Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Opony letnie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jedynka1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
Wysłany: Sro 21 Mar 2012, 11:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Flik77 napisał:
Takie śmieszne pytanie bym miał. Smile
Czy to już czas na zmianę opon na letnie, czy jeszcze chwilkę się wstrzymać z tym?
Czy ktoś z użytkowników tego forum ma już założone letnie opony?

Ja letnie założyłem w zeszłym tygodniu.Robię 50km dziennie poza miastem i jest ok.Wszystko zależy od regionu w jakim mieszkamy,musisz sam zdecydować czy u Ciebie warunki są odpowiednie.Pamiętaj tylko ,że w niektórych miejscach np.na zaciemnionych długich łukach czy przy terenie zalesionym można się ''przejechać'' Exclamation
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 21:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


W uzupełnieniu statystyk: zakupiony tydzień temu komplet nowych Uniroyal Rainexpert - niecałe 700pln.
Jeszcze nie używane, dojeżdżam stare Yokohamy.
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 23:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


jazzu dobra cena i opinie opon też są dobre.:'Wink'
Powrót do góry
skype status
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 22:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Takie śmieszne pytanie bym miał.Czy to już czas na zmianę opon na letnie, czy jeszcze chwilkę się wstrzymać z tym?
Czy ktoś z użytkowników tego forum ma już założone letnie opony?

ja swoje wymieniłem 20 marca. A ze trochę postraszyło śniegiem to się nie przejmuję, bo jazda głównie po mieście. Sąsiad wymienił w swoim autku na początku marca.
Krzakoo napisał:
Cytat:

Jazz to Japończyk, jak Japończyk to tylko Yokohama.
na kółkach od nowości - 6 lat. (41tys.)
Krzakoo napisał:
Cytat:
Moje są z Filipin, może gdzieś znajdziesz japońskie. Dla mnie nie ma różnicy, jakoś ta sama.
Po czym można poznać gdzie ty Yokohamy wyprodukowano? Następne to też będą najprawdopodobniej Yokohamy, lub coś zbliżonego.
Kocham bezpieczeństwo i cenię dobre opony.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
mustafa81

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie/mazowieckie
Posiadane auto: honda jazz 1.2 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 11:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Witam. Czy ktoś z was kto zamienił opony z yokohamy na jakieś inne(najlepiej z tego linka z początku postu) odczuł różnice w głośności przy większych prędkościach? Te firmowe Yokohamy sa trochę głośne jak dla mnie - a może to szum powietrza.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 11:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 11:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Cytat:
Po czym można poznać gdzie ty Yokohamy wyprodukowano? Następne to też będą najprawdopodobniej Yokohamy, lub coś zbliżonego.


Na oponie powinno być napisane.

Cytat:
Witam. Czy ktoś z was kto zamienił opony z yokohamy na jakieś inne(najlepiej z tego linka z początku postu) odczuł różnice w głośności przy większych prędkościach? Te firmowe Yokohamy sa trochę głośne jak dla mnie - a może to szum powietrza.


W naszym kraju za głośność i szum bardziej odpowiada nawierzchnia niż opona. Można to fajnie zaobserwować jadąc za granicę. W moich rejonach, po wjechaniu na niemiecką drogę jedyne co słychać w samochodzie to radio.

Uważam, że opony nie mają istotnego wpływu na hałas w aucie.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


kedlaw07 napisał:
witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Takie śmieszne pytanie bym miał.Czy to już czas na zmianę opon na letnie, czy jeszcze chwilkę się wstrzymać z tym?
Czy ktoś z użytkowników tego forum ma już założone letnie opony?

ja swoje wymieniłem 20 marca. A ze trochę postraszyło śniegiem to się nie przejmuję, bo jazda głównie po mieście. Sąsiad wymienił w swoim autku na początku marca.

Moja jazda to 98% też miasto i podmiejskie trasy. Jakoś przed świętami wymienię sobie oponki u siebie . Dotychczas jakoś mi się nie składało. Smile
Skoro już dorwałem się do klawiatury... Smile
Czy ktoś z Was używa dwóch kompletów szpilek (inne na lato i inne na zimę)? Ja posiadam tylko jeden do alufelg, którymi jeżdżę latem.
Nie pamiętam jakie to są alufelgi ale pisze na nich Alluette. Czyli te szpilki które są do alufelg, używam również do stalowych zimowych felg.
Czy ma to jakieś duże znaczenie? W ASO stwierdzili, że to często spotykana sytuacja.
Jak idzie o głośność opon, to na podstawie własnych (skromnych na razie) doświadczeń za kierownicą uważam, że duże znaczenie ma nawierzchnia po jakiej porusza się auto, ale same opony też grają tu jakąś rolę.
Powrót do góry
flacha

Dyskutant



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz Graphite 1,4 - 2004, CR-V 1.6 -2017
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 15:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Cześć
Flik77[/b] napisał:
Czy ktoś z Was używa dwóch kompletów szpilek (inne na lato i inne na zimę)? Ja posiadam tylko jeden do alufelg, którymi jeżdżę latem.
Nie pamiętam jakie to są alufelgi ale pisze na nich Alluette. Czyli te szpilki które są do alufelg, używam również do stalowych zimowych felg.

Nie wiem o jakich szpilkach mówisz, bo w mojej Hance mam nakrętki, które pasują zarówno do oryginalnych alusów jak i do stalówek.
może w młodszych rocznikach jest inaczej ale 1,4 z 2004 ma nakrętki:D
_________________
Flacha
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 02 Kwi 2012, 17:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


witam,

ja jezdzę cały czas na stalowych, zmieniam tylko koła. To problemu nie mam, ale zakręcam tymi samymi. Z tego co się orientuje to do alufelg są inne śrubki z takimi plastikowymi podkładkami. Pod alufelgę też przykręca się jedną większą plastykowa podkładkę żeby lepiej się trzymała na kole i łatwiej było potem odkręcić.

