szybko zakręciłem kołem to słyszalny był szum. Wcześniej wymieniałem też łożysko prawe z przodu i o dziwo nie buczało wcale ale za to był bardzo wyczuwalny luz na kole i zauważyłem to dopiero jak zmieniałem koła z zimowych na letnie Smile
Powrót do góry
punkracy

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lis 2019, 12:23
Temat postu:

Re: Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


ŁukaszNN napisał:
Weź kogoś ogarniętego i niech się z tobą przejedzie, czasami trudno zza kierownicy określić które to łożysko. Mi też było ciężko, myślałem że to tylne lewe a okazało się prawe. Luzów nie wyczuwałem na kole ale jak szybko zakręciłem kołem to słyszalny był szum.

Jechał ze mną mechanik i po jeździe podnosił po kolei wszystkie koła i nimi kręcił. I to on stwierdził, że to lewy tył.
Ale zasugerował też, że problem może być związany z poziomem oleju w skrzyni biegów.
Nie jestem przekonany, czy ta teoria może być prawdziwa, dlatego pytam, bo może ktoś bardziej obeznany z problemami Jazza mógłby mnie oświecić.
Powrót do góry
punkracy

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Lis 2019, 18:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Podbijam temat.
Podobno po zdjęciu lewego tylnego (podejrzanego) koła i sprawdzeniu na łożysku były luzy.
Niestety mimo wyminay problem nie ustąpił Evil or Very Mad
Cały czas wyraźnie słyszalny jest ten dziwny dźwięk, a jego natężenie rośnie/maleje w zależności od prędkości.
Jak przyspieszam to jest głośniej, a w miarę zwalniania ciszej.
Jutro po raz kolejny jestem umówiony z mechanikiem, wstawimy auto na podnośnik i będziemy szukać dalej Confused
Może jednak ktoś ma dla mnie jakieś sugestie, bo nie chciałbym wydać fortuny na niepotrzebną wymianę kolejnych części z nadzieją, że to właśnie ta.
Zastanawiam się, czy problem mojego Jazza mieć jakiś związek ze zbieżnością?
Choć nie przypominam sobie żadnego zdarzenia, które mogłoby wpłynąć na jej przestawienie.
Opony, na których stoi auto to Nokian iLine 175/65 R14, a więc niezbyt głośne, dlatego je raczej wykluczam.
Problem nie narastał w czasie, tylko po prostu się pojawił. Jednego dnia było OK, a drugiego już hałasowało.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 21 Lis 2019, 18:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 10:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Możliwe, że dobrze kombinujesz z tą zbieżnością.
Jeżeli masz wszystko wg. ciebie ok, to niech tak będzie.

Jednakże wystarczyło zaliczyć głębszą dziurę w asfalcie, lub zebrać z niego jakiś przedmiot, ewentualnie pojechać po skrajni drogi, albo przywalić w jakiś próg zwalniający, aby coś się mogło popsuć.
Ot, takie zdarzenia Twisted Evil

Teraz nie będę się widział ze swoim mechanikiem tak więc problem trochę musi poczekać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 19:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Obstawialem łożysko kola, ale tam problem raczej narastalby powoli przez setki czy tysiące kilometrów. Wg opisu pozostaje nieszczęsna skrzynia. Są warsztaty, które mają sprzęt, aby rozpędzić koło na podnośniku..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 00:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Czytając tak ten wpis, przypomniałem sobie że jakiś czas temu miałem podobną rzecz w swoim jazzie.
Też myślałem o łożysku, skrzyni, zbieżności kół.
Sprawa okazała się dla mnie w rozwiązaniu prosta.
Okazało się że pomiędzy felgę a kołpak wpadł kamyk, który robił taki hałas, że czasami nie można było nawet radia posłuchać.
Moze warto zobaczyć, czy czegoś takiego nie wozisz.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
punkracy

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lis 2019, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


kedlaw07 napisał:
Okazało się że pomiędzy felgę a kołpak wpadł kamyk, który robił taki hałas, że czasami nie można było nawet radia posłuchać.
Moze warto zobaczyć, czy czegoś takiego nie wozisz.

Dzięki za wskazówkę, ale u mnie to raczej niemożliwe, bo nie mam kołpaków.
W dodatku w sobotę zmieniałem opony, więc wszystko było zdejmowane i nic dziwnego się nie znalazło.
A ponieważ po wymianie problem nie ustąpił, to wykluczam wpływ opon. Poza tym wulkanizator dokładnie je obejrzał i nie stwierdził żadnych odstępstw od normy.
Searcher napisał:
Obstawialem łożysko kola, ale tam problem raczej narastalby powoli przez setki czy tysiące kilometrów. Wg opisu pozostaje nieszczęsna skrzynia. Są warsztaty, które mają sprzęt, aby rozpędzić koło na podnośniku..

Po wymianie na zimówki jeden z oponiarzy przejechał się ze mną i stwierdził, że prawdopodobnie będzie to łożysko.
Tym razem podejrzenie padło na lewy przód, co może (ale nie musi) być prawdą, bo rozpędzałem koła na podnośniku i to lewe było trochę głośniejsze.
Jak dobrze pójdzie, to dzisiaj może uda mi się podnieść auto i wymienić to łożysko.
Na koniec podzielę się z Wami, mam nadzieję, dobrymi wieściami.
Powrót do góry
punkracy

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): ELW
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1,4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Gru 2019, 11:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Po wymianie łożyska w lewym przednim kole wszystko wróciło do normy.
Zastanawiam się, czemu nie było słychać żadnej różnicy w intensywności tego dźwięku podczas skręcania, ale skoro teraz jest już ok, to chyba nie ma sensu drążyć tematu.

Do zamknięcia.
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Pon 09 Gru 2019, 14:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


U mnie też nie było słychać nic na zakrętach. Ale hałas nie pojawił się nagle, narastal stopniowo przez tysiące kilometrów. Ważne, że naprawiony!
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 21:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Panowie, a jest możliwe, że te łożyska (tylne) wytrzymują tylko trzy lata? Czy to nie za krótko?

Miałem taki objaw, że po delikatnym ruszaniu coś huczało wyraźnie z tyłu auta. Mechanik orzekł że to łożyska.

Wymieniłem je więc (chyba SKF, ale moge źle pamiętać). Wymieniłem wówczas także tylne tarcze i klocki. Łożyska faktycznie były mocno sfatygowane. Jakiś czas było ok. teraz to huczenie z tyłu znów wróciło.

Mechanik (inny) wstępnie też wskazał na łożyska z tyłu. Po nowym roku planuje trochę porobić przy autku, więc może się tym zajmę.

Czy do szybszego zużywania się łożysk może przyczyniać się to, że autko jest niegarażowane? Może wystarczy je oczyścić z rdzy zamiast wymieniać?
Powrót do góry
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 23:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Dziwny dźwięk - łożysko?, skrzynia?


Kolego, najpewniej nasz to co u mnie. Lozysko zostało za mocno dokrecone i z tego powodu padło. W tym akurat aucie nie dokreca się na maksa, a wrecz calkiem delikatnie w porównaniu z passatami na przykład. Możesz spróbować poluzowac nakrętkę, jest szansa ze pomoże na jakiś czas. Jeśli nic nie da, czeka Cie wymiana. Zaraz po skontroluj czy koło nie obraca się z oporami, bo jak na nowe lozysko przystało ma byc lekko!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

18 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System