Krzakoo napisał:
Cytat:
Na oponie powinno być napisane.
po której stronie? Bo jak po wewnętrznej to mi się koła nie chce sciągać. Chyba że wjadę na podnośnik i będę kołkiem kręcił Wink Albo z lenistwa sprawdzę zimą Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 17:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Moje 7-letnie Continentale, też już proszą o wymianę. W związku z tym zwracam się do Was o poradę: co myślicie o tych oponach (zostaje przy marce Continental)?
http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contipremiumcontact-5-175-65-r14-82-t
Wydaje mi się, że będą dobrym wyborem do mojego Jazza. Priorytetem jest dla mnie przede wszystkim bezpieczeństwo i w miarę umiarkowane spalanie. Jestem już niemal zdecydowany na nie.
Jak myślicie dobrze będą współpracowały z tym modelem Hondy?
Może ktoś ich używa i zechce coś o nich napisać tak z punktu widzenia zwykłego użytkownika?
Rozważałem też Uniroyal Rain Expert, ale odstraszyło mnie trochę podwyższone spalanie na tych gumach (tak wynika z dołączonej do nich etykiety), a myślę, że Conti na mokrym bardzo niewiele ustępują Uniroyalom.
Może zamiast tych Continentali, wziąć Yokohamy Question
Być może powinienem założyć nowy temat, ale liczę, że ktoś odwiedzi ten wątek i napisze kilka słów. Smile
Powrót do góry
crovax85

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 20:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Flik77 napisał:

Rozważałem też Uniroyal Rain Expert, ale odstraszyło mnie trochę podwyższone spalanie na tych gumach (tak wynika z dołączonej do nich etykiety), a myślę, że Conti na mokrym bardzo niewiele ustępują Uniroyalom.
Może zamiast tych Continentali, wziąć Yokohamy Question
Być może powinienem założyć nowy temat, ale liczę, że ktoś odwiedzi ten wątek i napisze kilka słów. Smile

O Continentalach nic nie mogę napisać, ale na ten sezon założyłem nowe Uniroyale tyle, że 195/50/15. Przesiadłem się z Michelin'ów 185/55/15 i porównując oba modele (na Uniroyal'ch zrobiłem ok 2kkm) na razie nie widzę różnicy w spalaniu. Uniroyale nieźle wyglądają, na mokrym sprawiają wrażenie "wgryzania" się w wodę, a na suchym kleją do nawierzchni. Próbowałem w ramach testu awaryjnie hamować i ABS włączył się dopiero kiedy najechałem na nawierzchnie pokrytą odrobiną piasku. UR są natomiast nieznacznie głośniejsze od Michelin'ów.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 21:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Tak sobie porównałem obydwie etykiety (Uniroyal i Conti). Według nich głośność jest na porównywalnym poiomie-chociaż tutaj być może większe znaczenie mają subiektywne odczucia kierowcy.
Natomiast Conti mają wygrywać w ilości spalonego paliwa i jazdą po mokrej nawierzchni.
W moim wypadku chyba będą to właśnie te gumy.
PS. Czy może ktoś wie czym różnią się od siebie Continental ContiEcoContact i ContinentalContiPremiumContact? Mówimy rzecz jasna o tych samych rozmiarach.
Celowałem na początku w te pierwsze, ale niemal 1000 zł za opony to trochę dużo dla mnie i zostałem przy serii Premium.
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 11:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


U mnie też nastąpiła zmiana opon na letnie, moje conti już niestety były mocno zjechane, plus parę uszkodzeń na dwóch oponach wyszło po oględzinach.Rozmiar 185/55R16
Były takie:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://anvelope-discount.ro/produse/anvelope/323/PREMIUM%2520CONTACT%25202.jpg&imgrefurl=http://anvelope-discount.ro/anvelope/continental-premium-contact-2&h=1299&w=904&sz=535&tbnid=OT6e7vkce6UkaM:&tbnh=90&tbnw=63&zoom=1&usg=__cLZBrKIEKDBUMGIknYSjTx5YhWU=&docid=TJVrEP7BHNfEkM&sa=X&ei=6gZ1UYvrENHktQad24CgBg&ved=0CDIQ9QEwAA&dur=447

Ogólnie opona dobra, choć dla mnie za głośna, były głośniejsze od moich zimówek Dunlopa.
Zmiana nastąpiła na Yokohama Bluearth01, o takie:
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=WwktH-aXsy0irM&tbnid=221mASlKpy4yCM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.yokohama-online.com%2FNews%2FYEU%2F2012%2FQ04%2F2012-10-22-YOKOHAMA-s-BluEarth-AE-01-achieves-certification-by-prestigious-TUeV-SUeD&ei=Ygd1UZrFJcrUsgasq4HoCw&bvm=bv.45512109,d.Yms&psig=AFQjCNFVUOpA4FzKqIAM_ww57sEtZbTpug&ust=1366710466954570

Jak na razie ale przejechany niecały 1kkm jest dużo ciszej niż na Conti, deszczu nie było wielkiego, więc czas pokaże jak będzie dalej.
Powrót do góry
kony74

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 Executive 2010
Piwa: 12/3
Wysłany: Wto 23 Kwi 2013, 14:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


robox - zostałeś przy 185/55/16 czy zmieniłeś na 195?
Powrót do góry
robox

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lotnisko
Posiadane auto: Honda City 1.4 2009
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 23 Kwi 2013, 14:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Opony letnie


Zostałem przy 185 jednak.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

39 900

2013r.

140 221 km

łódzkie

HondaCR-V

145 900

2020r.

70 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System